.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 67
  1. #1
    Повече от фен Аватара на kilers
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    368

    Smile Monster Energy - полезен или вреден ?

    Вредна ли е енергийната напитка Monster и ако да , с какво точно , до какво може да доведе ?

  2. #2
    Супер фен Аватара на lamer4e7o
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    Някъде там
    Мнения
    2 683
    Веднъж съм пил Monster (зеления — най-силния май…) и след третата глътка имах такова сърцебиене, че не можех да стоя на едно място буквално, а след това бях на кино и това продължи…

    За мен Monster-а е пълен боклук! Предпочитам Red Bull — той ми действа много по-нормално и когато го изпия няма подобно сърцебиене и т.н. Пък и Red Bull-а си е много по-класна напитка според мен.

  3. #3
    Това е възможно най-вредното нещо за пиене, защото е наблъскана с какви ли не гадории

    До какво може да доведе ли?
    Ами зависи, в повечето случаи до ужасно главоболие,безсъние,сърцеб иене,световъртеж,гадене,бо ки в корема и такива мити работи. С една дума- не пийте енергийни напитки и не се тровете излишно, предпочитам Кока Кола пред това

  4. #4
    Енергийните напитки са вредни като цяло. Виж в нета някоя друга статия. Имало е случаи на починали хора от всекидневно пиене на такива напитки. Разбирам от време на време да се пийне нещо, така, за тонус, щом ти действа добре и ободряващо.. Ама има хора, които закусват с такава напитка доста често. Не съм се интересувала точно от тази марка, но като цяло не са полезни. На мен личния ми каза, че ако си позволявам такава напитка повече от 2 пъти месечно, ще ми счупи ръчичките.
    Момиче ^^

  5. #5
    Когато бях на 20 (тоест преди 5 години) бях на ръба да се самоубия неволно точно с монстъра. Пиех по един всеки ден след работа в продължение на около месец. Иначе пиех само по едно кафе сутрин. Един хубав ден, както си пиех монстъра и изведнъж усетих една странна топлина в гърдите си, която плавно премина от топлина към болка. Главата ми почна да се замайва, стъпалата и дланите ми изтръпнаха. Успях да извикам на съквартиранта си да извади колата и да ме кара към пирогов. Малко след това припаднах.

    Когато се събудих в пирогов ми казаха, че съм получил микро инфаркт, и че е имало немалка вероятност да не успеят да ме спасят или да ме спасят, но да остана инвалид доживот. Сега съм горе-долу добре, но този спомен ще го имам винаги.

    Та да ти отговоря на въпроса - енергиините напитки са вредни, а в някой случаи даже и опасни. Да не говорим, че няма каквато и да е полза от пиенето им. Даже и "тонизирането" което дават е измамно, да не говорим за краша който настъпва скоро след като изпиеш напитката.

    Така, че гледайте да избягвате такива напитки.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от slacklining Виж мнението
    Ами зависи, в повечето случаи до ужасно главоболие,безсъние,сърцеб иене,световъртеж,гадене,бо ки в корема и такива мити работи. С една дума- не пийте енергийни напитки и не се тровете излишно, предпочитам Кока Кола пред това
    Пълни глупости. Пил съм Ред бул няколко пъти и нищо кой знае какво не става, освен, че имаш повече енергия.

    Пък и тия напитки се пият по дискотеки и банкети, за к'во ти е да го пиеш т'ва като след това ще ходиш на кино!? ;d
    Последно редактирано от IFFVO : 04-07-2013 на 11:07

  7. #7
    Повече от фен Аватара на Hidayet
    Регистриран на
    Sep 2012
    Мнения
    479
    Всички енергийни напитки са вредни. Пускат се на пазара, за да си пълнят гушите с пари продавачите и производителите. Казаха ти по-горе до какво могат да доведат. Особено за пубертетите и децата, които ги пият са доста по-опасни. Веднъж бяхме на зелено училище във втори клас и един мой съученик си купи Ред Бул и такива крила му даде, че трепереше сигурно 1 час в автобуса.

