.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    geffyx
    Guest

    В депресия ли съм и как да го преодолея ?

    Здравейте , на 20 години съм и преди месец свърших сесията в университета (която беше тежка ) и се прибрах в родния ми град за да си почина.В същия ден в който се прибрах разбрах че мой близък роднина е приет в болница с диагноза рак/тумор , а беше здрав. Всички си мислехме че може да го преживее тъй като беше млад , но за съжаление след само 4 дни почина.Това беше изключителен шок за мен , като от този ден започна да ме боли глава , да ми е замаяно,да треперя ,да съм неспокоен и да не може да спя .Ходих на лекар и след всичко излезе че е на нервна почва и ще изчезне.Пих чайове,валериан за нерви и т.н и след 2 седмици почти всичко изчезна с изключение на съня,не мога да спя и това е.Започнах да чета всичко в интернет за някакви болести , ужасии и се панирах повече , всяко едно малко мое неразположение го считах като знак за нещо лошо . И винаги когато ме заболи нещо си мислех че и на мен ще ми се случи нещо както и на моя роднина.Имам голям апетит , напълнях , не се движа толкова често , имам страх че нещо може да се случи , почти нищо вече не ми носи толкова радост , колкото преди.Вечер не мога да спя , постоянно мисля , ако заспя се събуждам през нощта или ставам прекалено рано , просто е ужасно.Какво да правя ?

  2. #2
    Ами като цяло трябва да се опиташ да "релаксираш" и през това време да не мислиш за тези неща. Тоест можеш да отидеш на басейн,аквапарк,почивка и тн. Когато се във вас можеш да се разсееш с някой забавен филм или да играеш на някоя игра. Също така можеш да намериш ново хоби. Ако нищо не помогне по-добре отиди на психолог. Относно съня има много хапчета по аптеките на растителна основа, които те карат да се отпуснеш и заспиш много лесно и също така няма да се будиш по време на сън.

  3. #3
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 326
    никаква почивка

    трудова терапия ти трябва намери си нещо което да те изтощава физически до краен предел

    така ще има здрав съм и ще спреш да мислиш за глупости
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  4. #4
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Просто имаш инсомния. Недей се блъска с хапчета за сън още от сега, защото като свикнеш въобще няма да можеш да заспиваш нормално.

    Инсомнията няма нищо общо със физическата умора, защото тя е изцяло на психичекса основа и главно идва от overthinking и претоварване на мозъка, което го кара винаги да работи на макс и един вид не може да различи кога си буден и кога е време за сън. Така, че колкото и упражнения да правиш и да се претоварваш, едва ли ще помогне и най-вероятно ще се чувстваш по-зле.
    А подсиления апетит предполагам се е получил от безсънието и недостига на енергията в тялото ти.
    Единственото, което мога да ти предложа е да пробваш да пиеш едни таблетки на билкова основа: Глок, мента и валериан се казват, които попринцип успокояват мозъка и ти помагат доста при заспиване. Пила съм ти, та от опит ти го казвам.

    Просто си направи подробен reseach относно инсомния за да ти стане по-ясно.
    Последно редактирано от bijou : 08-19-2017 на 22:28
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си