.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 41
  1. #1

    Exclamation Американската мечта

    Пиша за първи път тук и се надявам да ми дадете някой полезен съвет или вашето мнение по въпроса,какво мислите,какво бихте направили вие та историята не е много къса и общо взето искам да се реализирам по някакъв начин,но има доста неща които ме спират или поне аз така си мисля за да си намирам оправдания..

    Момче съм на 16 и съм 10-ти клас,уча в гимназия без специалност и искам да занима в Америка(след години разбира се) и да се развивам професионално обаче искам да уча езика защото не го знам перфектно имам си някакви колебания и отделно,че мисля да запиша след като завърша 12-ти клас(дай Боже) Маркетинг и не знам как да постъпя кое да уча първо Английския език или Маркетинга?

    До колко знам Маркетинг се учи в УНСС,Нов Български Университет и т.н.,но не знам къде да го уча този английки ако някой знае нещо или може да ми помогне да ми каже нещо ще съм му много благодарен.

    Относно това за Америка искам да отида страшно много там защото мисля,че там има реализация,искам да спечеля,да успея дори,но нямам абсолютно никакви връзки плюс ще ми трябват наистина много пари и т.н.
    Отново ако някой може да ми помогне дори и малко нека го направи ще съм ви адски
    благодарен на всички.

    Също и ако има хора които живеят в Америка и са успели или учат,работят и т.н.моля пиште ми!
    Последно редактирано от kris16 : 01-09-2018 на 17:55

  2. #2
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Започни да питаш хора, които са ходили натам, за да "успеят" и после си помисли хубаво дали искаш и ти да "успееш" така.

  3. #3
    Ами това е,че аз не познавам никой там нямам абсолютно нищо общо там и това ще е доста трудно,но благодаря ти много все пак

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Език се учи най-лесно на място. Не се мъчи да си перфекционист, дори те не си знаят езика. Била съм в Сащ, чак очарована да съм останала, не съм. Хората са като нас, с разликата, че повечето наистина са много умствено ограничени. Разбира се навсякъде си има и изключения. Не ме разбирай погрешно, не искам да те спирам да отидеш, да опиташ, да видиш, да се докоснеш до техния начин на живот, но имах един познат така, заминал с идеята да остане нелегално там, знаеше идеално език. След 4 месеца там се разубеди и се върна
    Понятие нямам как става там със студентските визи и колко струва обучението. Със сигурност ще е скъпо. Но можеш да направиш като много студенти, една година ги издържат тяхните. Ако през това време не са се устроили и намерили работа, се прибират. В крайна сметка, не за всички са посилни тези суми.
    Друг вариант ти е да се запишеш в някой университет в България и да ходиш по студентски бригади. Хем така ще видиш и свят, и така любимата Америкаи вече тогава да преценяваш.
    Дано поне малко съм ти помогнала
    Между другото, аз уча Маркетинг

  5. #5
    Тази страна е само за ''успяващите''.

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Там се събираме бедни народи и луди американци. Винаги е забавно. Обикаляш света, виждаш нови места. Не му убивайте желанията. Има си глава на раменете, сам миже да си прецени. И тук може да успее и там може да успее. Всичко е до знания и доза късмет. Мога само да кажа едно. Видяла съм го, там работиш ли, честен ли си, усерден ли си, оценяват го, не е като тук. Тук и гъза да си съдереш от работа, шансът някой да се трогне е минимален

  7. #7
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    ако Ким не е на кеф някой ден
    ще се наложи да замениш 'американска'
    с някой съществуващ континент и държава

  8. #8
    anonimna - Благодаря ти много за това което си ми написала аз ще се свъжа определено с теб искам да си поговорим малко хах ;д
    golemiq_korab_minava - Какво искаш да кажеш с това?
    papugai - За какво изобщо ми говориш ти ? ХД

  9. #9
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от kris16 Виж мнението
    papugai - За какво изобщо ми говориш ти ? ХД
    добре е да имаш резервна мечта
    например 'Китайска'

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    добре е да имаш резервна мечта
    например 'Китайска'
    Няма лошо наистина да отиди и да види. Нищо не губи от това, което ще се развива в България.