  8. #8
    Бях чела не отдавна, че са били открили разложен плъх в един Monster сами си правете извод... колко е вярно незнам но...

  9. #9
    Повече от фен Аватара на whitediamond
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    380
    Веднъж пиех този Monster,понеже много го хвалеха.
    Онзи път не бях спала цяла нощ и имах нужда нещо да ме събуди,защото направо си бях умряла. След като изпих половината от тази напитка изобщо не се почуствах събудена,а направо ми се доспа още повече,все едно 2-3 дни не бях спала. Изхвърлих останалата половина от напитката в кошчето и оттогава не съм пила нищо от тази марка.

  10. #10
    Фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    299
    Монстера ми харесва много .. в америка видовете са над 200 .. тука в българия са 4,5 и то последните 2 от скоро .. естествено че ако имате проблеми с кръвното и т.н. може да не ви влияе добре .. не знам аз през ден два три си пия по 1 ,2 монстер енерги .. днес изпих 2 : ) през около 1 час разстояние ги изпих докато бях на компа и не ми е станало нещо : )

    vladyman да не си имал някакви проблеми с сърцето високо кръвно и т.н. все пак има кофеин доста там .. не че кафето е много полезно ама го пиетe аз кафе не пия : )
    Последно редактирано от footballitsmylife : 04-07-2013 на 22:09

  11. #11
    Кафето е едно, тия напитки съвсем друго.
    От колко време ги пиеш така ?!
    Намали ги, сега може да не виждаш проблем, но ако продължаваш така..
    Момиче ^^

  12. #12
    Фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    299
    ми честно казано от както го има в бг го пия но не постоянно .. но сега от сигурно 5,6 месеца си го пия често и ми няма нищо .. кафето е много вредно но го пиете и няма оправдание за тва че кафето е вредно а от енергийните напитки има отрова в тях както го изкарвате : ) според зависи човека според мене години кръвно дали спортува или не и т.н. : )
    Последно редактирано от footballitsmylife : 04-07-2013 на 22:09

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Цитирай Първоначално написано от footballitsmylife Виж мнението
    ми честно казано от както го има в бг го пия но не постоянно .. но сега от сигурно 5,6 месеца си го пия често и ми няма нищо .. кафето е много вредно но го пиете и няма оправдание за тва че кафето е вредно а от енергийните напитки има отрова в тях както го изкарвате : ) според зависи човека според мене години кръвно дали спортува или не и и т.н. : )
    По цял ден си киснат у тях, с имунната система на гъба са, грам не тренират, затлъстели или мега хилави са, и накрая се чудят що нещо, което на практика им повишава сърдечния ритъм води до проблеми.

    Нищо му няма на Монстъра - вреден е точно колкото всяка друга химия, която би си купил. От друга страна някои от съставките в енергийните напитки дори се водят полезни.

  14. #14
    Фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    299
    И аз така мисля .. ако тренираш активно тялото ти се натоварва през ден примерно както сърцето и други органи и са свикнали на подобен висок ритъм .. ако цял ден нищо не прайш от даскало в къщи и после да си говориш с приятели и се прибираш и не тренираш нищо .. нормално от монстера да припаднеш :Д

  15. #15
    Не съм казала, че не е вредно. Но тия напитки са къде-къде по-вредни.
    Ти си знаеш какво си правиш с организма, твоя си работа е. Аз просто мога да те посъветвам да го намалиш. Поразрови се из нета за вредите от тия напитки. Може и да нямаш симптоми в момента, но може да те удари нещо като гръм от ясно небе. Не дай Боже, де.
    Момиче ^^

