.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 27
  1. #1

    Пъпки по лицето

    Здравейте! Момче на 14години съм с проблем- пъпки. Повечето са комедони и малко черни точки в областта на носа. Поддържам си лицето чисто- използвам продуктите на Здраве за склонна към акне кожа. Лицето ми не е с много пъпки, но искам да нямам пъпки. Какво ще ми препоръчате? Маски, дерматолог, продукти или нещо друго?

  2. #2
    Супер фен Аватара на crazyfenka
    Регистриран на
    Oct 2013
    Град
    Sofia
    Мнения
    1 824
    Ти си в пубертета..малко ще ти е трудно да нямаш пъпки.Възможно е когато използваш даден продукт да нямаш пъпки за даден период от време ама те си се появяват когато си искат.Всеки минава през това,някои имат много а други по-малко. Мий си лицето всеки ден сутрин и вечер и може да използваш този продукт 2-3 пъти през седмицата,помага.
    https://apteka.framar.bg/30010421/%D...-%D0%BC%D0%BB-




  3. #3
    Супер фен Аватара на ~The Smile~
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    1 738
    Нормално е да имаш акне, сега те първа ти се появяват. Старай се да ти е чиста кожата, да не е мазна, да ядеш повече плодове, можеш да ходиш и на козметик, за да ти почистват лицето (козметиците не са само за жени!). Продуктите на Акне Аут ми помагат при пъпки, особено червения лосион много яко ги пресушаваше за 2-3 дена.

  4. #4
    Пробвай Акне БП 5 - супер резултат дава - изчиства пъпките тотално! Преди него със сапун с неутрално PH си миеш лицето.

  5. #5
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Не лъжете момчето, че всички в пубертета имат такъв проблем или въобще някакви пъпки. До кожа е, ако щеш - до човек, някои сме късметлии и имаме пъпки в годината по веднъж, а тва оъпки в пубертета не знаем какво е, освен от чуждия опит.
    С правилно хранене, почистване на кожата по два пъти дневно по правилния начин и с правилните продукти, хидратиране, абсолютен отказ от пипане на лицето освен при почистване и грижа, нещата ще се получат или поне ще са по-леки и поносими. Купуваш си измивен гел за чувствителна кожа - почистват по-леко, не изсушават чак толкова колкото за мазна/акнеична кожа и не са агресивни + няма да причинят алергии - и чистиш сутрин и вечер. Забрави за четки и механично почистване, защото всяко ръчкане, чесане и стискане на пъпки ги разсърдва и може да пренесе мо, което ще доведе само до още пъпки. Ексфолиантите на физическа основа също не са никак добра идея, добре е да ползваш химичен такъв с AH и BH киселини + ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНО Е ДА НЕ ЗАБРАВЯШ ЗА СЛЪНЦЕЗАЩИТАТА, защото тия киселини правят кожата фоточувствителна и се получават гадни изгаряния и петънца. За тия неща бих препоръчала да се консултираш с дерматолог, за да ги обясни по-добре. Ако искаш да ползваш масла вместо серуми и хидратантни кремове търси масла с нисък комедогенен индекс, защото колкото по-висок комедогенен индекс има дадено масло, толкова повече запушва порите и образува нови и нови пъпки. Понякога можеш да си ползваш и маски, но отново бих се допитала до дерматолог за това точно коя и с какъв ефект. Лосионите и кремовете на Биотрейд от тая им серия за акнетична кожа - акне аут - са много добра алтернатива за лекуване на акне, а и са на достъпни цени, прегледай и тях. Един хубав навик е и да пиеш много вода - на моята суха кожа, дехидратираща се от всичко, пиенето на поне литър и половина вода дневно действа супер добре, всеки дерматолог ще те посъветва същото + това хидратира целия огранизъм. Има формули за килограмите ти и количеството вода, можеш да потърсиш и да се приучиш да го правиш. Освен това е добре да си направиш и хормонални изследвания, които да разчете отново лекар, за да е адекватно лечението и да е И отвътре, ако има проблем там. Козметици смятам, че няма да ти помогнат, ад3кватна лекарска помощ му е майката. И постоянство. Тия неща, ако ги правиш редовно, ще ти се отплатят многократно след време и ще си щастлив, че си се грижил за кожата си. Кожата е най-големия орган по тялото и трябва да се грижиш за нея адекватно и според нуцщждите и, изследвай какво действа добре при теб и ако нещо евентуално те кара да се изпъпчваш повече от нормалното, разкарай го. И само не позволявай на останалите кретенчета да ти се подиграват, когато разберат за това колко се грижиш за кожата си, щото децата и тийнейджърите могат да са доста груби. Това, че се грижиш за себе си не е женствено или гейско, ти не си болен и не си длъжен да търпиш подигравки за това.
    квак

