.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Unhappy Помогнете.

    Здравейте аз съм момче на 13-години. И като цяло съм доста разсеян в училище и не слушам какво говорят в час а си говоря с някой приятел което ми носи много неприятности с учителите и т.н. Като се върна от училище не мога да се съсредоточа над урока а мисля за други работи... Искам да ви попитам как да съм по-съсредоточен над уроците и да внимавам повече в часовете...

  2. #2
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    За начало дръж телефона далеч и стой сам на чин. Без слушалки, книги и драсканици.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  3. #3
    На тази възраст това е напълно нормално. Просто гледай да отделяш повече внимание на уроците.

  4. #4
    Леле и аз изпитвам същото в момента. Съвет е да се откъснеш от всичкооо и да слушаш само и единствено госпожите.
    Да наистина е суууупер скучно ако го превиш но поне ще научиш нещичко. Аз лично не уча много вкъщи ами гледам да науча повечето неща в училище.

  5. #5
    Като не те влече-не се насилвай. Учи във вас колкото можеш за да влезеш там където искаш. След 7-и клас би трябвало да ти е по-лесно, понеже ще учиш нещо което ти е приятно. Повечето предмети са пълни с глупости и са напълно безполезни, това важи и за много дисциплини след Средното. Не си занижавай самочувствието понеже не внимаваш в час. Стига да имаш хобита и други здравословни влечения (интелектуално говоря) и покриваш някаква норма за оценки, всичко ще е наред. Учи за да се чувстваш добре и за вдъхновяваш другите, а не понеже учителите искат. А, ако имаш желание, а нямаш воля - правилната медитация може да ти помогне много за да не обръщаш внимание на нежелани мисли и чувства. Помоли вашите да ти намерят някой свестен семинар, курс, или приложение за телефона. И за изграждане на навици помага. Почни да четеш по малко и не се обвинявай като се разсейваш - нормално е. Няма значение, че е бил един параграф, или едно изречение в началото. Важното е да е толкова малко, че да не ти става досадно. Така, малко по малко увеличавай. Това важи за изграждане на всякакви навици. Добре е и да си казваш на ум нещо от сорта на: "Сега ще уча!" може да е придружено и с дълбоки, плавни вдишвания. Така мозъкът свързва ученето с командата, а не с времето по което сядаш, мястото или какво звучи по радиото. А вече по-нататък, като наближи да учиш за Висше, можеш да прочетеш The Art of War и Critical Thinking Skills
    Тук трябва да кажа нещо умно.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си