.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Честото къпане ми причинява неудобства...

    Здравейте.

    Поддръжник съм на това че човек трябва да спазва много добра хигиена във всеки един аспект от живота си, но лично за мен къпането всеки ден причинява неудобства, като например това че кожата ми, лицето и косата ми изсъхват адски много от ежедневното къпане, въпреки че използвам глицеринов сапун (който е с по-малко химикали от стандартния ароматизиран такъв). Също така чисто физически, вътрешно не се чувствам добре от честото къпане.
    Затова предпочитам къпане през ден, или дори през два дни.

    Това лошо ли говори за мен? Не полагам тежък физически труд в ежедневието си, нито имам вредни хранителни и консуматорски навици, които да ме "осмърдяват" редовно. Компенсирам по-рядкото къпане с по-обилно използване на дезодорант и парфюм.

    Та, просто да питам - това лошо ли говори за мен? Според мен е редно и логично човек да се къпе когато има реална нужда да го прави, а не всеки ден просто защото "трябва" за щяло и нещяло, и защото така разпореждат социалните норми.

    Дайте мнение!

  2. #2
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от howland Виж мнението
    Компенсирам по-рядкото къпане с по-обилно използване на дезодорант и парфюм.
    тва е като да се насереш и вместо да се измиеш
    да решиш само да си парфюмираш задника

  3. #3
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Цитирай Първоначално написано от howland Виж мнението
    причинява неудобства, като например това че кожата ми, лицето и косата ми изсъхват адски много от ежедневното къпане!
    За кремове не си ли чувал? Нормално е да ти изсъхва кожата.
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  4. #4
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от howland Виж мнението
    ... къпането всеки ден причинява неудобства, като например това че кожата ми, лицето и косата ми изсъхват адски много от ежедневното къпане, ... Също така чисто физически, вътрешно не се чувствам добре от честото къпане.
    Освен изсушаването, от прекалено често къпане се увеличава рискът от заразяване с гъбички и други кожни проблеми.
    За да избегнеш прекомерното изсушаване използвай душ-гел или само вода.
    Цитирай Първоначално написано от howland Виж мнението
    Не полагам тежък физически труд в ежедневието си, нито имам вредни хранителни и консуматорски навици, които да ме "осмърдяват" редовно.
    ...
    Според мен е редно и логично човек да се къпе когато има реална нужда да го прави, а не всеки ден просто защото "трябва" за щяло и нещяло, и защото така разпореждат социалните норми.

    Дайте мнение!
    Истината е някъде по средата - не трябва да чакаш да се осмърдиш за да влезеш в банята, както и не трябва да се къпеш прекалено често, без да има нужда.
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    тва е като да се насереш и вместо да се измиеш
    да решиш само да си парфюмираш задника
    Гъза и кура трябва да се мият всеки ден (както и зъбите и лицето) .
    Цитирай Първоначално написано от bijou Виж мнението
    Нормално е да ти изсъхва кожата.
    Не е нормално да ти изсъхва кожата .
    Объркала си се нещо.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  5. #5
    Бих те посъветвала след баня да си мажеш кожата с някакво кремче или с мляко за тяло..това би трябвало да помогне за сухата кожа
    А колкото до честите бани, хубаво е човек да държи на своята хигиена, но не и да прекалява т.е. да го прави, когато няма нужда.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Vasi.28092001 Виж мнението
    хубаво е човек да държи на своята хигиена, но не и да прекалява т.е. да го прави, когато няма нужда.
    Няма как да се къпеш веднъж на 2-3 дни и да няма нужда
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си