  6. #6
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Оу, забравих нещо, ще прощавате за двойния пост. Ако се бръснеш вече, НЕ ИЗПОЛЗВАЙ АФТЪРШЕЙВ НА СПИРТНА ОСНОВА, а някакъв хидратиращ крем или балсам за след бръснене. И си сменяй често самобръсначката, защото също като четките ще пренася заразата. И НИКАКВО БРЪСНЕНЕ НА КОНТРА, ЕЙ! Само по посока на косъма! Иначе рискуваш повече пъпки и врастнали косми.
    квак

  7. #7
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    По темата: в случай като твоя, само антибиотици може да ти помогнат!
    Никакви мазила или други неща за външно приложение няма да ти помогнат.
    Козетиците също са безсмислени и скъпи. Трябва да отидеш на лекар дерматолог да ти изпише антибиотици! Ако ти предпише нещо друго (особено мазила), смени лекаря докато не отидеш при някой, който да ти изпише антибиотик!

    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Не лъжете момчето, че всички в пубертета имат такъв проблем или въобще някакви пъпки. До кожа е, ако щеш - до човек, някои сме късметлии и имаме пъпки в годината по веднъж, а тва оъпки в пубертета не знаем какво е, освен от чуждия опит.
    С това съм съгласен!
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    ... всяко ръчкане, чесане и стискане на пъпки ги разсърдва и може да пренесе мо, което ще доведе само до още пъпки.
    Това са глупости - причините за пъпчасването идват отвътре, а не отвън! Именно затова трябват лекарства за вътрешно, а не за външно приложение!
    Как иначе ще обясниш появата на дълбоките пъпки?
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Един хубав навик е и да пиеш много вода - на моята суха кожа, дехидратираща се от всичко, пиенето на поне литър и половина вода дневно действа супер добре, всеки дерматолог ще те посъветва същото + това хидратира целия огранизъм.
    Това е добър съвет.
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Ако се бръснеш вече, НЕ ИЗПОЛЗВАЙ АФТЪРШЕЙВ НА СПИРТНА ОСНОВА, а някакъв хидратиращ крем или балсам за след бръснене. И си сменяй често самобръсначката, защото също като четките ще пренася заразата. И НИКАКВО БРЪСНЕНЕ НА КОНТРА, ЕЙ! Само по посока на косъма! Иначе рискуваш повече пъпки и врастнали косми.
    Това са пълни глупости!
    Ти от кога си бръснеш лицето, че да знаеш как влияе на пъпките?!?
    Няма нищо общо между бръсненето на лицето (дори на контра) и акнето! Врастналите косми са съвсем различно нещо от акнето!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #8
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Грозен, кога почна и от козметика да разбираш?! Остави тая тежка тема на хората, които реално се занимават и им е интересно, моля те. Антибиотици, господи... за акне. Много си прав, че е възможно да идва проблема от вътре, даже има едно нещо, наречено хормонално акне. Споменала съм да си направи изследвания. Ама антибиотици някой, ако му изпише, пича трябва да тича с 200. Външната грижа за кожата, наред с вътрешното лечение, дава резултати. Важно е да хидраткраш, да не разнасяш бактерии, да не раздразваш. Иначе както казах рискуваш още и още пъпки.
    Не е нужно да си бръсна лицето, за да знам как НЕ се прави. Интересно ми е как няма мъж сред познатите ми, който като се обръсне и кожата не му е раздразнена и изпъпчена. Явно в друг свят живея.
    Тва медицинската козметика от унито никак не го разбирам, къде съм тръгнала мед. сестра така?!
    квак

