.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12
  1. #1

    Exclamation Как да надебелея?

    Здравейте.Аз съм момче на 16г. Висок съм 1.85 и тежа едвам 57кг. Какво да ям и кога да ям, за да напълнея малко? Искам да подчертая че съм вегетарианец.

  2. #2
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Яж често и по-много (опитай поне по 5 пъти на ден през 2-3 часа) и вдигай тежести във фитнеса.
    Направи си диета от въглехидрати (хляб, спагети, ориз, торти и т.н), мазнини и протейни. Като не можеш да си набавяш протеините от месо, тогава си ги набавяй от млечни продукти и яйца (за да качиш мускулна маса). Но най-вече наблягай на въглехидрати и тежести.
    Последно редактирано от bijou : 08-19-2017 на 22:39
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  3. #3
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Зарежи тортите, захарта е по-вредна и от алкохола. На тия години си е нормално това, и аз бях вейка на 16. То си е до метаболизъм - ако се натъпчеш като свиня, просто лайното ти става по-голямо А и едва ли искаш да се тъпчеш и да трупаш сланини. Значи правилното решение е да започнеш фитнес, пък ти като се бъхтиш то ще ти се дояжда повече и така всичко ще е наред Струва повече парички обаче, храната не е безплатна

  4. #4

    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    34
    Прекалено си млад за хранителен режим без месо. Организмът ти не е завършил развитието си и месото му е нужно, за да си здрав. Имах и все още имам желанието да премина към веганство/веганизъм , но след като се консултирах със специалист, ми обясниха, че не е добре за здравето ми да премина на тази възраст. Има значение и коя кръвна група си. Най-подходящи за този начин на живот са представителите на кръвна група А, а най-противопоказно е за нулевата кръвна група е. Ако си Б е 50 на 50, зависи от конкретния организъм. На този значителен ръст килограмите ти са твърде малко и вероятно приличаш на скелет. За здравословно напълняване най-подходящи са оризът, картофите и месото. Трябва да приемаш картофи под всякаква форма (с изключения на пържените, вредни са за кожата и за още куп неща), ориз и... месо. Ако си твърдо решен да не се отказваш, опитай с първите два варианта. Ако искаш започнеш с месо, не тръгвай с кюфтетата и пържолите. Захранвай се полека. Комбинирай месото с различни зеленчуци и яж много плодове. Ключова роля ще изиграе спортът. Ти си висок и ако ти допадат волейболът и баскетболът, те са чудесен старт. Прави 15 минутен крос сутрин, пусни си клипчета с тренировки в интернет. Наблегни най-вече на силовите упражнения за натрупване на мускулна маса. За друго не сещам. Само не пий стероиди! А и много внимавай, ако има храни, към които имаш непоносимост. Дано съм помогнала. Приятен ден на всички, които четат този коментар. Успех на автора.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от foxerabg Виж мнението
    Какво да ям и кога да ям, за да напълнея малко? Искам да подчертая че съм вегетарианец.
    Е ти как искаш да стане ?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #6
    Чувала съм, но не съм напълно запозната, че оризът и мляко с банани (шейк) бързо натрупвали маса.....но пак казвам не съм напълно запозната.
    Животът има такъв смисъл, какъвто аз пожелая да му придам.

    Паулу Коелю

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Е ти как искаш да стане ?!
    Лесно. Хляб , ориз , банани и още много неща могат да му помогнат да качи нещо.

  8. #8
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от ةتشضل انزفث Виж мнението
    Лесно. Хляб , ориз , банани и още много неща могат да му помогнат да качи нещо.
    Такава храна едва ли ще е достатъчна. Трябват месо и яйца.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Такава храна едва ли ще е достатъчна. Трябват месо и яйца.
    Той като не ги яде , това му остава въглехидрати , протеини и тн.

  10. #10
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Цитирай Първоначално написано от ةتشضل انزفث Виж мнението
    Той като не ги яде , това му остава въглехидрати , протеини и тн.
    ей, ма ти си бил некъв умник бе да те *ба
    There is some good in this world, and it's worth fighting for.
    J.R.R. Tolkien

    My childhood did not prepare me for the fact that the world is full of cruel and bitter things.
    J. Robert Oppenheimer

  11. #11
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    кой ви е казал, че когато ядете банани ще надебелеете/качите?


    най-близкото до нас създание, което стереотипно яде банани



    също така джвака листа и други подобни


    хмм, не е баш дебело, а?
    There is some good in this world, and it's worth fighting for.
    J.R.R. Tolkien

    My childhood did not prepare me for the fact that the world is full of cruel and bitter things.
    J. Robert Oppenheimer

  12. #12
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298



    от другата страна имаш това, което най-вероятно е вегетарианец само с ракийката

    прекалява с алкохола, прекалява с тестените храни, прекалява с всичко, с което може да прекали, освен с движение и физическа активност. Там е леко точно обратното. Хоп троп, изглежда така.
    There is some good in this world, and it's worth fighting for.
    J.R.R. Tolkien

    My childhood did not prepare me for the fact that the world is full of cruel and bitter things.
    J. Robert Oppenheimer

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си