.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Главичката на пениса ми не се заглова напълно

    Здравейте, първо моля без обиди и глупости. На 14 съм и главичката ми при ерекция се забелва до половината, при нормално състояние без проблем се дърпа до край като се къпя но когато лъскам не повече от половината. Тия дни само това мисля и ме шубе за тия неща дето виждам по форумите, не мисля че е фимоза защото си се забелва до средата, искам да чуя вашите мнения.Мога ли да се размина без обрязване и ще го израсна ли със времето?
    Последно редактирано от stefcho93 : 05-21-2018 на 17:45

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Забелвай го по-малко всеки ден, колкото можеш така че отворът на кожичката да се разшири постепенно с времето.
    Не напъвай ако почне да те боли. С практика и време би трабвяло да се оправи, но за всеки случай не е лошо да отидеш и на лекар.
    Щом може да се забелва в спокойно състояние и донякъде в ерекция може би няма да се наложи обрязване. Лекарят може да ти предпише и някакъв крем за мазане, който на подпомогне отпускането на кожичката.
    Успех !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #3
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    тия дни има матури, той обаче само за пишката си мислел

  4. #4
    Братле аз нямам матури тая година и си мисля за пишката както всеки мъж незнам за кво коментираш като не казваш нещо смислено ама ок... мерси за инфото
    Искам още мнения от смислените ако може

  5. #5
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    ще ти кажа две смислени неща
    първото е - грозния е компетентен по въпросите за пишките
    щото 30 години си е играл със своята самостоятелно
    второто - това не е лекарски форум, ако слушаш нас
    има вероятност да не оцелееш

  6. #6
    здрасти, stefcho93!
    правилно си се сетил за фимоза - доколкото знам тя се среща в различна степен - от почти напълно затворен препуциум (кожичката, която покрива главата), което създава дискомфорт при уриниране до състояние, при което главичката може да се оголи почти до половина. в кожната гънка между главата и препуциума, поради невъзможност за пълноценно измиване, се събира смегма (секрет от мастните жлези), остатъци от сперма и урина и тази смес е отлично място за размножаване на бактерии, което може да доведе до сърбежи и възпаление. проблемът може да е както в недостатъчно еластичен препуциум, така и в късо гемче (френулум). при всички случаи насилствените опити за разпъване не са добър вариант, особено ако се усеща макар и малка болка, а и може да доведат до усложнения.
    най-доброто, което можеш да направиш е да отидеш при специалист уролог, който да види състоянието ти и да реши как точно да се процедира. има и варианти за решаване на проблема без обрязване, но това може да прецени единствено специалистът.
    препуциумът не пораства отново след обрязване.
    знай, че няма от какво да те е шубе — 1. дори и да се стигне до обрязване, то е рутинна манипулация и се прави с упойка. ще ти се наложи само 20-дневно въздържание след това, но пък ще се чувстваш несравнимо по-добре; 2. дори и да се наложи обрязване патката ти ще си остане напълно функционална.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си