  9. #9
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Антибиотици, господи... за акне. Много си прав, че е възможно да идва проблема от вътре, даже има едно нещо, наречено хормонално акне. Споменала съм да си направи изследвания. Ама антибиотици някой, ако му изпише, пича трябва да тича с 200.
    Хормоните особено в пубертета, докато тялото все още се развива, при някои хора предизвикват прекалено омазняване на кожата. Това е генетично.
    Тая мазнина може да стане развъдник на микроби, които да предизвикат инфекция. Мислиш ли, че тая инфекция си стои само в пъпките, а не се разнася по кръвен и лимфен път и до други места по тялото?! Как иначе се появяват акне-пъпки и на други места, а не само по лицето и как се появяват дълбоките пъпки?!
    Ако си мед-сестра, това не може да не го знаеш !
    За това трябват антибиотици! Всичко останало е само палиативна грижа, която не лекува.
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Не е нужно да си бръсна лицето, за да знам как НЕ се прави. Интересно ми е как няма мъж сред познатите ми, който като се обръсне и кожата не му е раздразнена и изпъпчена. Явно в друг свят живея.
    Тва медицинската козметика от унито никак не го разбирам, къде съм тръгнала мед. сестра така?!
    Бръсненето няма абсолютно нищо общо с акнето. Инцидентен врастнал косъм - също! От бръснене на лице явно нищо не разбираш по обективни причини и това ти е простено. Непростимо е обаче да се изказваш категорично, по въпроси като този, които не разбираш.
    Раздразването на кожата след браснене, най-често е чисто механично, заради тъпо ножче или неправилно бръснене с прекалено натискане и стържене. В началото кожата е нежна и лесно се раздразва, след време свиква с бръсненето и всичко е точно!
    В пубертета раздразването на кожата при бръснене става по две причини - кожата е по-нежна и не е свикнала с бръсненето и второ пубертетите не са се научили още да се бръснат като хората. Бръсненето на контра също няма нищо общо с акнето, просто при контрата трябва остро ножче и по-прецизна техника, за да не се раздразни кожата механично.

    Кажи на "мъжете сред познатите ти", да използват по-качествени бръсначки и най-вече да си оправят техниката на бръснене !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  10. #10
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Гений, идеята е възможно най-малко да дразниш кожата и да я изсушаваш за тва с бръсненето. И възможно най-малко да си разнасяш заразата. За тва и не са препоръчителни физически ексфолианти (това ДРАСКА и така изчиства мъртвата кожа); за тва не са препоръчителни четки тип Кларисоник или силиконените по дм (щото разнася мизерии); за тва и трябва да си сменя по-често самобръсначките и нещата за грижа - защото там, където има влажна среда и микроби, всичко се размножава; за тва не трябва да си пипа лицето (щото разнася и "цапа" нещо, което се опитва да държи възможно най-чисто).
    Акнеична кожа не се лекува с антибиотици. Ходи го кажи това на дерматолог да ти се смее. Антибиотик, ако подуе лимфни възли, при някаква инфекция или нещо такова. Антибиотика нито ще повлияе, нито ще помогне да не излизат повече пъпки. Други неща ше оправят работата.
    Просто изключително много те моля да не се месиш повече с кретении, щото някой ще вземе да се върже. Както казах, спориш с човек с 6ца по мед. козметика и не - за жалост не показваш познания.


