.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1
    Голям фен Аватара на Leticcia
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    709

    Книгоиздаване

    Пиша от месеци на различни издателства, да издадат моя стихосбирка, а те ме отрязват с изречението " В момента поезията не е наш приоритет, не издаваме стихосбирки" и дори не поглеждат материала ми * they make me cry * Явно, за да си издадеш първата книга ( в случая стихосбирка ), първо трябва да си достатъчно луд и упорит и второ, да намериш достатъчно луд издател, за да "рискува" да издаде нещо на безизвестен автор. Предлагат ми да се самофинансирам. Абе хора аз ако имах възможност, нямаше дори да ви пиша. Отивам в най-близката книжарница вадя големите пачки и бам-книга. Но уви, тази книга ще стои единствено в ъгъла на раклата на баба ми, защото никой не би се наел да я разпространи, след като се "самофинансирам". На вас случвало ли ви се е подобно нещо? Душицата ми извадиха тези хора...

  2. #2
    Голям фен Аватара на bebeemalko
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Candytown, Wonderland
    Мнения
    829
    Не се отказвай, все ще се намери някой, който да хареса това, което си написала.
    [img] http://4.bp.blogspot.com/_9XjzP3JBrG...0/Paramore.jpg [/img]

    Don't wanna hear your sad songs
    I don't wanna feel your pain
    When you swear it's all my fault
    'Cause you know we're not the same
    No, we're not the same, oh, we're not the same

  3. #3
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    С такива неща трудно се пробива. Прави сметка, че не си единствената, която пише и иска да я публикуват. Всеки втори има ''стихосбирка''. Не казвам, че е нещо лошо или че трябва да спреш с опитите, но ако си очаквала за един-два месеца да си намериш издателство и да те има във всички книжарници, си тръгнала с много грешна нагласа.
    На някои от най-добрите автори в днешно време, са им трябвали години, докато ги забележат.

  4. #4
    Голям фен Аватара на Leticcia
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    709
    Те дори не желаят да им изпратя материала, просто казват, че не публикуват поезия и дотам... Ъгх...
    По-добре да си обичал и загубил, отколкото никога да не си обичал...

  5. #5
    Голям фен Аватара на bebeemalko
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Candytown, Wonderland
    Мнения
    829
    Еми замисли се, че напоследък фантастиката е навлязла сериозно. 1 на 1000 сигурно четат поезия. Защо не се пробваш да напишеш някое романче, фентъзи, тогава поне ще искат да ти го прочетат, а знаеш ли пък, може и да стане.
    [img] http://4.bp.blogspot.com/_9XjzP3JBrG...0/Paramore.jpg [/img]

    Don't wanna hear your sad songs
    I don't wanna feel your pain
    When you swear it's all my fault
    'Cause you know we're not the same
    No, we're not the same, oh, we're not the same

  6. #6
    Малко са родните издателства, които издават стихосбирки. Повечето от тях (както вече са ти казали) предлагат самофинансиране под тяхното лого. Аз също пиша от доста време и съм си говорил с различни издателства и всички отговарят, че в момента пазарът на книгата е нестабилен и не биха се наели да издадат български писател. Но не трябва да губиш надежда, защото в най - неочаквания момент нещата се нареждат. И да, определено романите вървят по-добре в момента, отколкото стиховете.

  7. #7
    Супер фен Аватара на Jaune
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    2 490
    Има различни конкурси за книги. Например този на изд. Ciela. Разтърси се в нета. Отделно, че трябва много, ама наистина много търпение, докато чакаш да те издадат. Със сигурност не става бързо. Чака се година само докато стигнат до твоя ръкопис, к'во говорим за одобряване, корекции, издаване... Ти тука за няк'ви месеци се отказваш.

  8. #8
    Голям фен Аватара на Leticcia
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    709
    Не съм се отказала, просто реших да си споделя болката. И да, поезията затъва бавно, но сигурно... Все пак, смятам, че ако я погледнат повечето биха се наели да отпечатат книгата, повече от половината творби в нея са печелили неведнъж първи места на национални конкурси. Дори не ми дават шанс и това ме дразни най-много. И все пак дано един ден се вкопча и аз в някой рафт на книжарница.

  9. #9
    Супер фен Аватара на Jaune
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    2 490
    Проблемът с поезията е, че... всеки я пише. Почти всеки започва с поезия, а повечето дори не правят опит за проза, защото поезията е по-лесна. По-малко рамки има, да не кажа никакви, и това я прави съблазнителна. Съответно, малко или много, вече възниква един критичен поглед върху всичкото това стихоплетство, което масово е недобро. Според мен тъкмо тази мнителност към поезията е положителна, тъй като и без друго има пренасищане в т'ва поле. От друга страна все още има достатъчно, ако не и повече, места/хора, които поощряват безразборното писане на поезия и то лоша поезия.

  10. #10
    Голям фен Аватара на Leticcia
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    709
    По лесна? Има разлика между поезия и "неволно редене на римички"
    По-добре да си обичал и загубил, отколкото никога да не си обичал...

  11. #11
    Мега фен Аватара на SonataArctica
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    9 997
    Пробвай да си намериш спонсор и да отпечаташ стихосбирката при по-малко издателство. Направи си дизайна на страниците, кориците - всичко. С парите от спонсорите плащаш за издаването и така.

  12. #12
    Супер фен Аватара на Jaune
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    2 490
    Ами, има разлика, да. Не се засягай, коментарът ми е общ, не съм те чела, за да правя изказвания директно върху теб.

  13. #13
    Голям фен Аватара на Leticcia
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    709
    И аз съжалявам, че реагирах така остро. Спонсор? Как?
    По-добре да си обичал и загубил, отколкото никога да не си обичал...

  14. #14
    Аз харесвам поезия, стига да не е типичната любовна. Вижда ми се много блудкаво. Не съм книгоиздател, но ако е нещо по-необичайно и по-оригинално, бих се наела и бих рискувала с теб.

  15. #15
    Здравей,
    Цялата история, за която говориш ми е позната. Сега в България книга (не само поезия) се издава много трудно. Друг е въпросът, че никой не се наема да издава книги на толкова млади автори. Книгоиздаването е преди всичко бизнес. Стигнах до разговор с издател и бях в шок. Очаквах да говорим за изкуство, а ставаше въпрос за пари и то на всяка втора дума. Ако искаш повече информация за това пиши на лични. Ще се радвам да помогна с каквото мога.
    Успех!

  16. #16
    Мега фен Аватара на SonataArctica
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    9 997
    Цитирай Първоначално написано от Leticcia Виж мнението
    Спонсор? Как?
    Обикаляш по по-големите фирми, представяш си идеята, даваш им стихотворенията и такива неща. Не е лесно, но така се започва. Също така на спонсорите отделяш страничка с данните им в книжката. Ако ваще имат някакви връзки би било по-лесно.

    //Сестра ми преди много години издаде книга и г/д знам какво ти е. Ако искаш пиши ЛС.

  17. #17
    Leticcia, до кои издателства се допита, ако не е тайна?

  18. #18
    Голям фен Аватара на Leticcia
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    709
    Ера, Изток-Запад, Колибри, Жанет-45, Хермес, Жануа 98, Еднорог... за тези се сещам...
    По-добре да си обичал и загубил, отколкото никога да не си обичал...

  19. #19
    Може би трябва да се консултираш с малки издателства. Вероятно те биха рискували с нов автор, но... не знам. Така бихте си помогнали взаимни.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си