Цитирай Първоначално написано от filmimilmi Виж мнението
Ще споделиш ли какви точно са им успехите? Българинът е свикнал да е обслужващ перснал, където и да отиде, така че не се очудвам, ако сигурно и на теб това ти е мечта и покрива ти за успялост е управител на миячите на кенеф/закусвалня/хотел/бензиностанция и прочее. И какъв кеф само, да отидеш в чужда държава, в която всички знаят българите като "боклука на Европа". И трябва да си кръгла идиотка, за да демонстираш миргоглед, според който, ако не харесваш САЩ задължително си комунист.


Пак повтарям, реализация за българи в САЩ освен, ако ти като индивид не виждаш далавера в някоя от горепосочените места за "реализация". За нормална интелигентна работа забрави. И това, че ни смятат за "боклука на Европа" е вярно, ако за миг се зачуди. Стой си на задника тук и научи нещо перспективно докато си млад. Професии с хубави пари бол тук стига да се образоваш както трябва. После ще изкарваш прилични пари и ще имаш самочувствие. В САЩ те чакат единствено кенефите и копторите, в които живеят емигрантите и неграта на социални.
Към деградирал и комунист, добавям и умствено ограничен. Мисълта ми беше, че по времето на комунизма сме били като коне с капаци, само България се е гледала, никой не е знаел, дали друга държава е по-добре или по-зле, никой дори не си е помислял да излезе в чужбина, единственият вариант и то на доста малко хора, е било Русия. Та и ти така, родната държава е най-добре, тук ще стоя, каквото и да става. На мен Америка далеч не ми е мечта, ама даааалеч, никога не съм искала да живея там, въпреки че това лято можех да остана и то легално. Била съм и миячка на чинии, занимавах се с подготовка на храни в супер скъп ресторант, както и хаускийпър, човек за общите помещения( мих си тоалетни ) и в пералното. Кво да ти кажа, ходих да карам кану, ходих на рафтинг, катерих се на невероятни места, видях невероятни кътчета, карах колела в Сентрал парк, невероятно е там. Била съм в Аляска и Ню Йорк, видях свят, култура, различни хора, нови емоции. + Че се върнах с прилични облаги, въпреки че не съм се лишавала.
Относно успелите българи и македонци- ми македонецът го засякох на бригадата, беше със сезо, сервитьор, сервитьор, ама добре устроен в друг Щат ( не го помня) + жена, също македонка. Две българки, работещи в банка,( не чистиха кенефи, не знам защо) и още една жена видях в магазин. Какъв е проблемът, те по-малко хора ли са?