PDA

View Full Version : Споделете....



Dance_princess
10-15-2004, 16:21
Предлагам тук всеки да споделя нещо за себе си...
Ако искате пишете всеки ден по малко, каквото се сетите, ако искате пишете наведнъж, но важното е да е нещо лично за вас, което другите не знаят. Мисля, че хем ще е интересно, хем ще се опознаем повече

LunaTriCk
10-15-2004, 18:50
имам 3-то зърно на гърдите :!:

Murderdoll
10-15-2004, 19:14
haha verno li :shock: i kak e da si s 3 zyrna :P

10-15-2004, 19:34
:x Не прецаквайте яката тема плийз...
Ми аз например имам плакат на мечо пух над леглото си , а в косата ми няма два кичура с еднаква дължина... или цвят. :)

Dance_princess
10-15-2004, 19:35
1) обичам понякога да оставам сама и да си мисля за живота си
2) обичам да слушам тъжни песни, особено когато съм в кофти настроение
3) от време на време са натъжавам без особена причина
4) лесно мога да се разплача- на хубава песен, филм, след някой разказ, както и ако се почувствам наранена
5) не знам дали имам истински приятели
6) напоследък музиката ми оказва много силно влияние и често изтръпвам, ако чуя някоя песен, която харесвам
7) не съм се влюбвала в никого
8) искам хората да ме харесват и съм прекалено зависима от тяхното мнение
9) често пъти след като пия алкохол, в началото съм весела, а после се сдухвам много
10) искам да изживея много интересни, приятни и различни неща
11) обичам да гледам през прозореца
12) дразня се, когато дистанционното на телевизора е в някой друг и той сменя програмите
.......
Вие сте... А аз като се сетя пак ще пиша

- това съм го писала в един форум, така че може някои от вас да саго чели :roll:

P.S. Грахче, знам, че беше пуснала подобна тема :roll: - надявам се, че нямаш нищо против тази. Просто мисля всеки да споделя по нещо за себе си, когато се сети нещо по интересно :wink:

rosskata
10-15-2004, 19:38
:x Не прецаквайте яката тема плийз...
Ми аз например имам плакат на мечо пух над леглото си , а в косата ми няма два кичура с еднаква дължина... или цвят. :)

Това съм аз,де...
Друго...
Обичам тъжни филми и книги, пия много и понякога без причина, имам малко, но истински приятели и отскоро си имам собствена стая.
Много съм разхвърляна, когато имам пари ги харча за глупости , а после съжалявам...
Винаги съм искала да си имам свой собствен стил, но не се получава.
Обожавам да чета книжки... :roll:

aBeP4eTo
10-15-2004, 19:43
Miiii oK :lol:
1) Obicham sebe si adski mnogo spored mnogo hora sam naduta puk to tui vuuuobshte ne e vqrno !
2) Ne moga da obicham ili pone az taka mislq !
3) Golqma kupondjiika sam nqmam ravna taka de obshto vzeto bez mene kupon ne stava :shock:
4) V u-shte mi vikat "Shtrudel" "Pegi Bundy" i "Kralicata na Gluopstite"
5) Konfkliktna lichnost :!: :oops: Adski vesela i lesno naranima ! 6) I az neznam dali imam istinski priqteli :cry:
7) Iskam da preuspeq da imam qko semeistvo i momichence s kudreva kosa kato mene !
8 ) Mnogo obicham da tancuvam.
9) Vinagi iskam i sam de razlichna ot vsichki ostanali az si imam moi stil,harakter az sam az :!:
10) Vseki den predi da izlqza se poglejdam v ogledaloto si kazvam
"Koito ne me haresva da ne me gleda , a koito me haresva ne me zaslujava!" :P

Murderdoll
10-15-2004, 19:51
mi na4i...mnogo sam gadna...
mnogo hora me mislqt za naduta,pyk
vsy6nost ne sym...
mnogo lesno se karam s nqkoi,no
nikoga ne se sdobrqvam pyrva koeto
e mnogo gadno...
po4ti za vsi4ko si imam sobstveno mnenie
koeto nai 4esto ne syvpada s mnenieto
na drugite...
hihihihi nad legloto si imam plakat na scooby doo:)
po4ti se haresvam takava kakvato sym,makar
4e ima i ne6ta koito bih promenila v sebe si...
no v kraq na krai6tata..koito ne me haresva,nqma vkus.. :roll:

