.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    34

    Взаимоотношения с родителите

    Уважаеми тийнейджъри, обръщам се към вас с огромната молба да ми напишете как се разбирате с родителите си. Колко често и за какво ви се карат? Наказват ли ви? Против гаджетата ви ли са?
    Искам да разбера какви са задълженията ви вкъщи и съответно да отбележите на колко години сте.
    1. Чистите ли вкъщи? Само вашата стая ли, цялото ви жилище?
    2. Готвите ли? Всеки ден ли, какво? Кой ви научи?
    3. ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО СЕ СЕЩАТЕ, ЧЕ РОДИТЕЛИТЕ ВИ ВИ КАРАТ ДА ВЪРШИТЕ.
    А какво е вашето отношение към задълженията ви?
    Лек ден от мен и благодаря на всички, които отделихте време за тази тема.

  2. #2
    Супер фен Аватара на NissaN
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 201
    Нашите не ме командват вече по абсолютно никакъв начин вече.Преди това може би ме караха да им помагам.

  3. #3
    Уважаеми тийнейджъри, обръщам се към вас с огромната молба да ми напишете как се разбирате с родителите си. Колко често и за какво ви се карат? Карат ми се, че не излизам от къщи и само играя на компа. Наказват ли ви? Не, бият ме. Против гаджетата ви ли са? Не ми дават изобщо да имам такива.
    Искам да разбера какви са задълженията ви вкъщи и съответно да отбележите на колко години сте. 13 години
    1. Чистите ли вкъщи? Само вашата стая ли, цялото ви жилище? Само моята стая.
    2. Готвите ли? Всеки ден ли, какво? Кой ви научи? Готвя 2-3 пъти в седмицата и ме научи интернет.
    3. ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО СЕ СЕЩАТЕ, ЧЕ РОДИТЕЛИТЕ ВИ ВИ КАРАТ ДА ВЪРШИТЕ. Да уча УЖАСНО, ама УЖАСНО много.
    А какво е вашето отношение към задълженията ви? Ами... върша си задълженията.
    Лек ден от мен и благодаря на всички, които отделихте време за тази тема.
    4ing4ongkitaec

    http://line.romanticcollection.ru/ex/index.gif

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от 4ing4ong Виж мнението
    Колко често и за какво ви се карат? Карат ми се, че не излизам от къщи и само играя на компа. Наказват ли ви? Не, бият ме. Против гаджетата ви ли са? Не ми дават изобщо да имам такива.
    Искам да разбера какви са задълженията ви вкъщи и съответно да отбележите на колко години сте. 13 години
    Момиче на 13 години да играе само на компа. ^^ Малко dumb става.
    Как така те бият ? Явно има някаква причина.

    Цитирай Първоначално написано от 4ing4ong Виж мнението
    3. ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО СЕ СЕЩАТЕ, ЧЕ РОДИТЕЛИТЕ ВИ ВИ КАРАТ ДА ВЪРШИТЕ. Да уча УЖАСНО, ама УЖАСНО много.
    Ще ставаш 7ми клас, нали ? Учи, учи, защото после може да чистиш листата по улицата..
    И жена ти ми намига, може само да мечтае.

