.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 39
  1. #1

    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    9

    Red face Терор от мащехата ми

    Здравейте на 17 години съм. Баща ми има втора жена, но тя е супер зла, до сега я търпях че винаги за всичко аз съм и виновна, че никога не е доволна как съм измила чиниите или съм изчистила и ме удря постоянно. Забранява ми да излизам, никъде не ме пуска, от вчера след като ме ме удари 8 пъти по лицето че не и харесвало как съм избърсала праха, ми забрани да се виждам с приятеля ми с който сме заедно от 6 месеца. Кажете ми какво да направя, но без разговор, тя не иска да разговаря с мен!

  2. #2
    Разговаряй с баща си !

  3. #3
    Мега фен Аватара на xXxPETYAxXx
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    3 228
    ^Да. И не му спестявай информация.

  4. #4
    Мега фен Аватара на VinDiesel
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Плевен квартал Оринч Каунти
    Мнения
    5 008
    Защитавай се, покажи й че не е фактор.

  5. #5
    Повече от фен Аватара на nevermorevon
    Регистриран на
    Mar 2013
    Мнения
    396
    Разговаряй с баща си, ако нещата не се оправят си има служби към които да се обърнеш.

  6. #6
    Супер фен Аватара на sl1nceetoo
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    1 095
    Къде е баща ти през цялото това време?! Не разбирам защо позволяваш това.
    Цитирай Първоначално написано от VinDiesel Виж мнението
    Защитавай се, покажи й че не е фактор.

  7. #7

    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    9
    Мащехата ми върти баща ми на малкия си пръст, каквото каже тя е правилно, плюс това той е шофьор на камион и го няма вкъщи през повечето време. А аз ако и противореча ям още повече бой....

  8. #8
    Супер фен Аватара на fanton1
    Регистриран на
    Aug 2014
    Мнения
    2 499
    Ами къде е майка ти ? Тя не знае ли за този тормоз които изживяваш ?

  9. #9
    Мега фен Аватара на VinDiesel
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Плевен квартал Оринч Каунти
    Мнения
    5 008
    http://www.stopech.sacp.government.b...pid=0000000003

    Тук има телефони на които може да сигнализираш!

  10. #10

    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    9
    Цитирай Първоначално написано от fanton1 Виж мнението
    Ами къде е майка ти ? Тя не знае ли за този тормоз които изживяваш ?
    Майка ми не живее с мен от 11 години и е в Испания

  11. #11
    Като ти чета историята такава злоба ме налита ... следващия път когато те удари,моля те .. откачи и зъбите с един лакът.. Разбирам баща ти защо и се доверява сляпо .. няма го повечето време вкъщи,иска да имаш някой докато него го няма .. той не иска да е сам .. но,моля те .. разбий й носа следващия път .. полудей, на 17 си,не на 12 .. давай малко воля за живот.

  12. #12
    Повече от фен Аватара на fls63
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    376
    Защо просто не отидеш на психолог и да разговаряш с нея/него спокойно.Ще си поговорите на 4 очи на спокойствие.Тя или той ще те накара да се отпуснеш и ще те посъветва най-добре какво да направиш.
    Поне аз така мисля,защото съм ходила няколко пъти и много ми помогна.

  13. #13

    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    9
    Цитирай Първоначално написано от imatheoneman Виж мнението
    Като ти чета историята такава злоба ме налита ... следващия път когато те удари,моля те .. откачи и зъбите с един лакът.. Разбирам баща ти защо и се доверява сляпо .. няма го повечето време вкъщи,иска да имаш някой докато него го няма .. той не иска да е сам .. но,моля те .. разбий й носа следващия път .. полудей, на 17 си,не на 12 .. давай малко воля за живот.
    Повярвай ми много пъти съм искала да я ударя с нещо но не ми е стигало кураж да го направя

  14. #14
    Мега фен Аватара на VinDiesel
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Плевен квартал Оринч Каунти
    Мнения
    5 008
    С предмети е опасно, не се знае в яда си, как ще я халосаш и какво ще й направиш.

    Не трябва обаче да се оставяш, говори с баща си, обясни му за терора, който ти се налага.
    Не вярвам тя да е по-важна от теб.

  15. #15
    Разговаряй с него, но в никакъв случай не й посягай.Може да говори с баща ти и да те обвини и ще е права защото си я ударила..ще изглежда и по друг начин в очите на баща ти.

