.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6

Тема: Вежди...

  1. #1

    Red face Вежди...

    Здравейте, мили дами. На 17г. съм и съм много зле с грима, т.е. аз почти не се гримирам, но ако се гримирам то ще да е спирала и молив за очи, червило и толкова. Та решила съм да започна, естествено без никакъв опит и почти никаква практика. След много клипчета в интернет и четене по форумите, съм г/д наясно с нанасянето на фон дьо тен, пудра, и т.н. Но.. Искам да си '' рисувам '' веждите, да ги подчертавам, попълвам и всички неща. Приятелка ми ги е правила и много се харесвам, но не мога.. Ще помоля дамите с повече опит да споделят начин, техника или нещо...
    П.П. Червенокоса съм, не естествено разбира се, в корените косата ми е по - тъмно червена, към краищата по - светло. Веждите ми са по - скоро към тъмно кафяви, направо черни. Какъв на цвят трябва да ми е молива? Благодаря предварително.
    Жената за любов би направила всичко - дори и секс. Мъжът за секс дори би обичал.

  2. #2
    Може да добавиш няколко снимки без грим с грим....за една приятелка ..профи в гримовете е ...

  3. #3
    Супер фен Аватара на ~The Smile~
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    1 738
    Ама за какво ти е да си рисуваш веждите? Ако са гъсти, дебели и плътни, защо ти е да ги мацотиш с някаква боя, която при един дъжд, ще се разтече...

  4. #4
    petkovaa88
    Guest
    Здравей,
    Аз лично не мога да изляза без оправени вежди, по принцип вече много рядко слагам грим, но веждите винаги трябва да са на лице моите по принцип са редички, затова ми се налага.
    Моливът ти може да е тъмно кафяв, Моят е на seventeen. След това използвам benefit ka brow, нооо от палитричката на essence с два цвята която е *около 6лв е май*също е много добра, доста време я използвах преди да си закупя тази на бенефит, при нея единия цвят е по-светъл за началото на веждата, а другият е по-тъмен, за попълване на дупчици и оформяне.
    Аз лично започвам с молив, но не го нанасям в началото, за да не е грубо очертание, все пак искаме естествени вежди, а не нарисувани*. Молива го нанасям, за да попълня дупчици и да оформя желаната форма на веждата, а след това със сенки и четка си я дорисувам, като в началото на веждата слагам съвсем малко.

    https://www.youtube.com/watch?v=IwLmNzmEap8
    https://www.youtube.com/watch?v=3h5P-doxLUo
    https://www.youtube.com/watch?v=AZDhB-f8GAM - ето и на български :P

  5. #5
    До болка познато, аз буквално имам ужасно къси и много редки веждички.. Просто ги съсипах, и временно докато може би пораснат ги оправям с моливче, за щастие се сдобих със горе-долу подходящ цвят, то косата го прави по - трудно.
    Жената за любов би направила всичко - дори и секс. Мъжът за секс дори би обичал.

  6. #6
    Форумна Сектантка! Мега фен Аватара на dream1707
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    4 319
    Цвета на продукта, който ползваш за вежди винаги трябва да е съвсееем малко по-светъл от веждата ти действително. (поне ако търсиш по-естествен ефект). По-добре да повториш на 1-2 места, от колкото да ги направиш твърде тъмни и да се чудиш как да ги оправяш после.

    По принцип като пробваш няколко продукта сама ще видиш кой най-много пасва на твоя тип вежда. Като за начинаещи най-добре молив и ако имаш много за попълване в самата вежда - и сенки. С молива си оформяш веждата.. препоръчително с лека ръка и по-къси линийки, не една директна офеормяща черта, че изглежда стряскащо. И съответно със сенките попълваш в самата вежда. Аз си ползвам и една от онези четчици, които са като за спирала да си разреша веждата нагоре и да я поразмажа, за да изглежда по-естествено.

    Щом не ползваш особено много друг грим, по-добре не подчертавай твърде много веждите, за да не станат единственото нещо, което приковава погледа. Клипчетата са добър учител.

    Ако пуснеш някоя снимка ще е по-лесно да се даде съвет, тъй като веждите и начина им на рисуване са си различни при всички.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си