.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 21 от общо 21
  1. #1
    trqbvamipomosht
    Guest

    Unhappy Депресия, идваща от годините..

    Здравейте!

    Преди всичко, искам да кажа, че съм на 13 години със силен проблем..
    Имам силното желание да съм по-голям (20-22 години).
    Защо ? Защото осъзнавам, какви неща съм изгубил, като не съм бил роден по-рано..
    Не съм усетил истинско забавление, истински живот.. Всичко става пред телефоните и другите технологии в днешно време..
    Мисля си, че ако бях примерно на 13 през 2010, щях да се забавлявам с приятели навънка, не пред компютрите..
    Това не е забавление.. Всичко е толкова по-развито, 13 годишното поколение е.. животът е скучен!
    Предполагам, че ако сега бях на 20, щях да имам дом с приятелка (НЕ СЪМ ЗАГОРЯЛ), щеше да ми е забавно, щях да работя (искам да работя)..
    Не ми е приятно, когато чуя 20-25 годишни от улицата, които се забавляват, всичките приятели, а моите приятели стоят пред компютрите си и играят забутаните игри..
    Вярно е, че съм се ориентирал към програмиране, сега уча здравата, но си представям 2024-2025.. като пълен ад, всичко ще бъде толкова безинтересно...
    Представям си, че ако бях на 13 през 2010 или някоя по-долна година, щях да имам възможността АЗ да открия част от компютрите, програмите, технологиите... И щях да усетя забавление на улицата (играене с приятели, не на компютъра)..
    Изпадам в депресия, като си помисля за това, тоест - винаги...
    Искам да решавам истински проблеми, като разумен човек, проблеми, които се срещат след тийнейджърските години, а не за някоя двойка или да слушам проблемите на връстниците, които са от сорта на "Загубихме играта", "Нямам си гадже, а ще ставам 7ми клас", "Още съм девствен/а"..
    Занимавам се и с хакерство и съм се замислял "Ако успея да се проникна в сигурността на телефоните, системите и другите технологии, ще успея ли да ги изтрия, да изтрия новите игри, новите системи, един вид да върна технологиите 7-10 години по-рано, така че да се усети живота, който не е пред компютрите (Знам, че аз ще пострадам, но ще успея ли някак да върна истинското забавление и истинския живот на другите)"
    Някаква идея, как да преодолея тази депресия ? Как да забравя за тези неща и да гледам позитивно над бъдещите неща, които предполагам, че няма да има...
    Надявам се да ме разберете..

  2. #2
    не мисля, че всичко е въпрос на поколение. убедена съм, че има твои връстници, които са диаметрално противоположни като стил на живот от това,което ти описваш (само компютри и вкъщи). открий ги, излизай с тях.
    ходи на планина с планинарски шайки, ако щеш с разни скейтърчета или паркури или деда знам и аз. не вярвам, че 100% от връстниците ти са забили само вкъщи.

    иначе поколението 90-те е по-готино от милениълското, в това спор няма , поне според мен, но това не значи да се отчайваш и далеч не вярвам, че всички на 13-4 са еднакви като стил на живот, манталитет, етц

  3. #3
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    всякви малоумници съм виждал, ама подобен кретен за първи път срещам
    ако бил с 5 години по-голям щял да играе навън, а не да виси пред компа
    хахахахахаха

  4. #4
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Цитирай Първоначално написано от jghgh Виж мнението

    иначе поколението 90-те е по-готино от милениълското, в това спор няма , поне според мен, но това не значи да се отчайваш и далеч не вярвам, че всички на 13-4 са еднакви като стил на живот, манталитет, етц
    Т'ва е щото ние сме част от него ве.. Но голяма част от нас си мислят, че 80-те са били ултра фън, а 70-те направо са... били О МАЙ ГАД. ;д
    Иначе малкия келеш има право.. в момента не се случва нищо вълнуващо в живота на лапетиите... Само пият ебът се и висят пред екраните
    Дори новите технологии не са "нови", а са просто.. ъпгрейднати стари.. Кога за последно видя нещо ново като технология и си каза.. УАТ ДА ФАК?
    Щото аз си спомням.. като видях първия тъч скрийн телефон и бях Mind blow-нат... Преди т'ва нокия с фенерче беше върха на сладоледа..
    А и на нас не ни беше всичко смляно като информация.. ся искаш нещо > гугъл > готово... Едно време беше мега хард... още с dial-up интернета.. трудно се сваляха филми и песни.. въртиш на касетката с молива там и т'ва е.. разменяхме си видеокасети..
    И си беше класика лятото да си ядеш бой.. Я от вашите задето си забравил да ядеш и не си се прибирал от 16 часа вкъщи... и си мръсен на нещастник.. я от съседа задето сте му обрали прасковите.. я от некоа бабичка.. за няк'ва простотия..
    Друго си е да те гони баба ти с 2 филии в ръка.. по стената на някой язовир..
    Събирате.. се да бягате целия клас от даскало.. ;д ритате по цял ден.. а-у..
    И на 13-14 като целунеш някой.. направо се подкосиш първи любови а-у.. ся на 11 (например Сузаните) се ебът вече..
    Са ги гони само нагона и простотията.
    Ако щеш дори и филмите ни бяха оригинални..
    2017 е най-слабия бокс офис летен сезон за последните 17 години..
    95 % от филмите са римейк на филми от 90те или ремастер... ем..
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  5. #5
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    всякви малоумници съм виждал, ама подобен кретен за първи път срещам
    ако бил с 5 години по-голям щял да играе навън, а не да виси пред компа
    хахахахахаха
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението
    Иначе малкия келеш има право.. в момента не се случва нищо вълнуващо в живота на лапетиите... Само пият ебът се и висят пред екраните
    Че това малко ли е?
    Какво повече може да иска човек от живота ?