LunaTriCk
10-15-2004, 22:43
мразя се

GalYol
10-15-2004, 22:58
Ще ми бъде трудно, ама да фидим :arrow:
1)много обичам да чета книжки(особено за втората световна война)
2)не пуша, но наваксвам с пиене и особено с ходене по мъже
3)водя си списък на мъжете, с които съм спала
3)имам си две-три супер, ама адски добри приятелки(една от тях е Роската) и не знам какво бих правила без тях
4)за първи път от доста време си поставям някаква определена цел и упорито я следвам :arrow: стискайте палци да успея
5)целта ми е да уча психология, защото много ми се иска да мога да разбирам хората и да им помагам, когато не са наясно със себе си
6)имам си коте (казва се Мая, а на Роската котето се казва Бонифаций ахахахахаха, не се бъзикам)
7)и аз като Роската обичам тъжни филми и книги
8)седя и се чудя кво още да измился за себе си и понеже утре съм на бачкане спирам с мисленето и бягам да спинкам

Murderdoll
10-16-2004, 00:04
sy6to taka pisha s udebeleno 4erno za da mi otiva na podpisa i kartinkata:)))))))) :oops: :wink:

AvLee
10-16-2004, 09:38
1)гадна съм,обичам винаги да става на моето
2)голяма егоистка съм(понякога)
3)не пуша(мразя цигарите)
4)много трудно харесвам някого,но после...
5)често обичам да си стоя сама,и да си мисля...
6)когато съм приятелка на някой,значи съм му истинска приятелка
7)влиая се от чуждото мнение(лошо)
8)трудно някой може да разбере каква съм,понякога се държа по един,друг път по съвсем различен
9)много често си мисля как ще постъпя в дадена ситуация,но като дойде тази ситуация...въобще не спазвам това нещо
10)обичам да споря,държа на своето..дори и да не съм права
11)понякога се правя на интересна само за да впечатля някой,но май прекалявам
12)някои хора ме мислят за студена и безчувствена,но всъщност не е така
13)не обичам особено да показвам чувствата си
14)не правя нещо само защото някой друг го прави
15)обичам да изслушвам хората и ако мога да им помогна с нещо
16)хубав филм може да ме разплаче
17)не помасям лошото отношение към някой(освен ако не си го е заслужил)

DeaTHroW-ReC_F
10-16-2004, 13:05
mii kwo..gadna sum tupa sum..mraza se..mrazete me i vie..

Тед:)
10-16-2004, 17:35
Аз пък съм голяма романтичка...Направо трагичен случай...Освен това съм ужастно голяма мечтателка..Любимия ми цвят е розовото толкова е мило и сладко..Напомня ми за бонбонче..Струва ми се че предразполага към едно такова сближаване..Не мислите ли??Ето!!!Това е другият ми проблем..Много разсъждавам...Бих казала прекалено много..Обичам да се будя сутрин и да се излежавам в леглото,като подслушвам хората от долния етаж,разговора на нашите в другата стая..или пък просто се заслушвам в света около себе си...Обичам като вали да седя някъде до прозореца и да си мисля....Обожавам да седя на тъмно..Просто ей така..Да си седя сама..Чуствам се безкрайно спокойна...Предпочитам да отида на кафенце само с една две приятелки отколкото с огромна тълпа познати...Напивала съм се само два пъти..Но и двата бях трагикомична гледка...Не пуша често..Само ако съм в тежка депресия..А това не се случва често...Мисля че съм слънчев човек...Почти винаги съм усмихната...обичам да се запознавам с нови хора...Влюбена съм в морето.... :oops:

