.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 90
  1. #1
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909

    Отворена връзка

    Какво разбирате под отворена връзка? Имате ли наблюдения за такава и просъществувала ли е? Какво смятате за допустимо и какво за забранено?
    Допълвам, че не говоря за това, че си си паднал по някой/някоя и искаш разрешение от гаджето си да се изчукате. Отвороена връзка за мен, е когато двама души са в хармонична връзка и решават, че ако някой от тях иска да бъде интимен с друг, това да не им попречва да си продължат връзката. Визирам, че този другият още не се е появил и не се говори конкретно за никого.
    Ами вие сте - аз ще направя включване по-късно.

  2. #2
    Имах петгодишна връзка , в която първите две години бяхме "мирни". След като разбрах , че приятелят ми ми беше изневерявал и след безбройните ни караници и раздели , се промених без да искам. Всеки знаеше за себе си , че ходи да кръшка , но никой нищо не споделяше. И по този начин приключиха караниците ни и даже бяхме по-щастливи. Връзката ни укрепна доста и още повече се сближихме. Нямаше ревност и най-хубавото беше , че сексът стана невероятен. Знам , че много хора са с ограничено мислене и не възприемат такива връзки за нормални , знам и че ще ме оплюят за това , но такива отношения си имат и предимства. В крайна сметка можеш ли цял живот само боб да ядеш ?

  3. #3
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    Аз мога цял живот боб да ям. И до сега съм била винаги в моногамни връзки - първата ми е била 2 години, втората 6 и нещо. Но това, че един може, не значи че други го могат. Или го искат. И въпроса не е, че хората са ограничени. Те просто дори за миг не се замислят, че това може да съществува.
    Не защитавам никоя страна. Интересно ми е дали настина това е вариант, които може да има положителна страна.

  4. #4
    Никой не казва , че всички хора са отворени за такава връзка. И работата е точно до ограничение до един човек. При мен имаше положителен ефект , защото имах проблеми във връзката си. И явно точно такова нещо е трябвало да се случи , за да се оправят нещата.

  5. #5
    И защо това да нямам желание да чукам друга, освен тази с която съм, е ограниченост?

  6. #6
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    dammnn, аз съм ти съгласна с мнението, не влизам в спор.

    Ограниченост е хората никога да не си помислят за такава връзка. А това не винаги е двупосочно. Ти може да си в отворена връзка и все пак да не изпиташ желание за друг човек. Но твоята половинка да има такива пориви, нещата не са 50/50.

  7. #7
    За мен отворената връзка е за хора, които си намират оправдание за изневерите. Единични са случаите на успелите да се задържат в подобни отношения. Това не е връзка, а по-скоро секс приятели и толкова.

  8. #8
    Голям фен Аватара на AngelBelchev
    Регистриран на
    Aug 2014
    Мнения
    608
    Отворената "връзка" (наблягам на кавичките) е до време.

  9. #9
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от dammnn Виж мнението
    Имах

    Връзката ни укрепна доста и още повече се сближихме. Нямаше ревност и най-хубавото беше , че сексът стана невероятен.
    А защо сега я нямаш?

    Такива връзки са до време. Жизнено важно е партньорите да наблегнат на добрата комуникация - да не се разбира свръхсподеляне, това е голяма грешка според мен; както и да се държат зряло и да не си го натякват. Звучи далеч по-лесно отколкото е.
    Между "отворена връзка" и "приятели с привилегии" има огромна разлика.

  10. #10
    Мега фен Аватара на mimsssssss
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    у нас...
    Мнения
    3 909
    О, това за споделянето звучи извратено. А тя така прави ли ти? Ахаха, зле. Иначе да, и аз съм на мнение че има огромна разлика.

  11. #11
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    Както каза AngelBenchev,отворената връзка е до време.Дори по-скоро това може да се нарече "Friends with Benefits".Едно момиче от класа ми има точно такава връзка и всичко им беше окей,момчето си хвана гадже и спряха да се виждат

  12. #12
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от dammnn Виж мнението
    Знам , че много хора са с ограничено мислене и ..
    Нравите са достатъчно разкрепостени, за да те обвини някой, че имаш подобна връзка, но да характеризираш хората, за които такива отношения не са приемливи, като притежаващи ограничено мислене, не е ок (според мен).
    Познавам такива хора, но не са в моята възрастова група, по- скоро към 30+. Тези, които са към 20 и си мислят, че имат отворена връзка, просто ги сърби и не знаят къде да се дянат.
    Отворената връзка, за да съществува като нещо, различно от пародия, изисква голяма доза зрялост и честно каано, малко студенокръвие.

