.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    Право - софийски или чужбина

    Здравейте,
    Приет съм да уча право на две места - СУ и в чужбина, но се изправям пред една финансово-лична дилема относно избора :Д В чужбина (Люксембург) ще са ми нужни доста парички , за да се издържам, особено в началото. От друга страна, там ми изглежда много по-перспективно за бъдещата ми специализация (корпоративно право). В софийски пък всичко ще ми бъде познато ( и не толкова скъпо), но пък ми се струват страшно излишни повечето неща, които се изучават.Ако завърша в Софийски, ще е възможно ли след това отида да специализирам корпоративно/ финансово право някъде в по-добър университет? Някой правил ли е подобно нещо? Има ли Еразъм за програми като право или не ? Какви са ви впечатленията от него (еразъма) ? Та, ако има някой,който е минал по подобен път или може да даде някакъв съвет или има аргументирано мнение, нека го сподели!
    Благодаря

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Отивай да учиш в чужбина - за твое добро е!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Отивай да учиш в чужбина - за твое добро е!
    Поне една причина бихте ли могли да дадете, по възможност от личен опит?

    П.С. Наистина, не се заяждам, опитвам се да събера възможно най-много мнения.

  4. #4
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Защото с висше от София, България, никой няма да те приеме толкова сериозно извън България.
    В чужбина имаш много повече възможности и за образование и за работа и за изграждане на себе си.
    Плюс, съм 99.9% сигурна, че ако си останеш тук, след някоя друга година ще съжеляваш адски много за това твое решение, най-малкото защото си избрал зоната на комфорта, пред шанса да имаш по-добро бъдеще.
    Последно редактирано от bijou : 08-20-2017 на 19:52
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  5. #5
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    смени професията

    юристи на всяка клонка вече
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  6. #6
    GerryG
    Guest
    Имам роднини, познати и дори приятели в тази сфера. Да има специализации в чужбина , но са доста скъпички. Ако имаш знания можеш да се реализираш и с диплома от СУ. В Люксембург надали някой местен ще си хване адвокат българин. Ти би ли си хванал в България адвокат с чуждо гражданство? Не мисля. Но с реализация или практика би могъл да се реализираш в чужбина като работиш с български клиенти. Бих препоръчала образование в България и специализация в чужбина.

  7. #7
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Аз бих се притеснявал повече от специалността, която си избрал. Претъпкано е с юристи, повечето не могат да си намерят работа, а другите работят за жълти стотинки. Истината е, че където и да учиш, ако си добър ще успееш. Независимо дали е в София или Люксембург. В България от доста години вече се шири погрешното разбиране, че за да успееш, трябва неминуемо да завършиш на запад, защото видиш ли там е престижно, а тук не. Това в голяма част са глупости. Избери да учиш, това което ти искаш, избери да отидеш да учиш там където ти искаш. Ако правиш нещо, само защото някой ти казва това или онова, ще направиш голяма грешка.

  8. #8
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    да завършиш на запад, защото видиш ли там е престижно, а тук не. Това в голяма част са глупости.
    А тука престижно ли е?!
    По скоро ти пишеш глупости !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  9. #9
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    А тука престижно ли е?!
    По скоро ти пишеш глупости !
    Щеше да е хубаво, ако беше успял да вникнеш в това, което съм написал. Когато успееш да го направиш, може и да си отговориш на въпроса.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си