.
Отговор в тема
Страница 1 от 19 1234511 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 466
  1. #1

    Тема за брекетите (Всичко за тях)

    Реших да пусна голяма тема за брекетите,кадето можем всичко да си споделяме пишеме
    Ако имаме върпоси
    Или ако някой има има вапроси да пита
    Аз сега на 24ти оцтомври слагам брекети и адски м ного се вълнувам
    Така че изкажете мнения за тях?Носите ли?От кога ?
    Какво ви е мнението за тях?
    И всичко за тях
    Дано стане добра тема (:

  2. #2
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Нося от вчера и ги мразя!!! Един съвет: Не си го причинявай Аз се успокоявам с израза: "трай бабо за хубост " Ама ко да прая тряя ги изтърпя все някак... Питай ако нещо те интересува

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Панацея
    Мнения
    1 667
    туй не са ли въглища ?
    Цитирай Първоначално написано от Say It Right
    Pravih sex i iskam pak napulno sum seriozna !!!
    Цитирай Първоначално написано от Say It Right
    emi 4oveka mi spi i mi e jal da go sabudq..a sum gola i se pipam
    Цитирай Първоначално написано от Say It Right
    vie ste nedorazviti !!!!

  4. #4
    Аватара на SexYLipS
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    варна
    Мнения
    441
    ооо наще искат да ми слагат и вече ходих на 3-4 прегледа и снимки и дай боже ще ми ги слагат след като завърша годината .... наистина ли са толкова гадни?

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    337
    Цитирай Първоначално написано от Chr!sSie
    Нося от вчера и ги мразя!!! Един съвет: Не си го причинявай Аз се успокоявам с израза: "трай бабо за хубост " Ама ко да прая тряя ги изтърпя все някак... Питай ако нещо те интересува
    Ти ги носиш от вчера и ги мразиш, а аз к'во да кажа като ги нося от повече от 2 години...и няма изгледи да ми ги махат скоро, защото тъкмо ми се бяха оправили напълно и тая ми изкриви едно зъбче и са чака...к'во чака...то само няма се изправи..ууупс отплеснах се...

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    Здравейте. Аз съм на 17 и имам проблем с единия от кучешките зъби- напред е малко. Голяма ли съм, за да сложа такова нещо и с колко би се отразило на семейния бюджет?

  7. #7
    Аватара на punkrock
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    Dreamland Varna
    Мнения
    1 106
    ^Santra^

    Не си голяма! Брекети можеш да сложиш дори и да си на 25 (примерно )
    Обаче колкото по-рано се сложат, толкова по-добре, защото зъбите при подрастващите са по-лесно податливи.
    Цената е различна, зависи при кой лекар ще отидеш и в кой град живееш.
    Aveee eiii ! Selski pr1chki ! Gadna vi e trevata Ne davam i edna stotinka za taQ pumiq, na tiQ na tiQ na tiQ.. Taka che i da q pluQ i da q Bogotvorq - Istinata e EDNA - vseki VTORI pushi Q !

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2006
    Мнения
    1 535
    За цените: Миналата година доста момичета в училище имаха брекети. На едната струваха 900лв, на друга - 700лв. Тя ми разказа тях някои работи, например че първите три дена ядеш само супи и такива работи и тия дни са най-гадни защото брекетите мн те стягат и е ужасно. Но при нея имаше голям ефект ама за толкова пари остана и да няма

  9. #9
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Ами отначало е много гадно. Аз пък кво казвам отначало след като на мен в събота ми ги сложиха. Ами на мен вече ми мина болката, но има хора, които ги боли цяла седмица...Ама на мен примерно ся нещо ми се е откачило ии ми дращи устната и страшно много боли Аз ям всичко, ама за сметка на това ме боли ужасно (еми майка ми точно днеска реши да поръча пица ) Абе гадно е, но пък аз не искам да си остана с криви зъби и затова ги сложих

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  10. #10
    the fairy of the evil, моля те, кажи ми като ходиш през определен период да ти ги регулират дъгите ли сменяват, или какво? И колко му е цената на това? Само това не знам, а искам да съм подготвена, че и без това ми излизат доста скъпи тия брекети... Дано си ме разбрала, изобщо който иска да пише, че нали няма да ги плащам аз и не искам изненади...

