.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    neznainonotaka
    Guest

    Запалка или кибрит

    Здравейте! С наближаването на зимата се наложи да направим няколко промени у дома.Правихме ремонт , климатиците са премахнати и сега сме на малка печка ( мини печка на дърва ). Чудих се как да я запалваме тази печка - с кибрит или със запалка. Не пуша и за това не съм имал нужда от запалка/кибрит. Чувал съм ( дори съм присъствал ) ,че запалките могат да гръмнат. Кое е по-безопасно и кое ще ми е по-удобно според вас?

  2. #2
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Незнайно така знаеше ли, че запалката съдържа газ, и предполагаше ли, дали може наистина да гръмне и как би станало това.
    Питам те, според теб как ще ти е удобно да запалиш огън във малко пространство, където не е добра идея, ръката ти да е вътре, когато се запали огъня ?

    Имаш два избора: запалка (виж. 1во изрч.) или кибрит (има специални за камина). Какво си избираш, което смяташ че ще ти е удобно ?
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  3. #3
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от neznainonotaka Виж мнението
    климатиците са премахнати и сега сме на малка печка ( мини печка на дърва ).
    Сега остава да напуснете жилището и да заживеете в колиба, барабар с "мини печката на дърва" или поне избийте дограмите и затворете прозорците със стари одеала !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    beyond The Wall
    Мнения
    23 760
    Като бивш печкар мога да твърдя, че няма значение с какво ще палиш печката. Все пак ти няма да държиш запалката вътре след като вече си запалил огъня, нали? Достатъчно е правилно да разположиш хартия, картон и тънки дърва в печката, след това само палиш хартията на 2-3 места най-много и всичко се оправя.
    Иначе лично на мен ми е по-удобно с кибрит, защото можеш да въртиш клечката както ти е удобно, докато със запалката може да се изгориш.

  5. #5
    Мисля че кибритът е по-безопасен и удобен вариант

  6. #6
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    то палиш хартията/вестника първо, и с двете можеш, хартията лесно пламва
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  7. #7

  8. #8
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Или палиш вестника отвън и го навираш в печката на избрано от теб място, тогава няма значение с какво и няма да се изгориш (освен ако не оставиш вестника да ти изгори в ръката).
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  9. #9
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    в казармата имахме един руснак, печката я палехме като първо сипвахме нафта в нея
    та един път сипа половин туба/от бтр-ите имахме безплатно/ и като я запали тя взе, че гръмна

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си