.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Въпрос на оцеляване

    Здравейте скъпи съфорумци. Много съм объркан... въпроса е малко странен, но вие сте си свикнали през годините.
    Налага ми се да готвя разни работи, ама аз освен яйца и сандвичи друго не мога. Имам толкова много въпроси, че не знам от къде да започна. Като погледна рецепти в мрежата и имам чувството, че нарочно ги пишат супер сложно. В америка май имаше само книги от типа “Cooking for dummies”, “Cooking for retards” и т.н. Усещам как отчаянието се прокрадва тихомълком с ехидна усмивка.
    Кое е най-лесното ястие на света? Имам предвид първото нещо, което сте сготвили и е ставало за ядене. Може ли и рецептата?

  2. #2
    Фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Pleven
    Мнения
    192
    Пиле с картофи. Има по супермаркетите найлонови пликове, дато готвиш в тях, направо ги хвърляш във фурната. В един такъв плик хвърляш 3-4 пилешки бутчета, обелени и нарязани на едро картофи, малко сол и черен пипер и зехтин и печеш на 180 градуса докато се зачерви кожата на пилето, около 30-на минути на предварително загрята фурна.

  3. #3
    Надградих си уменията за пържени яйца. Извадих тиган, сложих му олио колкото да покрие дъното. Счупих яйцата в тигана заедно със жълтъците и започнах да ги разбърквам, докато не се получи еднообразна смес. Сложих сол на око. След това добавих ситно нарязани пера от зелен лук (тоя дългия). Сложих и настърган кашкавал. Разбърках всичкото това в тигана и след това пуснах котлона. През цялото време разбърквах и следях процеса от близо. Реултата беше доста добър като се има предвид, че готвенето беше в компанията на чичо Джак. Купих една едро смляна домашна лютеница и комбинацията не беше никак зле.
    Това с пилето ще го пробвам. Мерси

    ПС: Номче, имаш поздрави от Елк Грув Вилидж :P

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от Soichiro Виж мнението
    Пиле с картофи. Има по супермаркетите найлонови пликове, дато готвиш в тях, направо ги хвърляш във фурната. В един такъв плик хвърляш 3-4 пилешки бутчета, обелени и нарязани на едро картофи, малко сол и черен пипер и зехтин и печеш на 180 градуса докато се зачерви кожата на пилето, около 30-на минути на предварително загрята фурна.
    Днес пробвах да правя пилето с картофи. Изпълних всичките ти инструкции, нарязах картофите, градусите и времето. Да, ама бутчетата бяха леееко сурови. Картофите бяха супер обаче. Нищо де, изядох си бутчетата :Д
    Утре мисля да правя таратор, ама не знам с какво месо

  5. #5
    Правих пиле с корнфлейкс. Малко поизгорих първите няколко хапки, ама пак ставаше. Соса беше много як

  6. #6
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jun 2017
    Мнения
    107
    Цитирай Първоначално написано от MultiVitamin Виж мнението
    Здравейте скъпи съфорумци. Много съм объркан... въпроса е малко странен, но вие сте си свикнали през годините.
    Налага ми се да готвя разни работи, ама аз освен яйца и сандвичи друго не мога. Имам толкова много въпроси, че не знам от къде да започна. Като погледна рецепти в мрежата и имам чувството, че нарочно ги пишат супер сложно. В америка май имаше само книги от типа “Cooking for dummies”, “Cooking for retards” и т.н. Усещам как отчаянието се прокрадва тихомълком с ехидна усмивка.
    Кое е най-лесното ястие на света? Имам предвид първото нещо, което сте сготвили и е ставало за ядене. Може ли и рецептата?
    Варени яйца, варени картофи, варени макарони/паста. Слагаш вода да ври, малко сол, веднага след като заври слагаш продуктите вътре и пускаш таймера или засичаш 10 минути. Лесно като разходка в парка.

    Поздрави,
    Флектарн

  7. #7
    макарони по нацистки.. ще ги пробвам

    Опитах се направя Хепи късчета като в ресторанта, ама беше провал. Прекалих със соевия сос и станаха много солени хапките, загоря соса, станаха твърди хапките, картофеното пюре го купих в пликче Пикантина от магазина и имаше вкус на прах. Нищо де, пак си го изядох :Д

  8. #8
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jun 2017
    Мнения
    107
    Макарони "по нацистки"? Това пък какво е?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си