.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 28
  1. #1

    Случки зад волана

    Здравейте, хора. Догодина трябва да започвам шофьорските курсове, но ми остава още доста време и търпението ми обаче бързо се топи Доста зор имам да карам, всеки ден решавам листовки и така нататък. Молбата ми към вас е да споделите ваши интересни случки, станали по време на кормуване, по време на изпита или когато вече сте били пълноправни шофьори , било то смешни или страшни. Благодаря ви предварително

  2. #2
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    имам Б и Ц, като цяло трябва да те влече да караш, да го искаш, заеби листовките на нищо не учат... Б-то ме късаха 1 път на листовки, за Ц-то 4ри пъти на изпита за кормуване без нито една грешка, даже за Ц-то карах даяджията до едно бързо хранене с камиона че огладня

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от football_guy11 Виж мнението
    Здравейте, хора. Догодина трябва да започвам шофьорските курсове, но ми остава още доста време и търпението ми обаче бързо се топи Доста зор имам да карам, всеки ден решавам листовки и така нататък. Молбата ми към вас е да споделите ваши интересни случки, станали по време на кормуване, по време на изпита или когато вече сте били пълноправни шофьори , било то смешни или страшни. Благодаря ви предварително
    Карам си редовно по неоживени места и не чак толкова оживени. Само веднъж някаква лелка ме беше издала на кат , ама добре че се измъкнах навреме най-нагло си се изнизах.

    ПС: Както казах не карам на оживени места и карам с ниска скорост , не се правя на герои в никакъв случай

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от ةتشضل انزفث Виж мнението
    Карам си редовно по неоживени места и не чак толкова оживени. Само веднъж някаква лелка ме беше издала на кат , ама добре че се измъкнах навреме най-нагло си се изнизах.

    ПС: Както казах не карам на оживени места и карам с ниска скорост , не се правя на герои в никакъв случай
    На мен баща ми редовно ми дава да карам, когато ходим на село.. Пътят е извънградски, но доста пъти ми се е случвало да карам и в село. Добре че е умряло и много рядко има катаджии

  5. #5
    Повече от фен Аватара на kojinshugi
    Регистриран на
    Aug 2016
    Мнения
    359
    мен ме домързя тази година (а и имах доста неща за правене пред това да седя зад волана), ама догодина почвам
    в Германия си карах доста често, всъщност имам и кола (уж, наречена на мен, аз си я карах и свикнах на нея), ама в България не ми е чак толкова просто, щото съм в много голям град, така че
    ама март мисля да се запиша на курс
    успех ти желая

  6. #6
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    новобранци

  7. #7
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Ако се сложи една скрита камера в колата докато сме двамата с инструктора вътре, може да се получи голямо предаване. Непрекъснато се говорят глупости, той ако ми се развика за нещо, аз викам още повече, а понякога като има много време на червен светофар, ми удря юмруци уж на шега в рамото заради нещо, което съм сбъркала, а аз никога не пропускам да му отвърна.
    Иначе най-големите ни разправии са за скоростта. Преди курсовете изобщо не се бях качвала да карам кола, а още на първия час ме изкара извънградско (по принцип не пуска преди третия час). След като няколко пъти ме попита дали съм сигурна, че карам за първи път, ме помоли да натискам по-лекичко педала на газта. Погледнах километража, който сочеше 90. Не, че е много като цяло, но за първите ми 15 минути в живота като шофьор, си беше мощно. Имаше един период, в който две седмици не карахме и след това ми каза, че съм била много скована. Реших, че ще минавам през едно кръстовище, а оставаха 5 секунди зелено. Аз обаче си настъпих и минах на жълто със 70, при което той спря колата и последва дълго конско. А аз просто исках да види, че съм си много отпусната даже.
    Преди изпита си стоях в колата и си бях надула музиката, гърмеше яко хард рок, изпитващият се качи в колата и каза, че и той е почитател на този жанр, но трябва да намалим, за да се чуваме.
    А на една пешеходна пътека си стоеше един пич, но нямаше никакво намерение да пресича, затова и аз си минах без да спирам, при което изпитващият ми каза "Добре де, защо не го пусна този сега?" и аз най-спокойно отговорих, че го познавам и той така си стои само и не е искал да пресича.
    За други истории не се сещам в момента, но като се сетя за нещо, ще се включа отново!
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от divergent Виж мнението
    Ако се сложи една скрита камера в колата докато сме двамата с инструктора вътре, може да се получи голямо предаване. Непрекъснато се говорят глупости, той ако ми се развика за нещо, аз викам още повече, а понякога като има много време на червен светофар, ми удря юмруци уж на шега в рамото заради нещо, което съм сбъркала, а аз никога не пропускам да му отвърна.
    Иначе най-големите ни разправии са за скоростта. Преди курсовете изобщо не се бях качвала да карам кола, а още на първия час ме изкара извънградско (по принцип не пуска преди третия час). След като няколко пъти ме попита дали съм сигурна, че карам за първи път, ме помоли да натискам по-лекичко педала на газта. Погледнах километража, който сочеше 90. Не, че е много като цяло, но за първите ми 15 минути в живота като шофьор, си беше мощно. Имаше един период, в който две седмици не карахме и след това ми каза, че съм била много скована. Реших, че ще минавам през едно кръстовище, а оставаха 5 секунди зелено. Аз обаче си настъпих и минах на жълто със 70, при което той спря колата и последва дълго конско. А аз просто исках да види, че съм си много отпусната даже.
    Преди изпита си стоях в колата и си бях надула музиката, гърмеше яко хард рок, изпитващият се качи в колата и каза, че и той е почитател на този жанр, но трябва да намалим, за да се чуваме.
    А на една пешеходна пътека си стоеше един пич, но нямаше никакво намерение да пресича, затова и аз си минах без да спирам, при което изпитващият ми каза "Добре де, защо не го пусна този сега?" и аз най-спокойно отговорих, че го познавам и той така си стои само и не е искал да пресича.
    За други истории не се сещам в момента, но като се сетя за нещо, ще се включа отново!
    Ти сега като новоизлюпен шофьор тепърва ще има да вриш и кипиш и да учиш 2 и 200 по родните пътища. Надявам се случките ти по пътя да са само с положителен характер и умната!