  5. #5
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    начи едно време

    Колко често и за какво ви се карат? че съм разсеяна, че бързам, че разбутвам
    Наказват ли ви? като тийн не ме наказваха
    Против гаджетата ви ли са? не, никога не са били
    Искам да разбера какви са задълженията ви вкъщи и съответно да отбележите на колко години сте. до 18 не съм имала задължения вкъщи
    1. Чистите ли вкъщи? Само вашата стая ли, цялото ви жилище? като бях тийн спях при майка ми, не съм отговаряла за чистотата :Д
    2. Готвите ли? Всеки ден ли, какво? Кой ви научи? не, като тийн никога не съм готвила, започнах след 21г.
    3. ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО СЕ СЕЩАТЕ, ЧЕ РОДИТЕЛИТЕ ВИ ВИ КАРАТ ДА ВЪРШИТЕ. не се ме карали кой знае какво, защото учех много, дори когато не ходех на училище, реално това ги интересуваше
    А какво е вашето отношение към задълженията ви? ами сега се замислям, че не съм имала задължения
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  6. #6
    Постоянно ми се карат. Винаги ще намерят нещо, заради което да ми се скарат. Когато отидох на гости при леля последния път даже ме пита "Не ти ли се карат, че дишаш един въздух с тях".
    Сигурно през половината седмица съм наказана, защото не съм изтрила праха или не съм свършила нещо.
    Родителите ми никога не са били против гаджетата, но в момента а особено наблюдателни, с кого излизам, тъй като мислят, че взимам наркотици.
    Октомври месец правя 15.
    1. През ден чистя всяка стая, освен моята. Просто прекаленоме мързи да го направя.
    2. Готвя почти всеки ден.
    3. Чистя прах, прибирам и простирам пране, мия обувки, поливам цветята, оправям леглата, прибирам, също и бера домати и скубя тревата от картофите, чистя боб, продавам зелечунци, тъй като баща ми е един вид земеделец и ме карат да го правя. Карат ме да уча, но за жалост не съм от хората, които са добри във всичко и родителите ми не могат да го разберат.

  7. #7
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    преди не ме карах нищо да правя

    но сега като станах ''голям'' трябва най-много да им помагам и грижите ми за тях ще се увеличават с времето

    такъв е живота
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  8. #8
    Аз съм момиче на 15 години.
    Колко често и за какво ви се карат? Ами доста често, главно за това, че постоянно съм навън и не прекарвам време с тях. Наказват ли ви? Учудващо не, но съм си го заслужавала много пъти.
    Против гаджетата ви ли са? Не
    Чистите ли вкъщи?Ооо чистя доста стабилно цялото жилище. Събирам и сгъвам дрехите на цялото семейство, изхвърлям боклука, простирам и тн.
    Готвите ли? Ако ми се готви - да, но никой не ме задължава.
    А какво е вашето отношение към задълженията ви? Не се оплаквам от нито едно нещо, което са ме накарали да направя, защото определено заслужават моята помощ.
    Животът има такъв смисъл, какъвто аз пожелая да му придам.

    Паулу Коелю

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от 4ing4ong Виж мнението
    Да уча УЖАСНО, ама УЖАСНО много.
    Според мен това е нещо абсолютно нормално и ако го приемаш като нещо, което трябва да вършиш само защото те карат....това не е на добре.
    Животът има такъв смисъл, какъвто аз пожелая да му придам.

    Паулу Коелю

  10. #10
    1. Чистите ли вкъщи? Само вашата стая ли, цялото ви жилище? - Зависи от ситуацията. В момента живея с брат ми в апартамент и от време на време чистя целият апартамент или си разделяме ангажиментите. Преди когато все още живях с майка ми от време на време си оправях стаята, но в почечето случай майка ми чистеше.
    2. Готвите ли? Всеки ден ли, какво? Кой ви научи? - От време на време. Къде майка, къде баба, къде сам… за всичко си има начини.
    3. Родителите, запомнете, че са най-важният човек за вас! Те винаги ще бъдат до вас и ще ви подкрепят, когато никой друг няма да бъде до вас! Не съм много голям за такива съвети, на 19 съм, но знам и ценя родителите си! И мен са ме наказвали когато съм грешал и съм правил куп глупости. И бой съм ял и то доста здравичко.

  11. #11
    1. Чистите ли вкъщи? Само вашата стая ли, цялото ви жилище? -Чистя, готвя, пера, уча. Помагам на сестра ми в училище.
    2. Готвите ли? Всеки ден ли, какво? Кой ви научи? - Научи ме баба Тя готви превъзходно
    3.Родителите ми ме карат да съм отговорна към всичко с което се захвана.Карат ме да мисля преди да направя нещо за което ако направя грешка ще съжалявам.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си