    Това, с изпращането на връзката толкова далеч по времевата ос (боб за цял живот) вече пък налага съвсем други разсъждения, които не са обект на тази тема. И все пак, ще се изкажа сбито- ако сте стигнали толкова напред в отношенията си с боба, понякога ще ти се прияде леща, но ще има много други фактори, като дом, семейство, взаимно уважние, поради които ще си папкаш боб во веки. (винаги ми е била изключително противна тази просторечива метафора с боба и респективно своебразното принизяване на човешките отношения)

  13. #13
    Супер фен Аватара на per-dead
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    1 189
    Цитирай Първоначално написано от mm28 Виж мнението
    И защо това да нямам желание да чукам друга, освен тази с която съм, е ограниченост?
    +1!!!!!!!!!!!!!!!

    Според мен това, да имаш връзка с един човек, но да ходиш по други, не е "широка скроеност(?!)", а курвалък.

  14. #14
    Явно всеки разбира нещо различно под "отворена връзка". Аз лично го свързвам повече с "friends with benefits", което много дълго време практикувах. Общо взето, отворена връзка за мен е връзка, в която няма особени чувства. Има страст, симпатии, но не и любов, ангажименти.

    Иначе, не смятам, че една връзка, в която има любов, може да е отворена.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  15. #15
    Мега фен Аватара на Rabalka
    Регистриран на
    Sep 2012
    Мнения
    3 652
    Цитирай Първоначално написано от marilyn Виж мнението
    Явно всеки разбира нещо различно под "отворена връзка". Аз лично го свързвам повече с "friends with benefits", което много дълго време практикувах. Общо взето, отворена връзка за мен е връзка, в която няма особени чувства. Има страст, симпатии, но не и любов, ангажименти.

    Иначе, не смятам, че една връзка, в която има любов, може да е отворена.
    И аз сам с такива приятели и засега ми е супер.Преди бях с един дето ме нарани и отогава краи повече не ми трябва обварзване.

  16. #16
    Имала съм перфектна връзка с такъв тип отношения. Причината да се разделя с приятеля ми беше , че той искаше едно , а аз друго. Под ограничено мислене имам в предвид , че по-голямата част от хората , не възприемат такива отношения за нормални , тъй като всичко опира до начин на мислене. Хора , които са практикували такава връзка може би ще ме разберат. И в това число ИЗКЛЮЧВАМ "friends with benefits" , защото няма нищо общо.

  17. #17
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Такъв тип отношения не са за мен. Не съм имала досега, не бих искала да имам /не се заричам, щото от житейски опит се убедих, че палачинката се обръща така, че да си принуден да вършиш неща, чийто противник по принцип си./
    Отделно и от чисто медицинска /или хипохондрична гледна точка го наречете дори/ не бих искала досег с промискуитет.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  18. #18
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    то защото не може преди теб да е евал 100 боклука

  19. #19
    Мега фен Аватара на baby_baby
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    14 251
    под "отворена връзка" разбирам да сте заедно ама да си имате и други накратко казано :д

  20. #20
    Повече от фен Аватара на nansi_2005
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    331
    Цитирай Първоначално написано от marilyn Виж мнението
    Явно всеки разбира нещо различно под "отворена връзка". Аз лично го свързвам повече с "friends with benefits", което много дълго време практикувах. Общо взето, отворена връзка за мен е връзка, в която няма особени чувства. Има страст, симпатии, но не и любов, ангажименти.

    Иначе, не смятам, че една връзка, в която има любов, може да е отворена.
    +1 мъж съм .... доста опит от "приятели с привилегии" хубаво е но или единия се влюбва в другаря си или в някой друг тогава всичко приключва ! Има ли любов - BENEFITS няма

  21. #21
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от 102 Виж мнението
    то защото не може преди теб да е евал 100 боклука
    Затва има полимеразно-верижна реакция за диагностициране на хепатити, ХИВ и Хламидия трахоматис.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    Затва има полимеразно-верижна реакция за диагностициране на хепатити, ХИВ и Хламидия трахоматис.
    Вие, медиците , имате отговор за всичко...

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    Цитирай Първоначално написано от lamattitude Виж мнението
    Вие, медиците , имате отговор за всичко...
    Затова ги е страх от всичко :Д
    Днеска си изрязах 1/3 от нокътя с керамичния нож, щото ми се заби треска под него.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от Aeternal Виж мнението
    Затова ги е страх от всичко :Д
    Днеска си изрязах 1/3 от нокътя с керамичния нож, щото ми се заби треска под него.
    Това не е ли равнозначно да използваш химиотерапия, просто защото искаш ходиш 0 номер?...

  25. #25
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Не ги разбирам. За да направя подобно нещо, то значи не ми пука за човека до мен или почти не ми пука. То като се замисля и без друго ми пука за много малко хора.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си