  9. #9
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Цитирай Първоначално написано от football_guy11 Виж мнението
    Ти сега като новоизлюпен шофьор тепърва ще има да вриш и кипиш и да учиш 2 и 200 по родните пътища. Надявам се случките ти по пътя да са само с положителен характер и умната!
    аз докато си оправя всички документи, ще забравя да карам хахах.
    Благодаря ти!
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от divergent Виж мнението
    аз докато си оправя всички документи, ще забравя да карам хахах.
    Благодаря ти!
    Според мен ако си достатъчно съобразителен и кротък шофирането е едно от най-готините неща. Ама голяма част от шофьорите в нашата мила страна карат като олигофрени и на пътя има много нерви. Човек да го е страх да излезе с колата да иде да си свърши работата, за която е тръгнал..

  11. #11
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Веднъж в тъмното, както си карах по магистралата със 100 км/ч и изведнъж една кола излиза от една бензиностанция и вместо да ме изчака, тя изскочи пред мене, като се движеше с около 50 км/ч, и щях да се натреса в нея. Даже направо си се бях натресал, защото беше в непосредствена близост до мене за да мога да реагирам. А при тази скорост, с която се движех не можех да набия рязко спирачки, за да не изхвърча, ама Бог ми помогна, направо чудо се случи, та избегнах сблъсък.
    Така че, когато е тъмно, внимавайте за такива изскачащи на магистралата недоразумения, движещи се с 40.
    Последно редактирано от defender : 11-08-2017 на 21:56

  12. #12
    Супер фен Аватара на nexttt
    Регистриран на
    Jun 2013
    Мнения
    1 925
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Веднъж в тъмното, както си карах по магистралата със 100 км/ч и изведнъж една кола излиза от една бензиностанция и вместо да ме изчака, тя изскочи пред мене, като се движеше с около 50 км/ч, и щях да се натреса в нея. Даже направо си се бях натресал, защото беше в непосредствена близост до мене за да мога да реагирам. А при тази скорост, с която се движех не можех да набия рязко спирачки, за да не изхвърча, ама Бог ми помогна, направо чудо се случи, та избегнах сблъсък.
    Така че, когато е тъмно, внимавайте за такива изскачащи на магистралата недоразумения, движещи се с 40.
    а не мина в другата лента защото ?

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Защото в другата (лявата) лента се движеха в близост до мен други коли със скорост 120-140, и ако изскочи изведнъж пред тях, както карам със 100, става мазало. В същото време бях в непосредствена близост до изскочилата пред мен кола, за да го направя трябваше да завъртя рязко волана при 100 км/ч. Изобщо ситуацията беше матова и имай предвид, че всичко стана за секунди.
    Последно редактирано от defender : 11-09-2017 на 16:05

  14. #14
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    седя си сам на светофара на жолио кюри и съм пуснал тази класика https://www.youtube.com/watch?v=9ZrAYxWPN6c . в същото време бавно спира бялата астра до мен. погледахме се малко и пича ми вдигна палец докато кимаше одобрително ;д
    WE ARE NOT ANGELS!

  15. #15
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от s0b1esk1 Виж мнението
    седя си сам на светофара на жолио кюри и съм пуснал тази класика https://www.youtube.com/watch?v=9ZrAYxWPN6c . в същото време бавно спира бялата астра до мен. погледахме се малко и пича ми вдигна палец докато кимаше одобрително ;д
    Това е българската версия :
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  16. #16
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Аз лично се пазя от ситуации, които да ми изправят косите, защото обикновено следя за евентуални глупости от страна на заобикалящите ме коли, но случки да искаш.

    https://www.youtube.com/watch?v=D4KwWQEykm0
    Последно редактирано от dimitar_ak : 11-13-2017 на 15:56

  17. #17
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    наредил съм се на светофара от военна към българия и идва пича, който мие прозорците. дадох му дребни и го питах защо си е сложил докторска маска, а той ми отговаря паникьосан: 'бате, понеже ма кефиш ше ти издам една тайна - неска има вирус дето пада от небето, така че вдигай прозореца и не пускай климатика че може да влезе вътре'. смях се сам като олигофрен чак до ндк
    Последно редактирано от s0b1esk1 : 11-14-2017 на 00:40
    WE ARE NOT ANGELS!

