.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    34

    Какво да направя?

    Знаех си, че стане така от самото начало. За първа година съм в гимназията. Още когато влизах си мислех как ще се чувствам в клас, в който всички са отличници и бях сигурна, че ще ми е зле. Винаги съм била най-добрата в класа и това ми е доставяло наистина огромно удоволостивие. Откакто влязох имам еднакви или по-лоши от на другите оценките. Винаги са ме затруднявали точните науки, а и за късмет ни се падна много некадърен преподавател. От тази несигурност, че не мога да се справя изкарах и първата си двойка. Чувствам се зле, несъвършена, посредствена, една от всички, която лесно може да бъде заменена. Природата ме е дарила поне с хубаво тяло и това до голяма степеп допринася да не се затворя напълно в себе си. Но какво да направя? Много се подтискам от успехите на другите и пълния провал от моя страна, породен от товя. Знам, че е ужасно да искаш другите да са по-зле от теб, но е неоспорим факт за мен самата и не го отричам в никакъв случай. Просто искам да се справям перфектно, както преди. И знам, че единствената причина това да не се случва не е незнание или тъпотия, а просто несигурност. Като ме погледнаха всички като боклук след тази двойка, включително и родителите ми, на които много държа, ми идеше да се скрия някъде и никога повече да не се показвам. Беше ми приятно да ходя на училище, да се виждам с истинските си приятели, а в тук говоря само с двулични и безчувствени същества. Моля ви дайте ми адекватен съвет и не ме съдете!

  2. #2
    Супер фен Аватара на kompleksar
    Регистриран на
    Oct 2017
    Мнения
    1 070
    Да ти имам проблемите.

    Двулични и безчувствени същества викаш? Явно знаеш, че са на по-ниско ниво от теб, но все пак си създаваш комплекси, само заради некви оценки? Аз така и така не разбрах от какво си толкова несигурна. Няма защо да си несигурна, ти си умна, оценката е просто число, нищо не показва, не обръщай внимание на другите. Обаче гледай и да не си седиш на двойките. Няма лошо и да поговориш с родителите си, те ще те разберат най-добре и вероятно ще вземат най-добри мерки.
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Явно не си го осъзнал,но вниманието което ти обръщам е повече от незаслужено. Не знам в коя група на детската градина си,но определено по начина на мислене си за там. Това,че използваш детски затапки от които ти гарантирам,че няма ефект (може би начесваш бедната на социален живот душа) ! За бъдеще време ако искаш да имаш честта да общуваш с мен си промени обноските,защото съм способен да забравя за твоето съществуване и това трябваше да бъде направено преди много време. Въобще не ми пиши поредния тъп пост! Няма да впечатлиш,няма и да ме удариш в емоциите. Аз съм възпита човек с ниво на интелигентност гарантирано над твоето и още веднъж ти казвам,ако искаш да общуваш с персона като мен си подбирай приказките! Ти решаваш от тук нататък.

  3. #3
    Възраст 17
    Пол мъжки

    “Животът е за всеки, но не е еднакъв за всеки.” - И. Трайков

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от daipet Виж мнението
    Знаех си, че стане така от самото начало. За първа година съм в гимназията. Още когато влизах си мислех как ще се чувствам в клас, в който всички са отличници и бях сигурна, че ще ми е зле. Винаги съм била най-добрата в класа и това ми е доставяло наистина огромно удоволостивие. Откакто влязох имам еднакви или по-лоши от на другите оценките. Винаги са ме затруднявали точните науки, а и за късмет ни се падна много некадърен преподавател. От тази несигурност, че не мога да се справя изкарах и първата си двойка. Чувствам се зле, несъвършена, посредствена, една от всички, която лесно може да бъде заменена. Природата ме е дарила поне с хубаво тяло и това до голяма степеп допринася да не се затворя напълно в себе си. Но какво да направя? Много се подтискам от успехите на другите и пълния провал от моя страна, породен от товя. Знам, че е ужасно да искаш другите да са по-зле от теб, но е неоспорим факт за мен самата и не го отричам в никакъв случай. Просто искам да се справям перфектно, както преди. И знам, че единствената причина това да не се случва не е незнание или тъпотия, а просто несигурност. Като ме погледнаха всички като боклук след тази двойка, включително и родителите ми, на които много държа, ми идеше да се скрия някъде и никога повече да не се показвам. Беше ми приятно да ходя на училище, да се виждам с истинските си приятели, а в тук говоря само с двулични и безчувствени същества. Моля ви дайте ми адекватен съвет и не ме съдете!
    Всъщност и аз бях така в даскало - имах почти винаги само шестици, но заради това постоянно поддържах някакъв имидж на "отличник" и ме беше страх да изкарам по-ниска оценка, за да не разочаровам хората около мен.

