.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 51
  1. #1

    Exclamation Първо класиране, 7ми клас

    Hello ви!
    Някой от вас знае ли какво се случва, ако човек не влезе в нито желание на първо класиране? Аз написах някъде 10, а съм с бал 33 и осемстотин почти, но писах такива с балове от сорта на 32 и нещо, 33 и нещо, една с 31 бал..
    малко ме е страх, че няма да успея да се класирам никъде, защото най-вероятно тази година ще се повишат баловете ДОСТА (по информацията, която имам) не знам, но просто ми е любопитно какво става, ако не влезе човек в нито едно желание..ще съм адски благодарна, ако ми дадете малко инфо!!

  2. #2
    Супер фен Аватара на Djenka
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    The little Wien :)
    Мнения
    1 197
    Глупости, с 33 бал влизаш навсякъде.

  3. #3
    Не винаги е вярно. Има много добри училища в, които се влиза с бал 33, но в "най - елитните" училища обикновено бала е от 34 нагоре. Не казвам, че елитните гимназии са лоши, но има и други много добри и надеждни училища. Въпреки, че и аз съм се засилила за елитарките, ама нищо. Според мен няа да се иска по - висок бал заради многото двойки. Или ще го задържат, или ще го намалят. И дори да го вдигнат малко, наистина ще е доста малко. Според мен ще си влезеш на първо класиране.

  4. #4
    ще влезеш спокойно :РР

  5. #5
    Супер фен Аватара на kitty02
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Някъде из Тетевен .. <3
    Мнения
    2 715
    Цитирай Първоначално написано от closeenough Виж мнението
    И дори да го вдигнат малко, наистина ще е доста малко.
    С 0.5 го вдигат

  6. #6
    Не се знае дали ще го вдигнат. Колко убедено говорите, но да се върнем на въпроса на момичето.
    Ако не се класираш никъде на първо класиране, чакаш трето класиране за свободни позиции.

  7. #7
    Как, не отива ли автоматично на 2 класиране?

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от SunT Виж мнението
    Как, не отива ли автоматично на 2 класиране?
    За жалост, не! Пише го в справочниците. :/

  9. #9
    ЛЕЛЕ ужас O.O

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от SunT Виж мнението
    ЛЕЛЕ ужас O.O
    В справочника ми на НЮ ИМПРЕС пише следното:

    Децата, които останат извън класацията;пропускат шанса си не само в първо; но и във второ класиране и могат да се включат отново чак за третото класиране;когато изборът на свободни места е твърде ограничен.

  11. #11
    Повече от фен Аватара на zlatko98
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    420
    Цитирай Първоначално написано от perry_the_platypus Виж мнението
    Не се знае дали ще го вдигнат. Колко убедено говорите, но да се върнем на въпроса на момичето.
    Ако не се класираш никъде на първо класиране, чакаш трето класиране за свободни позиции.
    Убеденото говорене се дължи вероятно на много високите резултати тази година. С бал над 33.5 в София има 380 момчета и 630 момичета, което смятайте до какво вдигане ще доведе

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от zlatko98 Виж мнението
    Убеденото говорене се дължи вероятно на много високите резултати тази година. С бал над 33.5 в София има 380 момчета и 630 момичета, което смятайте до какво вдигане ще доведе
    Броят на двойките по математика е близо 7 пъти повече спрямо 2011 г. - тази година със слаби оценки са 1314, докато миналата година неграмотните седмокласници, които не са успели да покрият минимума от точки, са били 193. Двойките по български език и литература също се увеличават, но "само" с около 1.5 пъти спрямо предишния изпит. Тази година двойки на изпита по български език и литература са получили 581 ученици, докато през 2011 г. под минималния праг са останали 375 седмокласници.