  11. #11
    Тъй като явно скоро ще ми слагат и на мен брекети имам въпрос към тези , които носят или са носили някога! Кои брекети са най качествени? Какво мислите за Damon system? Иии боли ли много?!! Моля ви отговорете ми ! Моляяя! [-o< Спешно е !![/i]
    s0o inl0ve...

  12. #12
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    337
    Цитирай Първоначално написано от the empress
    the fairy of the evil, моля те, кажи ми като ходиш през определен период да ти ги регулират дъгите ли сменяват, или какво? И колко му е цената на това? Само това не знам, а искам да съм подготвена, че и без това ми излизат доста скъпи тия брекети... Дано си ме разбрала, изобщо който иска да пише, че нали няма да ги плащам аз и не искам изненади...
    Ами на мен ми сменят само ластичетата, а дъгите за 2 години са ми ги сменяли най-много 3 пъти, даже не знам дали и толкова има...
    А за цената...1200 - 1500лв. са моите, пак не съм сигурна точно нали...

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Chr!sSie
    Един съвет: Не си го причинявай

    Друг съвет към авторката: не слушай подобни глупости.

    Вярно е - боли, неприятно е, гадно е, трудно се търпи. Но това е в началото!После свикваш и забравяш,че носиш каквото и да е. Разбира се, трябва да имаш много добра хигиена,защото иначе е неприятно.

    Нося брекети от няколко години, другия месец ги свалям.
    Ако можех да върна времето назад, пак щях да ги сложа, защото усмивката ми е перфектна.
    Струваше си всички мъки и болки.


    Слагай, не се колебай, не губи време.

  14. #14
    ох на мен сега ше ми слагат ама не ми пука искам само да попитам БОЛИ ЛИ?! боли ли като ти ги слагат?а след това?..

  15. #15
    оо да боляло в на4алото сори,4ета между редовете..

  16. #16
    Мен изобщо не ме приеснявя това,че ще нося брекети даже вече с нетърпение чакам да ми ги сложат
    Имам нагласа,искам го
    Защото после знам че зъбите ще са ми перфектни
    Питала съм всичките ми фр. какво мислят и те казват, че е яко
    Даже най-добрата ми фр. ми завижда ,а тя е с прави зъби и вика искам и аз, ама няма
    Друг мой приятел като го питах какво мисли за хора с брекети
    Каза хора ,които ги носят държат на себе си и това как изглеждат ,а това е много важно
    Една от най-добрите ми фр. сложи брекети преди 1 месец и на мен не ми прави впечатление, че е с тях.
    MusicIsTheKey От колко време носиш брекети ?Виждам че си доволна
    И на колко си
    Аз съм на 14 след 3 месеца права 15
    И ще ги носа около 1 година може и повече.
    Chr!sSie Ти как се чувсташ/Ръчкаш ли ги през цялото време
    На мен ми казаха че първите дни няма да мога да ям трърдо
    И ще съм на супи и по меки храни(Аз даже вече четките си купих от нетърпение)
    Моята фр след като яде задалжително ги четка и аз така ще права
    Не искам да имам кариеси
    И да ми оства храна по тях
    А да и Chr!sSie Колко ти струваха брекетите
    Моите ще са 600 евро
    Ми това е за сега .
    Др не се сещам (:




  17. #17
    Аватара на YaNcHeToOo
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    някъде там...
    Мнения
    600
    900,600-тия да не са позлатени ?вие в кой град живеете?не боли въобще тва са пълни глупости! кво ви е страх толкова?брей няма да ви убиват!

  18. #18
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Ми не помня колко ми струваха брекетите...Малко над хиляда лева...не съм много сигурна, може и да те лъжа. Ако те болят зъбите, щото някъде на втория ден досата боли пий един аналгин и ще ти мине.
    Аве хора едно момче от скайп иска да се видим..ма мен като ме е срам с тез брекети..и ся не спирам да се чудя ко да му кажа Да се срещна ли с него (аз съм на 13, той е на 19)

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  19. #19
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Като излезете от лекарския кабинет няма да ви боли, но след няколко часа започват да ви изтръпва зъбите. Не е много приятно, но се преживява

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  20. #20
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    337
    Цитирай Първоначално написано от Don't touch me
    900,600-тия да не са позлатени ?вие в кой град живеете?
    Ем, ти колко мислиш, че струват?От София съм...


