.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 50
  1. #1

    Работа в МакДоналдс ПОМОЩ

    Здравейте, не знам дали темата е точно за тук но много спешно ми трябва помощ.
    Днес подписах трудов договор в МакДоналдс но вече съжалявам.... искат ми 6 месеца работа или 600 лв неустойка ако напусна преди това...та въпроса ми е: още не съм подала никакви документи (дори копие от лична карта не съм представила) но подписах договора.. мога ли да не си вада документите и да не започвам, или да кажа че при прегледа при личния лекар са ми открили например астма и не мога да започна работа и да прекратя договора без да плащам тези 600лв ? Моля ви помощ ((

  2. #2
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Не знам някой да е издържал 6 месеца на работа там. Условията са ужасни, парите - нищожни.

  3. #3
    Да, и точно затова искам да се измъкна сега преди да е станало трвърде късно, за съжаление тези неща ги дочух след като подписах Та някой може ли да ми каже ще стане ли някак без да плащам 600лв, няма откъде да ги извадя

  4. #4
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    MaкДоналдс е най- прецаканото място за работа.
    Договор преди да се подпише се разглежда внимателно.
    Астмата не ти пречи да работиш. Това не ти е детска градина, съжалявам, но е така.
    На колко години си? Във връзка с договора те питам? На какви пари и на какви работни часове пише,че те осигуряват?

  5. #5
    На 18 съм, това ще ми е първа работа, дори още не съм си изкарала трудова книжка. Догово го прочетох, знаех за неустойката и ми беше все тая защото мислех че няма да са толкова страшни нещата но се разрових и...направо ми се реве...
    Работни часове-8, график още нямам, а в тях е само и единствено трудовия договор. не съм им дава нито копие от ЛК нито трудова книжка, нищо....Дадоха ми униформа, която без проблем мога да я върна

  6. #6
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    Как така си на 18 години и си мислиш,че подписването на един договор не значи нищо не знам.
    Мм според свършена работа вече.

  7. #7
    Не съм казала че нищо не значи, напротив, занех че е сериозно и бях готова и ентусиазирана за работата докато не изчетох всички негативизми.... Работи ми се, бих дала всичко от себе си и единственото което очаквам е да се държат с мен като човек и да са коректни, а до колкото чух и изчетох за МакДоналдс това са последните нещо които се случват+те държат насила...

  8. #8
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    Ами нещата се проучват преди да се подпише договор. Това за неустойката със сигурност го пише там.
    Никой не те държи насила. Държат те след твоето съгласие /подпис/

    In the future everyone will be famous for 15 minutes...

  9. #9
    Добре, и все пак, някой който е работил там може ли да ми даде мнение/съвет...?

  10. #10
    С риск да прозвуча цинично, ще ти кажа една изпитана рецепта:
    Поръчваш си чревни изследвания под предлог, че много те боли корема.
    Даваш проба, като привнасяш в нея силно септичен материал - например гной (има места, от които можеш да намериш) и намазваш внимателно с тънка четчица.
    Резултатите ще покажат мощно стомашно-чревно разстройство и от Мака щат, не щат, ще те изгонят.
    Надявам се, че бях полезен.

  11. #11
    мерси, а при такъв случай 600лв ще ми ги искат ли?

  12. #12
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805

  13. #13
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    точния раздел си намерил
    n00bs

  14. #14

    Регистриран на
    Mar 2013
    Мнения
    66
    моите съболезнования

  15. #15
    Мега фен Аватара на Sh@d0w
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Някъде из София...
    Мнения
    8 282
    Не се оставяй на слухове, вече си подписала виж какво е.

    Макдоналдс както знаеш е франчайз, ако не знаеш какво е това потърси значението на думата в нета. Тоест повечето заведения нямат общо едно с друго, всяко си има своя управа. Така че, така и така вече си се хванала на хорото не започвай негативно настроена.

