.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 38
  1. #1

    Самозащита

    Здравейте! Аз съм момче на 13-години и си мислех дали мога да си взема някакво оръжие за самозащита като електрошок(4.8V), Джобен нож или спрей ? Мога ли да притежавам джобен нож, електошок или спрей без да имам 18-години?

  2. #2
    Според мен си все още пикльо и най-добрата самозащита ти е да си стоиш вкъщи.

  3. #3
    Да и да стана някакъв без приятели дето не излиза...

  4. #4
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Като за начало ще ти е по-полезно да се научиш да избягваш такива ситуации и места.
    Това не значи да си затворник в къщи.

    Ако все пак искаш да си вземеш някакво оръжие за кураж, проучи наредбите за електрошоковете и спрейовете, посъветвай се и с вашите.
    Нож не си взимай за самозащита, защото може да е смъртоносен и да се превърнеш от жертва в убиец и ще те осъдят.

    Успех !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  5. #5
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    доживях деца да искат оръжия да се пазят

    по закон нямаш право да използваш по-опасно оръжие от нападателя си

    ако те нападнат 100 човека с голи ръце трябва да се отбраняваш с голи ръце като не им нанасяш щети по-тежки от тези които те са ти нанесли
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Лъчезар Виж мнението
    Здравейте! Аз съм момче на 13-години и си мислех дали мога да си взема някакво оръжие за самозащита като електрошок(4.8V), Джобен нож или спрей ? Мога ли да притежавам джобен нож, електошок или спрей без да имам 18-години?
    Спрей най-добре , а и са напълно легални.

  7. #7
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Повечето неща са забранени, но това не бива да те спира - по-добре да те ошамарят полицаите и да викнат майка ти и баща ти, отколкото да се окажеш напълно беззащитен срещу разни мангали, идиоти, изпаднали наркомани и пр. Откакто бях на твоите години и един циганин ни обра(мен и един приятел) си нося нож. Същата ситуация се повтори 1-2 години по-късно, но този път му извадих нож и тръгнах срещу него. Мангала избяга по бързо от вятъра, а беше сигурно с 10 години над мен.
    Не слушай тия малоумници по-горе, вземи си сгъваем нож и се старай да избягваш както неприятни ситуации и места, така и полицаите, и няма да имаш проблеми.

  8. #8
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Повечето неща са забранени, но това не бива да те спира - по-добре да те ошамарят полицаите и да викнат майка ти и баща ти, отколкото да се окажеш напълно беззащитен срещу разни мангали, идиоти, изпаднали наркомани и пр. Откакто бях на твоите години и един циганин ни обра(мен и един приятел) си нося нож. Същата ситуация се повтори 1-2 години по-късно, но този път му извадих нож и тръгнах срещу него. Мангала избяга по бързо от вятъра, а беше сигурно с 10 години над мен.
    Не слушай тия малоумници по-горе, вземи си сгъваем нож и се старай да избягваш както неприятни ситуации и места, така и полицаите, и няма да имаш проблеми.
    даваш на деца оръжие ? малоумник!
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Повечето неща са забранени, но това не бива да те спира - по-добре да те ошамарят полицаите и да викнат майка ти и баща ти, отколкото да се окажеш напълно беззащитен срещу разни мангали, идиоти, изпаднали наркомани и пр. Откакто бях на твоите години и един циганин ни обра(мен и един приятел) си нося нож. Същата ситуация се повтори 1-2 години по-късно, но този път му извадих нож и тръгнах срещу него. Мангала избяга по бързо от вятъра, а беше сигурно с 10 години над мен.
    Не слушай тия малоумници по-горе, вземи си сгъваем нож и се старай да избягваш както неприятни ситуации и места, така и полицаите, и няма да имаш проблеми.
    По-добре един спрей да си вземе , аз също си нося но не ми се е налагало да го използвам.

  10. #10
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    даваш на деца оръжие ? малоумник!
    Не е на 2 години. Аз имах нож още в детската.