    Как го реших? Като се провалих няколко пъти. Имах първата си двойка в университета и това ме съсипа, защото по ирония на съдбата ВСИЧКИ разбраха за това. Обаче после минаха няколко дни и почувствах свобода. Не ме ебеше, защото си доказах, че няма значение.

    Не ти казвам да не се стараеш, но го прави за себе си и защото е хубаво да се трудиш (помага ти да успееш по-нататък в живота).

    Имай предвид, че проблемът НЕ Е, че си изкарала двойка, а че искаш да се харесаш на всички (в случая с оценките си). Научила си като малка, че като изкарваш 6-ци родителите/приятелите ти ти дават одобрение - затова се държиш за тези оценки с всички сили. На тях не им пука какви са ти оценките (в повечето случаи).

    За да преодолееш какъвто и да е ирационален страх - трябва да се случи това, от което се страхуваш, а след това да видиш, че въпреки всичко пак си жива и не е станало кой знае какво. След това няма да ти пука.

    Един ПРАКТИЧЕН съвет, който много ми помага: когато се проваля в нещо (каквото и да било), вместо да го крия, ВЕДНАГА го споделям с някой. Примерно излизам и виждам, че якето ми се е скъсало някъде. Сега имам 2 опции - или да се опитвам през цялото време да скрия скъсаното от всеки, който мине покрай мен, или когато се заприказвам с някой, да му съобщя "Между другото, виж как ми се скъса якето, супер е забавно, ха ха" - сам го превръщам на бъзик, преди другите да успеят да го направят и така печеля, а в същото време съм спокоен и не ми пука.

    Успех.
    Обичам да правя клипове за личностно развитие!

    Facebook: http://facebook.com/dvt32.net
    Instagram: http://instagram.com/dvt32
    YouTube: http://youtube.com/dvt32

  5. #5
    Че по кво толкова е тази двойка

  6. #6
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Проблемът ти е, че досега си свикнала да постигаш успех с определено усилие, сега се налага много по-голямо усилие и провалите допълнително те демотивират.
    Трябва да промениш нещо в стратегията ти за учене и изкарване на оценки, дали това означава да учиш повече, да ходиш на уроци или да питаш за помощ, или да правиш повече доклади, и тн
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  7. #7
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Радвай се, че имаш конкуренция. По-добре втори в Рим, отколкото първи в Галия, не си ли съгласен/на.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  8. #8
    Скъпа(леле тва обръщение колко го мразя), значи си 8ми клас, напълно нова среда-разбирам. Аз съм на 15, 9ти клас, разполагам с повече личен опит и наблюдения, дано да са от полза. Леко е дълго, но вложих старание, защото сутиацията ми е до болка позната.

    И аз като теб знаех, че в гимназията вече след 7ми клас ще сме разпределени и че ще има повече умни глави в класа. Определено съм наясно за какво лицемерие, двуличност, мазнене и курвенски номера става въпрос. Отне ми да речем почти цял 8ми клас да се науча не да го игнорирам, а да променя гледната точка. В смисъл? Научих се да не страня напълно от конкретните хора, а даже ако може по един или друг начин да изразявам приятлеско отношение . В началото идеята ми се струваше толкова абсурдна и невъзможна дори немислима колкото на теб сега. Дали станахме приятели? Много сме далеч от приятелство. Дали им се мазня? Не. Още сте в началото на историята ви като клас(така де, половината на първи срок) и имаш време да създадеш подобно впечетление, а и не мисля, че за такова кратко време си успяла да покажеш колко ги ненавиждаш. Поддръжането на проформа приятелски отношения допринася за по-малко напрежение и може дори да е полезно в някои ситуации. Тази част я давам по-накратко, за повече уточнения-конкретни въпроси; ако добия известна представа за въпросните образи ще е по-лесно, а и така друг в същото положение ще се посъветва.

    И сега май по-належащото-твоите оценки, въпросната двойка и факта, че вече има и други силни по успех. Ще започна с кратко въведение, т.е. моите първа и втора двойка, с което едновременно ще представя различни гледни точки.

