PDA

View Full Version : Десет важни правила за форума-предназначено за хората тук!



обичлива
10-15-2004, 20:53
Макар като един представител на типичен гост,аз искам все пак да ви предложа някои неща:
1. Глупавите теми,които бяха запълнили форума преди , да бъдат "игнорирани" по един много хитър начин-да не пишем нищо в тях-тоест с липса на мнения,което ще е най-добрия начин за доброволен протест срещу простотията. Няма смисъл да си тровим нервите и да постваме нещо от рода на : "абе ти добре ли си,такива теми трябва веднага да бъдат изтривани от модераторите,ти си някакъв извратеняк и т.н." ;т.е.-да не доставяме такова удоволствие,че е писано нещо по темата им на тия прословути гости,пилеейки си времето в нета и чудейки се каква глупост да съчинят;
2. Да пишем САМО и само на български и да няма никакви уголемявания и намалявания на шрифтовете,всичко да е с еднакви цветове и с еднакви по големина букви-останалото е дразнещо за очите,а и не изглежда добре;
3. Да поставяме подходящи заглавия за нашите теми-наистина нещата от рода на : "помогнете ми,отчаяна съм,.." са тривиални и не казват нищо ново по даден случай,да се оформят такива,каквито показват точно най-важното,което искаме дакажем и това,което желаем да разберем и да ни бъде помогнато;
4. Да не нарущаваме правото на лично мнение и свобода на другия,да се уважаваме и да не се обиждаме, да няма нападки,да не се завързват интриги и други подобни излишни неща;
5. Да пишем САМО по темата,когато някой каже нещо да не обсъждаме мнението на следващия,а да си дадем оценката за поставения проблем,да не променяме замисъла;
6. Да избягваме да флуудим,все пак това не е приятно.
7. Да не затрупваме мненията си смного емошънс-в смисъл с усмивчици и други такива,да няма подобни само от рода на " :P " и никакви думи след това;
8. Да не пишем неправдоподобни неща,вулгаризми и цинизми,да имаме рамки и правила,които да спазваме!
9. Преди да пуснем дадена тема,добре да обмисляме дали тя случайно не се повтаря с някоя отминалите.
10. Да пишем конкретните теми в правилните раздели-да няма такива за любов например в отдел "секс" или такава за секс в отдел "любов".
И от всичко,което казах мисля,че най-важното е по-голям контрол върху гостите,което за съжаление е невъзможно,но нека те не си позволявят да пишат безсмислени неща,защото виждате,че аз съм гост,но се интересувам от правилата тук и от нашето поведение. И непрекъснато използвам 1-во лице множествено число,което означава,че аз отдавна наблюдавам този форум и пиша в него,давам си мненията и пускам теми.
Сега първото нещо,което ще направя е да се регисрирам и ще се радвам вече да не бъда една от "случайните" посетителки на това място,ще се радвам и ако възприемете насеризоно моята молба с тези правила и се замислите кои от тях искате и можете да приемете и кои-бихте отхвърлили.
Благодяра ви !!!

Murderdoll
10-15-2004, 21:01
mi saglasna sam s teb...
osven s tova:
2. Да пишем САМО и само на български и да няма никакви уголемявания и намалявания на шрифтовете,всичко да е с еднакви цветове и с еднакви по големина букви-останалото е дразнещо за очите,а и не изглежда добре;
na men mi preinstaliraha windowsa i sega nqmam fonetika..a nemoga da pi6a s drugite bg bukvi 6otto taka go pi6a po edin 4as...
i 6to pyk da ne si pi6em cvetno..na men si mi haresva

takovata
10-15-2004, 22:07
glupava tema!

fire_of_satan_
10-15-2004, 22:30
glupava tema!
taka li, pak si pomisli
pyrvo zdrasti
syglasna sym s teb soven s to4a 2 i 4
s 2. za6toto nqkoi hora nqmat foneti4na, kato men, a i mi e po udobno na latinica opredelno, osven tva mislq 4e kolkoto e po 6areno tolkova po veselo
s 4-ta za6toto mislq 4e ne sa mnogo horata koito ne uvajavat 4ujdoto mnenie, prosto ima drugi hora na koito ako izkaje6 protivopoljno mnenie si mislqt 4e se zaqjda6 zavyrta6 intriga i t.n. , osven tova mislq 4e e e nevyzmojno da se izbegnat konflikti, v istinskiq jivot e nevyzmojno o6te pove4e v neta, za6toto tuka vsi4ki sa dosta po smeli ot kolkoto sa, pone pove4eto :roll:
ina4e za drugoto sym syglasna

