.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Lightbulb Искам да напиша песен

    Здравейте, след около два месеца много важен човек за мен има рожден ден. Бях си намислила да напиша песен за него. Музиката и пеенето значат много за мен и това ще помогне и да се развия в тази област. Доста съм назад с времето, но съм много упорита и не искам да се отказвам от това!!!
    Та... имам някакви мелодий, които съм замислила. Кое според вас ще ми помогне след като го напиша да ми е по-лесно за второто? Текстът или мелодията? Според мен текста трябва да е пръв, но бих искала да чуя и вашите мнения? Също така, ако можете с нещо да ме насочите или да ме вдъхновите по някакъв начин към всичко това, ще съм много благодарна!

    Благодаря!

  2. #2
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    По-лесно се пише текст върху готова мелодия. Да те вдъхнови би трябвало човекът, за когото я пишеш, а не ние. Не си посочила какъв стил ще бъде песента и дали е за приятел или гадже?

  3. #3
    За приятел. Поп. А за мелодията може и да си прав.

  4. #4
    BadBlueTroll Мега фен Аватара на psychopath
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    София
    Мнения
    9 889
    Нали каза, че става дума за важен за теб човек... защо поп? (=

  5. #5
    Супер фен Аватара на BadAss
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 561
    Първо си спретни музиката. Трябва да знаеш отлично инструментала на части - интро, куплет, припев, куплет припев, аутро и да си на "ти" с ритъма. От там нататък като е изгладен инструментала ще работиш по текста съобразявайки се със звученето - минорно/мажорно и ще нагодиш ритъма на думите спрямо музиката.

    Поне аз така процедирам, щото обратното е доста по-сложен процес и трябва доста опит за да го спретнеш.

  6. #6
    Благодаря за съвета!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си