  16. #16
    Бъди силна пред нея и не й позволявай да се държи така с теб. Няма никакво право.

  17. #17

    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    9
    Имала съм вече разговори с баща ми но той каза че не ме е удряла той я попитал тя му се заклела,ето преди малко пак ме насини че и поисках да ме пусне на рожден ден във събота, а ти започна да ме удря и да казва че аз ще си стоя само вкъщи....

  18. #18
    Намери начин и снимай това което прави или я запиши как ти говори и го покажи на баща си.

  19. #19
    Голям фен Аватара на TheDeath
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Дълбоко в мрачния свят на Нищото
    Мнения
    535
    Опитай отново да разговаряш с баща си и ако не се получи, аз лично бих се обърнала към конкретни служби - жалба в полицията, сигнал в отдел за закрила на детето.
    Първо, тази жена не ти е родна майка, а дори да беше, пак няма право да те удря! Можеш дори медицинско да си извадиш.
    Второ - на 17 си, не си на 10, защитавай се, ако тръгне да те удря, просто избегни удара и излез, или помоли някоя приятелка да останеш у тях, като задължително се обади на баща си и му обясни защо нямаш намерение да се прибереш вкъщи при тази, докато него го няма.
    Аз бих предприела мерки за медицинско на момента!
    Няма по-красиво от алената кръв, обливаща черния камък на фона на златистия залез....

  20. #20
    Поговори с баща си или се консултирай с психолог !!
    Тя не ти е родна майка ... няма право да те командва пък камо ли да те бие ..

  21. #21
    Ако баща ти отказва да те послуша и да направи нещо по въпроса,изчакай още малко да станеш на 18,събери пари направи си план и се премести в друг град...избягай и ги остави да си се оправят започни отначало и се пази,не прави глупости с цел да ги забравиш.....сигурен съм че ще се справиш

  22. #22
    Ann23
    Guest
    Знам каквото ти е аз също съм осиновена :/ "баща ми" много ме обича въпреки,че не съм негово дете и ако някой ме тормози първо казвам на него. Недей да отстъпваш на тази злобарка,която те тормози!!! Заплаши,че ще кажеш всичко на баща си,но ако това не подейства вземи спешни мерки!

  23. #23
    На твое място бих и показала как да държи с мен.Щях да правя обратното на всичко ,което ми каже.Когато правиш това ,което тя иска ти и показваш ,че може да те командва.

  24. #24
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Град
    Благоевград
    Мнения
    358
    Щом той не ти вярва може да опиташ един от съветите за записване. Сложи някаква камера (дори и телефон да е) на малко по-скришно място, но такова, че да заснема цялата ситуация. Повикай мащехата си и я помоли за нещо (но препоръчвам да е такова нещо, което баща ти ти дава, но не и тя). Ей така нарочно я предизвикай. Знам, донякъде е подло и рисковано, но е за твое добро. Когато отново имаш възможност да говориш с баща ти му кажи, че не си мислела злото на никого, но не можеш да търпиш този тормоз. Кажи му, че след като не ти вярва не си имала избор и е трябвало да намериш начин да му покажеш истината. Това е физически и емоционален терор... баща ти трябва да знае че не можеш да живееш в такава обстановка.

  25. #25
    Моя съвет едва ли ще ти хареса. Първо, хващаш и ръцете като посегне и стискаш максимално, удряш в отговор. В крайна сметка не ти е майка, а и не е свестен човек, така че - да не ти е гузно.
    След това (или ако нямаш смелост за горното) събираш си багажа и отиваш при приятелят ти/някоя приятелка/в друг град на хотел (ако имаш пари). Ако няма къде да останеш за по дълъг период от време го правиш ден-два преди баща ти да се прибере, изкючваш си телефона за няколко дни и предупрерждаваш никой от приятелите ти да не те издава.
    Аз препоръчвам варианта с хотел/мотел/стая под наем (за предпочитане на името на твой приятел, за който баща ти не е чувал или ако я стая под наем, може и да си кажеш името, те не се отчитат никъде). Ако все пак искаш да имаш връзка със света - приятеля ти (или някой пълнолетен) ти купува една сим карта (на ваучер - около 5-6лв)

    Като искараш акъла на баща си по-този брутален начин - ще те вземе на сериозно, че не можеш да живееш с нея.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си