The Goodbye Girl...
10-16-2004, 20:02
Ами... Хммм... Не обичам да се самопреценявам, но мога да опитам...
Прекалено много мисля. Никога не отказва нещо, което не съм пробвала преди това. Искам да знам кое какво е. Стремя се да бъда различна от другите напук и все ми се струва, че някой ще си помисля, че копирам. Не мога да казвам 'Обичам те'. За мен думите са нищо. Съжалявам, че отрязах едно момче. Не понасям нетолерантността. Мекошава съм. Недоверчива съм. Като говорим за вяра - не вярвам в Господ, не вярвам в науката. За мен нещата не са едностранни, не са толкова сложни и не са съвсем случайни. Не вярвам, че някой въобще ще прочете, но пък си направих един бързичък анализ. Все е от полза. :wink:

raffy
10-17-2004, 17:26
трудна работа...
еми 1-вото, което направо удивява всички около мен е,че мога да прекарам цял ден четейки. е, какво му е странното на това :lol: за мен е супер нормално.
и аз много мисля, ейййй, ама много. сякаш ако не анализирам всичко около мен, ше се побъркам. и точно това често ме кара да страдам, щот се задълбочавам в неща, които не са чак толкоз важни. често плача... за каквото ми падне. говоря си сама (е, приемам го като размисъл на глас :roll: )
е, това май горе-долу обобщава най-личните неща за мен. а, имам огромна нужда да обичам. не знам защо....

wild_baby_
10-17-2004, 17:27
1. Ponqkoga imam nujda da poplacha dori i bez prichina. SPOX ne mi se sluchva chesto!
2. Ne mi puka za chujdoto mnenie, osven za tova na nashte i na gajeto mi!
3. Imam adski mnogo priqteli,koeto vsu6nost nz dali e dobre!
4. Ponqkoga mnogo revnuvam nai-dobrata si priqtelka ot drugite v kompaniqta!
5. Chesto se sduhvam na pesni!
...

Dharma
10-17-2004, 17:44
mii oki na4i
1.ot vreme na vreme se mrazq :shock: ,a i ot vreme na vreme drugite me mrazqt...hihik
2. kato nqkoi me razdrazni,prosto stavam super,mega gadna,ama ina4e sum si dobri4ka:)
3. mrazq horata,koito si mislqt 4e znaqt vsi4ko i si mislqt 4e sa nad ostanalite,a su6to i tezi,koito na se iskreni
4. muzikata mi povi6ava nastroenieto :? :) :lol: :D
5. ot vreme na vreme napravo samata az ne se poznavam:P
6. govorq,kogato spq :wink:
7. awe super vesel 4ove4ec sum :D

aBnOrMaL_BaBy
10-17-2004, 21:33
Адски съм ревнива , най-големия възможен инат съм, много лесно се сърдя и много лесно се паля,но и много лесно прощавам.Обичам адски много най-добрите си приятели и незнам какво бих правила ако не са те. И най-голямата ми тайна - имам 5 бели косъма на главата! :wink: :P

Baccara
10-18-2004, 10:10
1. Обичам да чета книги.
2. Да съм сам понякога.
3. Обичам тишината.
4. Обичам шумът на дъждовните капки по стъклото.
5. Да си пийвам кафенце с приятели.
6. Да се разхождам
7. Да слушам музика до дупка.
8. Да гледам мачове и да псувам играчите.

Айде стига толкова глупости.

Dance_princess
11-02-2004, 19:53
:arrow: много обичам сладкото
:arrow: искам да обиколя Света
:arrow: почти не пия газирано- спрях след като разбрах, че е вредно и калорично
:arrow: правя много неща, само защото знам, че са полезни- пия повече вода, ям лимони, пия зелен чай, качавм се пеш по стълбите....
:arrow: а други не правя, защото са вредни
:arrow: обичам да наблюдавам хората около мен, да слушам какво си приказват, да следя реакциите им
:arrow: предпочитам да истината пред лъжата, ако някой мисли нещо лошо за мен- да ми го каже в очите, даже бих могла да се опитам да се поправя
:arrow: на моменти ми се иска просто да замръзна и да се събудя след много време, когато нещата са се наредили по по-добър начин
:arrow: умея да пазя тайни, но трудно споделям своите
обичам изненадите
:arrow: преди много ме беше страх, когато има буря, но сега даже ми е приятно да гледам светкавиците и да слушам дъжда
:arrow: мразя, когато в нас подреждам и измисля място на дадено нещо и после никой не го спазва
:arrow: обичам да танцувам, но най- много се отпускам, когато съм сама или пък точно обратното- около мен има супер много хора ( когато съм в дискотека и всеки си прави кефа, а не само гледа другите )