  11. #11
    Ти си много прост ве, и ко викаш ако 100 те хванат с голи ръве и ти да им отврънеш с голи ръце като не им нанасяш по-тежки щети от тези, които са ти нанесли. Пфф, ти ебахти убитника значи, да ме нападнат толкова, направо не знам какво оръжие ще взема да ги изколя. А пък за самозащита, можеш да почнеш да ходиш на бокс, кик бокс, джудо, карате etc. Няма нужда от оръжие, ако знаеш как да ги потрошиш от бой (освен ако не си в смъртна опасност или нещо от сорта)

  12. #12
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от Стоян Стоянов Виж мнението
    Ти си много прост ве, и ко викаш ако 100 те хванат с голи ръве и ти да им отврънеш с голи ръце като не им нанасяш по-тежки щети от тези, които са ти нанесли. Пфф, ти ебахти убитника значи, да ме нападнат толкова, направо не знам какво оръжие ще взема да ги изколя. А пък за самозащита, можеш да почнеш да ходиш на бокс, кик бокс, джудо, карате etc. Няма нужда от оръжие, ако знаеш как да ги потрошиш от бой (освен ако не си в смъртна опасност или нещо от сорта)
    това че си глупак и не знаеш закона за самозащитата си е твой личен проблем
    ако пък тия 100 човека ги натресеш на земята с някакво оръжие или убиеш някой те чакат доста години затвор защото ако оцелеят няколко от тях ще кажат че ти си започнал първи и тогава ти е разказана играта в съда

    в най-добрия случай ще лежиш за превишаване на правата при самозащита

    та към автора тренирай бягане
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  13. #13
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    От какво толкова трябва да се пази 13 годишно дете?

  14. #14
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    това че си глупак и не знаеш закона за самозащитата си е твой личен проблем
    ако пък тия 100 човека ги натресеш на земята с някакво оръжие или убиеш някой те чакат доста години затвор защото ако оцелеят няколко от тях ще кажат че ти си започнал първи и тогава ти е разказана играта в съда

    в най-добрия случай ще лежиш за превишаване на правата при самозащита

    та към автора тренирай бягане
    Малоумник, ако те нападнат 100 човека по такъв начин че трябва да убиеш няколко, затвора ще ти е най-малкия проблем. Колко трябва да си тъп да вярваш, че закона за самозащита е направен в твой интерес. Законите в Европа са направени така че да затрудняват максимално обикновения човек да притежава оръжие и това е изцяло по политически причини - няма нищо общо с това да се намали престъпността. То не случайно в американската конституция има клауза че всеки може да притежава оръжие в случай че някой узурпира власта. Затова там толкова пъти се инсценираха разни стрелби в училища, та да може и там да се прокарат такива закони. Обезоръжаването на населението е първото нещо, което една диктатура прави - за справка Съветския съюз и Китай.

  15. #15
    Според мен се запиши на карате или някакъв боен спорт.

  16. #16
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Малоумник, ако те нападнат 100 човека по такъв начин че трябва да убиеш няколко, затвора ще ти е най-малкия проблем. Колко трябва да си тъп да вярваш, че закона за самозащита е направен в твой интерес. Законите в Европа са направени така че да затрудняват максимално обикновения човек да притежава оръжие и това е изцяло по политически причини - няма нищо общо с това да се намали престъпността. То не случайно в американската конституция има клауза че всеки може да притежава оръжие в случай че някой узурпира власта. Затова там толкова пъти се инсценираха разни стрелби в училища, та да може и там да се прокарат такива закони. Обезоръжаването на населението е първото нещо, което една диктатура прави - за справка Съветския съюз и Китай.
    пишеш това и наричаш мен малоумник? къде си ме видял да изразя мнение? аз просто цитирах закона и казах какво ще стане в дадена ситуация

    отново пишеш без да мислиш
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  17. #17
    В Саудитска Арабия хората гледат да не влизат в конфликти и ще ви кажа защо. Защото по закон там ако някой убие човек. Семейството на убития отива в полицията , от там завеждат дело за кръвнина в съда и ако съда докаже че въпросният човек е бил убит без причина или по маловажен случай. Съда ти дава право да убиеш член от семейството на убиеца.
    Ако не ми вярвате прочетете в нета