    Авторе, ся се сетих и за чаено дърво само на непогоряла пъпка, но пак говори с дерматолог.
    квак

  11. #11
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Гений, идеята е възможно най-малко да дразниш кожата и да я изсушаваш за тва с бръсненето. И възможно най-малко да си разнасяш заразата.
    Я пак?!
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Хормоните особено в пубертета, докато тялото все още се развива, при някои хора предизвикват прекалено омазняване на кожата. Това е генетично.
    Тая мазнина може да стане развъдник на микроби, които да предизвикат инфекция. Мислиш ли, че тая инфекция си стои само в пъпките, а не се разнася по кръвен и лимфен път и до други места по тялото?! Как иначе се появяват акне-пъпки и на други места, а не само по лицето и как се появяват дълбоките пъпки?!
    Хайде, като си експерт по медицина с "6-ца", дай ми обяснение на това и отговори на тези въпроси, след като мислиш, че разбираш повече от мен .
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Антибиотика нито ще повлияе, нито ще помогне да не излизат повече пъпки. Други неща ше оправят работата.
    Това какво си учила не ме интересува, аз тези неща ги говоря от личен опит.
    През пубертета много ми излизаха пъпки и съм пробвал абсолютно ВСИЧКО за да се отърва от тях!
    НИЩО от предписаните мазила не даде ефект, единствено ми помогнаха антибиотиците, макар и за кратко, докато ги пиех. След като ги спрях пъпките пак избиха и така докато не преминаха от само себе си към 23-24 годишна възраст!

    След като разбираш толкова от медицина, би ли дала обяснение на това?!
    Макар че какво ли питам - ти си най-обикновена медицинска сестра .
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  12. #12
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    не съм на ти с козметиките
    но антибиотици се взимат само в краен случай, изключително вредни са, а някакви временни пъпки не са основателна причина да си скапваш здравето. така де, не взимай антибиотици, осен ако не е крайно наложително

  13. #13
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Гений, лекувал си акне с антибиотици, разбираш ли колко е идиотско това изначало като твърдение? Акнето НЕ Е болест, а симптом на нещо по-голямо, то е станало, защото си имал по-голям и скрит проблем. И ти като повечето случаи най-вероятно си бил с акне на хормонална основа, претупали са те с антибиотици, както всички правят за всичко, БЕЗ да са ти направили изследвания и БЕЗ да те пратят при друг, където наистина разбира от това. Дънил си антибиотик, ебавал си си организма, излекувал си ги за ден-два/месец и пак на ново. Отделно не си се грижил за чистотата на кожата и не си мазал с нищо, за да погарят пъпките, предполагам? Как искаш да излекуваш симптом за няколко дни антибиотик? Проблема е бил по-дълбоко. Много пъти и аз казах, че е възможно най-адекватно автора да комбинира и двете, а не само едното - какво недоволстваш?
    Не видях къде се хваля, че съм идеалната, завършил професор или нещо повече от "обикновена" сестра. Казвам, че съм завършила въпросните курсове по естетична и дерматологична медицина и мед. козметика, които бяха спуснати в унито, с отличен. Имам още доооста да уча, но ти и това не знаеш, както личи. Тва, което се искаше от мен, го изкарах и научих, за да завърша по тоя начин. Мога с това да помогна до тая степен на въпросното момче. Ти с антибиотиците не помагаш, а подклаждаш претупването, щото някой кретен утре ще те прочете, ще иде на дерматолог и ще си иска антибиотиците, обаче, никой няма да му обясни какво-как, щото на никой не му се занимава с неща, където хората вярват, че са нормални. За пореден път - не ставай за смях и си затвори устата, че ставаш смешен.
    квак