Lubo eli
11-02-2004, 20:01
obi4am da pla4a
mnogo sam nahalna
belia mi sutiem me draznitolkova mnogo iskam:bial kolan,4erno ele4e,dalgo iake i ogromna 4antasavsem malko sam naduta
obogavam pesenta Ne se promeniai na Valia i Joro liubimeca
pla4a na filmi,...,mnogo sam 4ustvitelna :cry: :( :wink:
obi4am pica s mngo ot liutivia ket4up i cola
obogavam da lega do niakoe mom4e ili da seda-ama gotino da e mom4eto
goliam inat sam :wink: :? :x :)
Lubimia mi 4as e literatura :D :D :D
mrazia fizikata,matematikata i geografiata :x :x
iskam mnogo da preli4am na raina ili na anelia :D :D
iskam da otida v india :P

LiNkiN4eTo
11-02-2004, 21:04
:idea: puk az sum mn otka4ena :!:
:idea: obi4am da slu6am muzika :!:
:idea: mrazq 6ibanata 4alga :!:
:idea: mn obi4am da leja s priqteli na leglo ili na zemq :!:
:idea: obi4am da stoq na tumno s nqkoi ( s i bez muzika :!:
mn ne6ta obi4am i mn ne6ta mrazq :!: :wink:

amy lee
11-02-2004, 21:29
mrazq 4alga
mrazq opera
mrazq klasi4eskata muzika
obojavam punk,rap,dance,pop,neo metal
obojavam sladkoto
obi4am s nai dobrata mi priqtelka da si razkazvame suni6tata ve4er na tumno
obojavam da igraq hek
mnogo 4esto me4taq
no nai mnogo obi4am DASLU6AMMUZIKAi mn dr ne6ta,ama sa ne se se6tam

P1ra71nQ
11-02-2004, 21:30
1. Обичам да чета книги.
4. Обичам шумът на дъждовните капки по стъклото.
5. Да си пийвам кафенце с приятели.
7. Да слушам музика до дупка.
:arrow: (ponqkoga)kogato si legna vecher se seshtam za vsichki hubavi momenti(situacii) s moite friends i so poplakvam :cry:
:arrow:mnogo sym liubopitna :oops:
:arrow: mnogo obicham da se "razbivam" na disko
:arrow: zimata obicham da stoq po 1 chas vyv vanata :roll:
:arrow: :oops: :roll: ot malka kato ostana sama(v staqta ili v apartamenta,na ulicata) imam chuvstvoto che nqkoi me nabliudava :oops: :roll:
:arrow: kogato ima grymotevici me e strah
:arrow: po stenite na staqta sa okacheni snimki,zashtoto me e strah da ne zabravq licata na liubimite mi hora :oops:
:arrow: mnogo iskam shar-pei
:arrow: mnogo me kefqt neshtata svyrzani s Diddl
:arrow: ne se haresvam mnogo mnogo :shock:
:arrow: obicham da kritikuvam horata :twisted: ( losho)
:arrow: obicham vecher kato si legna da si pravq planove
:arrow: obicham da spq pri nai-dobrata mi priqtelka(sled kato ne sme se vijdali s meseci) i da si prikazvame do 5 chasa sutrinka :shock:
:arrow: predi okolo 2 godini,kato ne me puskaha na disko lyjeh nashte che otivam na gosti na nqkoi i hodih na disko :P
............................................
kato se setq neshto drugo shte go napisha

winnie_girl
11-03-2004, 08:37
страхотна тема :!: миналият път не писах в нея, но сега може би искам да се изясня и сама със себе си така че:::


