.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711

    Ценностна система

    Правилно ли е твърдението за промяната в ценностите на човека с навлизането му в дигиталната ера?
    Кои са вашите ценности?
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  2. #2
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Каква промяна.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  3. #3
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Каква промяна.
    ти недей да пишеш в тая тема

  4. #4
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    семейсвото и близките, безусловна подкрепа и сплотеност, ( при радости и проблеми) СЪЩЕВРЕМЕННО свобода и уважение към индивидуалните ни желания, и различия

    индивидуалисти заедно, "със", "срещу" или "въпреки" каквото да е било

    това са ценностите в нашето семейство
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  5. #5
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Хубава и интересна тема!
    Само дано не я оспамят!
    Аз ще я следя с интерес, но засега няма да занимавам останалите потребители с разбиранията ми за ценности .
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #6
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Це...какво?

  7. #7
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    Правилно ли е твърдението за промяната в ценностите на човека с навлизането му в дигиталната ера?
    Кои са вашите ценности?
    Какво е това твърдение, кой/и го е твърдял това ?
    Какво общо имат човешките ценности с дигиталната ера ?
    Дигиталната ера е породена от човека. Тя се образува/ла с дадена цел/идея. Цялото това дигитализиране е средство, което спомага на човека за еди какво си. Но то няма общо с човешките ценности.
    Все едно едно математиката (като наука) да се занимава с проблимете на химията, просто не й е мястото там и няма да стигне до отговора, който търси.

    Не съм си определял ценностите.
    Последно редактирано от SHPAIdURmeN : 11-19-2017 на 15:12
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  8. #8
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от SHPAIdURmeN Виж мнението
    Какво е това твърдение, кой/и го е твърдял това ?
    Какво общо имат човешките ценности с дигиталната ера ?
    Дигиталната ера е породена от човека. Тя се образува/ла с дадена цел/идея. Цялото това дигитализиране е средство, което спомага на човека за еди какво си. Но то няма общо с човешките ценности.
    Все едно едно математиката (като наука) да се занимава с проблимете на химията, просто не й е мястото там и няма да стигне до отговора, който търси.

    Не съм си определял ценностите.
    Точно в тази посока е и моят въпрос. Изменят ли се ценностите на човека, когато е изложен на технологиите? Скоро попаднах в ситуация, в която близък човек, с когото отдавна не се бях виждала, просто си извади телефона и тотално ме игнорира, въпреки че и двамата бяхме пътували с цел да се видим. Къде отиват ценности като истинската комуникация, общуването очи в очи, уважението? Лично смятам, че част от ценностите като състрадание, общуване, доверие и т.н. също се "дигитализират" и при някои започват да отсъстват от невиртуалния свят.

    И математиката се занимава с всякакви проблеми, SHPAIdURmeN.


    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Це...какво?
    Именно.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  9. #9
    Ако човек постоянно е във виртуалния свят няма как да не бъде повлиян в много аспекти. Но същото евентуално се дължи повече на липса на опит в реалния живот. Дали ще се изолираш от обществото в природата, в бибилиотеката или в дигиталния свят, ти прекратяваш връзките.
    Доказано е, че някои игри също развиват негативни чувства.
    Състраданието според мен до голяма степен е вродено. Носим го. Със сигурност семейството и социалната среда оказват много голям ефект върху изграждането на моралните ценности. И въпреки това според мен ние също така се раждаме с него. Носим го, придобито с индивидуалната ни същност.

    Какъв ли ще е света, ако всички започнем да носим дигитални контактни лещи и очила?
    Дали тогава ще усещаме истинските допирни точки между нас?
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 11-19-2017 на 20:18

  10. #10
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    Точно в тази посока е и моят въпрос. Изменят ли се ценностите на човека, когато е изложен на технологиите? Скоро попаднах в ситуация, в която близък човек, с когото отдавна не се бях виждала, просто си извади телефона и тотално ме игнорира, въпреки че и двамата бяхме пътували с цел да се видим. Къде отиват ценности като истинската комуникация, общуването очи в очи, уважението? Лично смятам, че част от ценностите като състрадание, общуване, доверие и т.н. също се "дигитализират" и при някои започват да отсъстват от невиртуалния свят.
    Тази случка не означава, че ценностите отиват някъде, означава, че въпросният човек е бил неадекватен.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  11. #11
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    Правилно ли е твърдението за промяната в ценностите на човека с навлизането му в дигиталната ера?
    Кои са вашите ценности?
    Технологиите променят бита, определено. В момента комуникацията се осъществява бързо, на момента, хората постоянно разполагат с изобилие от информация и това няма как да не се отрази на тяхното внимание. Но всичко зависи от възпитанието на човека и това в каква среда е. Технологиите не е задължително да влияят зле на хората. Според мен проблемът е по-глобален и специално в България за това допринасят съвкупност от фактори, като занижаване качеството на образованието, спорта, културата, срив на средната класа, дегенератски медии, пропагандиращи дегенератски начин на живот и т.н.


