.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1
    Супер фен Аватара на killemall_2002
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    1 008

    Сплит или тренировки за цялото тяло

    Здравейте,въпроса ми е какъв тип тренировка е по под подходящ за чистене/отслабване при начинещ.
    На 15 съм 173см 75 кг.От месец подържам калориен дефицит ,нуждите са ми около 2500 калории и прием
    в диапазон от 1600-1800 кк.
    Тичам от месец всеки ден,като през ден редувах спринтове и 45 мин монотонно тичане.
    Свалих за месец 6 кг от 82 на 76.
    И мисля да продължа с фитнес.
    Та въпроса ми е да ми пратите някакви готови фитнес програми,които според вас ще са ефективни в моя случай.Гледал съм много различни фитнес програми в интернет ,чел съм много статии за фитнес и хранене,но не знам кое е наистина ефективно в моя случай,и ще съм ви много благодарен ако ми помогнете.
    Последно редактирано от killemall_2002 : 09-12-2017 на 08:50
    Born to lose,Live to win

  2. #2
    Защо не ти направят лична програма, според тялото и желанието ти?

  3. #3
    Супер фен Аватара на killemall_2002
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    1 008
    Цитирай Първоначално написано от anidji Виж мнението
    Защо не ти направят лична програма, според тялото и желанието ти?
    Ами в момента нямам достатъчно пари.
    Born to lose,Live to win

  4. #4
    Преди време ми правиха програма, но надали ще ти е от полза. Ако искаш да чистиш мазнини , за да ти изпъкнат плочките, яж през ден без въглехидрати. Тези дни наблягайте на белтъчини. Така са ми казвали, че става. Ти си с добри кг иначе.

  5. #5
    Супер фен Аватара на killemall_2002
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    1 008
    Цитирай Първоначално написано от anidji Виж мнението
    Преди време ми правиха програма, но надали ще ти е от полза. Ако искаш да чистиш мазнини , за да ти изпъкнат плочките, яж през ден без въглехидрати. Тези дни наблягайте на белтъчини. Така са ми казвали, че става. Ти си с добри кг иначе.
    Благодаря.
    Born to lose,Live to win

  6. #6
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Цитирай Първоначално написано от anidji Виж мнението
    Преди време ми правиха програма, но надали ще ти е от полза. Ако искаш да чистиш мазнини , за да ти изпъкнат плочките, яж през ден без въглехидрати. Тези дни наблягайте на белтъчини. Така са ми казвали, че става. Ти си с добри кг иначе.
    най-вероятно ще стане, защото 9/10 пъти това, което ти дават като "персонализирана фитнес програма" е готов шаблон, в който има макс 3 променливи, които на практика не правят кой знае каква разлика

    по принцип ако искаш да сваляш е по-добре да правиш тренировки за цяло тяло със сложносъставни упражнения
    правиш ги на през ден и си ти.

    тъй като по твои думи ядеш по 1600 калории на ден, което е смешно малко, най-вероятно няма да имаш сили за по-дълги и тежки тренировки, затова се стреми да правиш по бързи тренировки. Качваш интензивността и магията става. Продължаваш да тичаш и би трябвало да стане едно от две неща - 1. да се контузиш или да се разболееш; 2. да сваляш със същото темпо
    There is some good in this world, and it's worth fighting for.
    J.R.R. Tolkien

    My childhood did not prepare me for the fact that the world is full of cruel and bitter things.
    J. Robert Oppenheimer

  7. #7
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от killemall_2002 Виж мнението
    Здравейте,въпроса ми е какъв тип тренировка е по под подходящ за чистене/отслабване при начинещ.
    На 15 съм 173см 75 кг.От месец подържам калориен дефицит ,нуждите са ми около 2500 калории и прием
    За какво ти е да сваляш?
    По-добре направи мускули.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #8
    Супер фен Аватара на killemall_2002
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    1 008
    Цитирай Първоначално написано от Rakshy Виж мнението
    най-вероятно ще стане, защото 9/10 пъти това, което ти дават като "персонализирана фитнес програма" е готов шаблон, в който има макс 3 променливи, които на практика не правят кой знае каква разлика

    по принцип ако искаш да сваляш е по-добре да правиш тренировки за цяло тяло със сложносъставни упражнения
    правиш ги на през ден и си ти.

