.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    teenproblemb
    Guest

    Exclamation ПРОБЛЕМИ СЪС СЪНЯ!

    Този проблем не ми е от много скоро, но първоначално беше много по-рядко. Случва се само вечер. Лягам си с уникална умора, спи ми се не мога да си държа очите отворени, буквално. И в момента, в който заспя веднага започвам да сънувам кошмари, но супер странни. Изпитвам ужасен страх, осъзнавам, че е сън, но не мога да се събудя. Усещам съня, усещам как лежа в леглото и не мога нито да помръдна, нито да се събудя, нито да извикам. Преди, след като успеех да се събудя (макар и ужасно трудно) пусках си музика и само така заспивах спокойно, иначе пак същата история, а сега вече понякога и музиката не ми помага. Опитвам всякаквки начини да успея да прекратя тея зловещи нощи, наистина е отвратително. И като се събудя изпитвам ужасен страх, имам сърцебиене и направо не вярвам, че съм будна. В последно време наблягам на това да извикам докато сънувам, за да ме събуди някой, пък и аз самата ,ако се усетя ,че успявам да извикам, ще почувствам малко или много някакво облекчение. И наскоро едно момиче ми сподели, че ме е чула през нощта да издавам лек звук, все едно се опитвам да извикам или издишам тежко. Дайте ми някакъв съвет, по възможност да изключва психолози, психиатри и т.н. ,защото не искам да се лекувам с хапчета. Някой има ли подобен проблем, познава ли някой с подобен проблем и може ли да ми даде адекватен съвет, че вече започвам да се страхувам като стане време да спя. Благодаря ви!

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Това е от стрес!
    Трябва да намалиш стреса в ежедневието някак си.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #3
    NQKOI WEED/? ;D

  4. #4
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Ами окей. Кажи първо години и т.н. да имаме някакви насоки. По принцип е хубаво да говориш с психиатър, защото това не е само нарушение на съня, ами доста специфични, често повтарящи се кошмари, предизвикващи явно паника. Имала ли си скоро някакво тежко травматично събитие (не е нужно да казваш какво, а само дали си имала)?
    Има доста добавки за сън без рецепта, но според мен най-ефективна е Melatonin на Jamieson. Ако искаш опитай с него. Не е приспивателно, няма да има такива странични ефекти, спокойно. Пиеш ли някакви лекарства или друг тип вещества ппц? Прекаляваш ли с кофеин?
    https://apteka.framar.bg/30041598/%D...D0%BC%D0%B3-60

    Задължително обаче кажи, дали приемаш някакви лекарства, вещества, стимуланти или каквото и да е, преди да почнеш да правиш нещо по въпроса

  5. #5
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от GeriWeed Виж мнението
    NQKOI WEED/? ;D
    Дам, кажете си трите имена, егн, тел номер и грамаж и ще дойдем да ви вземеме ъъъъъ да си вземеме де
    P.S. Не пишете глупости в темата на жената, има си много сериозен проблем!

  6. #6
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Еха, аз също много често сънувам кошмари. Сънят ми е много повърхностен, лек, накъсан и непродуктивен. За да се наспя добре, ми трябват едни 11-12 часа. Но пък кошмарите не ми причиняват панически атаки, както го описваш. Изморявай се максимално през деня. Тичай, ходи на фитнес и тн, но не прекалено, защото преумората също води до безсъние. Не съм сигурна дали е безопасно да приемаш мелатонин. Никога не съм се интересувала по темата. Попитай в някоя аптека, може и хомеопатична за някакъв успокояващ чай като алтернатива. Лекарствата наистина не са ок.

    Моят мозък явно работи само на тета програма :д

    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си