PDA

View Full Version : най добре е...



AvLee
10-15-2004, 10:59
В коя страна според вас са най-добре настроени към чужденци.
ПП.Във всеки случей не е Франция!

techCandy
10-15-2004, 16:55
ooo da opredeleno ne e Franciq
mnool gi marzq, prosti sa kolkoto si iskat
ami ela na sam, az do sega (po4ti 5 meseca) ne vidqh nqkoi da me prenebregva ili da me gleda na kryv za6toto sym bylgarka
nai- malkoto se otnasqt s uvajenie kym men
nai- malkoto!

BABY_SEXY_GIRL
10-15-2004, 19:50
ПП.Във всеки случей не е Франция!

A za6to misli6 taka? :roll: Obosnovi se! :wink:

Murderdoll
10-15-2004, 19:57
mi na4i az sqko lqto hodq v rusiq...
i ne sam zabelqzala nqkfo po osobeno
otno6enie kam men poradi pri4inata
4e jiveq v Bg...de da znam,moje bi e
za6toto tam si izlizam s moite si priqteli
det sa sviknali we4e 4e ne jiveq v rusiq..
ama nz..ne si predstavqm kak moje da se otnasqt
zle s teb samo za6toto si 4ujdenec :? :? :?

AvLee
10-16-2004, 08:48
ПП.Във всеки случей не е Франция!

A za6to misli6 taka? :roll: Obosnovi se! :wink:

Във Франция са големи националисти и шувенисти.Ако си чужденец,отношението не е особено добро.Имаме приятелка която живее там и въпреки че има хубава работа,това не се променя.
В Лувара всички надписи са на френски и ако не знаеш...твой си проблем.А ако им заговориш на английски,не очаквай да ти отговорят с удоволствие(най-вече по старите хора).Така че Франция не е най-добрия избор за имиграция!

BABY_SEXY_GIRL
10-16-2004, 12:04
AvLee, 10x 4e mi otgovori, be6e mi lubopitno :)

10-16-2004, 12:06
ПП.Във всеки случей не е Франция!

A za6to misli6 taka? :roll: Obosnovi se! :wink:

Във Франция са големи националисти и шувенисти.Ако си чужденец,отношението не е особено добро.Имаме приятелка която живее там и въпреки че има хубава работа,това не се променя.
В Лувара всички надписи са на френски и ако не знаеш...твой си проблем.А ако им заговориш на английски,не очаквай да ти отговорят с удоволствие(най-вече по старите хора).Така че Франция не е най-добрия избор за имиграция!
Ti v luvara xodila li si?

wild_baby_
10-17-2004, 16:39
Az sum hodila v Turkey:) Imat mnoo gotino mnenie za nas vsichki! Govorqt ni na ''kom6i'' ne ni gledat zlobno! Golqmi pi4ove sa turcite :wink:

LunnaSvetlina
10-17-2004, 17:24
Аз не съм пътувала кой знае колко, но ми направи впечатление, че в Лондон непознати хора ми предлагат помощ, без дори да съм ги молила. На два пъти ми се случи да ме спират и да ме питат дали не съм си изгубила. :lol: А когато питах някого за нещо, било то посока или от къде мога да си купя нещо, или пък за автобусите... абе, каквото и да е, бяха много мили и ми обясняваха много учтиво. :D

А спомените ми от Германия не са кой знае колко много, защото ходих преди четири години, но това, което остана в съзнанието ми беше, че много малко хора ми отговаряха на английски, когато питах, защото аз немски не знам.

