.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Моето семейство

    Здравейте,искам да ви питам нещо много сериозно.Аз съм на 15г и изобщо не се разбирам с моето семейство -_-.Майка ми и баща ми са разведени и сега живея с майка ми и брат ми,като брат ми е пълния нещастник и постоянно ме порти пред майка ми за квото той си пожелае.Мисли си ,че е боса на къщата и постоянно ми заповядва,какво да правя,щото иначе щял да ме пребие.Случвало се е да ме дъни,защото не съм му измил неговите чинии.Като цяло той е пълен педераст и само ми се подиграва такова.Когато си кани гости,винаги трябва да ме унижи,и аз да изглеждам като некъв мухльо.На всичкото отгоре обвинява мен,за неща които не съм направил.Няколко пъти се опитах да му се изправя очи в очи,но това винаги завършваше с лице към земята -_-.Той е на 19 г и още живее с нас.Майка ми от друга страна му вярва постоянно,и точно заради това му негово качество- постоянно да ме порти,много пъти съм бил наказван.Майка ми като цяло се държи като пълно дете,и понякога наистина мисля,че аз съм единственият възрастен в къщата.Пример:Случвало ми се е да ми тръшка вратата и да ми крещи защото я питам нормални въпроси.Тя като цяло винаги като ме наказва,не може да ми каже адекватна причина,защо го е направила.Като онзи ден,в който ми взе лаптопа,защото си мислеше,че не съм бил потготвен по биология.Тя също така ме изпитваше,за да се увери ,че съм подготвен(Добре,че някак си се отървах от това).Въпреки ,че изкарах 6ца на другия ден,тя все пак ми беше взела компа.....Като цяло аз съм черната овца в семейството.(Само дето емо не съм станал бате)Също така е и нахална.Много пъти се е случвало да се връщам от училище изморен,искащ да спя и тя да ми стои на леглото,гледайки си тъпия турски сериал,а аз принуден да я чакам 1 час,защото "нея много и е лошо".Което впрочем казва всеки ден,като оправдание да не свърши нещо.Не казвам ,че аз съм перфектен ,ама тя наистина е много проста.Случвало ми се е да ме буди обяд,за да проверя дали брат ми е затворил вратата,а пък той е в неговата стая и учи такова....Като я попитах защо,тя ми отговори ,че той и бил казал да не го притеснява....И ЗА ТОВА ТРЯБВА ДА МЕ СЪБУЖДАШ КАТО СЪМ СПАЛ ТОЧНО 1 ЧАС,ПОНЕЖЕ СЪСЕДИТЕ НЕ СА МЕ ОСТАВИЛИ ДА СПА ?Постоянно с брат ми ми повтарят,че трябва да се мазня на всеки срещнат,за да успея в живота, а аз не мисля така.Брат ми като цяло е пълният използвач,ще ме напсува такова и след 10 мин ще дойде да ми се мазни,да ходя до магазина.В противен случай започва да ме замерва с каквото хване и се е случвало да ме насинява по тоя начин....Знам,че се оплаквам точно като няква лека китка,ама наистина не знам какво да правя.Просто средата в която живея е много натоварваща....Буквално всеки ден се крещи за най-малкото нещо.Случвало ми се е майка ми да ми крещи за 5 стотинки ресто....Представяте ли си ? Брат ми е шефа на кенефа и си прави каквото си иска,а майка ми като някъв роб се съгласява с него и си го изкарва на мен.Демек представете си този случай-Учител,деца и директор.Учителя командори децата,а директорът командори учителя.Същото и е вкъщи.Буквално аз все едно не съществувам.Не мога да изразявам лично мнение,защото майка ми продължава да ми казва,че съм имал голяма уста.И все аз съм виновен за всичко.....Кажете ми какво да правя,щото след няколко години обмислям да се изнеса наистина,а не да чакам всичко на готово като брат ми.Дееба нещастника.
    Последно редактирано от S1cKneSS : 04-16-2018 на 20:49

  2. #2
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Първото, което трябва да направиш е да помислиш и да се сетиш, кога е започнавало всичко това и тази промяна в държанието на двамата? Ако се след развода (както и си мисля, но може и да греша), то тогава причината е ясна - майка ти е ужасно наранена, вероятно с ниско самочувстие, брат ти като по-голям се явява глава на семейството, защото баща ви го няма, а майка ти му позволява, точно поради това, че в момента се е психично слаба и крехка + знае, че той е по-големия брат и по-отговорния.
    За теб и двамата явно си мислят, че си само на 15, тоест все още дете в на двамата очите и дефактно нямаш огромни проблеми, което им позволява да се държат така с теб.
    Не познавам брат ти, но предполагам, че работи - дава пари и помага на майка ти (отново, може да греша), но ако е така, това още повече обяснява, защо на него му е позволено, на теб не.
    Както и да е, брат ти си ти е брат, двамата сте в такава възраст, в която повечето братя/сестри постоянно се карат, точно за такива глупави причини, както и вие. Още повече, че ако причината наистина е разводът на ваще или фактът, че баща ви не е наоколо (малко или много) то тогава, брат ти най-вероятно е ужасно ядосан на света, което го кара да си го изкарва на теб - най-малкия в къщата.

    Относно майка ти, според мен вместо да я опрекваш, обиждаш и 'мразиш', когато брат ти е навън, седни и поговори с нея. Но наистина поговори, не само да се оплакваш на теб какво ти е и колко ти е тежко и дрън дрън, попитай я тя как е, какво й е и какво я тревожи? (Не ми се вярва да си я питал, съдейки по разказа ти - се явяваш ти срещу света). Не казвам, че ти е лесно и че нямаш проблеми, но според мен нейните проблеми са по-тежки от твойте. Казваш, че според теб ти си най-зрелия в къщата, тогава - покажи й. Не й вдигай сканадали, защото ти е взела лаптопа, ами се опитай да разбереш какво и е и защо се държи така, след което и помогни с каквото можеш.
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  3. #3
    Проблемът е ,че съм го правил,но не помага.Буквално и да опитвам тя ме разкарва сеш се.Говорил съм с брат ми,ама той се повтаря как съм загубен и така нататък.Като цяло не показвам,че съм разстроен ама наистина тва почва ме дразни.на всичкото отгоре дори майка ми ме обижда доста често,сравнява ме с брат ми и казва,че нищо не правя с живота си....Толкова много скандали е имало.буквално се карат всеки ден за простотии.Единствено когато нея я няма,няма скандали.Относно майка ми -тя е като кутията на Пандора.Колкото пъти се опитам да говоря с нея,толкова по-лошо става.Буквално вчера тя се заключи в стаята си,само да не ми дава дистанционното ??? Аз не и вдигам скандали.Аз и не обичам да се бия и карам без причина,ама тия хора ме карат да го правя.Буквално брат ми и майка ми си говорят крещейки,което за мен не е нормално...Това е от мен,все пак благодаря,че се намери някой да отговори адекватно,имам върху какво да размишлявам днес.

  4. #4
    И брат ми не помага на майка ми,по никакъв начин впрочем.Като работи,той го прави за себе си.

  5. #5
    Също така,една от причините за развода е ,че майка ми постоянно ровеше в портфейла на баща ми и го питаше,за какво си харчи парите....

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си