.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18
  1. #1

    Програма за слабо момче

    Додър ден! Аз съм момче на 14г. Висок съм 168 и съм 48кг. Бих искал да стана физически здраво и силно момче. Тренирал съм футбол от 7годишен но преди година и половина се отказах. В момента съм в много лоша физическа форма- трудно правя и 1 лицева опора, но краката и корема са ми добре. Фитнес или лостове? Главно искам да заякна откъм гърди, гръб и ръко. Във фитнес не съм стъпвал, на лостове ходих едно лято като бях малък..

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Daniel99 Виж мнението
    Додър ден! Аз съм момче на 14г. Висок съм 168 и съм 48кг.
    Като за начало ще ти кажа, че ти е спукана работата ! Най-вероятно такъв ти е генът!
    Зависи как си с развитието - на ръст си дръпнал, макар и не много, но на килограми си вейка. Ако си приключил с растежа на ръст и не качваш килограми, пубертетът няма да ти помогне повече от това.
    Цитирай Първоначално написано от Daniel99 Виж мнението
    Бих искал да стана физически здраво и силно момче.
    Ако генът ти е калпав, ако ще гъза да си скъсаш, ще си останеш хилав вовеки!
    Освен ако не зобиш анаболни стероиди! Ефектът ще е бърз и голям, но после жестоко ще съжаляваш!
    Цитирай Първоначално написано от Daniel99 Виж мнението
    ...трудно правя и 1 лицева опора, но краката и корема са ми добре.
    Аре на бас, че не са добре ? Ти ако си толкова слаб в ръцете, значи и в краката си слаб, 100%!
    Какво имаш предвид с "да си добре с корема"? Че нямаш шкембе ли? Ама сигурно е плосък като дъска, а за да си "добре" там трябват плочки, а те са едно от най-трудните неща за постигане и поддържане!
    Цитирай Първоначално написано от Daniel99 Виж мнението
    Фитнес или лостове? Главно искам да заякна откъм гърди, гръб и ръко.
    Фитнес!
    На лостове няма смисъл да ходиш, защото си прекалено слаб и на тях няма да можеш да направиш нито едно упражнение, нито едно набиране!
    Почвай фитнес, сигурно ще се намерят добри хора тук, които да ти предложат програма като за начинаещ.
    Аз не искам да избързвам да ти предлагам програми, защото ще бъда обвинен, че нищо не разбирам.
    Ако няма добри хора, които да ти помогнат с конкретни съвети и програми, можеш да потърсиш и на други места от нета.

    П.С. Тъкмо ще видим колко добри хора има в тоя форум.
    Цитирай Първоначално написано от Daniel99 Виж мнението
    Във фитнес не съм стъпвал...
    Ако искаш опитай с фитнес.
    Добрата новина е, че някакъв ефект ще има, в посоката която искаш!
    Лошата новина е, че ефектът няма да е много голям, особено в твоя случай (с ген като твоя)!
    Освен това, във фитнеса трябва упоритост и постоянство! Не ходиш ли поне 3 пъти седмично и да си правиш съвестно упражненията - просто няма смисъл и ще си губиш времето и парите! Ако тръгнеш - не се отказвай!
    Успех !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #3
    Гена на баща ми е удивителен, но съм се метнал на майка. Може би фитнес инструктор?