  14. #14
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    ...някакви временни пъпки ...
    При мен тия "временни" пъпки траеха 10 години!
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Акнето НЕ Е болест,...
    Добре, може да не е болест, но е инфекция, която може да се разпространи по вътрешни пътища (кръв и лимфа) и не си стои само в пъпките както си мислиш ти, или ще отречеш и това ?!
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    ...симптом на нещо по-голямо, то е станало, защото си имал по-голям и скрит проблем.
    Какъв например?!
    И защо пъпките изчезнаха от само себе си по-късно?
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    ...не си се грижил за чистотата на кожата...
    Това пък как го реши?! Къде съм казвал, че не съм си чистил кожата?!
    Миех си лицето всеки ден със сапун. Понякога и по два пъти на ден за да не е мазна кожата.
    Освен това пъпките нямат нищо общо с бръсненето - излизаха ми по цялото лице, а не само където се бръсна! Нямаше никаква връзка!
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    ...не си мазал с нищо, за да погарят пъпките, предполагам?
    Бях пробвал всякакви мазила - акне аут, зинерит, гелове, лосиони и нищо не помогна!
    Един дерматолог ми предписа и някаква бяла гадост, която ми приготвиха в една аптека по рецепта - имаше вид на гипсов разтвор за замазки и смърдеше ужасно! Дадох сума пари за тия мазила и нищо не помогна!
    Смених сума ти дерматолози, докато една не ми предписа антибиотици. Това беше единственото което наистина помогна, макар че ефектът беше само докато ги пиех!
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Проблема е бил по-дълбоко.
    Например къде/какво?
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Много пъти и аз казах, че е възможно най-адекватно автора да комбинира и двете, а не само едното - какво недоволстваш?
    Тия мазила са същите от години и не действат! Само излишно хвърлени пари на вятъра.
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Не видях къде се хваля, че съм идеалната, завършил професор или нещо повече от "обикновена" сестра. Казвам, че съм завършила въпросните курсове по естетична и дерматологична медицина и мед. козметика, които бяха спуснати в унито, с отличен.
    ми хубаво...
    Ти като си учила медицина, би трябвало да знаеш, че не всичко действа еднакво при всеки.
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    За пореден път - не ставай за смях и си затвори устата, че ставаш смешен.
    Не мисля .

    И още нещо:
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Акнето НЕ Е болест...
    Я пак ?!
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BA%D0%BD%D0%B5
    https://en.wikipedia.org/wiki/Acne
    Последно редактирано от Грозния : 03-24-2018 на 19:42
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  15. #15
    Супер фен Аватара на kompleksar
    Регистриран на
    Oct 2017
    Мнения
    1 070
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Явно не си го осъзнал,но вниманието което ти обръщам е повече от незаслужено. Не знам в коя група на детската градина си,но определено по начина на мислене си за там. Това,че използваш детски затапки от които ти гарантирам,че няма ефект (може би начесваш бедната на социален живот душа) ! За бъдеще време ако искаш да имаш честта да общуваш с мен си промени обноските,защото съм способен да забравя за твоето съществуване и това трябваше да бъде направено преди много време. Въобще не ми пиши поредния тъп пост! Няма да впечатлиш,няма и да ме удариш в емоциите. Аз съм възпита човек с ниво на интелигентност гарантирано над твоето и още веднъж ти казвам,ако искаш да общуваш с персона като мен си подбирай приказките! Ти решаваш от тук нататък.

  16. #16
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Отказвам се да споря с човек, където лекува акне с антибиотици и казва на хората да правят същата тъпотия. Казах ти какъв най-вероятно ти е бил проблема 100 пъти и що антибиотика е действал само докато го пиеш - не ти увира главата. Тая, където ти е писала антибиотици, дано си изяде дипломата сама, че за друго приложение не се сещам да има.
    квак

  17. #17
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Отказвам се да споря с човек, където лекува акне с антибиотици и казва на хората да правят същата тъпотия. Казах ти какъв най-вероятно ти е бил проблема 100 пъти и що антибиотика е действал само докато го пиеш - не ти увира главата. Тая, където ти е писала антибиотици, дано си изяде дипломата сама, че за друго приложение не се сещам да има.
    Тори ти твърдиш и че акнето не е болест - тогава какво е?!
    Защо по интернет на много места пише че е заболяване?!
    Пише също и че акнето се предизвиква от бактериална инфекция, която не е само външна. Известни са и бактериите, които го предизвикват.