10-17-2004, 18:28
Franciq naistina ne e nai dobrata strana za emigraciq za6toto e trydno da se ozakoni6 i tnt ...otnosno do luvara kato vleze6 tam ima bezplatni knijki na frenski ryski nemski italianski ispanski...cenite na biletite za napisani na angliiski i frenski...a otnosno d otova za angliiskiq...ne vsi4ki xora znaqt da govorqt na agliiski men naprimer ytre nqkoi ako me spre na patq i me pita ne6to na angliiski nqma da moga da mu otgovorq 6toto ne moga a ne 6otto ne iskam..i v 4yjbina ne sa 4yjdencite koito spavat bulgarite ami sa balgarite koito pravqt mrasno na bulgarite(v pove4eto sly4ai)

DiEsEl_GiRl4eTo
10-18-2004, 16:13
В Германия пък е много трудно да те приемат, да те допуснат до себе си. Много хладни хора са, необщителни, обаче приемат ли те веднъж, то е 100% :)

hahavteen
10-18-2004, 16:40
В Германия пък е много трудно да те приемат, да те допуснат до себе си. Много хладни хора са, необщителни, обаче приемат ли те веднъж, то е 100% :)

Napulno sum suglasna! :wink:
Ina4e ne znam v koia strana ni priemat nai-dobre... Az sum jiviala samo v Kipur i Gurcia i da vi kaja imaha dosta predrasudaci.. :roll:

b3b3poHka
10-19-2004, 10:22
Az ne sym napuskala Bg :) no ucha tyrizam i dokolkoto znam i sum uchila sym ostanala s takiva vpechatleniq che v Germaniq vyobshte ne sa gostopriemni,a tykmo obratnoto za Italiq.. :roll:

loli82
10-20-2004, 12:53
murderdoll,moze bi za6toto rusnazite i balgarite imame sxodna kultura i obi4ai,zatova te priemat dobre.a pak i ti samata kaza 4e hodi6 tam za vakanziite,ne zivee6 postoianno.az sam obikolila po4ti ziala zapadna evropa, v tova 4islo i germania,za koiato tolkova mnogo govorite+ severna afrika,i vsi4ki se otnasiaha prekrasno s men.savsem drugo e kogato zivee6 v dadena strana.az sam ziviala 4 godini v libia i sega ve4e 4 godini ziveia v kipar.i sam saglasna sas slan4ice,4e te imat golemi predrasadazi.ako ti kaza kolko pati sam si izplakvala o4ite ot unizenia,za6toto ako si ot balgaria i si zena,zna4i si k...a,i mogat da ti otpraviat kakvi li ne predlozenia,vapreki 4e li4no az ziveia s na6ite tuk i u4a v kolez,za koito se pla6tat mnogo pari,koito dori mestnite ne mogat da si pozvoliat,otno6enieto e absolutno sa6toto.za tova az sam ograni4ila kontakta si s mestnite do minimum.prosto samo v bg moze6 da se 4uvstva6 nai-dobre.a za vaprosa koia e stranata,kiato bi ni priela dobre,ne znam,no sas sigurnost ne e niakoia zapadna strana.pove4e zalagam na malki arabski darzavi,za koito niama zna4enie 4e si ot izto4na evropa,nali vse pak sme ot evropa????

zeluvam vi!!!!!

Dobrina`
10-20-2004, 13:11
murderdoll,moze bi za6toto rusnazite i balgarite imame sxodna kultura i obi4ai,zatova te priemat dobre.a pak i ti samata kaza 4e hodi6 tam za vakanziite,ne zivee6 postoianno.az sam obikolila po4ti ziala zapadna evropa, v tova 4islo i germania,za koiato tolkova mnogo govorite+ severna afrika,i vsi4ki se otnasiaha prekrasno s men.savsem drugo e kogato zivee6 v dadena strana.az sam ziviala 4 godini v libia i sega ve4e 4 godini ziveia v kipar.i sam saglasna sas slan4ice,4e te imat golemi predrasadazi.ako ti kaza kolko pati sam si izplakvala o4ite ot unizenia,za6toto ako si ot balgaria i si zena,zna4i si k...a,i mogat da ti otpraviat kakvi li ne predlozenia,vapreki 4e li4no az ziveia s na6ite tuk i u4a v kolez,za koito se pla6tat mnogo pari,koito dori mestnite ne mogat da si pozvoliat,otno6enieto e absolutno sa6toto.za tova az sam ograni4ila kontakta si s mestnite do minimum.prosto samo v bg moze6 da se 4uvstva6 nai-dobre.a za vaprosa koia e stranata,kiato bi ni priela dobre,ne znam,no sas sigurnost ne e niakoia zapadna strana.pove4e zalagam na malki arabski darzavi,za koito niama zna4enie 4e si ot izto4na evropa,nali vse pak sme ot evropa????