  18. #18
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Една от най-забавните случки беше началото на есента, слизам от околовръстното по Симеоновско посока център около 2 през нощта и ми светва зелено надясно и си тръгвам с вратите, а 20м по-надолу катаджиите са спрели някакъв и му пишат на капака.. едвам успяха да се обърнат да видят какво се случва

    А случки, дето съм спасявал някакви дебили, изпреварващи неправилно - бол, ама те не са за тоя раздел.

  19. #19
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    вчера един приятел се напил и си купил 2 коли daewoo tico от 98ма за 600 лв. имах чувството, че ги е взел от китайския ад. возихме се на адреналин, че ако се блъснеш с 50 с тая калинка си заминал на среща със св. Петър. беше по-яко отколкото с m-power ;D
    WE ARE NOT ANGELS!

  20. #20
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от s0b1esk1 Виж мнението
    вчера един приятел се напил и си купил 2 коли daewoo tico от 98ма за 600 лв. имах чувството, че ги е взел от китайския ад. возихме се на адреналин, че ако се блъснеш с 50 с тая калинка си заминал на среща със св. Петър. беше по-яко отколкото с m-power ;D
    То това не са коли .
    Скапват се за нула време. Такава не съм виждал по улиците от много време, а дори по-стари коли съм виждал, които са в движение.

    С тия две тикота може да си правите ралита, или да изчакате още 5-10 години и да ги продадете като ретро. Ако и тогава са в движение, ще им вземете луди пари !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  21. #21
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Една поучителна история още от времето, когато бях пресен шофер, на около 2 месеца книжка и прочее и увереност, че понеже на село от 14 годишен бръмча с мохера та съм голям карач. Карам аз за село след отбивката на Тракия по посока Ямбол, а там са 2 ленти, по една в посока и се натъквам на една лека колона тирове. И понеже съм турбо пичага, понеже имам видимост ужким 200 метра напред и наскоро съм чел според светлоотразителите на тира колко метра трябва да е дълъг уж, решавам, че не ми се влачи и ще ходя да пия ракия с дядо ми по - бързо, газ до пода от 5та на 3та, Лепа Брена свири, та се кине, обаче се оказва, че тировете са една идея по - дълги от очакваното, а на мен видимостта ми е една идея била по - лоша от очакваното, а насреща комбайн. Нямам идея как спрях отстрани на шосето в насрещното и как не се набих в комбайна (видях го като бях по средата на първия тир от колоната, а бяха 3), колко (заслужени) псувни отнесох от комбайнера, за да се науча, че така не се прави. Та съвет към младите джигити, колкото и да си мислите, че можете да карате, невинаги можете толкова; по път, по който карате самостоятелно за първи път не проявявате героизми; на пътя никога не сте нито най - бързите, нито най - тарикатите, нито най - неуязвимите; маркировките по пътя, колкото и безумни да изглеждат, има смисъл да са там, където са (в 99% от случаите) След този случай и хиляди вече километри навъртяни, щуротиите, в които съм участвал (да чукам на дърво без инциденти) са били сътворени най - вече от заплеси, 18-20 годишни рейсъри, джипари и възрастни хора, както и от турски тирове по магистралите, видя ли някой от тия групи, на секундата, в която ги разпозная, ги избягвам всячески
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  22. #22
    На 24 бяхме на село цялото семейство и трябваше да се вземат безалкохолни за вечерята. Аз да се направя на големия шофьор взех на леля ми колата и ще ходя до магазина, който е в другия край на селото. Карам си аз и съм на 30 метра от магазина, когато в огледалото зад мене виждам бяла лада нива точно като полицейските ... Пребледня ми пред очите за една секунда Дадох си мигач, отбих си до магазина и слизам аз от колата и чакам да мине колата да видя дали ще спре при мене. Облегнал съм се на капака ама треперя от притеснение и чакам да мине нивата. Като мина покрай мене видях, че няма светлини отгоре и на вратите не пише "полиция". Олекна ми много, ама после докато занеса безалкохолните до колата ги разгазирах от треперене хахаха. От тогава не съм се качил в кола, освен на дясната седалка

  23. #23
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от football_guy11 Виж мнението
    От тогава не съм се качил в кола, освен на дясната седалка
    С други думи тогава си карал без книжка?
    А сега имаш ли книжка?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  24. #24
    Не, нямам годините, но карам редовно, за това

  25. #25
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от football_guy11 Виж мнението
    Не, нямам годините, но карам редовно, за това
    Че на колко си пък караш?
    Ако си на 17 можеш да се запишеш на курсове и да изкараш книжка, като станеш на 18 само ще си я вземеш и ще си караш на воля.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си