Здравейте,
на 19 години съм и имам проблем. След края на последния ми цикъл започнах да взимам противозачатъчни, поради фоликули в яйчниците, които ми бяха изписани от гинеколог. Начинът на прием бе зададен много странно - за 5 дни по 3 хапчета. Някоя от вас, дами, получавала ли е такава рецепта? След приема им получих малко кървене за няколко дни, точно преди да правим секс с приятеля ми.

С него се видяхме и правихме секс няколко пъти, като той свършваше в мен всеки път, защото знаехме, че съм взимала противозачатъчни. Това стана преди 3 седмици, но ме притеснява това, дали хапчетата са били ефективни наистина, или има шанс да съм бременнна... Цикълът ми трябваше да дойде преди няколко дни, още не е дошъл, но това стана и миналия месец, та даже закъсня и още повече (дойде след 40+ дни, поради фоликулите в яйчниците ми), а не бях бременна. Изпитвам болка в корема от няколко дни, която е ме кара да мисля, че може да дойде всеки момент.Направих си тест за бременност, но е отрицателен, но все пак са минали само 3 седмици, може и да не е надежден...

Според вас този начин на взимане на противозачатъчни нормален ли е? Главно за хапчетата питам... А има ли шанс да съм бременна, или си въобразявам?