  4. #4
    Супер фен Аватара на kompleksar
    Регистриран на
    Oct 2017
    Мнения
    1 070
    Цитирай Първоначално написано от Daniel99 Виж мнението
    Гена на баща ми е удивителен, но съм се метнал на майка. Може би фитнес инструктор?
    Остави го тоя фитнес инструктор, с месеци ще ти прави мускулите, които можеш сам да си ги направиш за по кратко време, 20 лева 1 тренировка, ако помня правилно, което си е наистина доста и просто не си струва.
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Явно не си го осъзнал,но вниманието което ти обръщам е повече от незаслужено. Не знам в коя група на детската градина си,но определено по начина на мислене си за там. Това,че използваш детски затапки от които ти гарантирам,че няма ефект (може би начесваш бедната на социален живот душа) ! За бъдеще време ако искаш да имаш честта да общуваш с мен си промени обноските,защото съм способен да забравя за твоето съществуване и това трябваше да бъде направено преди много време. Въобще не ми пиши поредния тъп пост! Няма да впечатлиш,няма и да ме удариш в емоциите. Аз съм възпита човек с ниво на интелигентност гарантирано над твоето и още веднъж ти казвам,ако искаш да общуваш с персона като мен си подбирай приказките! Ти решаваш от тук нататък.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Daniel99 Виж мнението
    Може би фитнес инструктор?
    Нацепени батки стават фитнес инструктори и прибират парите на хората, като им дават съвети за неща, които не разбират.

    В най-добрия случай, те ще ти дадат програма и съвети, които са помогнали на тях, но това не означава, че тези съвети са подходящи и действат еднакво при всеки.
    Те са станали яки, най-вече защото са имали подходящ ген и блъскат с тежки програми и големи тежести.
    Само че, ти никога няма да станеш като тях, дори да опиташ да блъскаш с техните програми и интензивност - просто няма да можеш и потенциалът ти за развитие в тази посока е слаб!
    Все пак, ако ходиш на фитнес, можеш да постигнеш някакъв ефект.
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    П.С. Тъкмо ще видим колко добри хора има в тоя форум.
    Видяхме колко добри и помагащи хора има в този форум .
    Като за начало, започни да ходиш на фитнес и да правиш някои упражнения за основни мускулни групи - ръце, гръб, гърди, крака.

    Ако потърсиш из нета, ще намериш програми за качване на мускулна маса за начинаещи.
    Последно редактирано от Грозния : 11-07-2017 на 20:51
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от Daniel99 Виж мнението
    Добър ден! Аз съм момче на 14г. Висок съм 168 и съм 48кг. Бих искал да стана физически здраво и силно момче. ...Във фитнес не съм стъпвал, на лостове ходих едно лято като бях малък..
    Фитнес задължително. Ако нямаш време и пари, дори две тренировки седмично те оправят, но редовно трениране. Можеш да станеш поне 180 см на 85 кг към 18-20 годишна възраст, ако започнеш още сега.
    В този сайт има готови програми колкото искаш: https://www.bb-team.org/trenirovki/workouts
    Ако не можеш сам да си избереш, тогава можем да помогнем с някоя.

  7. #7
    Не съм тръгнал да ставам батка. Ръцете са ми много тънки, тесен съм в гръден кош и раменех(ширината на таза ми е равна на гръдния кош). Бих искал да подобря тези недостатъци, колкото да изглеждам като мъж, а не като женчо. Някакъв спорт да го комбинирам със фитнес?

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Ами плуването е много добър спорт за по-широк гръден кош. Трябва да тренираш усилено гърба, раменете и ръцете. Но по принцип във фитнеса се тренират всички мускулни групи за да няма изоставащи и диспропорции в тялото. Нямаш никакви шансове да станеш батка, дори и след 2 години тренировки. Бъди сигурен в това, дори много да го желаеш. Шанс никакъв!

  9. #9
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Daniel99 Виж мнението
    Не съм тръгнал да ставам батка. Ръцете са ми много тънки, тесен съм в гръден кош и раменех(ширината на таза ми е равна на гръдния кош). Бих искал да подобря тези недостатъци, колкото да изглеждам като мъж, а не като женчо. Някакъв спорт да го комбинирам със фитнес?
    Редбула правилно ти е казал, че батка няма как да станеш, но с фитнеса поне ще качиш малко маса и обем, за да не изглеждаш съвсем хилав.
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Ами плуването е много добър спорт за по-широк гръден кош.
    За плуванео не съм съгласен!
    То помага за оформяне и качване на маса, ако си по-масивен по принцип. За хилавите и слабите има обратен ефект - изстисква ги и стават още по-слаби и хилави .
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    За плуванео не съм съгласен!
    То помага за оформяне и качване на маса, ако си по-масивен по принцип. За хилавите и слабите има обратен ефект - изстисква ги и стават още по-слаби и хилави .
    +1
    Така е!
    “Животът е за всеки, но не е еднакъв за всеки.” - И. Трайков

  11. #11
    Мъртва тяга и други упражнения със щанги намаляват ли растежа на височина? Четох статии но във всяка пише различно.

