.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    dafinka6990
    Guest

    Exclamation Проблем с пътуването

    Здравейте
    Ползвах сайта преди много време, но сега загубих профила си и направих нов.
    Реших първо да пиша тук преди да предприема действия.
    Значи от преди полувин година напуснах майка си,избягах .. поне тя го приема така, преди да се случат проблемите, за да избягам тя беше съгласна да отида да живея при приятеля ми. Преди да ме съдите искам да кажа, че тя си го заслужаваше.. на кратко има приятел който я бие, точно преди да избягам тя разбра че той и изневерява с непълнолетно момиче(14г.). Така, не искам критики, всички останали от семейството ми, тези които са ме гледали като малка знаят и са съгласни. Въпроса ми е следния: когато избягах тя отиде в полицията и ме пусна за издирване, отделно има пусната жалба срещу мен от едно момиче от дома, в които бях за две седмици (отново заради побой у дома). 99 набор съм и след 2седмици навършвам 18. Искам да се прибера в България да карам шофиорски курсове и козметични, но ме е страх заради издирването и жалбата. Извинявам се ако не се изказвам правилно не практикувам редовно български. Ще се радвам ако ме посъветвате
    Последно редактирано от dafinka6990 : 09-30-2017 на 14:47

  2. #2
    След навършването на пълнолетие майка ти няма никакви права над теб. Не може да те контролира и избора си е напълно твой какво ще правиш с живота си. За жалбата шанса е малък да ти направят нещо.

  3. #3
    dafinka6990
    Guest
    Благодаря ти

  4. #4
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    За издирването не мога да коментирам, но за да излезеш от България като непълнолетна ти трябва нотариално заверено писмено съгласие от двамата родители.

    В случая обаче ти влизаш в страната и ако имаш двойно гражданство, не би трябвало да ти искат подобна декларация. Но за всеки случай би било по-логично да изчакаш две седмици, ако това не представлява огромно препятствие за теб в настоящия момент.

    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  5. #5
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    от жалба не се умира споко
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си