.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 31 от общо 31
  1. #26
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Ива не е качвала снимки и никой и няма фейса, за да качва? На две от потребителките никой почти не им знае истинските имена, макар че има и снимки, и фб-ци. Който иска наистина да остане анонимен, остава анонимен. Това е.
    Трябва да добавя, че преди няколко години октривахме ФБ профилите на потребители тук чрез линковете от ФБ, но от ФБ се усетих и успяха да поправят грешката си.

  2. #27
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Готина тема, не съм чела коментарите, обаче нетипично за себе си в духа на песимизма ще предположа, че илюстрират точно това, за което говориш в публикацията горе...
    Точно щях да казвам, че същите глупости се срещат предостатъчно и в истинския свят, обаче видях, че вече си го написал...

    Какво е решението ~ знам ли, 100% няма универсално, защото както винаги са намесени достатъчно много фактори, които и при най-добро желание могат да дискредитират поставената основа... Един от възможните подходи е да се култивира по-сериозен интерес към наука още у дребосъците - там някакви основни принципи: проверяемост на хипотезата, механизми за коректно провеждане на наблюдение, как се събира информация, повторяемост на натрупаните резултати, съгласуваност с някакви по-ранни данни... Забавното е, че и науката не е панацея и ако залитнеш адски силно, пак може да ти стесни възприятието и да те направи догматик.
    Друго ~ залагам, че с четене на повече книги, нещата поне частично ще дръпнат в по-смислена посока. Спекулация е де, някакво такова интуитивно предположение, но да, така ми се струва. Ама тук пък изникват въпросите "Всяка литература ли?!" (моят отговор е "не", колкото и да не ми се ще да звуча елитарно), "Колко често", "Трябва ли да си в определено емоционално състояние, за да попиеш повече" и т.н. Ако вземем мен, аз когато чета художествена книга, която ми въздейства достатъчно, доста си отварям съзнанието и преосмислям някакви мои си, тийнейджърски драми . Примерно като четох "Спасителят в ръжта" ме грабна един определен пасаж, в който се говореше за това как един вид дори нещо да е мимолетно, това не го прави задължително безмислено, фалшиво или грозно... Естествено нямам завладяващия изказ на автора, там описанието беше много по-грабващо...
    Алтернатива е и да се пътува повече и... просто да си по-дзен, хахах, след достатъчно на брой тъпотии, които са ти се случвали; да спреш да се взимаш толкова насериозно и съответно да си по-склонен поне понякога да падаш по гръб...
    Последно редактирано от paradosou : 07-08-2018 на 13:52

  3. #28
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    След толкова време в този раздел на форума, та и в други където се разсъждава повече за фундаменталните неща на живота, трябваше някои да са поумнели повече, но уви отново идват за да си лафят като в кафененцето.

    Кога ще видим поне една сериозна тема (не само като заглавие, но и като съдържание/постове)?!

    Вие сами сте го казали, че като всеки си дава някакво тъпо мнение и не вниква за да разбира истината, така и не се достига до нея.

  4. #29
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    След толкова време в този раздел на форума, та и в други където се разсъждава повече за фундаменталните неща на живота, трябваше някои да са поумнели повече, но уви отново идват за да си лафят като в кафененцето.

    Кога ще видим поне една сериозна тема (не само като заглавие, но и като съдържание/постове)?!

    Вие сами сте го казали, че като всеки си дава някакво тъпо мнение и не вниква за да разбира истината, така и не се достига до нея.
    Дръж ми шапката.

  5. #30
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Necrologist Виж мнението
    Дръж ми шапката.
    Къде се състои фризбито?

  6. #31
    Ха, преди месец беши ми дошла идеята да направя точно такъв тип тема. С по различно заглавие и почти еднакво съдържание. А, какво да видя днес, всъщност нищо ново под слънцето.
    nqmamNervi, драсни ми едно ЛС, когато си тук. На въпросите ще се отговори.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си