  12. #12
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Daniel99 Виж мнението
    Мъртва тяга и други упражнения със щанги намаляват ли растежа на височина? Четох статии но във всяка пише различно.
    Мъртвата тяга не е добра за начинаещи, още повече ако са слаби по принцип!
    За мъртвата тяга трябват дебели, здрави кости и много мускули.
    Дори да правиш мъртва тяга, за тебе просто няма да има полза .

    Фитнесът няма да намали растежа ти на височина, ако той вече е завършен.
    Ти така и не каза, растеш ли още на ръст или не.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  13. #13
    Определено раста. Поне с 10см се издължих това лято. Гледам фитнес програми и навсякъде има лежанка и мъртва тяга. Практикувам футбол и за сега си мисля пон сряда и петък фитнес, вторник и четвъртък футбол (нещо като кардио, ще наблягам на бягане) съб и нед почивка.

  14. #14
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Daniel99 Виж мнението
    Определено раста. Поне с 10см се издължих това лято. Гледам фитнес програми и навсякъде има лежанка и мъртва тяга. Практикувам футбол и за сега си мисля пон сряда и петък фитнес, вторник и четвъртък футбол (нещо като кардио, ще наблягам на бягане) съб и нед почивка.
    Лежанката е добре - тя развива гърдите и трицепсите, което е много важно за да изглеждаш добре.

    Мъртвата тяга я зарежи! Тя развива бедрата и гъза (които са по-маловажни), но трябва да работиш с голяма тежест и има голям риск да си контузиш кръста - слаб си, не знаеш как да я правиш и нямаш сили да я правиш с големи килограми, а тогава няма полза !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  15. #15
    Намерих една програма:
    Понеделник:
    1. Лицеви опори- 3серии по колкото мога
    2. Набирания с обратен хват- 3серии по колкото мога
    3. Клекове- 3серии по 25 пъти
    4. Разцепени клекове- 3серии по 15пъти на крак
    5. Повдигания на 1крак за прасец- 3серии по 20пъти
    6. Коремни преси- 3серии по 20 пъти

    Сряда:
    1. Лицеви опори на пейка- 3серии по колкото мога
    2. Хоризонтални набирания- 3серии по колкото мога
    3. Bodyweight Lunges ( не знам как да го кажа на български… вид напади)- 3серии по 15пъти на крак
    4. Bodyweight Step-Ups (стъпки)- 3серии по 15пъти на крак
    5. Повдигания на 2крака- 3 серии по 15пъти

    Петък:

    1. Лицеви опори- 3серии по колкото мога
    2. Набирания с малко по широк хват от ширината на раменете- 3серии по колкото мога
    3. Клекове- 3серии по 25пъти
    4. Разцепени клекове- 3серии по 20пъти на крак
    5. Повдигания на 1крак за прасец- 3серии по 20пъти
    6. Коремни преси- 3серии по 20пъти

    Ще почивам по 2-3 мин между сериите и 4-5мин между упражненията. Ще сменя програмата докато не мога да направя 40лицеви , 10набирания с обратен хват и 5 със широк хват.
    Програмата си я преведох сам, ако имам грешки може да ме поправите.
    Ето я https://www.bodybuilding.com/fun/wotw22.htm
    Ще ме насочите ли какво да ям? Това ми е проблем, защото не разбирам от калории. На белтъчини ли да наблегна? От преди ям по 250г кисело и 500мл прясно мляко на ден. Месо, зеленчуци и плодове всеки ден на всяко главно хранене.
    Да увелича ли приема на месни и млечни продукти?
    Ще започна да следвам програмата след следващата седмица, ще правя общо физически упражнения за да се подготвя.
    От днес почвам със упражненията, а на 20.11 със програмата и фитнеса.
    Последно редактирано от Daniel99 : 11-11-2017 на 12:52

  16. #16
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Ако ходиш на фитнес, вкарай малко хоризонтална и наклонена лежанка и скрипец или дъмбел за гръб.
    Гърба, гърдите и трицепсите са най-важните за beach body.

