.
Отговор в тема
Страница 5 от 5 ПървиПърви 12345
Резултати от 101 до 121 от общо 121
  1. #101
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Не е, в "дискусиите" си тук съм давал дълги и обширни отговори на много по-недообмислени въпроси и твърдения от твоите, но за мен нещата по въпроса за истината са изкристализирани и съм писал за тях много пъти, затова не намирам мотив да ги пиша пак, тъй като аз пиша за себе си, не за да ти отговарям - диалогичната форма на написаното е само за естетическо оформление, както е примерно в диалозите на Платон. Тоест искам да кажа че съвсем не ме интересува в какво вярваш нито пък искам да ти доказвам каквото и да е лично на теб - използвам това което пишеш за моите си цели.
    Все пак за да съм коректен, ако наистина искаш да разбереш повече по тия въпроси, има достатъчно информация, може дори да започнеш като гледаш Матрицата, ако още не си го гледал - това е екранизация точно на тоя проблем, познат още като сценария " Мозъци в стъкленици", който гласи че в момента ти може да си просто мозък в буркан и някой луд учен да ти подава подходящите електрически импулси така че да изживяваш точно това, което в момента наричаш реалност. И от гледна точка на теория на познанието, няма как да докажеш че това не е така. Разгледай солипсизма като мисловно направление за да разбереш откъде идват аргументите ми. Що се отнася до сътворяване на реалност посредством съзнание, експеримента на Юнг доказва че самото наблюдение на светлината променя физическите й свойства, тоест може да се държи и като вълна и като частица.
    чадо божие нали казах че истината е само една без значение как я възприемаш?

    това че си чел и си запомнил нещо не значи че можеш да мислиш по този въпрос

    прекалено много летиш в облаците и се омотаваш в собствените ти неподредени мисли
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  2. #102
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    аз пък искам да кажа че без значение кой какво си мисли и как възприема нещата те са такива каквито са

    ти може да си далтонист да възприемеш зеления цвят различно но той си е зелен
    според сатана и останалите луди някой може да мести планината но реално не я мести и тн
    с тези примери искам да кажа че без значение какво мислиш и как възприемаш нещата истината за тях е само една

    това че някой може да бъде идиот и да са самозалъгва мислейки каквото си иска не значи че е прав за дадено нещо
    Изкарай си очите с лъжица, отрежи си езика, стани глух, подтисни всички нерви в тялото си за да не усещаш нищо и си блокирай по някакъв начин обонянието та да останеш абослютно сам с мозъка си (АЗ) и ми докажи дали обективно погледноито това дърво пред теб все още е там - същата форма, мириз, цвят, вкус.. като мозъка ти няма абсолютно никаква информация на разположение която да обрабтва и интерпретира.
    Последно редактирано от Zlennox : 08-31-2017 на 10:38
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  3. #103
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Изкарай си очите с лъжица, отрежи си езика, стани глух, подтисни всички нерви в тялото си за да не усещаш нищо и си блокирай по някакъв начин обонянието та да останеш абослютно сам с мозъка си (АЗ) и ми докажи дали обективно погледноито това дърво пред теб все още е там - същата форма, мириз, цвят, вкус.. като мозъка ти няма абсолютно никаква информация да обрабтва.
    без значение какво мисля осъзнавам и как виждам света по описания от теб начин дървото ще е там

    ти докажи че греша
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  4. #104
    Истина има.
    И докато вие обсъждате кое е реалност и кое не е - навън милиони хора умират. Страдат. Изживяват. Оцеляват. Това е съвсем истински свят. Други се къпят в блаженство. Истина е. Но като че ли - това е само малък процент от нея. Много малък процент за възпреимане.

    Но е истина. Колко от останалата вече осъзнаваме ? И дали може да се докаже? С научни доказателства особено. Не мисля.

  5. #105
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    чадо божие нали казах че истината е само една без значение как я възприемаш?

    това че си чел и си запомнил нещо не значи че можеш да мислиш по този въпрос

    прекалено много летиш в облаците и се омотаваш в собствените ти неподредени мисли
    Очевидно е че нямаш никаква подготовка по въпроса, още по-малко лични разсъждения. Защо изобщо се напъваш?
    Казах ти, може да има абсолютна истина, може и да няма - за мен не е важно което и да е от двете, но за теб явно е, понеже имаш някакъв личен интерес едното да е вярно. Това напълно те дискредитира като обективен наблюдател. Все едно да изследваш гравитацията като пускаш предмет от 5тия етаж и предварително да вярваш, че предмета ще "пада" към небето, а не към земята.
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    без значение какво мисля осъзнавам и как виждам света по описания от теб начин дървото ще е там

    ти докажи че греша
    Ти казваш че дървото ще е там, той не казва дали е там или не е. Ти си този който трябва да докаже че е прав, а не той че си крив. Нарича се burden of proof. Така или иначе, никой не може да докаже каквото и да е.