    Цитирай Първоначално написано от Don't touch me
    не боли въобще тва са пълни глупости! кво ви е страх толкова?брей няма да ви убиват!
    Ми попринцип от начало боли, или поне мен доста ме боля.
    Ама иначе да, не е страшно

  21. #21
    Chr!sSie - относно тва да се видиш или не с него или да те е срам
    Само едно ще ти кажа
    ДА НЕ ТИ ПУКА
    тва е нещо яко
    Стига че мн. малко хора могат да си позволят брекети
    А и теб да те е страм , аз не разбирам от какво
    Аз само да внимаваш с тоя не се знае каф е
    Нали знаеш секакви ги има
    =)
    Та такам и аз вече искам да ми ги слагат нетърпелива съм

    и Chr!sSie колковреме 6те ги носиш?
    the fairy of the evil как така само едния зъб ти се е изкривил тука нещо не разбрах?



    Just keep smiling...;]

  22. #22
    the fairy of the evil, благодаря! То зависи и при кой лекар си. Аз ходих при една на "Иван Асен", при която брекетите бяха 1200 лв., после обаче стана една... и сега в Медстом, дето ще ми излязат 2100, обаче много качествено си вършат работата и оставам там да се брекетосвам.[/quote]

  23. #23
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Мнения
    322
    Не прочетох на всички отговорите.Аз лично нося брекети от 2 год. без 1 месец на горната челюст и сега за половин година ще ми слагат и на долната,защото тази линия която е м/у горните 2 зъба(предните) и долните не съвпада,не знам дали ме разбрахте Брекетите на горните скоби струваха 600лв.,( тя ми ги направи 500лв. с предтекст,че бях от доста време при нея(т.к. преди брекетите съм носила 5 год. тези апаратчета,които се слагат и махат ),но това беше преди 2 год.Сега зъболекарката ми каза,че са станали 800лв(само за едната челщст),но все ще ги намерят наще от някъде(те са ги намерили вече).Първата седмица боли и не можеш да ядеш твърди храни(аз можех само на задните зъби,като някои бобър ) 2рата седмица започва да ти дращи на бузите на устните отпред,докато утстата ти свикне и след това,когато всичко отмине въобще не ги усещаш,гарантирам.И всичко това е за тези брекети най-евтините,които са железни.Има такижа бели и последна "мода" са керамчни,на които цената е 1600лв. на челюст ,демек 3200 за цялата уста .


    П.С.Носете докато сте малки(и аз съм на 15 без 2 месеца),защото познавам момиче,работещо в министерството на 25 год.,което носи брекети(от тея белите са),но все пак -колкото по-малки,толкова по-добре. \/

    Ако някои има въпроси,може да ми пише ЛС,с радост ще му отговоря,защото за 2 год. достатъчно съм се инмтересувала от брекети и т.н.

  24. #24
    ami az nosih breketi to4no edna godina-daimond 3.sega zubite mi sa perfektni i nqmam nito 1 karies.vuob6te ne me bolq ,no vida breketi ima zna4enie.ima edni alekzander,tqh ne gi preporu4vam,prqteli kazvat 4e s tqh po bolqlo.no za da nqmate kariesi e mnogo vagno da si miete zubite sled vsqko hranene,kolkoto i trivialno da zvu4i
    ps miss_sixty moite bqha ot kerami4nite-2100 lv

  25. #25
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2006
    Град
    София
    Мнения
    337
    Цитирай Първоначално написано от ligaf_pingvin_f

    the fairy of the evil как така само едния зъб ти се е изкривил тука нещо не разбрах?
    Ми те ми се бяха оправи напълно и вече трябваше да ми ги сваля и едното зъбче ми влезе леко навътре...бъх...не знам как точно да го обясня...ии сега от 5 месеца не се помръдва


    Цитирай Първоначално написано от the empress
    the fairy of the evil, благодаря! То зависи и при кой лекар си. Аз ходих при една на "Иван Асен", при която брекетите бяха 1200 лв., после обаче стана една... и сега в Медстом, дето ще ми излязат 2100, обаче много качествено си вършат работата и оставам там да се брекетосвам.
    Няма защо. И да, наистина си зависи, на повечето места е различна цената.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си