обичливка
10-16-2004, 13:38
С моето най-голямо уважение,ТАКОВАТА,ако ти се струва глупава темата ми,значи не знаеш какво е предназначението на форума-тогава след като не желаеш да спазваш правила,просто нямаш място тук,понеже не може вички да си правим каквото си искаме. А за да има едно приятно място,в което като влезеш не искаш да виждаш пълен безпорядък и изпълнено само с глупости,с които да си пилееш времето,трябва да си наложиш определени ограничения. Съжалявам,ако с нещо не ти изнася,но елементарната култура и чувството ми за дълг ме накараха да пусна тази тема.
И осъзнавам,че по този начин сама наруших едно от собствените си правила,но ти наистина ме накара да ти затворя устата!
Що се отнася до кирилицата-добре,съгласна съм с вас и с това за цветното писане също. Ако има още нещо,което не ви харесва,споделете.

обичлива
10-16-2004, 13:40
С моето най-голямо уважение,ТАКОВАТА,ако ти се струва глупава темата ми,значи не знаеш какво е предназначението на форума-тогава след като не желаеш да спазваш правила,просто нямаш място тук,понеже не може вички да си правим каквото си искаме. А за да има едно приятно място,в което като влезеш не искаш да виждаш пълен безпорядък и изпълнено само с глупости,с които да си пилееш времето,трябва да си наложиш определени ограничения. Съжалявам,ако с нещо не ти изнася,но елементарната култура и чувството ми за дълг ме накараха да пусна тази тема.
И осъзнавам,че по този начин сама наруших едно от собствените си правила,но ти наистина ме накара да ти затворя устата!
Що се отнася до кирилицата-добре,съгласна съм с вас и с това за цветното писане също. Ако има още нещо,което не ви харесва,споделете.

Съни
10-16-2004, 14:46
takovata, смени си аватара -> този променя визията на темите, в които пишеш -> за текста остава много малко място, а в същото време има огромни празнини - много е дразнещо :evil:

обичлива, аз предлагам и да не си пускаме едно и също мнение по 2 пъти :wink: И една забележка - тук всички пишем на български -> това, че един текст е написан с латиница, а не с кирилица, съвсем не означава, че текстът не е на български -> език и азбука са две много различни неща :roll: Това за кирилицата и латиницата е обсъждано сигурно 1 000 000 пъти и е решено, че това НЕ МОЖЕ да стане, защото има хора, които пишат от и-нет клубове, не само в България, а и извън родината и в тези клубове не винаги има кирилица :) И за цветовете не съм съгласна -> все пак те внасят що годе някаква индивидуалност... Въпреки, че напоследък се появиха доста девойчето, които пишат с моя "почерк" и супер много ме дразнят, ама какво да се прави :roll: Към точка 7 ще прибавя и да не пускаме мнения от рода на "Не знам", "Откъде да знам", "Ха-ха-ха", ""що за тъпа тема" и т.н.

10-16-2004, 14:47
bih kazal potrebitel "takovata" da si smeni avatara nezabavno

обичлива
10-17-2004, 12:19
Хммм,Съни,аз без да искам съм пуснала два пъти едно мнение,наистина съжалявам,дано ми е простено:) Хайде,ей-сега се регистрирам!

hahavteen
10-17-2004, 13:08
Az sum napulno suglasna s vsi4ko koeto kaza Съни.