    Първа двойка-беше написана и защото не знаех, но ако не бях говорила нямаше да се случи. Текна ми една сълза и веднага реших, че доблестно ще я поправя. Всъщност знаех че една няма да е проблем, затова я подписах в бележника вместо майка ми заедно с още редица оценки(баща ми одобряваше). На следващата родителска обаче г-жата показала на родителите дневника и майка ми кво да види-2. И така леко се разправяхме с нея.
    Втора двойка-вече с опит от цяла една двойка, тази я приех като разнообразие в скучния ми бележник(че то само шестици). Дали я поправих-определено и то с лекота. Майка ми пак не беше много на кеф ама такова е.
    Не знам коя точна наука споменаваш, но ако е математика, разбирам. Още в ранна детска възрас(2ри клас) получих първата четворка по математика и нещо не се трогнах. За физика ли си говорим? Старата г-жа по физика беше ад, а настоящата е цербер .
    Както виждаш е въпрос на гледна точка. Още нещо, което е много хубаво да имаш предвид:

    Щом точните науки са ти слабост, предполагам учиш в езикова гимназия или такава със засилено изучаване на език, така ли е? Значи сега. Основното. Е. Че. След 7ми клас човек се пренасова към нещо, което му върви, съвсем очаквано е да се затрудняваш с точните науки. В 8ми клас и нагоре матуриала вече става наистина много ама много повече от нормалното. Дали това да те стресира? Предлагам моята гледна точка-не. Защо? Това означава, че има много материал за изхвърляне, а тва означава, че ще учиш по-малко. Защо? Защото си в училище за езици,предполагам, и това, върху което ще се съсредоточиш са езиците, литуратурата и още нещо евентуално. В крайна сметка не е разумно човек да очаква и изисква от себе си повече от колкото може, защото така се объзсърчава и губи стимул-не повтаряй тази грешка! Не се примирявай просто с неприятния факт, че не може да си добра по всичко-РАЗБЕРИ, че това е така и че това, не е нещо подсъдимо, нито срамно. Относно тези в класа, които са те погледнали с лошо око заради двойката-как те ще приемат твоите двойки зависи от твоето лично отношение към двойките. Не става въпрос да не ти пука, но ако покажеш, че ги приемаш просто като оценки и се научиш да си над тях, те ще видят, че това не те притеснява и няма да създадеш впечетление на бележкар. Обясни на родители те си това, че вече не е добре(а не е и нужно) за теб да учиш както до преди, защото в вече си влязла където искаш, учиш каквото си си избрала и се съсредоточаваш върху него; не че по предметите, по които не ти върви няма да учиш, но просто както казва баща ми "трябва да си правиш мениджмънт на усилията", т.е. да преценяш по какво колко да учиш и да запазваш съзнанието си чисто и психиката-стабилна. Силно се надявам родителите ти да проумеят това, но най-вече ти самата. От полза е за човека да разбира и осъзнава собствените си слабости(като точните науки) и да разбере, че пак има висока стойност въпреки тях. Когато знаеш в какво не си добър, по-лесно предвиждаш проблемите, например по кой предмет може да закъсаш скоро и т.н. Когато имаме предвид евентуалните проблеми от поне близкото бъдеще, сме по-спокойни и не ги приемаме с такова напрежение. Аз например не уча всеки урок по половината предмети, дори понякога по месец и нещо не се захващам сериозно, а само така през пръсти, колкото да имам представа и по някое време понаваксвам, но пак без много зор.

    Няма точна формула за ученето, намери си цака. Избягвай максимализма и перфекционизма-никой не е перфектен, следователно перфектното е недостижимо за нас, следователно не можем да сме перфекти в училище, на работа и т.н.

    Още нещо-имаш хубаво тяло? Оу, прекрасно. Не съм лезбийка, харесвам само и единствено мъже, но докато се учех да гледам под друг ъгъл на кифлите в класа, открих в тях хубави качества за жена(но някои други техни качества засенчват въпросното хубаво качество) и как да кажа-имам си изградена представа за привлекателна жена-има самочувствие, не само заради тялото си(защото тази е проста), но и заради ума си, заради това че може да е пълноценен партньор и да взема адекватни решения и да не изпада в кризи или да създава драми около себе си. Така, леко се отклонихме от темата. Та идеята ми е работи върху самочувствието, без да ставаш надменна кучка; гради самочувствието си и не позволявай на това, че даден предмет не ти е сила да го срива. Когато се научиш да подминаваш провалите с усмивка, определено самочувствието ти ще е стабилно и няма да се влияе и за напред от подобни неща!
    Ако нещо по-конкретно те интересува, питай! За да сме от полза тук във форума, ще е добре да разясниш повече неща като например да дадеш кратко описание на въпросните хора.
    Последно редактирано от RalllBr : 12-01-2017 на 18:47

  9. #9
    Междодругото коментара на dvt32 е супер-радвай се когато това, от което те е страх се случи, защото това е идеална възможност да преодолееш страха!

    https://goo.gl/images/t8U2su
    Последно редактирано от RalllBr : 12-01-2017 на 18:48 Причина: Исках да добавя линк към изображението, жестоко е!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си