    ПП: Аз също мисля че има абсолютна истина, но не мога да го докажа, затова не се и опитвам. Но въпреки абсолютната истина, смятам че имаме възможността да я променяме съзнателно и със силата на ума си и го правим така или иначе, без значение това кой колко го осъзнава и може да го контролира. Всичко това е в рамките на спекулацията.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 08-31-2017 на 11:08

  6. #106
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Истина има.
    И докато вие обсъждате кое е реалност и кое не е - навън милиони хора умират. Страдат. Изживяват. Оцеляват. Това е съвсем истински свят. Други се къпят в блаженство. Истина е. Но като че ли - това е само малък процент от нея. Много малък процент за възпреимане.

    Но е истина. Колко от останалата вече осъзнаваме ? И дали може да се докаже? С научни доказателства особено. Не мисля.
    Барабар Петко с мъжете. Млъкни вече, никой не се интересува от глупостите ти.

  7. #107
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Очевидно е че нямаш никаква подготовка по въпроса, още по-малко лични разсъждения. Защо изобщо се напъваш?
    Казах ти, може да има абсолютна истина, може и да няма - за мен не е важно което и да е от двете, но за теб явно е, понеже имаш някакъв личен интерес едното да е вярно. Това напълно те дискредитира като обективен наблюдател. Все едно да изследваш гравитацията като пускаш предмет от 5тия етаж и предварително да вярваш, че предмета ще "пада" към небето, а не към земята.

    Ти казваш че дървото ще е там, той не казва дали е там или не е. Ти си този който трябва да докаже че е прав, а не той че си крив. Нарича се burden of proof. Така или иначе, никой не може да докаже каквото и да е.
    и все пак дървото ще е там без значение кой какво казва
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  8. #108
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    и все пак дървото ще е там без значение кой какво казва
    Ако дървото е там, но няма кой да го види, има ли значение дали е там или не. И ако да, за кой има значение при положение, че никой не го вижда?

  9. #109
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Ако дървото е там, но няма кой да го види, има ли значение дали е там или не. И ако да, за кой има значение при положение, че никой не го вижда?
    какво му пука на дървото какво мислиш? то пак ще си е там

    пак ти казвам истината е една без значение какво мислиш ти
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  10. #110
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    какво му пука на дървото какво мислиш? то пак ще си е там

    пак ти казвам истината е една без значение какво мислиш ти
    На дървото не му пука, защото е дърво - само на човека му пука дали нещо е истина или не. Е, поне на някои хора - ти явно не си от тях.
    Чувал ли си лафа - когато кажат че сестра ти е курва, върви доказвай че нямаш сестра?

  11. #111
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    На дървото не му пука, защото е дърво - само на човека му пука дали нещо е истина или не. Е, поне на някои хора - ти явно не си от тях.
    Чувал ли си лафа - когато кажат че сестра ти е курва, върви доказвай че нямаш сестра?
    бълването на глупости помага ли ти извън форума?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  12. #112
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    бълването на глупости помага ли ти извън форума?
    Не знам, но предполагам че безмозъчното преповтаряне на заучени "истини" сигурно ти помага в твоя извънфорумен живот.

  13. #113
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Не знам, но предполагам че безмозъчното преповтаряне на заучени "истини" сигурно ти помага в твоя извънфорумен живот.
    щом съм щастлив от живота си явно ми помага
    ти продължавай да се самозалъгваш
    интересно каква истина би измислил в падащ самолет
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  14. #114
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    щом съм щастлив от живота си явно ми помага
    ти продължавай да се самозалъгваш
    интересно каква истина би измислил в падащ самолет
    Как бих се самозалъгвал след като нямам убеждението че нещо е задължително истина, само защото така ми се иска?

  15. #115
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Как бих се самозалъгвал след като нямам убеждението че нещо е задължително истина, само защото така ми се иска?
    противоречиш си
    до сега говореше че истината зависи от възприятието и убежденията
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  16. #116
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    без значение какво мисля осъзнавам и как виждам света по описания от теб начин дървото ще е там

    ти докажи че греша
    Можем да спорим тук.

    Ако всички твои сетива са отстранени и мозъка ти няма на разположение никаква външна информация която да обработи и интерпетира, то твойта до преди 2 секунди реалност де факто преминава в един абстрактен реалм, както в момента може да си говорим за 4D в абстрактния смисъл на думата без да сме сигурни за същесвуването на такива светове.