    #това-е-сарказъм (донякъде)

    По темата: Авторе, ако си мислиш, че животът на 25 е много забавен, сбъркал си. Тепърва трябва да градиш кариера, да изкарваш пари и да създаваш семейство. Това не е лесно и изисква много грижи и не става със седене в заведенията (ако изобщо имаш време за седене в заведения) . Сега са ти най-хубавите години да си гледаш кефа!
    Последно редактирано от Грозния : 09-06-2017 на 11:15
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  7. #7
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Цитирай Първоначално написано от trqbvamipomosht Виж мнението
    Здравейте!

    Преди всичко, искам да кажа, че съм на 13 години със силен проблем..
    Е с това изречение ме отказа от цялата ти тема.

    Цитирай Първоначално написано от trqbvamipomosht Виж мнението
    Мисля си, че ако бях примерно на 13 през 2010, щях да се забавлявам с приятели навънка, не пред компютрите..
    Недей да мислиш, нямаше да е така.

    Цитирай Първоначално написано от trqbvamipomosht Виж мнението
    "Нямам си гадже, а ще ставам 7ми клас", "Още съм девствен/а"..
    Е*ати 13 годишните..

    Цитирай Първоначално написано от trqbvamipomosht Виж мнението
    Занимавам се и с хакерство и съм се замислял "Ако успея да се проникна в сигурността на телефоните, системите и другите технологии, ще успея ли да ги изтрия, да изтрия новите игри, новите системи, един вид да върна технологиите 7-10 години по-рано, така че да се усети живота, който не е пред компютрите (Знам, че аз ще пострадам, но ще успея ли някак да върна истинското забавление и истинския живот на другите)"
    Няма да успееш.

    Цитирай Първоначално написано от trqbvamipomosht Виж мнението
    Някаква идея, как да преодолея тази депресия ? Как да забравя за тези неща и да гледам позитивно над бъдещите неща, които предполагам, че няма да има...
    Споменаваш как искаш да се занимаваш с истинки проблеми, а пък си тук и ревеш, че няма с кой да си играеш.
    Ходи у някое село, деца без технологии - колкот'щеш.
    Няма какво да цифриш, технологиите rule the world, още преди да си роден, нищо ново не е. Ще става и по-зле.

    А пък ти, ако наистина си толкова 'мъдър', тогава осъзнай, че си само на 13 и живота ти дори още не е започнал както трябва.
    Стегни се.
    К'ви депресии, к'ви отчаяния...на 13 години...
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  8. #8
    Jesus Стягай се, маниак. К'ва депресия, к'ви 5 лева на 13 години ? Радвай се, че си на толкова.. Аз на 15 със силно желание на 13... Сега са ни най-хубавите години. Убеден съм, че си написал тази тема, защото 17 годишни са ти казали "лапе", "тъпо дете", заебаваш ги. 4 години разлика - едното нищо (Поне в тийн възраст)... Друго си е 10 години, на 23 работиш, издържаш родителите си (с голяма вероятност ), куп проблеми.. Не искай да ги имаш, смятай щом на 13 имаш "сериозен" проблем, когато не работиш, то след 10 години, когато ще спиш по 10 часа на 1 седмица, защото работа...
    Донякъде си прав, че нашето поколение е преебано, така де - наебано, съсипано, разглезено и много пот в гащичките, както и издути кореми пред екраните...
    Ще хакнеш всяка система на Земята ? ТИ ЧУВАШ ЛИ СЕ ?
    Късмет от мен, помисли над това което ти е казано!
    И жена ти ми намига, може само да мечтае.

  9. #9
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Това дето дечурлигата са си заболи главите пред компютрите си го спомням като проблем още в началото на века. Тогава имаше такива интернет клубове и ходеха там да цъкат AoE. Преди това през 90-тте поне аз съм цъкал много на тея видеоигрите.