  18. #18
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    пишеш това и наричаш мен малоумник? къде си ме видял да изразя мнение? аз просто цитирах закона и казах какво ще стане в дадена ситуация

    отново пишеш без да мислиш
    Естествено че е мнение, олигофрен. Първо, защото се намираш в тийнФОРУМ и второ защото никой не те е питал какъв е закона и какво ще стане ако думнеш някой, така че щом го казваш трябва да е в някаква връзка с темата, тоест е позиция(мнение) и доколкото разбрах мнението ти е, че не е добре да ползваш оръжие, защото ако убиеш някой при самозащита, ще влезеш в затвора, което е малоумно също колкото и самия закон. Ако не искаше да изразиш такова мнение, тогава за чий хуй цитираш закона за самозащита? Момчето искаше да знае кое е легално да се носи, така че куките да не му правят проблем ако го спрат, а не кое и как е легално да се използва.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 09-13-2017 на 12:46

  19. #19
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Естествено че е мнение, олигофрен. Първо, защото се намираш в тийнФОРУМ и второ защото никой не те е питал какъв е закона и какво ще стане ако думнеш някой, така че щом го казваш трябва да е в някаква връзка с темата, тоест е позиция(мнение) и доколкото разбрах мнението ти е, че не е добре да ползваш оръжие, защото ако убиеш някой при самозащита, ще влезеш в затвора, което е малоумно също колкото и самия закон. Ако не искаше да изразиш такова мнение, тогава за чий хуй цитираш закона за самозащита? Момчето искаше да знае кое е легално да се носи, така че куките да не му правят проблем ако го спрат, а не кое и как е легално да се използва.
    извинете на какви наркотици сте?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  20. #20
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    извинете на какви наркотици сте?
    Поне веднъж ще използваш ли някакви аргументи или само ще сереш ад-хоминем лайна?
    Кажи ми как " Доживях деца да искат оръжия" и след това цитирането на закона не е мнение. И защо мислиш че закона не е мнение, макар и официално? И дори ако това, че е закон го прави нещо повече от мнение, то подкрепянето му със сигурност е просто мнение. Ще кажеш ли нещо обосновано по тоя въпрос или ще продължиш да бъдеш претенциозна путка с едните голи твърдения?

  21. #21
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Поне веднъж ще използваш ли някакви аргументи или само ще сереш ад-хоминем лайна?
    Кажи ми как " Доживях деца да искат оръжия" и след това цитирането на закона не е мнение. И защо мислиш че закона не е мнение, макар и официално? И дори ако това, че е закон го прави нещо повече от мнение, то подкрепянето му със сигурност е просто мнение. Ще кажеш ли нещо обосновано по тоя въпрос или ще продължиш да бъдеш претенциозна путка с едните голи твърдения?
    Бая си се надъхал нещо
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Бая си се надъхал нещо
    Недей , че като те залупа с нещо , ще видим как ще приложиш закона

  23. #23
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от ةتشضل انزفث Виж мнението
    Недей , че като те залупа с нещо , ще видим как ще приложиш закона
    ще си намеря свидетел и ще си измислим какво да кажем
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  24. #24
    А , значи ти може да си намериш свидетели и да отървеш кожата , а ние да му мислим така ли ???

  25. #25
    Ако имаш проблеми с някого, най-добре потърси помощ от родител/учител, вместо да се правиш на мъж от 13-годишен. Електрошок няма как да си вземеш, джобен нож ни най-малко ти трябва. Спрей можеш да си вземеш, но си има различни марки и спрейове(облак, струя, пяна). Все неща, с които 13-годишен не трябва да се занимава. Все пак ако наистина ти трябва спрей за САМОЗАЩИТА ПРИ НЕОБХОДИМОСТ, а не да се правиш на пича от по-горния клас или да пръскаш в очите на тези от твоя, ще ти дам подходящ модел.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си