  11. #11
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Нищо не губи от това, което ще се развива в България.
    в България отглеждаме овце
    а не говеда

  12. #12
    Америка от филмите я няма. И самият факт че питаш дали да учиш “английският или маркетинга” говори сам по себе си.
    Пиши ми ЛС, ще ти дам линк към сайт с полезна информация, да не им правя реклама така наяве, че И там е пълно с много приятни хора
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  13. #13
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Американската мечта ли? Значи да разбираме, че мечтаеш да си мияч на кенефи и съдове, да си камериерка или в най-щастливия случай, ако свръх-преуспееш да вземеш да вътриш геврека на някой камион. Добре, в такъв случай моят съвет е да запишеш в униьесисету колкото да хванеш някоя бригада и после да останеш и да се ожениш за някоя баба там, за да вземеш гражданство, че иначе трябва да бачкакаш като черноработник, за да останеш под радара в продължение на 10 години докато получиш гражданство. За зелена карта забрави от сега, шансът да получиш е фантастично малък и да не говорим, че администрацията на Тръпм работи по въпроса да ги маха скоро. Е, успех в сбъдването на мечтите!

  14. #14
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от filmimilmi Виж мнението
    Американската мечта ли? Значи да разбираме, че мечтаеш да си мияч на кенефи и съдове, да си камериерка или в най-щастливия случай, ако свръх-преуспееш да вземеш да вътриш геврека на някой камион. Добре, в такъв случай моят съвет е да запишеш в униьесисету колкото да хванеш някоя бригада и после да останеш и да се ожениш за някоя баба там, за да вземеш гражданство, че иначе трябва да бачкакаш като черноработник, за да останеш под радара в продължение на 10 години докато получиш гражданство. За зелена карта забрави от сега, шансът да получиш е фантастично малък и да не говорим, че администрацията на Тръпм работи по въпроса да ги маха скоро. Е, успех в сбъдването на мечтите!
    Тотално деградирал. Защо искаш да му убиеш мечтите? Познавам и успели българи и македонци останали в Сащ. Бас ловя, че не си излизал от селото, в което се намираш. Или си някой върл комунист

  15. #15
    papugai - Защо се заяждаш или каквото там правиш?Просто помих за съвет можеше дори да не пишеш излишни коментари..
    golemiq_korab_minava - Хах ами благодаря,но всъщност ми трябват много пари..да
    HollyGolightly - Веднага ще ти пиша и мерси
    filmimilmi - Ами аз си представях нещата по розови за жалост защото искам да се развивам и защото мисля,че там може да го направиш от колкото тук в България няма такава реализация,пари и прочие..Просто ми уби всякакви надежди и мечти..,но все пак ти благодаря
    anonimna - А на теб пак мога да ти благодаря,че така ме спасяваш,но и той до някъде пак е прав..

  16. #16
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Цитирай Първоначално написано от anonimna:D Виж мнението
    Тотално деградирал. Защо искаш да му убиеш мечтите? Познавам и успели българи и македонци останали в Сащ. Бас ловя, че не си излизал от селото, в което се намираш. Или си някой върл комунист
    Ще споделиш ли какви точно са им успехите? Българинът е свикнал да е обслужващ перснал, където и да отиде, така че не се очудвам, ако сигурно и на теб това ти е мечта и покрива ти за успялост е управител на миячите на кенеф/закусвалня/хотел/бензиностанция и прочее. И какъв кеф само, да отидеш в чужда държава, в която всички знаят българите като "боклука на Европа". И трябва да си кръгла идиотка, за да демонстираш миргоглед, според който, ако не харесваш САЩ задължително си комунист.

    Цитирай Първоначално написано от kris16 Виж мнението
    filmimilmi - Ами аз си представях нещата по розови за жалост защото искам да се развивам и защото мисля,че там може да го направиш от колкото тук в България няма такава реализация,пари и прочие..Просто ми уби всякакви надежди и мечти..,но все пак ти благодаря
    Пак повтарям, реализация за българи в САЩ освен, ако ти като индивид не виждаш далавера в някоя от горепосочените места за "реализация". За нормална интелигентна работа забрави. И това, че ни смятат за "боклука на Европа" е вярно, ако за миг се зачуди. Стой си на задника тук и научи нещо перспективно докато си млад. Професии с хубави пари бол тук стига да се образоваш както трябва. После ще изкарваш прилични пари и ще имаш самочувствие. В САЩ те чакат единствено кенефите и копторите, в които живеят емигрантите и неграта на социални.