    Дадох ти пример с 2D организма; ако 3D организъм - в този случай ние, имаме възможноста да наблюдаваме 2D организъм който е напълно-осъзнат, той от негова страна няма как да наблюдава нас, или би могъл но твърде повърхностно. Като 2D организъм ако ние решим да навлезем в неговият свят/реалм то за нас това не би било проблем, но от негова страна той ще е способен да обзервира само дължината и височината на мойта подметка но не и широчината. Тоест дори ти да знаеш че той съществува обратното неможе да се каже за него, това което си ти за него е една необяснима сянка/черта /(подметка). Де факто ти си една абстрактна идея, но не и реалност - поне за 2D организма. Представи си че подхвърлим този организм във въздуха и изведнъж светогледа, цялата му представа за реалноста се променя. Изведнъж имаме 3D свят, за 2 секунди му обръщаш представата за неговата реалност, падайки пак на земята 2D организма се връща обратно към субектвната си представа за неговата реалност, защото така е устроен и така е еволюирал. Сега искам да си представиш същото с нашата 3D реалност и да речем някакъв 4D организм.

    Обратно към дървото. Ако ти нямаш никакви сетива, то как би обзервирал дървото? Може би ще ти е останал някакъв спомен за характера на това дърво, но това е спомен, нищо повече от химически реакции в главата ти. А щом е спомен, няма материална манифестация то е абстракция, а абстракцията сама по-себе си е само идея без материална манифестация. Ерго, ако няма съзнателен интелект със сетива които да препращат информация към някъква интерпретираща система, и понеже това ако липсва няма как да рефлектираш не само върху света ами и на себе си, то тогава реалноста е илюзия. Вселена манифестираща се само пред създания с интелект и възможноста да рефлектират върху информация.
    Последно редактирано от Zlennox : 08-31-2017 на 12:25
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  17. #117
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Можем да спорим тук.

    Ако всички твои сетива са отрстранени и мозъка ти няма на разположение никаква външна информация която да обработи и интерпетира, то твойта до преди 2 секунди реалност де факто преминава в един абстрактен реалм, както в момента може да си говорим за 4D в абстрактния смисъл на думата без да сме сигурни за същесвуването на такива светове.

    Дадох ти пример с 2D организма; ако 3D организъм - в този случай ние, имаме възможноста да наблюдаваме 2D организъм който е пълн-осъзнат, той от негова страна няма как да наблюдава нас, или би могъл но твърде повърхностно. Като 2D организъм ако ние решим да навлезем в неговият свят/реалм то за нас това не би било проблем, но от негова страна той ще е способен да обзервира само дължината и височината на мойта подметка но не и широчината. Тоест дори ти да знаеш че той съществува обратното неможе да се каже за теб, това което си ти за него е една необяснима сянка/черта /(подметка). Де факто ти си една абстрактна идея, но не и реалност - поне за 2D организма. Представи си че подхвърлим този организм във въздуха и изведнъж светогледа, цялата му представа за реалноста се променя. Изведнъж имаме 3D свят, за 2 секунди му обръщаш представата за неговата реалност, падайки пак на земята 2D организма се връща обратно към субектвната си представа за неговата реалност, защото така е устроен и така е еволюирал да кажем. Сега искам да си представиш същото с наща 3D реалност и да речем някакъв 4D организм.

    Обратно към дървото. Ако ти нямаш никакви сетива, то как би обзервирал дървото? Може би ще ти е останал някакъв спомен за характера на това дърво, но това е спомен, нищо повече от химически реакции в главата ти. А щом е спомен, няма материална манифестация то е абстракция, а абстракцията сама по-себе си е само идея без материална манифестация. Ерго, ако няма сънателен интелект със сетива които да препращат информация към някаква интерпретираща система, и понеже това ако липса няма как да рефлектираш не само върху света ами и на себе си, то тогава реалноста е илюзия. Веселена манифестираща се само пред създания с интелект и възможноста да рефлектират върху информация.
    добре де кажи ми само как моето съществуване влияе на дървото
    от 2 страници повтарям че то ще си е там въпреки мен и без значение какво мисля и възприемам

    а ти продължаваш да с опити да ме караш да фантазирам
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  18. #118
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    противоречиш си
    до сега говореше че истината зависи от възприятието и убежденията
    Това че имаш логическите способности на 14 годишен не означава, че си противореча.

    Вече ми омръзна да се занимавам с тролските ти малоумщините, затова ще ти го кажа на език, отговарящ на интелектуалното ти ниво. Върви си еби майката.

  19. #119
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    добре де кажи ми само как моето съществуване влияе на дървото
    от 2 страници повтарям че то ще си е там въпреки мен и без значение какво мисля и възприемам

    а ти продължаваш да с опити да ме караш да фантазирам
    Отговорих ти в последния параграф на предишният ми пост. Препрочети го колкото е нужно!
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  20. #120
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Искам докторчето и зленокса да се сдушат по някоя тема. Искам да гледам сеир и да се смея и да повърна върху тях от смях, буахахаха!

  21. #121
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Искам докторчето и зленокса да се сдушат по някоя тема. Искам да гледам сеир и да се смея и да повърна върху тях от смях, буахахаха!
    Това ще да е връхната точка в живота ти като християнин.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си