    739 отличници от София ще се борят за местата в най-елитните столични гимназии. Толкова са седмокласниците, изкарали над 5,50 едновременно на малките матури по български език и литература и математика. Това сочат данни от статистиката на баловете на кандидат-гимназистите, образувани само от оценките от двата изпита за национално външно оценяване.
    Отличниците с бал 11-11,5 са 567 спрямо 379 през миналата година. Най-добрите ученици с бал в порядъка на 11,5-12 пък са 172 срещу 122 през 2011-а.

    --------------------------------

    Да, и шестиците са повече, но просто виж двойките (първата статия). ))

  13. #13
    Повече от фен Аватара на SunnyWinter
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    Бургас
    Мнения
    385
    Не мисля, че баловете ще се вдигнат много, защото има повече шестици в сравнение с миналата година, но и много повече двойки. Така че calm ur tits, с 33 бал се влиза почти навсякъде

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от SunnyWinter Виж мнението
    Не мисля, че баловете ще се вдигнат много, защото има повече шестици в сравнение с миналата година, но и много повече двойки. Така че calm ur tits, с 33 бал се влиза почти навсякъде
    5.500-6.000 - 172 (2012 г.)
    5.500-6.000 - 122 (2011 г.)

    2.000-2.999 - 346 (2012 г.)
    2.000-2.999 - 149 (2011 г.)

    И да се вдигнат, няма да е много.

  15. #15
    Жени:

    5.500-6.000 - 123 (2012 г.)
    5.500-6.000 - 85 (2011 г.)

    2.000-2.999 - 123 (2012 г.)
    2.000-2.999 - 47 (2011 г.)

    Мъже:

    5.500-6.000 - 49 (2012 г.)
    5.500-6.000 - 37 (2011 г.)

    2.000-2.999 - 223 (2012 г.)
    2.000-2.999 - 102 (2011 г.)

  16. #16
    Извод:
    Тази година шестиците (над 5.50) при момичетата са се вдигнали с 1.5, а двойките - с 2.6 спрямо миналата година.
    Тази година шестиците (над 5.50) при момчетата са се вдигнали с 1.3, а двойките - с 2.2 спрямо миналата година.

    PS. Не мога да го събера в един пост, съжалявам.

  17. #17
    Повече от фен Аватара на zlatko98
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    420
    Цитирай Първоначално написано от perry_the_platypus Виж мнението
    Броят на двойките по математика е близо 7 пъти повече спрямо 2011 г. - тази година със слаби оценки са 1314, докато миналата година неграмотните седмокласници, които не са успели да покрият минимума от точки, са били 193. Двойките по български език и литература също се увеличават, но "само" с около 1.5 пъти спрямо предишния изпит. Тази година двойки на изпита по български език и литература са получили 581 ученици, докато през 2011 г. под минималния праг са останали 375 седмокласници.

    739 отличници от София ще се борят за местата в най-елитните столични гимназии. Толкова са седмокласниците, изкарали над 5,50 едновременно на малките матури по български език и литература и математика. Това сочат данни от статистиката на баловете на кандидат-гимназистите, образувани само от оценките от двата изпита за национално външно оценяване.
    Отличниците с бал 11-11,5 са 567 спрямо 379 през миналата година. Най-добрите ученици с бал в порядъка на 11,5-12 пък са 172 срещу 122 през 2011-а.

    --------------------------------

    Да, и шестиците са повече, но просто виж двойките (първата статия). ))
    Да, има много двойки, което ще доведе до падане на баловете в не до там добрите училища. Но за т.нар елитни гимназии
    баловете ще скочат, имайки се в предвид 1013те човека, намиращи се в интервала от 10,700 до 12,000 (сбор между двете оценки по БЕЛ и математика), т.е. с бал над 33,5.

