.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    Unhappy Люспички в косата

    Здравейте! Имам проблем със скалпа, но не мога да определя дали е себорея, или просто пърхот. Къпя се 2-3 пъти седмично. Имам много гъста коста. На втория-третия ден, след къпане започва да ме сърби скалпа и да се появяват люспички. Постоянно си чопля скалпа, дори и несъзнателно.....Ужасно е.. На какво се дължи това и сериозно ли е, или просто нещо преходно?
    Имам и още един въпрос. Вчера ми правиха пробна прическа и още вечерта усетих сърбеж. Прокарах пръсти по скалпа си и усетих, че е леко омазнен(бяха ме измили за прическата). Тази вечер също ме сърби. Защо се получи така?

  2. #2
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Цитирай Първоначално написано от sladki6_love Виж мнението
    Защо се получи така?
    Защото:
    Цитирай Първоначално написано от sladki6_love Виж мнението
    На втория-третия ден, след къпане
    Имаше потресаващо ниска хигиена! Щом говорим за два-три дни интервали между къпане...
    В 21 век трябва да се къпеш всеки ден!
    Къпи се по-често и ще се справиш с проблема.

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Имаш пърхот, съдейки, че днес след пробната прическа веднага те е засърбяло. Аз имам същия проблем като ползвам лак за коса. Съветът ми е да отидеш до някоя аптека или магазин и да си купиш шампоан против пърхот. Но гледай да е с по-натурални съставки, че ще стане по-зле иначе.
    А това, че щом си се къпела 2-3 пъти в седмицата и си супер нехигиеничната, са пълни тъпотии. Една приятелка имаше много проблеми с кожата и какво я посъветваха няколко дерматолози. Да се къпи поне през ден, защото проблемите и идвали от това, че се къпе всеки ден. Сега, ако спортуваш всеки ден, не върви да се къпеш толкова рядко. Всеки си има право да си преценява кога и по колко пъти да се къпе

  4. #4
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от filmimilmi Виж мнението
    Защото:

    Имаше потресаващо ниска хигиена! Щом говорим за два-три дни интервали между къпане...
    В 21 век трябва да се къпеш всеки ден!
    Къпи се по-често и ще се справиш с проблема.
    Два-три дена е препоръчителният интервал за къпане на женска коса, не че нещо.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от filmimilmi Виж мнението
    Защото:

    Имаше потресаващо ниска хигиена! Щом говорим за два-три дни интервали между къпане...
    В 21 век трябва да се къпеш всеки ден!
    Къпи се по-често и ще се справиш с проблема.
    Мия си КОСАТА 2-3 пъти седмично. Тялото, за твое сведение - всеки ден

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от anonimna:D Виж мнението
    Имаш пърхот, съдейки, че днес след пробната прическа веднага те е засърбяло. Аз имам същия проблем като ползвам лак за коса. Съветът ми е да отидеш до някоя аптека или магазин и да си купиш шампоан против пърхот. Но гледай да е с по-натурални съставки, че ще стане по-зле иначе.
    А това, че щом си се къпела 2-3 пъти в седмицата и си супер нехигиеничната, са пълни тъпотии. Една приятелка имаше много проблеми с кожата и какво я посъветваха няколко дерматолози. Да се къпи поне през ден, защото проблемите и идвали от това, че се къпе всеки ден. Сега, ако спортуваш всеки ден, не върви да се къпеш толкова рядко. Всеки си има право да си преценява кога и по колко пъти да се къпе
    Може! Попринцип от лакове и от пяна нищо ми няма на косата. Сега не знам защо стана така.
    Отбих се и до кожната. Предписа ми някакъв разтвор за скалпа и шампоан. Също така ми препоръча шампоан с по-ниско ph за дължината на косата.

  7. #7
    Мега фен Аватара на baby_baby
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    14 251
    Пробвай шампоани против пърхот на Здраве шампоаните са много добри
    “In order to be irreplaceable, one must always be different.”

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от baby_baby Виж мнението
    Пробвай шампоани против пърхот на Здраве шампоаните са много добри
    И аз ги препоръчвам.
    Когато искаш да направиш нещо, намираш начин!
    Когато не искаш - търсиш причина.

  9. #9
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    И аз съм чувала добри отзиви за шампоаните Здраве. А някой може ли да ми каже хубав шампоан за мазна коса? Най-много ми изкарва два дена без да я мия и то само, ако съм я изправила и на втория ден съм вързана.

  10. #10
    Благодаря! Ще ги пробвам.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си