    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    Точно в тази посока е и моят въпрос. Изменят ли се ценностите на човека, когато е изложен на технологиите? Скоро попаднах в ситуация, в която близък човек, с когото отдавна не се бях виждала, просто си извади телефона и тотално ме игнорира, въпреки че и двамата бяхме пътували с цел да се видим. Къде отиват ценности като истинската комуникация, общуването очи в очи, уважението? Лично смятам, че част от ценностите като състрадание, общуване, доверие и т.н. също се "дигитализират" и при някои започват да отсъстват от невиртуалния свят.
    А ти как реагира?
    Иначе да, когато човек не общува, социалните му умения закърняват.

  12. #12
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Технологиите променят бита, определено. В момента комуникацията се осъществява бързо, на момента, хората постоянно разполагат с изобилие от информация и това няма как да не се отрази на тяхното внимание. Но всичко зависи от възпитанието на човека и това в каква среда е. Технологиите не е задължително да влияят зле на хората. Според мен проблемът е по-глобален и специално в България за това допринасят съвкупност от фактори, като занижаване качеството на образованието, спорта, културата, срив на средната класа, дегенератски медии, пропагандиращи дегенератски начин на живот и т.н.
    Това не е само в България, но мейнстрийм медиите са като бездънни кладенци с помия, за това си прав.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  13. #13
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Тази случка не означава, че ценностите отиват някъде, означава, че въпросният човек е бил неадекватен.
    Не съм казала, че ценностите изчезват, а че някои се променят (преобразуват или заменят с нови).
    Оттук излиза и още един въпрос. Ценностите на пристрастения същите ли са като на здравия човек?

    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    А ти как реагира?
    Не особено приятно за човека. В последствие се появиха и още проблеми, изхождащи от същата тема. Има граници, след които вече това прераства в болестно състояние.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  14. #14
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Пристрастен в какъв смисъл.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  15. #15

  16. #16
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Пристрастен в какъв смисъл.
    Интернет пристрастен.
    Но и по принцип питах. Нещата са свързани.


    http://naskoart.com/eBooks/Psihotest...tpristrast.htm
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  17. #17
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    По-правилният въпрос е защо индивидите се пристрастяват.

    Усещат липса на нещо, което се стремят да компенсират. Отделно не виждам логика да говорим за ценности у човек, който е зависим ментално и/или физически, следователно е по-субективен дори и от средностатистическия представител на рода си.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  18. #18
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    По-правилният въпрос е защо индивидите се пристрастяват.

    Усещат липса на нещо, което се стремят да компенсират.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Mesolimbic_pathway

  19. #19
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    Напълно и изцяло разбирам какво имаш предвид, благодаря за тази полезна информация.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  20. #20
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    Оттук излиза и още един въпрос. Ценностите на пристрастения същите ли са като на здравия човек?
    Ами твоят приятел е чудесен пример затова, че ценностите на "пристрастения" се изменят(съзнателно или не ).
    Друг е въпроса, защо се е стигнало до там... както дриймъра написа.
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  21. #21
    Ако човекът/компанията ми е мега интересен, не се сещам да си гледам телефона, а иначе се случва да го погледна. Изглежда нямам ценноста система, а правя това, което усещам на момента, без да си налагам рамки и ограничения.

  22. #22
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Каква ценностна система и морал ви гони вас в тази толкова напредналата вече фаза на 21 век? Ценности в България вече не останаха! И морал вече няма тук! Дигиталната епоха е само едно местата, където това ви се набива на очи.

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Аз не се пререждам на опашки, защото имам ценност, че това не е редно и нарушава реда и цивилизацията.
    Но животинските инстинкти на мутричката да си свърши по-бързо работа на гърба на другите, чакащи, го накара да се пререди, защото той не спазва обществения ред, на който се дължи изобщо всякаква цивилизация.

    Та тук виждам бая мутрички, дето не заслужават да живеят в цивилизация, а единствения им принос към нея е че могат да серат върху нея. В цивилизационна среда, само паразитите нямат ценности. За съжаления някой хора продължават да живеят във времето преди цивилизациите и мани другото ами се наричат прогресисти , но това само потвърждава правопропорционалната корелация между тъп и нагъл.

  24. #24
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Indistinct , мислиш ли да си заебеш темата ?
    Или вече си го направила...
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си