    Източник на информация: http://www.rio-sofia-grad.com/web_fo...matematika.PDF

  18. #18
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Цитирай Първоначално написано от perry_the_platypus Виж мнението
    За жалост, не! Пише го в справочниците. :/
    Отива се автоматично на второ и още как. Друг е вече въпросът, че и на второ може да нямаш никакъв шанс, ако кофти си си наредил желанията. Под кофти разбирам да изброиш 20-25 желания в "елитните" с високите балове, а балът да ти да е към 30 примерно. Участваш автоматично на второ, след като не си класиран на първо, но то си е проформа точно в конкретния пример това участие, защото и тогава нямаш шанс.То това и пише в цитираното от теб в едикой си справочник. Отиваш си тогава на трето, но си минал през второ,просто без никъде да си се класирал и на него.

    И съм на 200% сигурна,че е така.Братовчедка ми е 7 клас и майка й е изкълвала наредбите. А и те не са променяни, така беше като кандидатствах и аз.
    Последно редактирано от irrationalDecision : 06-22-2012 на 13:21

  19. #19
    демек, ако не те приемат никъде отиваш на второ, а не на трето? че се обърках за какво говорим

  20. #20
    Повече от фен Аватара на zlatko98
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    420
    Цитирай Първоначално написано от tattoobitch19 Виж мнението
    демек, ако не те приемат никъде отиваш на второ, а не на трето? че се обърках за какво говорим
    Да.

    10 букви

  21. #21
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    100% се минава на второ автоматично, ако не си приет на 1во. Ако си приет обаче, за да участваш на второ, трябва да подадеш заявление.

  22. #22
    Повече от фен Аватара на SunnyWinter
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    Бургас
    Мнения
    385
    Всичко за тъпите класирания ми е пълна мъгла. Цяла година ги чета тез наредби и нищо не мога да разбера

  23. #23
    "Учениците, класирани на първи етап, отиват в училището, в което са класирани и там извършват една от следните две дейности:
    1. записват се в училището, в което са класирани, или
    2. подават заявление за участие във втори етап на класиране. Заявлението се подава в училището, в което е класиран ученикът. В заявлението учениците не могат да променят, пренареждат и добавят желания.

    - Учениците, некласирани на първи етап, изчакват втори етап без да извършват други дейности по класирането."

    от СПРАВОЧНИК 2012 за кандидатстване след 7. клас (един синичък)

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от zlatko98 Виж мнението
    Да, има много двойки, което ще доведе до падане на баловете в не до там добрите училища. Но за т.нар елитни гимназии
    баловете ще скочат, имайки се в предвид 1013те човека, намиращи се в интервала от 10,700 до 12,000 (сбор между двете оценки по БЕЛ и математика), т.е. с бал над 33,5.

    Източник на информация: http://www.rio-sofia-grad.com/web_fo...matematika.PDF
    Всъщност в интервал 10.700-12.000 са 1132.
    В по-горния пост бях изчислил двойките и шестиците по полове спрямо миналата година.

    Цитирай Първоначално написано от irrationalDecision Виж мнението
    Отива се автоматично на второ и още как. Друг е вече въпросът, че и на второ може да нямаш никакъв шанс, ако кофти си си наредил желанията. Под кофти разбирам да изброиш 20-25 желания в "елитните" с високите балове, а балът да ти да е към 30 примерно. Участваш автоматично на второ, след като не си класиран на първо, но то си е проформа точно в конкретния пример това участие, защото и тогава нямаш шанс.То това и пише в цитираното от теб в едикой си справочник. Отиваш си тогава на трето, но си минал през второ,просто без никъде да си се класирал и на него.

    И съм на 200% сигурна,че е така.Братовчедка ми е 7 клас и майка й е изкълвала наредбите. А и те не са променяни, така беше като кандидатствах и аз.
    НЮ ИМПРЕС - стр. 38 за 2012 г.:

    "Децата, които останат извън класацията;пропускат шанса си не само в първо; но и във второ класиране и могат да се включат отново чак за третото класиране;когато изборът на свободни места е твърде ограничен."

    Явно има грешка в справочника.

  25. #25
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    А в СОУ-та приемат ли с 2-ки ? (от нво-то)

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си