    То си е и до населеното място - в София забрави за весели приятелски групички от дечица, които играят на футбол или нещо такова. Просто няма подходящи условия - въздуха е отврат, коли навсякъде, паркове те за игра сега са кучешки тоалетни.

    Тия дни бях на село, направих малко обиколки с колелото и видях разни дечурлига навън. Седящи и говорещи си основно, никъде не видях някой да играе с топка например. Но за 2 дена и моето не е никакво наблюдение, напълно възможно е през лятото да са си играли както някога, просто не съм бил там да го видя. Ако има достатъчно деца и условия да излизат навън, те ще излизат и сега и за в бъдеще.

  10. #10
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Хм... 10 години не са ли малко за да усетиш живот без технологии? И какво като разполагаш с тези технологии, не можеш да си измислиш игра без тях ли?

    Моето поколение играеше на какво ли не. Мобилни телефони нямаше изобщо. Видео имаха само 2 деца от приятелите ми, само защотото бащите им бяха в Либия. Аз бях от малцината виждали компютър и то тогава тепърва се появяваха персоналните компютри в лицето на Правец 82.

    Играехме на фунийки, на криеница, народна топка, стражари и апаши. Карахме колелета по цял ден. Изнасяхме пред входа ръчно рисувано Монополи и играехме направо на плочките. Мога да продължавам още дълго.

  11. #11
    Не е важно на колко години си, а да намериш подходящите хора с които да си на една вълна. Аз също надраснах съучениците си. Те се интересуваха от неща, които мен не ме вълнуваха. На 12 излизах с компанията от хора на възраст от 15 до 18 и беше върха. Търси твоите хора с които ще се чувстваш ок.

  12. #12
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от anidji Виж мнението
    Те се интересуваха от неща, които мен не ме вълнуваха. На 12 излизах с компанията от хора на възраст от 15 до 18 и беше върха.
    Тогава ли ти строшиха джама ?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  13. #13
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Тогава ли ти строшиха джама ?
    смешно е
    30 годишен девственик да критикува 15 годишна ебалка

  14. #14
    Никой не ми е трошил джама. Момчетата си бяха супер свестни. Говоря за приятелство, а не това дето ти си мислиш.

  15. #15
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от anidji Виж мнението
    Никой не ми е трошил джама.
    Толкова ли нямаше кой? Мъка, мъка...
    Или просто лъжеш...
    Цитирай Първоначално написано от anidji Виж мнението
    Момчетата си бяха супер свестни.
    О, извинявай - да беше казала в началото.
    А ходехте ли с тях да пазарувате чанти и обувки в м0ла ?
    Цитирай Първоначално написано от anidji Виж мнението
    Говоря за приятелство, а не това дето ти си мислиш.
    И ти си го мислиш, недей лъга !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  16. #16
    Забавен си

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Толкова ли нямаше кой? Мъка, мъка...
    Или просто лъжеш...
    О, извинявай - да беше казала в началото.
    А ходехте ли с тях да пазарувате чанти и обувки в м0ла ?
    И ти си го мислиш, недей лъга !
    Тя казва , че момчетата са били супер свестни. Сигурно накуп са били свестни

  18. #18
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от trqbvamipomosht Виж мнението
    проблемите на връстниците, които са от сорта на "Загубихме играта", "Нямам си гадже, а ще ставам 7ми клас", "Още съм девствен/а"..


    Стига си гледал в паничката на другите, гледай си работата.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  19. #19
    Малееее доживях връстник да има сходно мислене с моето . Само че аз мисля , че щеше да си е по-добре да съм си някъде 1980-1990 г това ще си е една несъбдната мечта да съм родена в онези години . Хем е щяло да имам малко по-небрежно детство , хем съм щяла да израстна , заобиколена от по-хубава музика , хем съм щяла да имам възможност да видя идола си ( Кърт Кобейн ) . За жалост това е непосилно за нас .

  20. #20
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Оу, Кобейн всяка седмица имаше концерти в България
    почти няма българин от поколението ми, който да няма негов афтограф

  21. #21
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Намерих твоя снимка от бъдещето!



    Забавна тема се е оформила, чак някакви нови хора се появили.

    Цитирай Първоначално написано от zara04 Виж мнението
    Малееее доживях връстник да има сходно мислене с моето . Само че аз мисля , че щеше да си е по-добре да съм си някъде 1980-1990 г това ще си е една несъбдната мечта да съм родена в онези години . Хем е щяло да имам малко по-небрежно детство , хем съм щяла да израстна , заобиколена от по-хубава музика , хем съм щяла да имам възможност да видя идола си ( Кърт Кобейн ) . За жалост това е непосилно за нас .
    Ако се беше родил/а 88-90 със сигурност щеше да го видиш!
    Последно редактирано от draid : 10-04-2017 на 16:54

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си