.
Отговор в тема
Страница 1 от 6 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 143
  1. #1

    Курбан Байрям 01.09.2017

    Има ли тук във форума братя и сестри мюсюлмани ?
    На 01.09 празнуваме празника Курбан Байрям

  2. #2
    Аллах акбар ве

  3. #3
    Супер фен Аватара на Pug_306
    Регистриран на
    Mar 2013
    Мнения
    1 526
    Празнувай си в мангалия !

  4. #4
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    в Япония иди
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  5. #5
    И убивате животни на този празник. Да горите в ада!
    They say the end is coming sooner
    But the end's already here

  6. #6
    Fuck off

  7. #7
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Ellinor Виж мнението
    И убивате животни на този празник. Да горите в ада!
    Не виждам нищо нередно в убиването на животни, щом е за храна.
    Цитирай Първоначално написано от ةتشضل انزفث Виж мнението
    Има ли тук във форума братя и сестри мюсюлмани ?
    Освен теб, мисля че няма в момента. Сигурно е имало и други преди, но те не са активни във форума вече.
    Имаше един с име "Рандомм", който беше от вашите, но той не влиза вече във форума.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #8
    Грозни приятелю , мислил ли си да приемеш исляма ? току виж си преоткрил някакъв нов живот и вземе че ти потръгне ?

  9. #9
    А ти мислил ли си да станеш християнин? Наистина ми е изключително отвратително да знам това, че каквито и да са Боговете, те искат от хората да убиват. Какво е значението дали е животно или човек. Все пак всички сме равни.
    They say the end is coming sooner
    But the end's already here

  10. #10
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Цитирай Първоначално написано от Ellinor Виж мнението
    А ти мислил ли си да станеш християнин? Наистина ми е изключително отвратително да знам това, че каквито и да са Боговете, те искат от хората да убиват. Какво е значението дали е животно или човек. Все пак всички сме равни.
    Това ли наистина мислиш, че е Исляма??
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  11. #11
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Цитирай Първоначално написано от Ellinor Виж мнението
    И убивате животни на този празник. Да горите в ада!
    Ние, християните не колим ли агне за Великден и Гергьовден?
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  12. #12
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от Ellinor Виж мнението
    А ти мислил ли си да станеш християнин? Наистина ми е изключително отвратително да знам това, че каквито и да са Боговете, те искат от хората да убиват. Какво е значението дали е животно или човек. Все пак всички сме равни.
    пропусна че след това трябва да се раздаде месото на бедния и нуждаещ се
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от bijou Виж мнението
    Ние, християните не колим ли агне за Великден и Гергьовден?
    За разлика от мюсюлманите, при християните това не се прави поради някаква религиозна причина или защото, като заколим животното и с кръвта му сме щели да умилостивим Бог, все едно заколеното животно се превръща в някакъв мост към божественото, което е баси малоумието и някакво диво езичество. При християните коленето на животно не е задължително и както каза Харитов християните правят курбан само ако с него искат да нахранят нуждаещите се. Кофти е, когато някои християни свързват Великден или Гергьовден единствено, като повод за огуяване и напиване.
    Последно редактирано от defender : 08-22-2017 на 07:13

  14. #14
    Мюсюлманите си изкупват греховете като убиват животни. Не мога да видя логиката.
    А българите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ядат месо, на който празник им падне, защото такива са традициите. А какво правят по време на постите, ядат месо, защото постите, абе те не са празник значи и не трябва да се спазват. Къде е и логиката тук.
    They say the end is coming sooner
    But the end's already here

  15. #15
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от Ellinor Виж мнението
    Мюсюлманите си изкупват греховете като убиват животни. Не мога да видя логиката.
    А българите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ядат месо, на който празник им падне, защото такива са традициите. А какво правят по време на постите, ядат месо, защото постите, абе те не са празник значи и не трябва да се спазват. Къде е и логиката тук.
    аз имам доста познати които постят идеята не е да изкупуваш грехове а просто да помогнеш
    ако искаш да изкупиш грях иди в джамия или в църква и се моли
    аз реално не съм пленник на религията приемам света по свой си начин но не съм и атеист но повярвай ми има религии в които жертвата има съвсем различен смисъл и се радвай че не знаеш за тях
    явно просто си против яденето на месо

    природата ни е създала месоядни създали ни е хищници също така сме и приспособяващи се и в момента сме на върха на хранителната верига
    не знам за разумен човек който ще тръгне срещу природата обикновено който се пробва не свършва добре

    това че ти жал защото някой умира е разбираемо но все пак всички умираме а и има разлика да убиваш за удоволствие и за да се нахраниш
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  16. #16
    @haritov, опитвал ли си сурово месо, за да твърдиш, че природата те е създала хищник?

