.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Повече от фен Аватара на KIRIL98
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    310

    Exclamation Ново начало

    Хора, отдавна не съм отварял форума, но пак опрях да Вашата помощ. Искам да знам (особено, ако някой вече е минал по този път) как стоят нещата с живота в чужбина. Бих искал да замина за някъде, защото в България не успявам да започна "градежът" в моя живот. Та, ако някой вече е минал по този път, да сподели, ПЛИЗ. Също така ще ми е от полза, ако и ме насочите към дадена страна, какъв бюджет трябва да си приготвя, какви езици да започна уча и въобще с всяка възможна подробност. Много ще бъда благодарен на отзовалите се!!!

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от KIRIL98 Виж мнението
    как стоят нещата с живота в чужбина. Бих искал да замина за някъде, защото в България не успявам да започна "градежът" в моя живот.
    Ако започваш сам от нулата ще ти е доста трудно!
    Би било добре ако имаш познати, които да ти помогнат в началото с квартирата, намирането на работа и административните изисквания в съответната страна.
    Цитирай Първоначално написано от KIRIL98 Виж мнението
    ...какви езици да започна уча...
    Хората които са решили да заминат в чужбина, обикновено са доста добре подготвени предварително с нужните езици. Ако не знаеш нужния език, е 99% сигурно че ще се провалиш!
    Ако мислиш да си общак, без език и да заминеш съвсем сам в чужбина, по-добре изобщо не тръгвай!
    Където и да отидеш, те си имат достатъчно общаци, които поне знаят езика, така че ти ще си аут!
    Успех !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #3
    IlianUSA2002
    Guest
    АМЕРИКА БАБИ!

  4. #4
    Повече от фен Аватара на KIRIL98
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    310
    Хахахахаха, не съм дорасъл за там. По-скоро някоя съседка

  5. #5
    Някоя съседка - трудна работа. Има възможност в Гърция да се започне някаква работа като общ работник, но не е препоръчително понеже е прекалено рисковано с това да попаднеш на мафия или да те измамят и накрая да останеш с празни ръце. В чужбина живота всеки го приема различно. Аз лично работя и живея в чужбина и си ми е страхотно, но аз съм израстнал тук и училище съм завършил и т.н. Все пак един голям плюс ще бъде ако имаш познати, роднини и т.н., да могат поне от началото да те придърпат. Бих ти предложил Англия понеже там можеш да си намериш лесно работа, не е нещо трудно, а и заплащанията не са никак зле. Храната, дрехите и т.н. са евтини, но когато опрем до квартира ще е малко солено. Не казвам суми понеже на всякъде е различно, но варират от 300 паунда и нагоре. Отделно можеш да се консултираш с някоя агенция, която да ти намери дадената работа. Също така не заминавай сам! Вземи някой приятел, който има желание и той за ново начало в чужбина. Така ще може да си делите наема и разходите. Приготви си пари за добро и лошо - това е адски важно! В началото докато си намериш работа ще ти трябват пари.. в повече!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си