.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 34
  1. #1

    Такса за обмяна на валута?

    Скоро се връщам в България от чужбина и искам да преобърна определна сума евро в левове в някое exchange бюро.Казаха ми обаче, че взимат такса за това и то доста солена.Може ли някой да ме информира колко горе-долу взимат за услугата?

  2. #2
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    433
    То комисионни от бая време почти няма май

  3. #3
    Значи няма такса за обмена?

  4. #4
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227
    За първи път чувам за такова нещо.
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  5. #5
    Супер фен Аватара на mlakniwe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 616
    Няма такса-просто ти ги разменят по даденият курс-аз съм работил в обменно бюро, например даваш 2000 евро и ако курса е 1,85/поне аз като работих беше толкова/ ти дават 3700лв-за 1мин си готова-такса ти взимат ако искаш да теглиш пари от кредитна карта например, за това по добре ползвай банкомат и после иди в кеш да ти ги обменят

  6. #6
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Смени ги в банка. Не рискувай с тези бюра.

  7. #7
    Аз мисля, че бюрата взимат някаква такса от обмяната, иначе откъде ще печелят?Колкото до банките,някакви идеи колко взимат те?

  8. #8
    Супер фен Аватара на mlakniwe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 616
    не взимат такса ве хора, аз съм работил там, те си имат други далавери, курса им е по-нисък, например с 5-10ст

  9. #9
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Няма такава такса.Преди май имаше, и то не навсякъде.
    maDamn

  10. #10
    Фен
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    257
    В чейнджовете комисионна няма,а просто обменят с по-нисък курс.Най-добрия вариант е да използваш услугите на банка.
    Дъжд кола не мие и срам путка не ебе!

  11. #11
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Навсякъде и по всяко време!
    Мнения
    1 548
    В банките винаги обменят на по-нисък курс от определения за деня от БНБ. В чейндж бюро е далеч по-изгодно, няма такси и комисионни.

  12. #12
    martin13
    Guest

    Валута

    Цитирай Първоначално написано от venom0706 Виж мнението
    Скоро се връщам в България от чужбина и искам да преобърна определна сума евро в левове в някое exchange бюро.Казаха ми обаче, че взимат такса за това и то доста солена.Може ли някой да ме информира колко горе-долу взимат за услугата?
    Ако беше ползвал бюрото на Factor I. N. нямаше да ги мислиш тия работи. Имат някаква опция за изкупуване на неизхарчена в чужбина валута на курса, дето си я купил

  13. #13
    martin13
    Guest
    Здравейте! Някой знае ли в какви обекти мога да намеря MoneyGram ???

  14. #14
    martin13
    Guest
    Чухте ли, че скоро в чейнджа на Фактар ИН на Александър 10 ще има опция определени дни да купуваш и продаваш на 1 курс

  15. #15
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    В ДСК мисля че още е безплатно

    То било стара тема.

  16. #16
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Нама такси в банките. Аз обикновено ползвам цкб. Там е 1.95. А, и в обб е висок.

  17. #17
    martin13
    Guest
    Само чейнджа Фактор ИН ползвам, защото нямат такса за обмяна, а и курсът им е като на БНБ

  18. #18
    ivan65
    Guest
    Някой знае ли къде изкупуват злато на добра цена ?

  19. #19
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Нама такси в банките. Аз обикновено ползвам цкб. Там е 1.95. А, и в обб е висок.
    паххахахаха ебати бб-б-б-б-отската тема, да сте чули, че сме във валутен борд и курса на еврото е фиксиран от има-няма 9 години? ЦК е винаги 1.95583, пък ако щете отидете в токуда банк.

    Цитирай Първоначално написано от ivan65 Виж мнението
    Някой знае ли къде изкупуват злато на добра цена ?
    Какво значи добри цени? Повечето се водят по изкупната цена на златото, която е с 11% надолу за тая година. Разликата в цената ще е минимална.
    Последно редактирано от yakuza_ : 01-06-2016 на 12:28
    n00bs

  20. #20
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Е, да бе. Щото в уникредит не съм обменяла за 1.94 и нещо.

  21. #21

  22. #22
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Разликата между масата банки е 1.945 и 1.950 тоест половин стотинка. Половин стотинка на евро и то дори почти никога не е чак половин стотинка, а 0.002-0.003. На 100 евро губиш по 10-50ст. Ако не обменям 10к евро, изобщо няма да ми пука. Съмнявам се да сте виждали дори толкова пари на куп.
    n00bs

  23. #23
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Ахах, ок. Всъщност разликата м/у цкб и уникредит е 1.952>1.94. Ако обменяш до хиляда евра, разликата не е значителна, дъа. Ама заданието на темата беше друго.

  24. #24
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Ахах, ок. Всъщност разликата м/у цкб и уникредит е 1.952>1.94. Ако обменяш до хиляда евра, разликата не е значителна, дъа. Ама заданието на темата беше друго.
    Всъщност ако имаш сметка там е по-малко. И трудно някой ще ти обмени повече от 2500лв., тъй като за подобни суми искат да е обадиш по-рано през деня, а за над 4000 да имаш заявка поне ден по-рано.
    n00bs

  25. #25
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Но може и да нямаш. Пф, прагът на някои е няколко стотин /не помня/. Мисълта ми беше, че банките не се съобразяват дословно с фиксинга на бнб, когато купуват и продават, както твърдиш. И тъй като не знаем за какво число става въпрос... еми, все едно хвърляш 20-50-100 кинта през прозореца.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си