Гледах едно видео в youtube и реших да направя тема с мой си превод,за да разбера какво мислят вярващите във форума по въпросите които ще задада.
Например:Като християнин,Вие вярвате в силата на молитвата.Според скорошно проучване 3 от 4 лекари вярват че Господ прави медицински чудеса на Земята всеки ден.Повечето християни вярват че Господ лекува ракови заболявания,лекува болести,отрови и тн.
Та ето въпрос номер 1:Защо Господ не лекува хора с ампутирани крайници?
Прост въпрос,нали?Всички знаем че ампутираните крайници няма как да се регенерират колкото и да се молим.Ако сте интелигентен човек,трябва да признаете че това е интересно.
От една страна вярвате че Господ отговаря на Вашите молитви и прави чудеса,но от друга Вие знаете че Той напълно игнорира хората в такова положение,и техните молитви.
Въпрос номер 2:Като християнин,Вие вярвате че Господ го е грижа за Вас и отговаря на молитвите Ви.Та втория въпрос е-Защо има толкова много гладуващи хора в нашия свят?
Милиони деца умират от глад..брутално нали?Защо Господ го е грижа дали например дали Вие ще получите добра оценка,но в същото време напълно игрнорира молитвите на тези невинни малки дечица?
Въпрос номер 3:Защо Господ иска смъртта на толкова невинни хора в Библията?
Екзод 35:2-Бог иска да убием всеки който работи в неделя.
Второзаконие 21:18-21-Бог иска да убиваме непослушни тинейджъри?!
Левит 20:13-Бог иска да се убият всички хомосексуалисти.
Второзаконие 22:13-21-Господ иска да убием всички жени,които не са девствени когато се омъжат.
Въпрос номер 4:Защо в Библията има толкова много антинаучни глупости?
Живеем в 21 век,предполагам че имате представа какво прави науката за Вас.
Щастливо използвате продуктите на науката всеки ден:
-Колата
-Телефона
-Микровълновата
-Хладилника
-Компютъра
и тн.Всичко това са продукти на научния прогрес.Знаете че науката е изключително важна за живота на всеки един от нас.Но има един проблем-като един съвременен човек Вие знаете че Библията съдържа пълни небивалици:
-Господ не е създал света за 6 дни преди 6000 години както казва Библията.
-Никога е нямало световен потоп,който да покрие планина Еверест както казва Библията.
-Йоан не е живял 3 дни в корема на риба както казва Библията.
-Господ не е създал Адам от шепа пръст
Тези истории са пълни простотии.Защо един всезнаещ Господ би написал такива небивалици?Няма абсолютно никакъв смисал,нали?
Въпрос номер 5:Защо Господ е такъв симпатизант на робството в Библията?
Например:
Екзод 21:20-21
Колос 3:22-24
Петър 2:18 и тн.
Въпрос 6:Защо се случват лоши неща на добрите хора?
Въпрос 7:Защо не са останали никакви доказателства от чудесата на Исус?
Въпрос 8:Как може да си обясните факта че Исус никога не Ви се е явявал?Той е всемогъщ и безкраен,но ако се помолите да се появи нищо не става.
Въпрос 9:Защо Исус иска да изядете неговото тяло и да пиете от кръвта му?Звучи потресаващо..От какъв зор всемогъщия Бог иска да направите нещо,което във всеки друг смисъл и подтекст звучи като отвратителен,канаибалисти ен,сатанински ритуал?
И накрая въпрос 10:Защо християните се развеждат също толкова колкото и нехристияните?Християните се женят пред Бог и техните християнски приятели,като всички се молят брака да прокопса.И после казват:"Кaквото Господ събере,нека никой човек не раздели"(тук не съм много сигурен дали съм превел правилно)
Та Господ е всемогъщ,нали?Като сключиш брак пред него би трябвало всичко да е наред,но същевременно процента на разведените християни е еднакъв със всички други.
Ето 10 интересни въпроса,на които съм почти сигурен че няма как да отговорите логично или без да измислите някакво абсурдно обяснение което противоречи на самите вас като разумни хора.
Не съм ги измислял аз тези въпроси,ето източника http://www.youtube.com/watch?v=zDHJ4ztnldQ просто реших да ви преведа,защото не всеки е благосвовен с тоя дар да говори чужд език.
От сега искам да помоля без много нападки,нека веднъж да порасъждаваме като хората и се извинявам ако съм допуснал някакви грешки,просто не ми се проверява толкоз много текст.