zeluvam vi!!!!!Hey i az sum zhivyala v libia, molya te drasni mi edno pismo na dobrina23@hotmail.com mozhe da se poznavame ;) Inache sum suglasna s tova koeto kaza, mogat da ti otpravyat nai-razlichni predlozhenia

Nekasa4a
10-20-2004, 17:56
Az sam jivql v Kipar tam be6e gore dolu dobre :D

siskata_
10-21-2004, 09:41
I az ne ostanah o4arovana ot otnoshenieto na francuzite. Po skoro parijanite de, ne sum obikalqla cqla franciq. No v London sa mnogo gotini. ne znam za6to kazvat 4e angli4anite sa studeni.

amy lee
10-21-2004, 16:44
dosega ne sum napuskala bg,no edna fr e jivqla v gurciq i tam horata sa ujasni robovladelci.otvratitelni bili na harakter i bili mnogo konservativni

dafi86
10-22-2004, 10:43
Az ne sym napuskala Bg :) no ucha tyrizam i dokolkoto znam i sum uchila sym ostanala s takiva vpechatleniq che v Germaniq vyobshte ne sa gostopriemni,a tykmo obratnoto za Italiq.. :roll:

i v Germania i v Italia sum bila i naistina e taka kakto ti go kazva6. v Italia horata naistina sa mnogo liubezni i gostopriemni. Za Germania ne moje da se kaje sa6toto. V Garcia sa6to ne e zle. Vav Francia e ujas. Abe ot tezi strani v koito sum bila v Italia horata sa nai-dobri.

skorpionkata1
10-24-2004, 18:37
zdr kak e?emi spored men nai dobre e da si jivee6 v bulgaria..........

so many times
11-06-2004, 20:13
za Francia bqhte absolutno pravi ,4e sa strashno golemi shovinisti...te nqma da ti otgovoroqt na angliiski poradi prostata pri4nia ,4e mnogo malko znaqt angliiski.ili ako ti otgovorqt na angliiski ,nishto nqma da razberesh.za da te poglednat shto gode normalno ,trqbva da govorish na frenski...no dori i na frenski za tqh vinagi 4ujdencite si ostavat kato nqkakva po -nizsha rasa ...tova e polojenieto... :roll:

ProstoAz
11-07-2004, 09:32
Аз съм ходила само в Турция и там хората са мн. приятни...Като те видят и незнам как, но познават, че си от България и почват да те заговарят и да ти викат "комши" и некви такива...Абе много са печени. Много от тях знаят и английски и сме си говорили.
Аз ходя всяка година на море там. И миналата година от персонала на хотела имаше много готини хора, в смисъл такъв че постоянно бяхме с тях и беше мн. весело. С едната даже след това си писахме и писма (тя единствено знаеше префектно английски, другите го знаеха само малко). А пък и понеже вече 3 години ходиме в този хотел (още от създаването му) и там някои вече са ни научили и като отидем и почват да ни заговарят дали не сме били и миналата година там и така...
Или пък като отидеш да си купиш нещо (блузка или нещо такова) и като почнеш да се пазариш и те понеже си "комши" ти го дават по-евтино.
Абе в Турция въобще не може човек да се оплаче от отношението на хората към българите. :P

Иначе по темата - Америка...Искам да живея някъде в САЩ примерно...В Ню Йорк, Чикаго, Холивуд...
Но най много си ме кефи България...Лошото е, че просто по-трудно може да се реализира човек. :roll:

P1ra71nQ
11-07-2004, 18:51
Mi i az dokolkoto znam v Italiq sa mnogo gostopriemni.Za Shveicariq-stava,zavisi na kakvi hora shte popadnesh.Ima hora tuk koito me priemat dobre i koito ne me priemat dobre, no tova e normalno.Navsqkyde e taka

nar
01-15-2005, 22:11
kato ve4e kazah,ruskinq sam,no mozhe bi i moeto mnenie e interesno za vas..za rusiq moga da kazha 4e po-princip obi4ame 4uzhdenci,oba4e zavisi otkade sa.i tuk ima malko rasisti koito mrazqt negari,kitaici i.t.n.tuk ne obi4at kavkazci kato 4e4enci,azerbajdjanci i ako edin bulgarin e dosta 4eren,na vsqka stapka 6te mu nalozhi da pokazva pasporta.a ina4e horata e gostopriemni.hodih v italiq,tam ima razlika mezhdu juzhani. i severqni.juzhni hora sa po-prosti,po-bedni i po-gostopriemni ot severnite.mnogo dobro otno6enie kam 4uzhdenci e v izrael,tam vsi4ki iskaha da mi pomognat s ne6to.mnogo priqtno be6e!a v bg nito edin pat ne zabelqzah lo6oto otno6enie kam men,mozhe bi za6toto govorq malko...

cvetence
04-04-2005, 19:27
emi na4i predolagam , 4e v angliq ni priemat po-dobre ot nqkoi dr . darjavi kato na prime Germany , no tva e za6toto(predpolagam) v Angliq ima hora ot cql svqt , dokato v Germania moje bi malko ili mn ni oprili4avat na blizkite ni kom6ii turcite..a tam nali znaete , 4e ima mn turci i moje bi germancite 4uvstvat turcite , kakto nie -ciganite , smisul nekvi natrapnici , deto i te se vodqt ot moqta na nacionalnost , a ne sa... :roll: :roll: :roll:

foxy_f
04-04-2005, 20:23
emi na4i predolagam , 4e v angliq ni priemat po-dobre ot nqkoi dr . darjavi kato na prime Germany , no tva e za6toto(predpolagam) v Angliq ima hora ot cql svqt , dokato v Germania moje bi malko ili mn ni oprili4avat na blizkite ni kom6ii turcite..a tam nali znaete , 4e ima mn turci i moje bi germancite 4uvstvat turcite , kakto nie -ciganite , smisul nekvi natrapnici , deto i te se vodqt ot moqta na nacionalnost , a ne sa... :roll: :roll: :roll:

da i az ne moga da se opla4a ot Angliq v tove otno6enie pone... :roll:
mia si i izkliu4eniq oba4e: vaperki vsi4ko tuka po straite angli4ani i angli4ankite ot "aristokraciqta" sa golemi rasisti i za tqh Angliq e nai velikata strana vav sveta a vsi4ki drugi sme edva li ne o6te kanibali grrrr.... :x

karamel4eto`m
04-06-2005, 13:16
ПП.Във всеки случей не е Франция!

A za6to misli6 taka? :roll: Obosnovi se! :wink:


xaxa te ni mrazqt samo zaradi tva deto gi otstranihem na svetovnoto kvalifikaciite 94 ta molq tee sekiz nae 4e ne ni obi4at 4e haresvat haha !

Germaniq i amerika

baby_one
04-07-2005, 06:20
spored men vav vsqka strana shte sanastroenie ne mnogo blagopriqtno vsimisal ne 4 ene haresvat 4ujdencite ,no vse pak te sa 4ujdi ne sa ehni sanarodnici i kato za na4alo vseki 4ujd budi podozreniq otkade e kakav e zashto e doshal v staranata za turizam ili rabota vseki 4ovek dokato oopznae 4ujdeneca se darji malko nastrani pak osobenno ako nemogat da se razberat za ezika