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от filmimilmi Виж мнението
    Американската мечта ли? Значи да разбираме, че мечтаеш да си мияч на кенефи и съдове, да си камериерка или в най-щастливия случай, ако свръх-преуспееш да вземеш да вътриш геврека на някой камион. Добре, в такъв случай моят съвет е да запишеш в униьесисету колкото да хванеш някоя бригада и после да останеш и да се ожениш за някоя баба там, за да вземеш гражданство, че иначе трябва да бачкакаш като черноработник, за да останеш под радара в продължение на 10 години докато получиш гражданство. За зелена карта забрави от сега, шансът да получиш е фантастично малък и да не говорим, че администрацията на Тръпм работи по въпроса да ги маха скоро. Е, успех в сбъдването на мечтите!
    Много обичате да слагате такива етикети. Въртял геврека някой си, еми да ама работи 4-5 дни на седмица и изкарва по 10 000 на месец. Аз ако можех да карам камион и аз бих се качила.
    И за зелената карта не е никак малък шанса. Всички българи които познавам тук са дошли по този начин, включително и ние.
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  18. #18
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Много обичате да слагате такива етикети. Въртял геврека някой си, еми да ама работи 4-5 дни на седмица и изкарва по 10 000 на месец. Аз ако можех да карам камион и аз бих се качила.
    И за зелената карта не е никак малък шанса. Всички българи които познавам тук са дошли по този начин, включително и ние.
    И ся кво правите всички българи там? Миете кенефи, нали?

  19. #19
    Ами аз работя като архитект в една компания, кенефи и чинии мия у нас щото нз за теб ама аз обичам да ми е чисто. Майка ми и баща ми и те с подобни неща се занимават.
    Ти като си в родината какво постигна?
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  20. #20
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Ами аз работя като архитект в една компания, кенефи и чинии мия у нас щото нз за теб ама аз обичам да ми е чисто. Майка ми и баща ми и те с подобни неща се занимават.
    Ти като си в родината какво постигна?
    Значи, гаранция, че ти като архитект там нямаше да работиш, ако нямаше връзки (сама каза, че майка ти и баща ти се занимават с "подобни неща"). Американците гледат много на колеж и такива ми ти работи и не биха те наели току така, ако си с дипломката от някой бг университет, така че, ако споделеното от теб действително е така, то би трябвало да си завършила там, ако се е получило без родителска помощ. Ако си имала това щастие, значи си от имащите "предимство по наследство", защото таксите за там посмъртно не може да си ги платиш сама изхождайки от ситуацията на отишъл там като обслужващ персонал какъвто е масовият случай. Следователно спри да гледаш от високо. С такива шансове по дефолт разолагат малко хора. Иначе мисля, че темата не е, за да се фукаме, но мога да те уверя, че няма нужда да се безпокоиш колко съм успял в родината. Дразни ме по принцип начина, по който ти и такива като вас гледат на нещата. Масовият случай е да отидете като обслужващ персонал и да се ожените за гражданство, после да се мислите за успяли, защото имате дървена къща някъде в дълбоката краварска провинция... Както и да е, няма нужда да ти обръщаме толкова внимание. Тоя манталитет "аз съм Господ, защото съм в САЩ, а вие българите сте тъпи, че си стоите у вас" е ясен на повечето и доста смешен. За това сега ще търпиш критики. Няма отърване, но съжалявам, сама си ги изпроси.

  21. #21
    Тръгнах Да ти отговарям ама ти прочетох последните редове. Единственият с този манталитет в случая си ти. Мислиш си че си повече от останалите и от хората които не са избрали твоя начин на живот. Това какво си постигнал го попитах именно понеже ти започна да се заяждаш как всички са обслужващ персонал, Та ми стана интересно като си останал в България дали си станал нещо повече от това.
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  22. #22
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Тръгнах Да ти отговарям ама ти прочетох последните редове. Единственият с този манталитет в случая си ти. Мислиш си че си повече от останалите и от хората които не са избрали твоя начин на живот. Това какво си постигнал го попитах именно понеже ти започна да се заяждаш как всички са обслужващ персонал, Та ми стана интересно като си останал в България дали си станал нещо повече от това.
    Много съм ок, благодаря, но не смятам, че трябва да си давам автобиографията. А ти така и не ми отговори, а в случая ти си представител на страната, която коментираме. Не се мисля за нещо повече. Ти си тази, която се прави, че е над нещата и се захвана да ме коментираш мен.

  23. #23
    Поставяш всички българи в чужбина под един знаменател и говориш как всички са обслужващ персонал. Как някой си се женел за баба за Да остане тук. Да, всякакви хора има, това не го отричам ама не можеш да говориш така общо и някой като ти представи по-различна страна на нещата да скачаш че се бил хвалел. Какво да направя, да излъжа и да кажа че съм чистачка някъде за да се почувстваш по-добре ли?
    Ето ти отговора. От 9 години съм тук. Завърших гимназия и университет тук. Родителите ми не са платили и стотинка, каквото стипендията не е покривала съм го плащала аз понеже работя от 17 годишна. Да, била съм касиерка тогава и деца съм гледала и какво ли още не, ама от някъде се започва
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  24. #24
    Изобщо не съм съгласен с това което казваш!

  25. #25
    Тя не се прави,че е над нещата ти се правиш на нещо повече момичето се опитва да ми помогне в сравнение с теб който е тук само за да хейти едва ли не

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си