    За програмата - пробвай я за месец-два и виж как ти действа и има ли ефект. Ако не вярваш на огледалото, вярвай на кантара - той не лъже.

    За яденето - трябва да ядеш яко месо и яйца, ако искаш да качваш мускули. Вкарвай и бавни въглехидрати, като картофи, хляб (зъдължително бял) или ориз за да имаш енергия и да не припаднеш в залата от ниска кръвна захар. Яж и зеленчуци под формата на салати, за да си набавяш витамини и да не се запечеш.

    Не знам защо ядеш толкова много мляко - от него няма голяма полза (а и е гадно на вкус) .
    Последно редактирано от Грозния : 11-11-2017 на 18:33
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Daniel99 Виж мнението
    Намерих една програма:
    Понеделник:
    1. Лицеви опори- 3серии по колкото мога
    2. Набирания с обратен хват- 3серии по колкото мога
    3. Клекове- 3серии по 25 пъти
    4. Разцепени клекове- 3серии по 15пъти на крак
    5. Повдигания на 1крак за прасец- 3серии по 20пъти
    6. Коремни преси- 3серии по 20 пъти

    Сряда:
    1. Лицеви опори на пейка- 3серии по колкото мога
    2. Хоризонтални набирания- 3серии по колкото мога
    3. Bodyweight Lunges ( не знам как да го кажа на български… вид напади)- 3серии по 15пъти на крак
    4. Bodyweight Step-Ups (стъпки)- 3серии по 15пъти на крак
    5. Повдигания на 2крака- 3 серии по 15пъти

    Петък:

    1. Лицеви опори- 3серии по колкото мога
    2. Набирания с малко по широк хват от ширината на раменете- 3серии по колкото мога
    3. Клекове- 3серии по 25пъти
    4. Разцепени клекове- 3серии по 20пъти на крак
    5. Повдигания на 1крак за прасец- 3серии по 20пъти
    6. Коремни преси- 3серии по 20пъти

    Ще почивам по 2-3 мин между сериите и 4-5мин между упражненията. Ще сменя програмата докато не мога да направя 40лицеви , 10набирания с обратен хват и 5 със широк хват.
    Програмата си я преведох сам, ако имам грешки може да ме поправите.
    Ето я https://www.bodybuilding.com/fun/wotw22.htm
    Ще ме насочите ли какво да ям? Това ми е проблем, защото не разбирам от калории. На белтъчини ли да наблегна? От преди ям по 250г кисело и 500мл прясно мляко на ден. Месо, зеленчуци и плодове всеки ден на всяко главно хранене.
    Да увелича ли приема на месни и млечни продукти?
    Ще започна да следвам програмата след следващата седмица, ще правя общо физически упражнения за да се подготвя.
    От днес почвам със упражненията, а на 20.11 със програмата и фитнеса.


    Нали уж избра фитнесът пред лостовете, какви са тия упражнения?! Пък и 2-3 минути почивка са много, почивай най-много 1 минута, иначе една тренировка ще ти отнеме около 2 часа.

    И прави упражнения за маса, т.е лежанка, скотово сгъване, френско разгъване. Абе, нещо от сорта.
    Може пък и кръгова да правиш.

    До колко за яденето, не се ограничавай, виж ''Грозния'' какво ти е написал.
    Айде, късмет.

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ефектът ще е бърз и голям, но после жестоко ще съжаляваш!
    не го слушай, питай бате ти Арни хехе

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си