  16. #16
    Фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    299
    виж аз си тренирам редовно .. сърцето ми и другите органи са свикнали на натоварване и т.н. .. от монстера има 1 коефин вътре и витамини таурин и т.н. което е полезно .. кофеина е в кафето също и според мен то е по вредно а и не толкова вкусно : ) не вярвам че ще ми стане нещо от монстер енерги на 20 год съм не съм на 10 .. и както ти казха има значение и физическото ти състояние като кръвно и т.н. и много е важно тренираш ли как и отдавна или от скоро и т.н. всичко е от влияние не казвам че щом на мен ми няма нищо на някой друг и на него му няма .. то си пише такива напитки да не се пият деца и хора с проблеми примерно за сега ми няма нищо от него и не вярвам да ми стане нещо .. ако изпише 20 най много да ти се завие свят според мене .. 1,2 ако изпиеш неска едвали е някъв проблем : ) но пак казвам зависи и от твойто физическо състояние : )
    Последно редактирано от footballitsmylife : 04-07-2013 на 22:15

  17. #17
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Цитирай Първоначално написано от Auriss Виж мнението
    По цял ден си киснат у тях, с имунната система на гъба са, грам не тренират, затлъстели или мега хилави са, и накрая се чудят що нещо, което на практика им повишава сърдечния ритъм води до проблеми.

    Нищо му няма на Монстъра - вреден е точно колкото всяка друга химия, която би си купил. От друга страна някои от съставките в енергийните напитки дори се водят полезни.
    Именно. Още повече че не може по никакъв начин да получиш инфаркт от него при положение, че ти разширява кръвоносните съдове.
    В подкрепа на Фокс е, т.е. доста известна спортна марка, по състезания тук всички го пият. Има вреди от Е-тата разбира се. Ако се пие обаче от тези без захар смятам че вредата се свежда до минимум - нали търсим все пак даден ефект. Когато уча и не трябва да спя ми действа много добре, много съм доволна. Т.е. да се пие по предназначение, а не като натурално сокче

  18. #18
    Супер фен Аватара на ForzaFelipe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    Варна
    Мнения
    2 333
    Вредни са когато се прекалява Преди пиех доста често,но тъй като сега не пия газирано и не пия много,поне докато не излезе тоя новия Монстър негазирания( и то съм пил 2-3 за тая година).Според мен ако пиеш 1 в седмицата няма да ти стане нищо,но ако започнеш през ден,си прецакваш организма няма спор
    >>DjBelev<<

  19. #19
    На някои хора просто не им понася и един да изпият,както на мен-страшно сърцебиене цяла вечер,не може да се спи..
    Но пък други си пият най-редовно и нищо им няма,но това разбира се не е гаранция,че междувременно не ти вреди по някакъв начин на организма.

  20. #20
    Фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    299
    Еми смятам,че човек си знае тялото и ако получи някаква вреда най-малкото ще го усети главоболи и т.н. .. аз си го пия редовно и ми няма нищо жалко че са толкова малко видовете тука и немога да ги изпоробвам всичките : )

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Жълтият е уникален, стига да си падаш по сладникави, миризливи течности :Д Мяза малко на ред бул с ананасов сок :Д

  22. #22
    Фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    299
    за кой жълт говориш понеже в бг сега са 2 ? за рипер или за онзи другия жълт ? тоя дето сега го внесоха не ме кефи .. иначе е сега се върнах от магазина и си купих жълтия рипер и 1 зелен мислех 2 жълти но имаше само 1 такаче :Д

  23. #23
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Цитирай Първоначално написано от naty:) Виж мнението
    На някои хора просто не им понася и един да изпият,както на мен-страшно сърцебиене цяла вечер,не може да се спи..
    Но пък други си пият най-редовно и нищо им няма,но това разбира се не е гаранция,че междувременно не ти вреди по някакъв начин на организма.
    Ами така ти става, щото това не е напитка за лека нощ. Пие се по предназначение, не като мляко за приспиване :д И пък си и лягаш и чакаш да заспиш, да-да.

  24. #24
    Голям фен Аватара на yamaha436
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    Тaм където хакер не влиза :D
    Мнения
    556
    Пълна пикня само логото им е яко :Д
    FUCK RULES !!!

    Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал

  25. #25
    Не знам защо са толкова популярни.Взимала съм си,и съжалявам,че си дадох парите.На вкус не са нищо особено,а да не кажем колко са вредни енергийните напитки.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си