    Нещата които твърдиш, не се потвъждават нито от личния ми опит, нито от източници на информация.
    Кой е прав тогава?! Или информацията в нета също е невярна, а само ти си права ?!

    Посочи източници, които подкрепят твоята теза !
    Как ще обясниш съществуването на бактериите, които предизвикват акнето и как според теб трябва да се борим с тях?

    Освен това не ми отговори конкретно на нито един въпрос, с което доказа, че познанията ти по медицина "с 6-ца" са посредствени и дори напълно неверни!

    Да пази Бог от такива "медицински" работници, като теб, учили в някой пропаднал "университет" или кварталния козметичен салон !

    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Отказвам се да споря...
    Ще приема това като гузен опит да признаеш че си в грешка .

    Последно редактирано от Грозния : 03-25-2018 на 10:47
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ще приема това като гузен опит да признаеш че си в грешка .

    хахахахаа , добре го каза !
    машаллах !

    само аз ли никога не съм имал пъпки през живота си ?

  19. #19
    Тези кремове са проверени и действат:

    1. "Sebium Global" на "Bioderma"
    2. "Бял крем" на "Рачев" - много е бял и трябва хубаво да го разнесеш, но хубаво изсушава пъпките
    3. Кокосово масло - купуваш си го от Лидъл, Кауфланд или от друг хранителен магазин. Въпреки, че е е мазно, веднага затваря порите и пъпките намаляват. Ако не става за пъпките ти, може и да се добавя към храната, много е полезно.

    Но разбира се, много зависи и от кожата ти.

  20. #20
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Важното е че извадих на показ, колко разбира "медсестрата" тори и я направих за смях !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  21. #21
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Като си толкова по-"на ти" с нещата, ще ми кажеш ли само ЗАЩО, МАМКА МУ, пъпките ти не са си заминали с антибиотика, а чак като си направил 23-4 години?
    квак

  22. #22
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Като си толкова по-"на ти" с нещата, ще ми кажеш ли само ЗАЩО, МАМКА МУ, пъпките ти не са си заминали с антибиотика, а чак като си направил 23-4 години?
    Защото тогава омазняването е намаляло, а оттам и средата за развитие на тия микроби.
    Антибиотиците действаха наистина, макар и временно. Те не осигуряват имунинет - след като ги спреш, може пак да се заразиш ако има подходящи условия за това (в случая омазняване). Не бъркай "антибиотик" с "ваксина" - и на това ли не са ви научили ?!

    Ето виждаш ли че за всичко си има разумно и логично обяснение ?
    Ще отговоря на всякакви други въпроси, стига да мога ! Ако не мога да отговоря, ще го призная публично или по-скоро не бих започнал спор, който мога да загубя !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  23. #23
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Аха, а за тва свръх-омазняване микробите ли са причината или друго и какво по-точно? Я кажи да чуем всички.
    квак

  24. #24
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Аха, а за тва свръх-омазняване микробите ли са причината или друго и какво по-точно? Я кажи да чуем всички.
    За пубертет да си чувала ?!
    Това свръхомазняване се случва при някои хора, най-вече заради многократно повишените нива на тестостерона по време на пубертета.
    Реакцията не е еднаква при всички по 2 причини:
    1. различните нива на тестостерона в различните хора в пубертет
    2. при различните хора, мастните жлези имат различна чувствителност към тоя тестостерон и при някои хора омазняването е по-силно. Това е генетично (както и първото).

    При вас жените, пиенето на някои видове противозачатъчни, въстановява хормоналния баланс в нормата и акнето може да изчезне, освен това при жените тоя хормон е много по-малко по обективни причини. Но при мъж кво праим?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  25. #25
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Тъй, а хормони кога и дали се лекуват с антибиотици, ще кажеш ли?





    Ако смяташ, че има лекарства, лекуващи хормони ЕДИНСТВЕНО И САМО като противозачатъчни и ЕДИНСТВЕНО И САМО за жени, грешиш. Но това не е предмет на темата.




    Сега вече възможно ли е да престанеш с простотиите? Благодаря.
    квак

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си