1. Луда глава съм:))) тук няма спор
2. На моменти съм толкова отвеяна... все едно съм в някакъв друг свят! Ей така си седя и си гледам през прозореца ... или пък дори гледам в "празното" пред мен
3. Много се смея :D , но и понякога много се сдухвам за незначителни неща.. поне бързо ми минава и пак много се смея...:))
4. Правя много простотии, за които съжалявам след това
5. Не пуша и винаги се карам на пушачите около мен.. опитвам се да ги накарам да спрат
6. Държа на приятелите си! Понякога се чудя дали са истински, но се сещам за някои от жестовете им и в повечето случаи ми минава
7. Обожавам да танцувам.. МНОГО!!
8. Не мога без музика.. харесвам много стилове
9. Романтична съм... но на моменти не вярвам в любовта
10. Обичам да оставам сама понякога, да си пусна тъжна музика и да си мисля..
11. Същевременно обичам да има много хора около мен и да купонясваме
12. Имам нуждата да знам, че хората ме харесват (като характер) .. ако знам, че някой не ме харесва, търся грешката у себе си и се измъчвам за това...
13. Често съм като кошче за душевни отпадъци..
14. Лесно се доверявам на хората за много неща, но наистина близо до себе си съм допъснала много, много малко хора
15. Това лято реших, че ще правя това, което искам на момента без да мисля за другите (попринцип винаги мисля за другите и за това какво ще си помислят)... при което направих няколко неща, за които съжалявам (е и някои, за които не)
16. На моменти не се разбирам с мама, а тя толкова много ме обича и аз се държа като егоист и ми е много кофти:(
17. Аз съм от хората, които познават много народ.. и имат много близки познати:) .. не знам дали това е за добро..
18. Обичам спокойствието.. и дивата природа:)
19. Слушам джаз, а не познавам друг на моята възраст , който да му се кефи:П
20. Обичам да обичам!!!
21. Опитвам се да изтругна омразата от себе си и да не мразя никого
22. Опитвам се да стана по-добър човек...



ами това за сега:))

winnie_girl
11-03-2004, 08:48
23. мога да направя copy/paste на всичко, което е написала Dance_princess и то да важи за мен, което ме шашна!!....




1) обичам понякога да оставам сама и да си мисля за живота си
2) обичам да слушам тъжни песни, особено когато съм в кофти настроение
3) от време на време са натъжавам без особена причина
4) лесно мога да се разплача- на хубава песен, филм, след някой разказ, както и ако се почувствам наранена
5) не знам дали имам истински приятели
6) напоследък музиката ми оказва много силно влияние и често изтръпвам, ако чуя някоя песен, която харесвам
7) не съм се влюбвала в никого
8) искам хората да ме харесват и съм прекалено зависима от тяхното мнение
9) често пъти след като пия алкохол, в началото съм весела, а после се сдухвам много
10) искам да изживея много интересни, приятни и различни неща
11) обичам да гледам през прозореца
12) дразня се, когато дистанционното на телевизора е в някой друг и той сменя програмите
много обичам сладкото
искам да обиколя Света
почти не пия газирано- спрях след като разбрах, че е вредно и калорично
правя много неща, само защото знам, че са полезни- пия повече вода, ям лимони, пия зелен чай, качавм се пеш по стълбите....
а други не правя, защото са вредни
обичам да наблюдавам хората около мен, да слушам какво си приказват, да следя реакциите им
предпочитам да истината пред лъжата, ако някой мисли нещо лошо за мен- да ми го каже в очите, даже бих могла да се опитам да се поправя
на моменти ми се иска просто да замръзна и да се събудя след много време, когато нещата са се наредили по по-добър начин
умея да пазя тайни, но трудно споделям своите
обичам изненадите
преди много ме беше страх, когато има буря, но сега даже ми е приятно да гледам светкавиците и да слушам дъжда
мразя, когато в нас подреждам и измисля място на дадено нещо и после никой не го спазва
обичам да танцувам, но най- много се отпускам, когато съм сама или пък точно обратното- около мен има супер много хора ( когато съм в дискотека и всеки си прави кефа, а не само гледа другите )


освен " 7) не съм се влюбвала в никого " ...

Bolid1
11-03-2004, 10:12
1. Ponqkoga se mrazq, ponqkoga ne
2. Predi me beshe strah ot grumotevicite, a sega kogato vali i gurmi zastavam do nqkoi prozorec za da gledam :)
3. Pove4eto mi priqteli me haresvat zashtoto gi izslushvam i znaqt 4e vsi4ko mogat da spodelqt s men.
4. Mn obi4am da slusham muzika
5. Kogato sum sred hora koito ne poznavam mn dobre ili ot skoro sum malko sramejliva :oops: a ina4e kogato sum sred blizki se durja normalno i mn izbuhvame :)
6. Mn obi4am kotkite
7. V momenta ne se seshtam drugo :roll:

Satanas_daughter
11-03-2004, 13:16
1.mi chesto mislia che jivota mi nestruva
2. padam si perverzna
3.kakto i malko razsistka hich ne mi ponasiat ciganite
4.imam strashno mnogo priateli no nito edino t tiah struva neshto
5.mrazia vsiakva druga muzika koiato ne e metal
6.mrazia curkvi
7mrazia vsichko koeto ne e svurzano s metal,gothica cherna magia ili satanizum

