.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Помощ утре имам есе по философия

    Здравейте! Спешно ми трябва за утре есе,но не знам как да го напиша. Търсих в интернет обаче нищо не намерих. То и не трябва да е от интернет. Есето трябва да е какво мислим ние нашите мисли. Темата е:
    ,,Единственото сигурно е,че няма нищо сигурно"-Спиноза

  2. #2
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Философскоро есе има три основни части.

    1. Увод, който е тезата ти. Тук трябва да изразиш позицията си.

    2. Аргументация - тук трябва да дадеш примери, гледай да не са от типа "на баба ми дъщерята смята...", а по-обобщени.

    3. Заключение -тук трябва да обобщиш всичко което си написал и най-важното - да не противоречиш с увода си.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  3. #3
    Знам структурата на едно есе. Но не знам как да го започна. Имам идея за какво да пиша. Това че даден човек като почне някакъв бизнес не е сигурно нищо и има много неизвестни. И по натам не знам какво да пиша.

  4. #4
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Тоест тезата ти е, че няма нищо сигурно. Просто го напиши в две три изречения най-много.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  5. #5
    Забога, това е философско есе.. трябва да задълбочиш нещата. Моето мнение е, че философското есе трябва сам да го измислиш. Това са твоите мисли и ти ще си изкараш оценка чрез тях. Съгласна съм, че тези фундаментални науки не са за всеки, но точно за това и се учи, за да имаш някакво развитие на подобно мислене. Например, аз интерпретирам тези думи „Единственото сигурно е, че няма нищо сигурно" , като това, което е написано. (Съвет: не започвай есето с реторичен въпрос). Аз мисля, че наистина този цитат крие всичко, което искам да напиша. Тук мога да дам различни примери , като например: приятелство ( не ми се развиват темите, предлагам идеи за по-дълбоко размишление), то никога не е сигурно, не знаеш какъв е човека, дори да го познаваш от 20 години. Всеки е с интересите си. Един ден може да имаш "много" приятели , а на следващия да си сам без "доверен човек". Трябва да се очаква неочакваното, или по-точно да знаеш, че може да стане всичко, защото във вселената всичко е възможно и нищо не е сигурно т е. Не знаеш, как ще потече даден момент, не знаеш и накъде вървят нещата и никога не е сигурно дали няма да се случи нещо. Колкото несигурно и необятно е космическото пространство, толкова и човешкият живот и нещата, които се случват в него.
    ......
    Измисли нещо, толкова много неща може да се каже по тази тема. Аз лично свързвам с моралните мирогледи. И да вметна, това е философия, няма правилно и грешно, има само твоите мисли и те са уникални въпреки всичко. Всеки мисли различно, за това смятам, че ще се справиш добре въпреки всичко. Пиши, каквото ти хрумне , само трябва да добавиш и аргумент срещу всяка твоя идея, защо смяташ така и да обясняваш.. ✌ успех дете на вселената

  6. #6
    Супер фен Аватара на kompleksar
    Регистриран на
    Oct 2017
    Мнения
    1 070
    Напиши нещо за Криско - колкото да не ти пишат двойка, а ако ви преподава господин, може да го зарадваш и да ти пише даже четворка, а ако си се справила добре - нещо по така.
    Успех от мен!
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Явно не си го осъзнал,но вниманието което ти обръщам е повече от незаслужено. Не знам в коя група на детската градина си,но определено по начина на мислене си за там. Това,че използваш детски затапки от които ти гарантирам,че няма ефект (може би начесваш бедната на социален живот душа) ! За бъдеще време ако искаш да имаш честта да общуваш с мен си промени обноските,защото съм способен да забравя за твоето съществуване и това трябваше да бъде направено преди много време. Въобще не ми пиши поредния тъп пост! Няма да впечатлиш,няма и да ме удариш в емоциите. Аз съм възпита човек с ниво на интелигентност гарантирано над твоето и още веднъж ти казвам,ако искаш да общуваш с персона като мен си подбирай приказките! Ти решаваш от тук нататък.

  7. #7
    Благодаря на всички. Написах есето.

  8. #8
    Супер фен Аватара на kompleksar
    Регистриран на
    Oct 2017
    Мнения
    1 070
    Моля, надявам се, аз да съм ти помогнал най-много!
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Явно не си го осъзнал,но вниманието което ти обръщам е повече от незаслужено. Не знам в коя група на детската градина си,но определено по начина на мислене си за там. Това,че използваш детски затапки от които ти гарантирам,че няма ефект (може би начесваш бедната на социален живот душа) ! За бъдеще време ако искаш да имаш честта да общуваш с мен си промени обноските,защото съм способен да забравя за твоето съществуване и това трябваше да бъде направено преди много време. Въобще не ми пиши поредния тъп пост! Няма да впечатлиш,няма и да ме удариш в емоциите. Аз съм възпита човек с ниво на интелигентност гарантирано над твоето и още веднъж ти казвам,ако искаш да общуваш с персона като мен си подбирай приказките! Ти решаваш от тук нататък.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си