    И следващия път проучвай преди да подписваш нещо, а не обратното.
    Последно редактирано от Sh@d0w : 06-09-2013 на 14:37

  16. #16
    надявам се да попадна на готини хора, да са корекнти и да се държат човешки, ако е така съм готова на всичко, дори да поемам малко повече труд от необходимото, и да са разбрани а не накакви арогантни дето се държат с теб като с боклук както съм чувала за останалите заведения на Мкд

  17. #17
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Цитирай Първоначално написано от M454 Виж мнението
    Ами то е затова, за да ти е евтино като ходиш.
    Бях чувал, че от препаратите там ти се износват много по-бързо обувките и се късат

  18. #18
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    Много зависи от срока за изплащане на неустойката

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от M454 Виж мнението
    Най-добре е да ги питаш дали може да се откажеш преди да си започнала и да ти върнат договора.
    Възможно ли е?

  20. #20
    Мега фен Аватара на POLLINA
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Manhattan *
    Мнения
    6 805
    Лично аз не мисля,че ще стане.

  21. #21
    Мега фен Аватара на Sh@d0w
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Някъде из София...
    Мнения
    8 282
    В Българското законодателство няма нито една точка по която могат да ти удържат каквато и да била неустойка при прекратяване на договор. Това е чест трик от работодателите уж да "плашат" зелените, но фактически нищо не могат да ти кажат дори да има такава клауза в договора който си подписала.

    Знам го от работодател, който ползва същия трик. Така че спокойно.

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от M455 Виж мнението
    Нямаш какво да губиш, нищо не ти пречи да опиташ.
    А може да има и някакви други основания по договора, ама трябва да го видя.
    ето го:
    http://prikachi.com/images.php?images/440/5575440C.jpg
    http://prikachi.com/images.php?images/454/5575454S.jpg
    http://prikachi.com/images.php?images/455/5575455s.jpg

    не са мой снимките, но става дума за едно и също.

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Кодекс на труда :

    Прекратяване на трудовия договор от работника или служителя без предизвестие

    Чл. 327. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 327, доп. - ДВ, бр. 58 от 2010 г., в сила от 30.07.2010 г.) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато:

    6. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) продължава образованието си в учебно заведение на редовно обучение или постъпва на редовна докторантура;
    Прекратяване на трудовия договор от работника или служителя с предизвестие

    Чл. 326. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работодателя.

    (2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., доп. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) Срокът на предизвестието при прекратяване на безсрочен трудов договор е 30 дни, доколкото страните не са уговорили по-дълъг срок, но не повече от 3 месеца. В колективен трудов договор срокът на предизвестието при уволнение по чл. 328, ал. 1, т. 1 - 4 и т. 11 може да бъде поставен в зависимост от продължителността на трудовия стаж на работника или служителя при същия работодател. Срокът на предизвестието при прекратяване на срочен трудов договор е 3 месеца, но не повече от остатъка от срока на договора.
    http://lex.bg/laws/ldoc/1594373121

    Ta ... 3 месеца в твоя случай. Аз те съветвам изобщо да не се вясваш. Ако направят проблем - начукай им го с чл 327 - няма к'во да кажат. Б-я е част от ЕС, а в ЕС на работодателите им се подава отзад (за щастие). Не сме Щатите, колкото и да им се иска на мизерниците от МК да си въртят циганиите тук.
    Успех.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от Auriss Виж мнението
    Кодекс на труда :




    http://lex.bg/laws/ldoc/1594373121

    Ta ... 3 месеца в твоя случай. Аз те съветвам изобщо да не се вясваш. Ако направят проблем - начукай им го с чл 327 - няма к'во да кажат. Б-я е част от ЕС, а в ЕС на работодателите им се подава отзад (за щастие). Не сме Щатите, колкото и да им се иска на мизерниците от МК да си въртят циганиите тук.
    Успех.

    Мерси много. Аз тъкмо кандидатствам за университета, редовно, и ако ме приемат ще им тегла 1 майна. Другия вариант е да си изработя 600лв, да им връча тъпите пари и да ми е мирна главата и следващият път да ми е за урок...

  25. #25
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=1140 - преглеждай го този сайт ВИНАГИ преди да се занимаваш с някоя по-популярна фирма. Правиш си съпоставка мнение-грамотност на автора и си вадиш изводите. Не само към теб е съветът, де.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си