  17. #17
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    За разлика от мюсюлманите, при християните това не се прави поради някаква религиозна причина или защото, като заколим животното и с кръвта му сме щели да умилостивим Бог, все едно заколеното животно се превръща в някакъв мост към божественото, което е баси малоумието и някакво диво езичество. При християните коленето на животно не е задължително и както каза Харитов християните правят курбан само ако с него искат да нахранят нуждаещите се. Кофти е, когато някои християни свързват Великден или Гергьовден единствено, като повод за огуяване и напиване.
    'Агнето е изключително важен символ на Великден в Централна и Източна Европа. То представя Иисус и се свързва с неговата смърт, тъй като е принесено в жертва в деня на Възкресението. Християнската традиция представя Иисус като божи агнец.''

    Я пак?
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  18. #18
    А тук няма ли хора, които използват и животни за палта, обувки, чанти. Също има и животински продукти в повечето козметика, или поне се тества върху животни. Това не е хранене, по-скоро е удоволствие. Убиването на животни за храна отдавна не съществува като единствена опция.
    They say the end is coming sooner
    But the end's already here

  19. #19
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Цитирай Първоначално написано от Ellinor Виж мнението
    А тук няма ли хора, които използват и животни за палта, обувки, чанти. Също има и животински продукти в повечето козметика, или поне се тества върху животни. Това не е хранене, по-скоро е удоволствие. Убиването на животни за храна отдавна не съществува като единствена опция.
    Има.
    Навсякъде има.
    Но ние в момента спорим за религии и ядене на животни ..
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  20. #20
    А Haritov каза, че има разлика в храната и убиването за удоволствие. И че един разумен човек не тръгвал срещу природата,но отдавна е направена първата крачка и тя не е от тези, които са отказали месото.
    They say the end is coming sooner
    But the end's already here

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от bijou Виж мнението
    'Агнето е изключително важен символ на Великден в Централна и Източна Европа. То представя Иисус и се свързва с неговата смърт, тъй като е принесено в жертва в деня на Възкресението. Християнската традиция представя Иисус като божи агнец.''

    Я пак?
    Точно това, че Иисус е Божи агнец, отменя животинското жертвопринушение.

  22. #22
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от Telaviv Виж мнението
    @haritov, опитвал ли си сурово месо, за да твърдиш, че природата те е създала хищник?
    да,правил съм и много повече,но какво значение има? не бъркай разума с природните нужди.
    твоя пра пра пра... дядо е ял мамута си всяка вечер печен да не би да е бил много цивилизован?

    Елинор покажи ми как тестват гримове върху заек например ще ми е голям кеф да видя гримирам заек

    няма как да се тестват козметични продукти върху животни понеже нямаме еднаква кожа и разликата е огромна

    все едно да тестваш сладолед във вулкан

    и пак стигам до оня дъртак на Telaviv дето си е ял мамути печени ( усещаш ли как ухае) ако не е утрепал някое животно за да се облече как е щял да оцелее да се размножи да продължи рода си до днес и негов роднина да си направи акаунт тук и да ми задава тъпи въпроси?
    нали като си направя телешка пържола тая пържола е има кожа отгоре ?

    трябва ли да хвърля кожата ? предпочитам да я използвам
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  23. #23
    Не тестват крайните продукти, а съставките. А за зайците- върху тях тестват спирали, и накрая тези зайци ослепяват, а след това ги убиват. Знам, че не е същото като да се тества върху хора, но медицинските марки го правят. Nivea, Garnier, Avon също- а тях доста хора ги избират. Как така не знаеше, че огромна част от продуктите, които и ти използваш са тествани върху животни, а някои дори има животински продукти( и не говоря за мляко, яйца и мед)
    They say the end is coming sooner
    But the end's already here

  24. #24
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от Ellinor Виж мнението
    Не тестват крайните продукти, а съставките. А за зайците- върху тях тестват спирали, и накрая тези зайци ослепяват, а след това ги убиват. Знам, че не е същото като да се тества върху хора, но медицинските марки го правят. Nivea, Garnier, Avon също- а тях доста хора ги избират. Как така не знаеше, че огромна част от продуктите, които и ти използваш са тествани върху животни, а някои дори има животински продукти( и не говоря за мляко, яйца и мед)
    кое не разбра като ти казах че е невъзможно да правиш подобни опити върху животни понеже кожата ни е коренно различна?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  25. #25
    А ти как не разбра, че правят опити върху животни. Не за крайният продукт, а за отделните му съставки. Мисля, че убиват по този начин около 150 млн. животни годишно
    They say the end is coming sooner
    But the end's already here

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си