.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Повече от фен Аватара на KREED
    Регистриран на
    May 2015
    Мнения
    373

    Angry Шибани кърлежи

    Песа ми много обича да се вре в треволаците, следователно, бая кърлежи му се качват. Взех му една каишка дето уж го пази от кърлежи, но умния ми брат я носеше и при дъждовно време и вече не е толкова ефикасна. Взех му хапче за обезпаразитяване, изяде го, след около час го разходих, прибирам се и след около още 1 час, гледам един кърлеж между очите му... Не беше забит и го махнах набързо. Не съм намирал забит кърлеж досега, но от 1-2 седмици доста често ми се случва да му намеря. Или си лази по най-горния слой козина, или е бил засъхнал... Не знам дали засъхналия е индикация за проблем. Искам да го реша проблема възможно най-бързо и да не се притеснявам и да го проверявам през 15 минути за шибани кърлежи.

    Взех най-скъпото хапче, като думите на докторката бяха, че е най-най-ефикасно.
    Кажете да не би проблема да е бил в това, че ефекта просто не се е задействал.
    Този тип хапчета за вътрешно обезпаразитяване отблъксват ли кърлежите да не се качват на песа въобще?

    Очаквам вашите съвети.

    PS: Ето снимка на въпросния пес.


  2. #2
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Най- сигурно е вътрешно и външно обезпаразитяване. И хапче, и пудра против бълхи, кърлежи и прочие за външно приложение.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  3. #3
    Супер фен Аватара на Pug_306
    Регистриран на
    Mar 2013
    Мнения
    1 526
    Хапчетата за вътрешни паразити нямат нишо общо с бълхите и кърлежите, те са за глисти при животното.
    Най-сигурния метод в момента - хубава каишка против бълхи и кърлежи - струват около 50тина лева, но действа изключително ефикасно, сравнение с капките, които се слагат.

  4. #4
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    На това сладко мъниче пес ли му викаш? Усмихна ме ))))
    Иначе съвет за ваденето им. Не ги върти по часовникови стрелки, не слагай мазнини и глупости. Една пинсетка върши работа. Кърлежите са опасни, когато коремите им се надуят и започнат да повръщат... патологичните микроби.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  5. #5
    Повече от фен Аватара на KREED
    Регистриран на
    May 2015
    Мнения
    373
    Цитирай Първоначално написано от Pug_306 Виж мнението
    Хапчетата за вътрешни паразити нямат нишо общо с бълхите и кърлежите, те са за глисти при животното.
    Най-сигурния метод в момента - хубава каишка против бълхи и кърлежи - струват около 50тина лева, но действа изключително ефикасно, сравнение с капките, които се слагат.
    Значи ветеринара не е компетентен, тъй ли да го разбирам? Днеска ходих да ми обясни на мене как най-добре да го пазя от кърлежи и ми каза, че хапчето, което съм купил е най-добрия вариант. Забие ли му се кърлеж, директно умира. Каза ми също и че няма вариант да го пазя на 100% от кърлежи. Винаги щяли да му скачат отгоре, но хапчето го пазело от това да му се забият и да го заразят.
    Забравих да спомена, взех му каишка на Байер ли кво е там, но ефекта е същия.

    Както и да е, аз се разбрах с човека, ще се оправя. Благодаря ви за вниманието.

  6. #6
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от KREED Виж мнението
    Значи ветеринара не е компетентен, тъй ли да го разбирам? Днеска ходих да ми обясни на мене как най-добре да го пазя от кърлежи и ми каза, че хапчето, което съм купил е най-добрия вариант. Забие ли му се кърлеж, директно умира. Каза ми също и че няма вариант да го пазя на 100% от кърлежи. Винаги щяли да му скачат отгоре, но хапчето го пазело от това да му се забият и да го заразят.
    Забравих да спомена, взех му каишка на Байер ли кво е там, но ефекта е същия.

    Както и да е, аз се разбрах с човека, ще се оправя. Благодаря ви за вниманието.
    колегата не некомпетентен

    таблетките на втория час са по всяка част по кожата и трепят всичко и наистина са най-ефикасния метод като се има предвид че ако са от комбинираните би трябвало да пазят и срещу дирофилария която се пренася от комари и е още по-опасна

    казано на български език при аутопсия се вади кило червеи от сърцето

    и наистина няма 100% защита против кърлежи

    тия нашийници форесто дето ги рекламират уж че били най-добрите преди 2г ги пуснаха с гаранция че няма да имат пробив а ако имат парите се връщат и нашийника се сменя

    тая гаранция я махнаха още първия месец понеже всеки втори нашийник дава пробив

    та не вярвайте много на рекламите
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  7. #7
    Banned Фен
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    173
    "Къде е моят пес, къде е моят пес?"
    пееше сутрин рано Рудолф Хес.

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от Pug_306 Виж мнението
    Хапчетата за вътрешни паразити нямат нишо общо с бълхите и кърлежите, те са за глисти при животното.
    Най-сигурния метод в момента - хубава каишка против бълхи и кърлежи - струват около 50тина лева, но действа изключително ефикасно, сравнение с капките, които се слагат.
    Ами....има и такива хапчета, които действат и външно, но само след консултация с ветеринар.
    Когато играя, винаги печеля!

  9. #9
    Супер фен Аватара на Pug_306
    Регистриран на
    Mar 2013
    Мнения
    1 526
    Цитирай Първоначално написано от Ariela Виж мнението
    Ами....има и такива хапчета, които действат и външно, но само след консултация с ветеринар.
    Да, разбрах, но ветеринаря не ми ги препоръча. От около 2-3 седмици моето е с каижка за кърлежи и бълхи и няма вече проблем с тях.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си