.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12
  1. #1

    Африкански плитки.

    Здравейте!! Понеже в момента е много модерно да си с така наречените ''Африкански плитки'' , и видях много хора с такива,харесва ми как изглеждат и много искам да си направя. Обаче имам малък проблем... Говорих с фризьорката си и понеже ми е тънка косата тя каза,че после ще ми опада косата и може да се получат рани на скалпа ми,може и да остана без коса,тоест да окапе и да стане къса... От една страна искам много да си ги направя, но от друга не искам,защото си поддържам косата,правя си всяка седмица маски и ако ми опада косата няма да го преживея ... Някой който е с тънка коса и е бил на такива плитки ,ако може да сподели последствията след това или някой ако е наясно с темата.

  2. #2
    Не си прави всичко, което е на мода. Бившата ми приятелка и тя искаше подобно чудо защото било „модерно“… Не се занимавай с глупости и с подобни Африкански плитки.

  3. #3
    За пръв път чувам, че това е нещо вредно. Аз не съм имала никакви поражения след като ги махнах, но косъма ми тогава беше много здрав и плътен, защото все още не го бях третирала по никакъв начин. Нормално е всеки ден да пада някаква коса, но поради факта, че е на плитки тя остава там и когато се разплете иглежда, че окапва адски много, което всъщност не е така. Бих те посъветвала да потърсиш още мнения от професионалисти и ако наистина е вредно да не рискуваш.

  4. #4
    Повече от фен Аватара на fls63
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    376
    Щом фризьорката е казала тези думи, то значи трябва да избегнеш идеята.
    И аз исках да си направя такива плитки, но осъзнах, че косата ми всъщност не е никак здрава и няма да издържи подобно напрежение.
    "GOD IS GOD AND I'M NOT"

  5. #5
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Глупости. Била съм с африкански плитки поне 4 пъти и съм стояла с тях дълги периоди (към 2 месеца) и нито веднъж не съм оплешивявала. Самите плитки са наречени 'protective style' с причина.
    Просто, когато се плетеш няма да влизаш по 5 косъма на плитка, ами по по-дебел кичур от твоята си коса и ще добавиш по-малко прежда или екстеншън за да не тежи толкова.
    Точно онзи ден плеток една приятелка, която също има ужасно тънка и рядка коса.
    Така че, давай смело. Няма да останеш без коса.
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  6. #6
    и аз се интересувам от такива плитки, номи се иска сама да си купя изкуствената коса. според вас какво количество ще ми трябва? искам плитките ми да са до кръста, пък косата ми е сравнително гъста.

  7. #7
    За пръв път чувам за такива последствия (?) от африканските плитки. Моята коса също е дооста тънка, но съм си правила 3 пъти от тези африкански плитки и нямах никакъв проблем. Като ги махнеш е нормално косата да капе малко повече - наваксва си за времето, в което си била с плитките. При всеки случай няма да останеш съвсем без коса, а и щом си правиш маски всичко би трябвало да е наред - преди и след правенето на плитките.
    Успех!

  8. #8
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Преди доста време аверка ме плете с прежда. Тогава нямаше такава мода или нещо, но пак си беше покъртително грозно, а бях с естественият си цвят коса (шоколадово кафяво) и бледо розова и кафява прежда. Седях една седмица. Не ми се увреди косата, но виж - понеже не можеш да се изкъпеш както трябва, косата си остава мизерна дори след две измивания, противната прежда поема омазняване, шампоан и маска, не изсъхва както трябва и е малко мизерно/нехигиенично. А лятото като се потиш и става гнусно на не знам ква степен. Не бих повторила и не бих препоръчала, въпреки че не уврежда косата, щото не обичам да се чувствам мръсна след баня.
    квак

  9. #9
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    Аз съм чувала, че и тия прежди хващали буби. Ако ти е светла косата (разбираемо тънка) не се хаби + че са скъпи глезотии. От друга страна, всяка пета ходи с такава чалма на главата, тоест едва ли всяка пък има най дебелия и плътен косъм. Финално тия рани на скалпа не си го представям, наистина

  10. #10
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Цитирай Първоначално написано от zadarabepce Виж мнението
    и аз се интересувам от такива плитки, номи се иска сама да си купя изкуствената коса. според вас какво количество ще ми трябва? искам плитките ми да са до кръста, пък косата ми е сравнително гъста.
    Дължината няма нищо общо с количеството, което ти трябва. Ако искаш по-гъсти плитки и повече обем - значи взимаш повече количество. Ако искаш обратното- купуваш по-малко коса.
    Дължината на екстеншъните обикновенно е еднаква почти на всякъде. (Достатъчно дълга, за да ти стигат до кръста)

    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    но виж - понеже не можеш да се изкъпеш както трябва, косата си остава мизерна дори след две измивания, противната прежда поема омазняване, шампоан и маска, не изсъхва както трябва и е малко мизерно/нехигиенично. А лятото като се потиш и става гнусно на не знам ква степен.
    Не знам с каква прежда са те плели, но има специални прежди за коса, която е адски лека, мие се чудесно и съхне супер бързо.



    Цитирай Първоначално написано от Mary_Jane_69 Виж мнението
    Аз съм чувала, че и тия прежди хващали буби. Ако ти е светла косата (разбираемо тънка) не се хаби + че са скъпи глезотии. От друга страна, всяка пета ходи с такава чалма на главата, тоест едва ли всяка пък има най дебелия и плътен косъм. Финално тия рани на скалпа не си го представям, наистина
    Т'ва, че си чувала, не означава, че е факт.
    +Едно кълбо прежда е 1,50. Да речем си купиш 5 кълба - 7,50лв. Не е баш скъпа глезотия.
    Кои рани на скалпа?
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  11. #11
    Плитките няма да ти развалят косата . Напротив - по някакъв начин ти влияят добре на косата . Повечето хора казват , че от нея ще ти окапе косата ама това е така , защото от човешката коса на ден падат средно около 100 косъма и ако си стояла с тях дори седмиця няма как тази коса да не падне .

  12. #12
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    Правя често такива плитки на клиентки на моя приятелка ( тя има салон и аз и помагам), но такова нещо като паднала косата от плитките не съм чувала. На ден на човек му падат около 50 косъма.Нормално е , когато свалиш плитките да паднат точно тези косми, които са били сплетени. Просто когато мине време, изглежда сякаш са наистина много, а всъщност са тези, които си падат всеки ден.


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си