.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Mahlenskiq
    Guest

    Question Започвам да тренирам...

    Тъй на кратко казвам ситуацията в която съм попаднал и ще задам няколко въпроса от които се интересувам и се надявам някой компетентен с опит в тази сфера да ми отговори.
    Така значи на 18 години съм, 172см и 62 кила, до колкото знам това е във нормата. Искам обаче да натрупам маса, която да превърна в мускули и след това да се запиша на кикбокс примерно и тук ми идват въпросите:
    1-Задължително ли е да спазвам режим докато ходя на фитнес или мога да си консумирам полезните храни - яйца,мляко,месо,риба и т.н. но и в същото време да си ям джобове,дюнери и т.н. Естествено, че ще наблегна повече на здравословната храна,но не искам да се придържам към някакви режими и да се отказвам от множество храни.
    2-Мога ли да направя тяло ако изобщо не се съобразявам със това каква ям,но и в същото време си тренирам. Под тяло имам в предвид не маса а мускули и евентуално така леко да стана по-едър.
    3-След като видя,че съм постигнал резултата дето ме задоволява и спра да ходя на фитнес, но и се запиша на кикбокс това ще ми окаже ли влияние? Все пак там се правят упражнения и едва ли се губи форма но не знам..
    4-Имам много бърз метаболизъм и постоянно ям но в същото време съм слабичък. Ако ям от всичко,но примерно 2 пъти повече (без режим) и си ходя на фитнес ще има ли някакъв резултат от към маса?
    5-Смея да кажа, че до сега съм ял доста вредно смисъл бургери,чипсове,дюнери, .. Но в същото време нищо не ми се лепи,а до колкото знам от вредната храна се пълнее лесно. Ако от това изобщо не си личи то на какъв режим за бога трябва да съм?
    Мерси предварително

  2. #2
    1-не
    2-не
    3-да
    4-да
    5-на адекватен

  3. #3
    Повече от фен Аватара на d-r.Zob
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    461
    Без режим на хранене си загубен - забрави бързото хранене, никакви изключения не трябва да допускаш, както и захарта и газираното. Просто няма да напрупаш мускулна маса. Относно кикбокса: хайде първо постигни нещо с фитнеса, след това да се правим на мъже. Боят не е толкова важен, колкото отношението към тялото.

  4. #4
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    И аз на 18 не можех да кача нищо заради бокса. Преди едно състезание се сбихме и си счупих дясната ръка. Спрях да тренирам и започнах да ям от всичко и по много. Като ми махнаха гипса бях качил 5 кила без никакви добавки и зоб. Като начало яж каквото има по много и без претенции.
    WE ARE NOT ANGELS!

  5. #5
    Ок стана ми ясно, че трябва да се придържам към някакъв режим и тук ми идва въпроса: Към кого да се обърна за да си направя такъв режим-някой фитнес инструктор в залата,да се разровя из интернет и да си направя сам като си преценя кое ще ми е най-полезно или да отида на едно място,където една приятелка ми каза, че хората ще ми изчислят % вода в тялата,маса,ръст...абе с една дума всичко за тялото ми и там да ми изготвят режим на базата на тези показатели...отделно колко лева на месец би ми струвал този режим на хранене?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си