.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    9 ФЕГ или 1 АЕГ

    Започнах да подреждам желанията си за кандидатстване.Знаете какво е,вълнение и т.н.Попаднах обаче пред дилемата кое от тези училища да пиша на 2ро място и кое на 3то (на 1 е НЕГ,но шансовете да вляза там са доста нестабилни).Ако може да ми разясните повече за тях.И не от наизустени приказки,ами от приятели или 1 лице.
    За АЕГ:
    Как са вторите езици ?
    А учителите ?
    Кои са най-добрите паралелки и кои най-слабите ?
    Някакви допълнителни неща,ако искате,добавете.
    За ФЕГ-а:
    Френският на ниво ли е ?
    Учителите добри ли са ?
    Кои са по-добрите паралелки и кои не?
    Още някакви неща добавете.

    Дилемата ми е породена също от това,че аз 7 години уча английски + това ходих на курсове 3 години и смятам,че го знам на едно прилично ниво.8клас реално в АЕГ ще ми е много лесно,ако имам правилна преценка де.
    Мерси за мненията предварително.
    A woman`s heart is a deep ocean of secrets ...

  2. #2
    Аз уча в 1 АЕГ. Втори езици , има избор между френски , немски , испански и руски. За немски и испански винаги има най - много желаещи. Френските са най - слаби. Аз съм в руска. Преподавателката е адски добра , както и този по испански , за другите не съм сигурна. Разбира се има и СИП-ове по всички езици /вкл. италиански/. Учителите повечето са много свестни , няма някакви зверове /освен една , която шанса да ти преподава в 8 клас е 1:7 ама дори и тя да ти се падне ще го избуташ/. Има супер много извънкласни дейности от фотография , клубове занимаващи се с благотворителност до еко-клубове и такива по мода и дизайн + акробатичен рокендрол. Базата леко куца , но училището е на ниво и се учи доста допълнителен материал. Не мога да ти кажа нищо за ФЕГ , предполагам , че и тя е на ниво. Важното е да прецениш кой език ще ти е от полза за в бъдеще! Успех!

  3. #3
    за 1АЕГ не знам много, но познавам директорката на 9ФЕГ и тя е страшно симптична и добра а и имам една приятелка която е там и казва че учителите са много добри има само 2 които са гадни, знам че имат малко часове - май около 5 или 6 и мисля че в 8 клас е само френския а след 8 вече може да запишеш и испански, немски и нз още какво.Ти си решаваш , и двете гимназии са супер (аз ще се чудя догодина) Успех!

  4. #4
    Момичето от 1 АЕГ, което е писало преди мен, явно е било в класа на Ганева :р Аз също, но дори тя да се падне като класна в 8 клас, не е чудо голямо, даже бих казала, че е донякъде забавно и една част от класа ми смятаме, че ни е научила що-годе на нещо... и какво, като други класове са били с бруталните цербери, но сега са се отпуснали повече от нас, изобщо не зависи толкова от учителя в подготвителен (:
    Френските паралелки изобщо не са най-слабите, успехът на един клас не може да се определя от избора на втори чужд език, а от самия клас като цяло...

    Така, относно 1 АЕГ, естествено, има си минуси и плюсове, като за съжаление минусите са повече като за типично българско училище, но плюсовете са много повече на фона на останалите гимназии в страната... В английската можеш да се занимаваш почти с всичко, каквото ти душа иска - както се каза вече, има най-разнообразни СИП-ове, дори по китайски, има клуб по авиация, по моден дизайн, еко-клуб, клуб за животните, благотворителни организации, танцови състави (хип-хоп, брейк, народни, акробатичен рокендрол), има 2-годишен курс за екскурзоводство, както и ОРКЕСТЪР, който многомного препоръчвам, най-хубавото нещо в гимназията, бих казала.

    Учителите са големи образи. Срещат се такива, дето си мислят, че живееш, за да учиш по предмета им, взискателни са, обаче си струва да учиш при тях... те обаче са рядкост, повечето гледат просто на отбият номера и не пречат нито на тези, дето си учат съвестно, нито на тези, дето минават между капките. Зависи от късмета ти просто.
    Почти всички ученици са умни, но в същото време голяма част от тях И много мързеливи :д На почит е чалгата, мислех, че това ще ми развали мнението за хората, ама всъщност изобщо не пречи... Духът на английската е несравним, не може да се опише в един-единствен пост, трябва да станеш част от училището, за да го усетиш.

    Френската е хубава гимназия също (отново казвам, на фона), особено ако желаеш да научиш френския добре и да отидеш във Франция след време. Английския можеш да си го караш на курсове, но и обратният вариант е възможен - да ходиш в Английската и уроци по френски, от теб зависи (: Прецени и коя гимназия ти е по-близо, между другото, доста познати се оплакват, че пропътуват целия град, за да стигнат до АЕГ.

    Хайде успех с изпитите (:

  5. #5
    Анито , да , в класа на Ганева бях. А за учителите , тайно усещам , че намекваш за Снежка! Както и да е. Английската гимназия наистина е много добро училище с безброй извънкласни дейности. Гаранция , че ще намериш много приятели и ще се забавляваш.

  6. #6
    Супер фен Аватара на Djuff
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    1 048
    В тези 2 гимазий има ли прием след 8ми клас?

  7. #7
    В 1 АЕГ няма. 8 клас е подготвителен и се учи само английски , български и математика.

  8. #8
    Да разбирам ли, че ако едно дете го приемат в 1 АЕГ, то самО избира в 9 клас какъв втори език да учи? Или има някакъв друг критерий за класиране на децата по втори език?
    И какво се случва с първоначално формирана паралелка в 8 клас, ако учениците си избират различни втори езици в 9-ти?

  9. #9
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    и двете са си с плюсовете и минусите, но английската е по - добра засега.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от helli_sun Виж мнението
    Да разбирам ли, че ако едно дете го приемат в 1 АЕГ, то самО избира в 9 клас какъв втори език да учи? Или има някакъв друг критерий за класиране на децата по втори език?
    И какво се случва с първоначално формирана паралелка в 8 клас, ако учениците си избират различни втори езици в 9-ти?
    Още при кандидатстването се пише на първо желание например 1 АЕГ с немски.. второ с руски.. трето с испански и тн. В зависимост от бала се класират учениците и се образуват паралелките по езици.Просто в 8 клас не се учи втори език , това е особеното.Не може да си избереш език след 8 клас. Избираш го преди кандидатстването.

  11. #11
    От тази година при подаване на заявлението за кандидатстване се пише общо 1АЕГ, а не както досега паралелка по паралелка, затова попитах...Явно никой не знае как ще става после разпределението.
    Ако все пак, има от вас ученици в момента в това училище, нека да попита някой от ръководството и да ни информира тук.
    Много благодаря!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си