Absconding
11-04-2004, 19:46
2. Да пишем САМО и само на български и да няма никакви уголемявания и намалявания на шрифтовете,всичко да е с еднакви цветове и с еднакви по големина букви-останалото е дразнещо за очите,а и не изглежда добре;
5. Да пишем САМО по темата,когато някой каже нещо да не обсъждаме мнението на следващия,а да си дадем оценката за поставения проблем,да не променяме замисъла;


s tova ne sam saglasna. s 6arenoto e po interesno. razbira se po drazne6tite cvetove mogat da ne se izpolzvat no ina4e ne vijdam ni6to lo6o. a tova za kirilicata.. sorry no niakak si mnogo hora 6te se ograni4at ako stane taka. az 4atia ot niakolko godini v irc i tam se izpolzva latinica i za tova mi e 100 puti po lesno. sujaliavam no prosto ne mi e udobno da pi6a na kirilica. otnosno 5-ata to4ka - tova e mnogo neumesten variant tui kato diskusia moje da se napravi samo ako gleda6 mneniata na si4ki a ne samo mnenieto sudurja6to se v purvona4alnia post

dope_boy
11-20-2004, 15:46
nz de da go kaja
za tva v toq tema 6te go kaja
qko forum4e imate tuka, p's out :)

LadyDi
11-26-2004, 13:35
2. Да пишем САМО и само на български и да няма никакви уголемявания и намалявания на шрифтовете,всичко да е с еднакви цветове и с еднакви по големина букви-останалото е дразнещо за очите,а и не изглежда добре;

Не съм съгласна. Съни е права, че не винаги е възможно да се пише на кирилица (а не на български). Както е права, че внасят индивидуалност. Аз ще добавя - и цвят. Все пак това е младежки форум, забавното и цветното са наша същност. Ако искаш да гледаш някой черно-бял форум, отиди другаде.


5. Да пишем САМО по темата,когато някой каже нещо да не обсъждаме мнението на следващия,а да си дадем оценката за поставения проблем,да не променяме замисъла;

А и с това не съм съгласна. Това е ФОРУМ, което означава, че имаме право да споделяме мненията си, не само по дадения проблем. Ако аз не съм съгласна с решението на някой друг потребител, разбира се, че го кажа. Нали в крайна сметка, целта е да се стигне до ПРАВИЛНОТО решение. А не да затрупаме проблема с хиляда отговора, един от друг по-глупави и различни?


9. Преди да пуснем дадена тема,добре да обмисляме дали тя случайно не се повтаря с някоя отминалите.

Сама каза, че си гост. Понякога при нас идват хора, които бързат да получат помощ по своя проблем и нямат време да преровят целия форум, за да видят дали случайно темата не се повтаря. Това е работа на модераторите и другите потребители - ако темата се повтаря, да пренасочат юзъра към тази, която би му била от помощ.


10. Да пишем конкретните теми в правилните раздели-да няма такива за любов например в отдел "секс" или такава за секс в отдел "любов".

Вярвай ми, понякога е много трудно да прецениш на кой раздел отговаря твоята тема. "Аз много я обичам, но сексът ни не е добър. Да я оставя ли, въпреки голямата ни любов?" -> Това в кой раздел би го поставила. Всеки може да се обърка. За това има модератори, в края на крайщата.

[/b]

LadyDi
11-26-2004, 13:40
С моето най-голямо уважение,ТАКОВАТА,ако ти се струва глупава темата ми,значи не знаеш какво е предназначението на форума-тогава след като не желаеш да спазваш правила,просто нямаш място тук,понеже не може вички да си правим каквото си искаме. А за да има едно приятно място,в което като влезеш не искаш да виждаш пълен безпорядък и изпълнено само с глупости,с които да си пилееш времето,трябва да си наложиш определени ограничения. Съжалявам,ако с нещо не ти изнася,но елементарната култура и чувството ми за дълг ме накараха да пусна тази тема.
И осъзнавам,че по този начин сама наруших едно от собствените си правила,но ти наистина ме накара да ти затворя устата!
Що се отнася до кирилицата-добре,съгласна съм с вас и с това за цветното писане също. Ако има още нещо,което не ви харесва,споделете.

И едно кратичко пояснение, обичлива, защото голяма ти самоувереност ме подразни. Има АДМИНИСТРАТОРИ и МОДЕРАТОРИ на този форум, които определят правилата тук, а елементарното ти култура и чувство за дълг просто не можеш да ги предадеш на всички.