    тъй като по твои думи ядеш по 1600 калории на ден, което е смешно малко, най-вероятно няма да имаш сили за по-дълги и тежки тренировки, затова се стреми да правиш по бързи тренировки. Качваш интензивността и магията става. Продължаваш да тичаш и би трябвало да стане едно от две неща - 1. да се контузиш или да се разболееш; 2. да сваляш със същото темпо
    Благодаря за мнението.
    А от полза ли ще е да увелича храненето си до около 2000 кк.
    И ще съм ти благодарен ако ми пратиш линк към някоя тренировачна програма,която ще е подходяща в моя случай;
    Born to lose,Live to win

  9. #9
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Цитирай Първоначално написано от killemall_2002 Виж мнението
    Благодаря за мнението.
    А от полза ли ще е да увелича храненето си до около 2000 кк.
    И ще съм ти благодарен ако ми пратиш линк към някоя тренировачна програма,която ще е подходяща в моя случай;
    1600 са твърде малко. BMR-а ти е към 1900 калории. Толкова ти трябват само за да функционираш. Това трябва да бъде минимума калории, които поемаш. Ако приемаш по-малко, както е в случая, няма да отнеме много време преди да започнеш да си вредиш. Качи калориите пак до 2200 примерно и намаляй с по 100 на 2 седмици. При свалянето всичко трябва да става бавно и плавно. Бързите резултати са лоши за всичко. Ако тренираш адекватно и тичаш, може би ще си на един "здравословен" прием от 2500 калории и ще сваляш. Тайната е следната - целиш да сваляш по половин кг на седмица. Мериш се всеки ден по едно и също време. Накрая на седмица си дърпаш едно средно аритметично и сравняваш, ако тази средна седмична тежест пада с по 1 кг на всеки две седмици, значи всичко е точно. Ако качваш намаляш калориите с 200, ако сваляш с повече можеш да качиш 5-600 калории за седмицата, т.е. да вкараш нещо cheat.
    Тва е добър guideline по който да си следиш прогреса с теглото

    най-важното е да не бързаш, за да не стане "йо-йо"то, от което се страхуват лелките :Д
    There is some good in this world, and it's worth fighting for.
    J.R.R. Tolkien

    My childhood did not prepare me for the fact that the world is full of cruel and bitter things.
    J. Robert Oppenheimer

  10. #10
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    https://www.bodybuilding.com/fun/new...r-trainer.html

    ето ти програма

    даваш надолу и в статията имаш отделните дни. Цъкаш си ден и виждаш кво имаш да правиш. Ако не знаеш какво е тва или как се прави цъкаш на картинката и ти дава клипче. Ако не знаеш английски можеш да се застреляш
    There is some good in this world, and it's worth fighting for.
    J.R.R. Tolkien

    My childhood did not prepare me for the fact that the world is full of cruel and bitter things.
    J. Robert Oppenheimer

  11. #11
    Супер фен Аватара на killemall_2002
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    1 008
    Rakshy:
    Мерси за информацията.
    Born to lose,Live to win

  12. #12
    Супер фен Аватара на killemall_2002
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    1 008
    Здравейте отново,откакто пуснах темата (около 1 месец) тренирам 6 дена в седмицата и се храня според мен здравословно.
    Та преди около седмица станах 72кг,не е особен напредък 3 кг за 1 месец ,знам.Но съм наясно че 1 месец е нищо и се иска постоянство.Въпроса ми е ,че от 1 седмица започнах да качвам около половин кило за сега,а не съм променил нищо-нито в храненето,нито в тренировките.Ще се радвам ако някой ми отговори на въпроса адекватно,защото не мога да си обясня причината.
    Born to lose,Live to win

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от killemall_2002 Виж мнението
    Здравейте отново,откакто пуснах темата (около 1 месец) тренирам 6 дена в седмицата и се храня според мен здравословно.
    Та преди около седмица станах 72кг,не е особен напредък 3 кг за 1 месец ,знам.Но съм наясно че 1 месец е нищо и се иска постоянство.Въпроса ми е ,че от 1 седмица започнах да качвам около половин кило за сега,а не съм променил нищо-нито в храненето,нито в тренировките.Ще се радвам ако някой ми отговори на въпроса адекватно,защото не мога да си обясня причината.
    Гледай повече кардиото , пие повече вода и ако не е проблем може да пробваш НВД.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си