Murderdoll
11-03-2004, 14:22
ooo kato pro4etoh za cyrkvite
:arrow: ne sym vlizala v takava ot blizo
polovin godina we4e :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sy6to mn mn mn se interesuvam ot vampiri i satanizam
i sam satanistka
:twisted: :twisted:

hahavteen
11-03-2004, 15:34
-Ne obi4am da spodeliam problemite si.
-Pove4eto hora me misliat za nadyta.
-Obi4am da sum vinagi prava.
-Ima samo edin 4ovek na koito moga da se doveria napulno i tova e Съни.
-Moga da sly6am pesenta "Truly,Madly,Deeply" s 4asove bez da mi pisva.
-Sly4valo mi se e da 4eta prez celia den bez da iam,piq ili hodia do toaletna! :shock:
-Obi4am da poly4avam SMS-i ot Martin i LS ot Stoian(LunaTriCk)
-Obi4am da ostavam sama
-Ne obi4am niakoi koito ne poznavam dobre da me razpitva kak sum i kakvo mi e

LunaTriCk
11-03-2004, 16:56
Много съм добър на CS, днес направо ги смазах в масака...

Грахче
11-03-2004, 17:01
1. Страшно злопаметна съм и хората лесно ми падат в очите.

2 . Месец след като прочета някоя книга си спомням от нея само дали ми е харесала или не, кои са героите и как свършва. Рядко нещо повече. :?

3. Често имам съмнението,че не обичам никой друг освен себе си. Дори семейството си.

4. Като много мъничка като ходех до тоалетната почвах да разказвам приказки на бойлера ( приличаше ми на човек ) и се застоявах поне половин час,защото разказвах ли разказвах и си мислех,че на него му е много интересно...

5. Понякога не мога да различа кое е стар сън и кое истински спомен.

6. Мразя името си и когато трябва да го кажа цялото ( Катерина ) се чувствам някак... неудобно.

7. Мразя рожденият ми ден. Цялото това лицемерие и внимание ме задушават.

8. Обичам да получавам подаръци без повод, а не по празници или определени случай.

9. Не понасям малки ревливи/пищящи деца. Така ми играят по нервите,че понякога едва се сдържам да не цапардосам някое...

П.П
Dance_princess, нп :)

HaPpY_GiRl
11-03-2004, 20:26
1.Обичам мрачното време
2.Обичам много да слушам музика
3.Обичам да клюкарствам
4.Обичам да се разхождам
5.Понякога чета книги
6.Мисля че съм безчувствена и се плаша от това
7.Обичам да гледам филми,не си падам по романтичните
8.Обичам мистериозните неща
9.Искам да отида в Египет при пирамидите
10.Не съм надута,гледам да не обръщам голямо внимание на чуждото мнение.
11.Не харесвам никой
12.Обичам да си похапвам по всяко време на денонощието
13.Хване ли ме лигата,побърквам всички около себе си,а после много ми се спи :oops:
Ами това е горе-долу :wink:

amy lee
11-03-2004, 20:57
mnogo obi4am izvunzemni
mrazq da mi se burkat
ako nqkoi spe4eli doverieto mi,trudno go gubi
dosega samo edin 4ovek zavinagi mi e izgubil doverieto,i toi e biv6iqt mi nai dobur priqtel
ne ponasqm kogato nqkoi se zaqjda s men,posle da mi kaje 4e az sam se zaqjdala
mrazq nqkoi da sudi za horata bez da gi poznava dori malko
obi4am 4esnostta

WingsOfButterfly
11-20-2005, 08:35
ami .. az vqrvam na vsi4ko i vsi4ki .. vypreki che znam che ne trq taka s edna duma naivna sym .. adski sym naivna.Nemoga da se syrdq dylgo a i tfa ne trq da e taka.Proshtavam adski byrzo (sledvashtata replika e izvestna) .. izopshto ponqkoga se chudq dali ima neshto normalno v men ..

teenkopele
11-20-2005, 20:02
С няколко думи:

:arrow: Кефя се на музика!
:arrow: На купончета!

И НА ЖИВОТА НАЙ-МНОГО ! :wink: