.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Кандидатстване в Америка?

    Здравейте!Искам да попитам как става кандидатстването в Америка със спортна стипендия.Ако някой знае нещо каквото и да е , моля да ми каже как стоят нещата,дори да е без стипендията.Какви изпити трябват?И какви колежи са подходящи за спотра(така да се каже)

  2. #2
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Зависи къде точно, но по принцип ти трябват IELTS/TOEFL и SAT, последно май имаше някакви колежи, които приемаха без SAT, може да се поразровиш.

    И вероятно трябва да поискаш препоръчително писмо от треньор, за да ти опише спортните постижения.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  3. #3
    Аз смятам да кандидатствам в САЩ също. Като цяло за стипендия ти трябват препоръки, извънучилищни дейности- да покажеш, че се отличаваш от другите кандидати, изпит TOEFL/IELTS които са ти за езика и всички чуждестранни ученици трябва да ги държат (един от тях но аз ти препоръчвам TOEFL) Не съм сигурна как стоят нещата със спортната стипендия, но най-вероятно и SAT ще трябва да държиш. Има една програма, която много помага и има онлайн лекции в YouTube- можеш да ги изгледаш https://www.youtube.com/channel/UCtB...44lsoEw/videos
    Имай предвид, че трябва да си уникален и незаменим в това което правиш, защото конкуренцията в САЩ е огромна, а ако и за стипендия кандидатстваш.... Пожелавам ти успех

  4. #4
    Blagodarq...Tova che dum v nacionalniq shte mi pomogne li?

  5. #5
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Би трябвало.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си