PDA

View Full Version : Bihte li napusnali BG



b3b3poHka
10-21-2004, 18:30
Bihte li otishli da jiveete v dryga dyrjava i s kakva cel i samo vremmeno ili zavinagi?!:)
Az bih otishla no za malko kolkoto da si iskaram pari i da zapochna s 4asten biznes v BG ;}}}}}}}}Inache nikoga ne bih ostanala da jiveq tam shoto strashno mn si ybicham bg..;}

P1ra71nQ
10-21-2004, 18:47
Znachi ako zaviseshe ot men az ne bih izleznala,ili moje-bi za malko.No problema e che az bqh dlyjna da doida v Shveicariq da jiveq tuk :cry: :cry: .Nadqvam se kogato svyrsha daskalo da se vyrna v BG :lol: ,no kato se zamislq togava nqma da ima mnogo smisyl :roll: .Ili ok ako rabotq tuk,iskam da prekaram starinite si v rodinata.Az imam i edna druga ideq,poneje vsichki moi priqteli mi lipsvat,snqtam kato stanat pylnoletni da doidat tuk :D Vse pak tuk ima po-golqmo bydeshte :roll:

dodo
10-21-2004, 20:03
Ami az bih oti6al,dori takiva sa mi planovete,prosto nevijdam na4in da se realiziram tuka :roll:

Murderdoll
10-21-2004, 21:02
Ami az bih oti6al,dori takiva sa mi planovete,prosto nevijdam na4in da se realiziram tuka :roll:
i az....otivam ili v USA ili v Rusia...no
v Bg nqma da ostana 100%

10-21-2004, 21:07
Ami az bih oti6al,dori takiva sa mi planovete,prosto nevijdam na4in da se realiziram tuka :roll:

awe eto oshte 1 mi6kar , kfo 6te realizira6 we kaput ti da ne si nqkaf sys svruh 4ove6ki vuzmojnosti ? Seki se misli za golqma rabota nemojel tuka da se realizira i tam kakfo razbira6 pod realizaciq??? Shte zema6 poi4e kinti 6e moi6 da si kupuiva6 ve4e fafli na ne banboni towa li ?Nali zatfa sme se rodili w taq durjava mamamu stara za da produljim towa koeto dedite ni sa zaveshtali i sa branili sys jivota si ???? Suobrazqvaite se malko i mejduvremenno si zadaite prosti4kiq vupros dali iskate da rabotite kato robi da vzemate malko pove4e pari i da nqmate vreme za kuponi za blizki i priqteli pred towa da si ostanete tuka i da se opitate da napravite neshto ? Az smqtam nastina da probvam da napravq ne6to zashtoto mislq 4e Bulgarite sa nai velikiq narod na sveta i mi pravi 4est da stoq v tazi zemq koqto v momemnta e izsmukvana ot sqkakfi paraziti - evrei , turci i cigani i smqtam da se borq za towa bulgarskata kruf da ne iz4ezne !

BG_NATIONALIST
10-21-2004, 21:09
Ami az bih oti6al,dori takiva sa mi planovete,prosto nevijdam na4in da se realiziram tuka :roll:

awe eto oshte 1 mi6kar , kfo 6te realizira6 we kaput ti da ne si nqkaf sys svruh 4ove6ki vuzmojnosti ? Seki se misli za golqma rabota nemojel tuka da se realizira i tam kakfo razbira6 pod realizaciq??? Shte zema6 poi4e kinti 6e moi6 da si kupuiva6 ve4e fafli na ne banboni towa li ?Nali zatfa sme se rodili w taq durjava mamamu stara za da produljim towa koeto dedite ni sa zaveshtali i sa branili sys jivota si ???? Suobrazqvaite se malko i mejduvremenno si zadaite prosti4kiq vupros dali iskate da rabotite kato robi da vzemate malko pove4e pari i da nqmate vreme za kuponi za blizki i priqteli pred towa da si ostanete tuka i da se opitate da napravite neshto ? Az smqtam nastina da probvam da napravq ne6to zashtoto mislq 4e Bulgarite sa nai velikiq narod na sveta i mi pravi 4est da stoq v tazi zemq koqto v momemnta e izsmukvana ot sqkakfi paraziti - evrei , turci i cigani i smqtam da se borq za towa bulgarskata kruf da ne iz4ezne !

towa gore sym az !

charovnicata
10-21-2004, 21:35
Ami az bih oti6al,dori takiva sa mi planovete,prosto nevijdam na4in da se realiziram tuka :roll:

awe eto oshte 1 mi6kar , kfo 6te realizira6 we kaput ti da ne si nqkaf sys svruh 4ove6ki vuzmojnosti ? Seki se misli za golqma rabota nemojel tuka da se realizira i tam kakfo razbira6 pod realizaciq??? Shte zema6 poi4e kinti 6e moi6 da si kupuiva6 ve4e fafli na ne banboni towa li ?Nali zatfa sme se rodili w taq durjava mamamu stara za da produljim towa koeto dedite ni sa zaveshtali i sa branili sys jivota si ???? Suobrazqvaite se malko i mejduvremenno si zadaite prosti4kiq vupros dali iskate da rabotite kato robi da vzemate malko pove4e pari i da nqmate vreme za kuponi za blizki i priqteli pred towa da si ostanete tuka i da se opitate da napravite neshto ? Az smqtam nastina da probvam da napravq ne6to zashtoto mislq 4e Bulgarite sa nai velikiq narod na sveta i mi pravi 4est da stoq v tazi zemq koqto v momemnta e izsmukvana ot sqkakfi paraziti - evrei , turci i cigani i smqtam da se borq za towa bulgarskata kruf da ne iz4ezne !

towa gore sym az !
това което си написал. ме накара да настъхна...и е вярно...накара ме да се 4уствам виновна, :( :cry: искам да се върна в България при наи великия народ българите...и да се боря за нея...наистина се 4уствам виновна....преди години хорицата са били под робство и нз си кво и са останали а ние сега избягахме само 6тото е малко по трудно.... :cry:

BABY_SEXY_GIRL
10-21-2004, 21:40
Bihte li otishli da jiveete v dryga dyrjava i s kakva cel i samo vremmeno ili zavinagi?!:)
Az bih otishla no za malko kolkoto da si iskaram pari i da zapochna s 4asten biznes v BG ;}}}}}}}}Inache nikoga ne bih ostanala da jiveq tam shoto strashno mn si ybicham bg..;}

Na sa6toto mnenie sam!

BG_NATIONALIST
10-21-2004, 21:46
Ami az bih oti6al,dori takiva sa mi planovete,prosto nevijdam na4in da se realiziram tuka :roll:

awe eto oshte 1 mi6kar , kfo 6te realizira6 we kaput ti da ne si nqkaf sys svruh 4ove6ki vuzmojnosti ? Seki se misli za golqma rabota nemojel tuka da se realizira i tam kakfo razbira6 pod realizaciq??? Shte zema6 poi4e kinti 6e moi6 da si kupuiva6 ve4e fafli na ne banboni towa li ?Nali zatfa sme se rodili w taq durjava mamamu stara za da produljim towa koeto dedite ni sa zaveshtali i sa branili sys jivota si ???? Suobrazqvaite se malko i mejduvremenno si zadaite prosti4kiq vupros dali iskate da rabotite kato robi da vzemate malko pove4e pari i da nqmate vreme za kuponi za blizki i priqteli pred towa da si ostanete tuka i da se opitate da napravite neshto ? Az smqtam nastina da probvam da napravq ne6to zashtoto mislq 4e Bulgarite sa nai velikiq narod na sveta i mi pravi 4est da stoq v tazi zemq koqto v momemnta e izsmukvana ot sqkakfi paraziti - evrei , turci i cigani i smqtam da se borq za towa bulgarskata kruf da ne iz4ezne !

towa gore sym az !
това което си написал. ме накара да настъхна...и е вярно...накара ме да се 4уствам виновна, :( :cry: искам да се върна в България при наи великия народ българите...и да се боря за нея...наистина се 4уствам виновна....преди години хорицата са били под робство и нз си кво и са останали а ние сега избягахме само 6тото е малко по трудно.... :cry:


ami radvam se , 4e taka mislish no za jalost mnogo malko hora biha se vslu6ali seriozno v dumite mi !

Traffic
10-21-2004, 21:46
никога не бих напуснал БГ, дори и за образование :!: :!: :!: тука са ми приятелите, обичам си българия, макар че тя мене не ме, .... ако замина ще ми липсват приятелите, ще ми липсва кели и (най-важния) - РЕНИТО. :roll: :wink:

BG_NATIONALIST
10-21-2004, 21:49
awe traffic ot kude znaesh 4e Bulgaria ne te obicha ?? ta nali predi malko spomena nai dobrite si priqlteli ! TE te obichat nali ?? Ne razbira6 li 4e Bulgaria ne sa burokratite v narodnoto sybranie a Bulgaria sa nai dobrite ti priqteli , rodnini , blizki i tiq deto mislqt za tebe , ne slu4aino rod i narod sa srodni dumi4ki nali ? 8)

dafi86
10-22-2004, 11:39
hodila sum mnogo na ekskurzii v 4ujbina, tam e mnogo po-gotino ot BG, razbira se standarta e na mnogo po-visoko nivo, horata jiveiat mnogo po-dobre, no edva li bih napusnala BG. moje bi niama da moga da izdarja v niakoia druga darjava. bih oti6la samo vremenno, no posle zadaljitelno bih se varnala otnovo tuk, ne bih ostanala zavinagi niakade izvan BG.

aBeP4eTo
10-22-2004, 16:54
E az puk s udovolstvie shte napusna BG i daje nqma da se vurna moje eventualno kato se pensioniram ama i za togava se sumnqvam ne sumneno shte kandidatstvam i izvun BG i dano me priemat ,zashtoto tuka ne se chuvstvam dobre i ne mi haresva jivota ! Nikoi ne moje da me spre nito liubov, nito priqteli dori roditelite mi daje si mislq ,che te shte se radvat ako se mahna ot taq durjava v koqto nqma budeshte za realizaciq znam ,che malko hora mislqt kato mene ama tova e .. :!: :P

DiEsEl_GiRl4eTo
10-22-2004, 19:13
mi az ili iskam sa mahna za postoqnno ot tuka koeto shte byde izkliuchitelno nepriqtno ot edna strana ili da sybera pone malko pari i da sa vyrna tuka i da gi investiram v neshto znam li

DeaTHroW-ReC_F
10-22-2004, 19:41
вие ме мразите...аз просто си знам..кажете си кат не съм ви приятна ше се махна :( в миналия форум бях пуснала същата тема никой не пишеше...само ^NG3^REPLAY ...и още двама ....... а тука сички ше се изредите;( чувствам нещо като дискриминация....е няма значение минало:)
не никога няа да я напусна щото другаде е по тъпо и от тука:)

b3b3poHka
10-22-2004, 21:27
E az puk s udovolstvie shte napusna BG i daje nqma da se vurna moje eventualno kato se pensioniram ama i za togava se sumnqvam ne sumneno shte kandidatstvam i izvun BG i dano me priemat ,zashtoto tuka ne se chuvstvam dobre i ne mi haresva jivota ! Nikoi ne moje da me spre nito liubov, nito priqteli dori roditelite mi daje si mislq ,che te shte se radvat ako se mahna ot taq durjava v koqto nqma budeshte za realizaciq znam ,che malko hora mislqt kato mene ama tova e .. :!: :P

Aye idi pojivei i bas daam che oshte pyrfiq ftoriq mesec she iskash da si dodesh ;}}
Traffic Napulno syglasna sym s tebe ;}}

Murderdoll
10-22-2004, 22:57
E az puk s udovolstvie shte napusna BG i daje nqma da se vurna moje eventualno kato se pensioniram ama i za togava se sumnqvam ne sumneno shte kandidatstvam i izvun BG i dano me priemat ,zashtoto tuka ne se chuvstvam dobre i ne mi haresva jivota ! Nikoi ne moje da me spre nito liubov, nito priqteli dori roditelite mi daje si mislq ,che te shte se radvat ako se mahna ot taq durjava v koqto nqma budeshte za realizaciq znam ,che malko hora mislqt kato mene ama tova e .. :!: :P
se edno mi zima6 dumite ot ustata..
taka de,klaviaturata :twisted:

aBeP4eTo
10-23-2004, 10:26
E az puk s udovolstvie shte napusna BG i daje nqma da se vurna moje eventualno kato se pensioniram ama i za togava se sumnqvam ne sumneno shte kandidatstvam i izvun BG i dano me priemat ,zashtoto tuka ne se chuvstvam dobre i ne mi haresva jivota ! Nikoi ne moje da me spre nito liubov, nito priqteli dori roditelite mi daje si mislq ,che te shte se radvat ako se mahna ot taq durjava v koqto nqma budeshte za realizaciq znam ,che malko hora mislqt kato mene ama tova e .. :!: :P

Aye idi pojivei i bas daam che oshte pyrfiq ftoriq mesec she iskash da si dodesh ;}}
Traffic Napulno syglasna sym s tebe ;}}

Ti ebasi slaboharakterna deto ma izkara ne sam takava mnogo trudno se predavam ! :lol:

Nekasa4a
10-23-2004, 11:03
Az sam jibql v Kipar i ne mi haresa no bih jivql pak ako ne se opravi skoro BG :(

charovnicata
10-24-2004, 02:52
E az puk s udovolstvie shte napusna BG i daje nqma da se vurna moje eventualno kato se pensioniram ama i za togava se sumnqvam ne sumneno shte kandidatstvam i izvun BG i dano me priemat ,zashtoto tuka ne se chuvstvam dobre i ne mi haresva jivota ! Nikoi ne moje da me spre nito liubov, nito priqteli dori roditelite mi daje si mislq ,che te shte se radvat ako se mahna ot taq durjava v koqto nqma budeshte za realizaciq znam ,che malko hora mislqt kato mene ama tova e .. :!: :P
ебати живота..ти ме остаи без думи е моми4е...как може6 да каже6 тия глупости,ам пълни глупости,тва бе6е стра6но тъпо,съжалявам супер много за тебе,ако наситина тва ти е мнението....как ни6то не може да те спре...направо ме остава6 без думи....забелязвам некво тъпо детинско мислене в тва..на4и първо тряя те спре..оби4та към родината към България...но ако тва не те спира..могат да те спрат приятелите ти,а за любов направо няма да говоря....оле 4ета ти пак поста и немога да повярвам 4е има хора които мислят така,само се моля да не са много...такива като теб не заслужават да живеят и да са родени в на6та Бълагрия...нямала си бъде6те в България...докато продължава6 да мисли6 така за страната която те е отгледала и до днес ти дава хляба си,та ако продължава6 да мисли6 така...няма да има6 бъде6те никъде....не оценява6 ни6то...неблагодарница.....на явам се да мисли6 тия глупости само 6тото си малка и не разбира6 мноого не6та,искрено се надявам :!:

DeaTHroW-ReC_F
10-24-2004, 10:29
E az puk s udovolstvie shte napusna BG i daje nqma da se vurna moje eventualno kato se pensioniram ama i za togava se sumnqvam ne sumneno shte kandidatstvam i izvun BG i dano me priemat ,zashtoto tuka ne se chuvstvam dobre i ne mi haresva jivota ! Nikoi ne moje da me spre nito liubov, nito priqteli dori roditelite mi daje si mislq ,che te shte se radvat ako se mahna ot taq durjava v koqto nqma budeshte za realizaciq znam ,che malko hora mislqt kato mene ama tova e .. :!: :P
уважавам те....радваш ме..печена си...ама мнението ти ме издразни на макс.....значи реализация винаги има стига да си намериш хубава работа....да учиш за нея.....да се отдадеш изцяло на професията си....тогава абсолютно съм сигурна че ще намериш място...и работа....за тва не съм съгласна с тебе....а колкото до тва чче никой неможе да те спре....ноу комент...

aBeP4eTo
10-24-2004, 11:33
Mi vijte kvo tui si e moeto mnenie i naistina moje da izglejdam lapeshki ama ne sam edinstvenata ! Puk naistina nishto ne moje da me spre az sam egoistka i zaradi celite si shte ostavq vsichko ,zashtoto iskamda jiveq sama i da se opravqm sama ! A ne da si sedq v BG pri mama i tati ... a puk za liubovta tq nikoga ne e vechna i ako nqkoi iska da ostanete s nego i da ne zaminete znachi ne vi obicha ! Priqtelite imam samo edna istinka priqtelka i ne se znae dali sled 5 godini dali oshte shte e taka i vije kvo tva si e moeto mnenie i razbiram ,che mnogo hora ne mislqt kato mene ama tva ne znachi ,che ne trq da jiveq kakto kaza charovnicata :!: :evil:

LunaTriCk
10-24-2004, 11:52
Аз съм за емиграцията. Трайна или нетрайна се ми е едно. Просто искам малко разнообразие.
А туй с теориите, че държавата ти давала хляб, подлсон, любов...Съжелявам ама ти в някакъв измислен свят живейш. Прави разлика между реално-дишащи хора и държава. Самата България ми харесва. Природа, море и т.н. Да това не може да се отрече, но аз мразя управленито ни, корупцията. Това ме "гони" от родината.
А за въпроса приятелите, роднините и любовта - мисля, че човек трябва да бъде егоист в живота си поне в някои отношения.

aBeP4eTo
10-24-2004, 18:48
A i charovnica neznam koi e malkiq shtoto ti si 89 i az sam ti kaka tai ,che ne mi se pravi na ostorumno shtot kakto ti kaza LunaTriCk furchish nqkade :twisted: i neblagodarnica da sam kakto mi kazvash ne mi puka 5 pari ne davam za mnenieto vse pak Mersi :P Kato porasnesh i vidish BG ot drugata strana v koqto sam az pak she govorim !

http://www.bgteen.us/forums/images/smiles/icon_axe.gif

AvLee
10-24-2004, 18:54
Аз пък не искам да напускам България!Въпреки че сигурно ще уча извън нея..незнам.Аз си я харесвам(всъщност не чак толкова,но както и да е).Защо да не живея тук,защо да изоставям приятелите си и т.н.
В чужбина ще се чувствам може би не на място..друго си е да си си в къщи.
Но все още не мога да дам точно мнение по тоя въпрос,защото и аз не знам точно какво мисля.И все пак съм за БЪЛГАРИЯ!

BABY_SEXY_GIRL
10-24-2004, 21:06
Napulno podkrepqm aBeP4eTo - moje da ne ste saglasni s neinoto mnenie, no tova ne vi dava pravo da nalagate va6eto na neq ili kamu li na ostanalite :!: :evil: Nali vse pak zatova e foruma - vseki da izkazva svoqta gledna to4ka, a ne da se nahvarlqme na nqkogo za6toto ne sme saglasni s negovoto :!: Osaznaite se de hora :!:

aBeP4eTo - hi4 da ne ti puka :wink: :)

aBeP4eTo
10-24-2004, 21:30
BABY_SEXY_GIRL Misi ,che me zashtiti ! {}{}{}
http://www.bgteen.us/forums/images/smiles/049.gif http://www.bgteen.us/forums/images/smiles/055.gif

Murderdoll
10-24-2004, 21:46
i kvo izleze sega charovnica ....
hora koito ne obi4at Bg ne zaslujavat
da jiveqt :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ?
ili sam razbrala pogreshno?

aBeP4eTo
10-24-2004, 21:57
Abe Murderdoll az trq da sam na 10 metra pod zemqta po neinata logika http://www.bgteen.us/forums/images/smiles/059.gif

BG_NATIONALIST
10-24-2004, 22:00
A i charovnica neznam koi e malkiq shtoto ti si 89 i az sam ti kaka tai ,che ne mi se pravi na ostorumno shtot kakto ti kaza LunaTriCk furchish nqkade :twisted: i neblagodarnica da sam kakto mi kazvash ne mi puka 5 pari ne davam za mnenieto vse pak Mersi :P Kato porasnesh i vidish BG ot drugata strana v koqto sam az pak she govorim !

http://www.bgteen.us/forums/images/smiles/icon_axe.gif


e az pa sym 87 tui 4e slu6ai mene !!!!!!!
ama po princip na propadnali hora ne govorq ! VIJDAL SUM BG OT SQKUDE I ZNAM KAKFO E DA NIKAK NE E LESNO NO VUPREKI TOWA MISLQ DA SE BORQ I DA POSTIGNA NESHTO !
kolkoto do Murderdol da takiva kato tebe ne zaslujavat da di6at ! PRODAJDNI KOPELDACHETA !

aBeP4eTo
10-24-2004, 22:04
Awe kvo q obijdash ne moe da si ima mnenie li ? Az sam bila neblagodarnica ,tq prodajno kopeldache q slezte na Zemqta malko ! http://www.bgteen.us/forums/images/smiles/098.gif

Murderdoll
10-24-2004, 22:06
ha-ha sme6nik...

LunaTriCk
10-24-2004, 22:10
BG_NATIONALIST кой ти е промил главата на тебе :?:

Murderdoll
10-24-2004, 22:28
BG_NATIONALIST кой ти е промил главата на тебе :?:
te i az tfa sq 4udq....trqq si bolen
za da praish takiva iskazvaniq kato toq...

GeRyTo
10-25-2004, 06:33
E az puk s udovolstvie shte napusna BG i daje nqma da se vurna moje eventualno kato se pensioniram ama i za togava se sumnqvam ne sumneno shte kandidatstvam i izvun BG i dano me priemat ,zashtoto tuka ne se chuvstvam dobre i ne mi haresva jivota ! Nikoi ne moje da me spre nito liubov, nito priqteli dori roditelite mi daje si mislq ,che te shte se radvat ako se mahna ot taq durjava v koqto nqma budeshte za realizaciq znam ,che malko hora mislqt kato mene ama tova e .. :!: :P
ебати живота..ти ме остаи без думи е моми4е...как може6 да каже6 тия глупости,ам пълни глупости,тва бе6е стра6но тъпо,съжалявам супер много за тебе,ако наситина тва ти е мнението....как ни6то не може да те спре...направо ме остава6 без думи....забелязвам некво тъпо детинско мислене в тва..на4и първо тряя те спре..оби4та към родината към България...но ако тва не те спира..могат да те спрат приятелите ти,а за любов направо няма да говоря....оле 4ета ти пак поста и немога да повярвам 4е има хора които мислят така,само се моля да не са много...такива като теб не заслужават да живеят и да са родени в на6та Бълагрия...нямала си бъде6те в България...докато продължава6 да мисли6 така за страната която те е отгледала и до днес ти дава хляба си,та ако продължава6 да мисли6 така...няма да има6 бъде6те никъде....не оценява6 ни6то...неблагодарница.....на явам се да мисли6 тия глупости само 6тото си малка и не разбира6 мноого не6та,искрено се надявам :!:

Как пък точно ти се намери да съдиш момичето че иска да напусне БГ след като ти самата не живееш тук..като имаш такава огромна любов приятели и т.н. защо си там а не тук?Най малко пък вие от чужбина имате право да ни съдите като искаме да напуснем страната.....в крайна сметка човек винаги има избор и когато избира той в мислите си е сам!!!!Така че не ни проповядвай морали щото не си по праведна...и да и аз искам да напусна БГ и то не защото не я обичам..напротив аз родината си обичам...но не и държавата...нима тя ми дава хляба и до днес???не не мисля...хляба ми го дават майка ми и баща ми които се трепят по цял ден за някви си мизерни заплатки...сори ама аз не искам такъф живот...искам да живея като човек и ще го постигна за съжаление извън БГ защото просто тука каквото и да се опиташ да направиш те провалят....

DeaTHroW-ReC_F
10-25-2004, 08:21
намерила е причина съди я.... тва няма значение....
цитирам една българска песен"защо света така е подреден...защо всеки псува че в българия е роден....?" е бихте ли ми обяснили...... защо наистина е така?!

loli82
10-25-2004, 14:41
:oops: hora,4ak me dosramia kato 4etox izkazvaniata vi.ediniat sudi ediniat,drugiat sudi tretia.....neka az da vi kaza togava kato iavno sam kaka na vsi4ki vi,6tom za vas vazrasta e ot takova zna4enie makar 4e opitat e po-vazen ot godinite,4e vseki sam izbira dali da napusne ili da ostane v bg.az ziveia izvan stranata ve4e gidini dali po moe zelanie ili ne,tova e drug vapros,no znaete li 4e mnogo pati sam iskala da se varna da rabotia v bg,a vsi4kite mi priateli VAV balgaria me smiatat za luda,za6toto vseki tarsi pat da izleze dori i za malko.i vseki edin ot vas e prav za re6enieto si,no ne si mislete 4e 6te izleznete i 6te natrupate milioni i 6te se varnete v bg da pravite sobstven biznes.goliama zabluda!!!po-veroiatno e da miete sadovete v niakoi restorant po 12 4asa na den ili da 4istete dvuetaznata ka6ta na niakoi za mizerni pari....tova e realnosta.i ne iskam da 4uvam 4e horata koito biagat ot bg izbirat lesnoto,a tezi koito sa v bg se boriat s....ne znam si kakvo.ni6to ne e lesno na tozi sviat!!!makar i trudno v bg vse pak ne triabva da se borite s unizeniata i otno6enieto kam vas samo za6toto ste 4uzdentzi v edna darzava.
uspex na vsi4ki

Dobrina
10-25-2004, 17:35
Подкрепям мнението на loli82!!!
Ти си ми идеала вече ;)
Съвсем правилно си им написала. Някои хора мислят че като излязат и ще им е много лесно. Може и така да е - не съм работила другаде. Но според мен трябва да живеем и работим в тази държава, защото тук е родината ни, тук са родени родителите ни и тук сме родени ние. Няма да е лесно - но какво от това? Нали сме БЪЛГАРИ! Ако бягаме при първата пречка, какво ще остане от страната ни??
Никъде никога няма да е лесно, живота хич не е лесен. Като заминете, ще ви липсват приятелите и близките. Когато се върнете, ще ви липсват приятелите които сте си създали в съответната държава.... Трудно ще се адаптирате към условията в България.. проблеми ще има, и то не малко...
Парите... да, там ще печелите повече, и какво от това? Парите ли са единственото, за което живеем?... Не и за мен
Мога още много да пиша, но едва ли някой ще го чете

GeRyTo
10-25-2004, 20:44
Парите... да, там ще печелите повече, и какво от това? Парите ли са единственото, за което живеем?... Не и за мен

Парите не са това ЗА което живеем...но за съжаление са това С което живеем...не мисля че можеш много добре да живееш ако нямаш пари..

Dobrina
10-25-2004, 21:09
Парите не са това ЗА което живеем...но за съжаление са това С което живеем...не мисля че можеш много добре да живееш ако нямаш пари..
За НЯМАНЕ ли говорим или просто за недостатъчно пари, не колкото искаме?

GeRyTo
10-25-2004, 21:43
А според теб къде е разликата да нямаш пари и да не ти достигат...все липса нали...както и да е отклонихме се от темата..

LunaTriCk
10-26-2004, 07:30
Добре, а къде е лошото поне да се пробваме да излезем. Знайш ли пък, може да ти излезе късмета...Човек, ако не рискува не печели.

Dobrina`
10-26-2004, 09:58
А според теб къде е разликата да нямаш пари и да не ти достигат...все липса нали...както и да е отклонихме се от темата..
:) Разликата е голяма! Едно е да нямаш какво да ядеш, да спиш на студено и да не можеш да излезеш от къщи защото нямаш дрехи. Съвсем друго е да не можеш да си позволиш почивко на Златните, но да имаш с какво да живееш горе-долу прилично.
На човек никога няма да му достигат парите, просто защото колкото повече имаш, толкова повече искаш! Така че преместете малко опорната точка в живота, може да ви хареса ;)
Лунатрик, лошо няма. Какво толкова, загинала една България...

amy lee
10-26-2004, 17:13
i az si obi4am bg,no bih.e,ne bih oti6la v durjava v koqto ne iskam,no za sujalenie maika mi haresva vse durjavi za koito ne iskam i da pomislqm.dobre 4e ne e trugnala da jivee tam.ako trugne q zarqzvam.ina4e bih oti6la v nqkoi strtani,no nz dali da jiveq tam.. :roll:

loli82
10-27-2004, 19:30
za dobrina: dobi,6te ti pi6a savsem skoro.imam ti email-a!!!!! :D

skorpionkata1
10-27-2004, 20:10
emi az nikoga ne bih napusnala bg no ako se nalaga kakto sega se naloji mi e gadno no trebva da ase ide za da se iskarat pari no az ne sam izlqzlaot bg za pari prosto roditeli te mi sa tuk i taka se naloji lo6o:(((((8

LunaTriCk
10-28-2004, 17:09
Лунатрик, лошо няма. Какво толкова, загинала една България...

Във всички страни има емиграция. На интересни и непукистили ли да се направим ? Не благодаря...предпочитам да си пробвам късмета. В крайна сметка губя ли нещо ? Не. Еми ?

Dobrina
10-28-2004, 18:08
Лунатрик, лошо няма. Какво толкова, загинала една България...

Във всички страни има емиграция. На интересни и непукистили ли да се направим ? Не благодаря...предпочитам да си пробвам късмета. В крайна сметка губя ли нещо ? Не. Еми ?
Ти не губиш, губи родината ни

LunaTriCk
10-28-2004, 19:38
Еееее съжелявам, да се справи с корупцията и цялата мръсотия в нея и тогава може и да спечели...

Dobrina
10-28-2004, 19:52
Еееее съжелявам, да се справи с корупцията и цялата мръсотия в нея и тогава може и да спечели...
Като заминем всички, кой ще се справи с нея?

GeRyTo
10-28-2004, 20:44
Абе Добрина кво само се дрънкаш..ти нали оставаш тука ше опрайш държавата...

LunaTriCk
10-28-2004, 20:50
То няма оправяне туй нещо, единствено може да се бяга...

aBeP4eTo
10-28-2004, 20:55
Абе Добрина кво само се дрънкаш..ти нали оставаш тука ше опрайш държавата...

Ha tochno taka :!: Dobrinche Ti ostani tuka i shta vidim kak sled 1-2 godini she se chudesh ko da praish i she se sramuvash ot sebe si ...
Puk i nashta strana e "bolna" ot godini nared i nie nema kfo da napraimi po vuprosa tai, che ne se vjivqvai kat supermen :wink: (Btw citirah edin umen mislitel)

Sapphir
10-29-2004, 12:11
Be sha vidite .. sled 10-na godini .. kato me gledate po televiziite i klasaciite v koq darjava sam otishla :)

bestbg
10-29-2004, 19:24
защо в толкова теми обсъждате България???? Мен България ми харесва като природа и имам възможност да я обикалям и да гледам красотите. Бих искал да зимина за държава където жизнения стандарт е по-добре от на БГ. Тука цените гонят европейските , но заплатите си остават ниски!!! 1 много прост пример:

в Германия в България
безработен: 1000 евро 120лв (40лв помощи)
предмет 50евро 80лв
(който ми е необходим)


ето че в германия даже и безработния може да си го позволи (дори и да е по-скъпо) , но в БГ немога да си го позволя с този стандарт на живот. Незнам като гледам примери от реалния живот и се отчайвам от БГ. Хората които са извън БГ исакт да си дойдат тука... и като си дойдат и поседят 1-2 месеца вече им става гадно от мръсотията и от всичко друго. Много познати са извън БГ и си идват тук за почивката , защото прирадата ни е великолепна. България ми аресва , но при първа възможност бих я напуснал и само ваканциите и лятото да си идвам. аз съм малко глупаво тинейджърче (1988г.) и всичките ми връсници (от бивси класове и настоящи) искат да се ометат от БГ... айде почвайте да ме коментирате , но това си е голата истина

btw: този пост е много точен: http://www.teenproblem.net/forum/viewtopic.php?p=8939#8939

BG_NATIONALIST
10-29-2004, 20:29
аве какви глупости ми разправяш ве . Имало хубава природа еи тва па като го чуя просто ми става лошо. ДА си ебе маиката природата не ме интересува тя. Аз не се боря за някакфо парче земя а за народа . Да хубава е природата ама то насякъде е хубава. Изобщо се чудя така като кажат. Българи има насякъде по света още от заселването им преди над 1500 години.Има в Италия, Чечения има в Русия (волжка България) има на много МНОГО МЕСТА !

Dobrina
10-29-2004, 20:37
Абе Добрина кво само се дрънкаш..ти нали оставаш тука ше опрайш държавата...
Хахах да оставам :) Ще успея и в България, just watch me ;)

loli82
11-01-2004, 14:50
:oops: kakvo stava s tozi forum????!!!!!napravo e sramota!!!!ta vie 6te se izbiete!!!!i to kakva voina!!!!balgari sre6tu balgari!!!po-to4no balgari v 4uzbina sre6tu balgari v bg. OSAZNAITE SE!!!!!vmesto da se podkrepiame i da badem priateli,nie 6te se izbiem pomezdu si!!!!sramota!!!!

GeRyTo
11-01-2004, 15:06
:oops: kakvo stava s tozi forum????!!!!!napravo e sramota!!!!ta vie 6te se izbiete!!!!i to kakva voina!!!!balgari sre6tu balgari!!!po-to4no balgari v 4uzbina sre6tu balgari v bg. OSAZNAITE SE!!!!!vmesto da se podkrepiame i da badem priateli,nie 6te se izbiem pomezdu si!!!!sramota!!!!

Няма да се избиваме..изказваме си мнението...само дето някой се опитват да ни наложат собствената си позиция което е доста неправилно...в крайна сметка всеки има право да си изрази мнението свободно ;)

Crazy*4_Usher
11-03-2004, 19:29
Да, бих напуснала. Някак си не чувствам, че моето място е тук. Не си мислете, че не обичам България. Харесвам природата и забележителностите и т.н, но тук нямам преспектива. Държавата България не може да ми даде нищо. Поне това, което искам аз не може да ми го даде! Ще се старая да се връщам, когато мога.

leko_zlobni4ka
11-05-2004, 22:21
Az kato vi gledam tuka naistina ne moga da povqrvam,4e tova predstavlqvat ekipa na b1lgarite,s koito trqbva da se gordeem,oshte pove4e,4e ste(sme)ot Mladoto pokolenie!!!
I drugoto,koeto ne moga da razbera sa dumite: "Trqbva da b1dem egositi..",e dobre de-izlizaiki v 4ujbina nie avtomati4eski se prevr16tame v takiva! A i po tozi na4in pri4inqvame bolka nai-ve4e na sebe si,za6toto na blizkite ni nqma da im lipsvame tolkova,kolkoto te na nas, po prostata pri4ina,4e te 6te imat mnogo drugi lubimi hora okolo sebe si,a nie shte sme sami. Lo6o e,povqrvaite mi,lo6o e da se obezverqvame i da se uspokoqvame s mis1lta,4e d1rjavata taka ili ina4e e zle i nqma da se opravi,ta neka nie q dov1r6im,da q s1sipem s1vsem,to bez tova nqma za kakvo da stoim tuk....Trqbva da vqrvame i da deistvame. Ako vseki se opravdava po tozi na4in:"Az s1m bezsilen" nakraq naistina 6te stane tak1v... Nqmam dumi prosto,neka tozi,koito e tolkova Zle tuk i edva li ne iznemogva da go napishe...zasramete se,hora! Pomislete si , 4e s1dbata e blagosklonna k1m vas,6tom milata ni Rodina vse o6te sama ne vi e izritala ot granicite si!!! Zaradi takiva kato vas sme na tova polojenie... Nqma pove4e da govorq,ostavam vi da si pomislite m1ni4ko! Nqma da e nikak zle...aide k1smet vi jelaq vse pak s emigraciqta,ako vse o6te ste naviti!

11-05-2004, 22:23
Az kato vi gledam tuka naistina ne moga da povqrvam,4e tova predstavlqvat ekipa na b1lgarite,s koito trqbva da se gordeem,oshte pove4e,4e ste(sme)ot Mladoto pokolenie!!!
I drugoto,koeto ne moga da razbera sa dumite: "Trqbva da b1dem egositi..",e dobre de-izlizaiki v 4ujbina nie avtomati4eski se prevr16tame v takiva! A i po tozi na4in pri4inqvame bolka nai-ve4e na sebe si,za6toto na blizkite ni nqma da im lipsvame tolkova,kolkoto te na nas, po prostata pri4ina,4e te 6te imat mnogo drugi lubimi hora okolo sebe si,a nie shte sme sami. Lo6o e,povqrvaite mi,lo6o e da se obezverqvame i da se uspokoqvame s mis1lta,4e d1rjavata taka ili ina4e e zle i nqma da se opravi,ta neka nie q dov1r6im,da q s1sipem s1vsem,to bez tova nqma za kakvo da stoim tuk....Trqbva da vqrvame i da deistvame. Ako vseki se opravdava po tozi na4in:"Az s1m bezsilen" nakraq naistina 6te stane tak1v... Nqmam dumi prosto,neka tozi,koito e tolkova Zle tuk i edva li ne iznemogva da go napishe...zasramete se,hora! Pomislete si , 4e s1dbata e blagosklonna k1m vas,6tom milata ni Rodina vse o6te sama ne vi e izritala ot granicite si!!! Zaradi takiva kato vas sme na tova polojenie... Nqma pove4e da govorq,ostavam vi da si pomislite m1ni4ko! Nqma da e nikak zle...aide k1smet vi jelaq vse pak k1smet s emigraciqta,ako vse o6te ste naviti!

Минаващ случайно
12-26-2004, 18:20
Теэи, които смятат да остават ,добре ще е да спестяват от закуски за Калашников, от полза ще им е.

Momchence
12-29-2004, 15:56
Ami az bih oti6al,dori takiva sa mi planovete,prosto nevijdam na4in da se realiziram tuka :roll:

awe eto oshte 1 mi6kar , kfo 6te realizira6 we kaput ti da ne si nqkaf sys svruh 4ove6ki vuzmojnosti ? Seki se misli za golqma rabota nemojel tuka da se realizira i tam kakfo razbira6 pod realizaciq??? Shte zema6 poi4e kinti 6e moi6 da si kupuiva6 ve4e fafli na ne banboni towa li ?Nali zatfa sme se rodili w taq durjava mamamu stara za da produljim towa koeto dedite ni sa zaveshtali i sa branili sys jivota si ???? Suobrazqvaite se malko i mejduvremenno si zadaite prosti4kiq vupros dali iskate da rabotite kato robi da vzemate malko pove4e pari i da nqmate vreme za kuponi za blizki i priqteli pred towa da si ostanete tuka i da se opitate da napravite neshto ? Az smqtam nastina da probvam da napravq ne6to zashtoto mislq 4e Bulgarite sa nai velikiq narod na sveta i mi pravi 4est da stoq v tazi zemq koqto v momemnta e izsmukvana ot sqkakfi paraziti - evrei , turci i cigani i smqtam da se borq za towa bulgarskata kruf da ne iz4ezne !

towa gore sym az !I poneje bylgarite sa tolkova veliki umni neuceneni i t.n. sme na tfa deredje!!!Vav svqka normalna zapadnoevropeiska darjava ima hora ot vsqkakvi nacionalnosti i sas vsqkakvi cvetove i vmesto da gi mrazqt ili da se opitvat da gi izgonqt te im pomagat i sled tova te po4vat da rabotqt i da si pla6tat danacite naravno s drugite!!! Vmesto da vika6 "ciganite na sapun" i "bylgariq na tri moreta" zemi se zamisli balgariq e na edno more!! A na ciganite im trqbva tvyrda raka no ne i ne4ove6ko otno6enie.....osven ako ne iska6 balgaria da e naravno s imeto na nqkoq arabska darjava.....ei zaradi takiva kato tebe nqkoi hora ne 6tyt da stoqt v bylgariq :?

Dharma
12-31-2004, 16:00
ami zavisi kude otiva6....na men li4no bi mi haresalo da jiveq v 4ujbina(l.a. new york, las vegas, london, ispania........) no dali 6te ti haresa v 4ujbina zavisi ot adski mnogo ne6ta:
:arrow: dali blizkite ti sa s teb
:arrow: dali ima kakvo da raboti6/u4i6
:arrow: dali ima6 priqteli,a ne da si zatvoren po cql den vku6ti
:arrow: zavisi na kolko godini zaminava6-ako si po-maluk ti e po lesno da se integrira6
:arrow: i bezbroi mnogo pri4ini

baby_hill
01-17-2005, 17:25
w 4ujbina samo na exurziq razbiram horat kojto iskat da se mahnat ot tuk naistina imat mn pri4ini no spored men pove4e sa pri4inite da ostanat v balgariq nali vse pak za tva sme rodeni tuka ane nqkade na majnata si nali nie sme bade6teto na balgariq nie trqbva da si postavim za cel da mojem da vodim normalen jivot tuka tova e na6ata rodina i pogolqmata 4ast ot tezi kojto sa q napusnali osaznavat tova no ne vijdat 6ans za realizaciq v balgaria a to4no tva trqq da ni e celta da ostanem tuk i da se radvame na jivota si tuk v balgariq tuk kadeto sme se rodili kadeto horata sa adski gostopriemni i drujelubni kadeto vinagi moje6 da sre6ne6 priqtel jkadeto se pravat adski mn kuponi kadeto se govori na maj4iniq ezik i kadeto 4ete6 tabelki na bg ima o6te bezbroj pri4ini kojto nqma da izbroqvam no dano da go osaznavate i tezi kojto iskata da napusnat bg da se zamislqt kakvo gubqt i kvo pe4elqt(govorq malko kato darven filosof no da ne mi puka)ebi mu majkata 4ove4e i pravi tva koeto nameri6 za dobre celuvki na vsi4ki tuka i izvan bg

student
01-21-2005, 08:41
Pone spored men tova e reshenieto na problema.
Az biah v USA i pak shte otida.
Verno e che se raboti po 16 chasa, 7 dni v sedmicata, ama e samo za 4 meseca.
A posle obikaliash ciala America. Pone az taka napravih.
Sega tazi gonina shte pytuvam prez Parij s niakolko dni prestoi, a shte otida i do Havaite.
Verno e che pyrvata godina ne se izkarvat mnogo pari, okolo $5000 absoljutna chista pechalba bez da sa vkliucheni nakupenite gluposti kato kamera, fotoaparat i dr. i bez da e vkliucheno edno 3 sedmichno pytuvane nakraia.
E vtorata godina se izkarvat po poveche ot $20000.
I taka az si ucha v BG, zashtoto obrazovanieto si ni e dobro, stiga niakoi da iska da uchi, hodia niakolko leta v USA, obikaliam dosta po sveta, izkarvam dosta pari i sled tova si zapochvam chasten biznes v BG.
Nikoga ne bih ostanal da jiveia tam, prosto izpolzvam vyzmojnostite za pechelene na pari, koito tuk gi niama.
E tova e moeto reshenie!

Pe666o
02-04-2005, 17:21
...kak da ti kaja..az ve4e otidoh i ot 4asti sajelqvam...ama sam i mnogo dovolen za6toto tuk obrazovanieto im e stra6no dobro i u4ili6tata sa mnogo bogati...Az mislq 4e i ti 6te osaznae6 4e Bulgaria e hubava darjava za kuponi...no kato se opita6 da stane6 samo stoqtelna 6te vidi6 zor!!! :wink:

air_J
02-06-2005, 16:03
Положението е следното - отиваш в чужбина и работиш унизителна работа, но парите които ще печелиш приравнени към българските стандарти ще ти стигат да живееш и да заделяш някое евро или долар. Такава е работата и аз лятото ще ходя до Испания да изкарам някое евро и после ще си доида. Съгласен съм да се излиза в чужбина, но само докато се изкарат кинти за да почнеш тука бизнес, а ако не успееш с изкараните кинти да направиш бизнес вината си е в теб самия (все пак за да се прави бизнес трябва и мозък, а не всеки го притежава). :twisted:

little_black_dress
02-10-2005, 12:30
Никога и за нищо на света не бих напуснала България.
Нито за пари,нито за нищо няма да напусна родината си.
Имала съм щастието да изляза за малко от БГ и да видя свят и съм се чувствала ужасно.
Аз едвам издържах една седмица в чужбина,пък какво остава за цял живот.Буквално съм се събуждала и са ми трябвали десет минути,за да се осъзная и да разбера къде се намирам.Отвратително е да си в чужда страна и сред чужди хора,които гледат с лошо око на теб.
Обожавам България и всичко българско и никога,никога,ама никога няма да ида да живея в друга държава.Никога и за нищо на света. :o

Тед:)
02-12-2005, 19:19
Иска ми се да кажа,че никога не бих изоставила родината си,но..Понякога живота така ни блъска и смазва,че това става единствения изход... :cry:

LunaTriCk
02-13-2005, 21:41
Ако не съм казал пак ще кажа.
Ирландия. Гледах Другата България и ми хареса и то доста. Та на там съм се запътил.

681
02-15-2005, 20:21
Awe tva 40 kilogramovo roshavo gei4e-Momchence mnogo mi lazi po nervite.Glupak!Nedei da govorish za kvo bulgarite ne shtqli v Bulgaria.Ti primerno kvo si napravil za Bulgaria?Stoi si tam v holandiq li kade beshe!BG nqma nujda ot takiva kato vaz!

02-15-2005, 21:13
Awe tva 40 kilogramovo roshavo gei4e-Momchence mnogo mi lazi po nervite.Glupak!Nedei da govorish za kvo bulgarite ne shtqli v Bulgaria.Ti primerno kvo si napravil za Bulgaria?Stoi si tam v holandiq li kade beshe!BG nqma nujda ot takiva kato vaz!

Не знам за кого говориш ама ти кво си направил за България ?!?

Най ме дразнят ей такива "патриоти", които тук се въргалят по кофите, но постоянно отбелязват това, че са останали в родината и са големи патриоти?!? И кво .. и кво като си тук ?!? С какво помагаш на родината.


АЗ СЕ НАДЯВАМ да излезя в чюжбина. 1. Да взема добро образование, после единия вариант е да се върна тук и ако си намеря добра работа да остана, ако не продължавам в чужбина. Прави си парите там, идвам тук и ги харча. Ей така ще помагам на родината. Щото аз ако си въртя бизнес там, идвайки тук няма да похарча спестените от закуски 5лв. бъди сигурен....

Аре до гуша ми дойде от криво разбран патриотизъм.

681
02-16-2005, 15:56
Не знам за кого говориш ама ти кво си направил за България ?!?

Най ме дразнят ей такива "патриоти", които тук се въргалят по кофите, но постоянно отбелязват това, че са останали в родината и са големи патриоти?!? И кво .. и кво като си тук ?!? С какво помагаш на родината.


АЗ СЕ НАДЯВАМ да излезя в чюжбина. 1. Да взема добро образование, после единия вариант е да се върна тук и ако си намеря добра работа да остана, ако не продължавам в чужбина. Прави си парите там, идвам тук и ги харча. Ей така ще помагам на родината. Щото аз ако си въртя бизнес там, идвайки тук няма да похарча спестените от закуски 5лв. бъди сигурен....

Аре до гуша ми дойде от криво разбран патриотизъм.


Ne se vurgalqm po kofite budi sigurna!Miaka mi i bashta mi si rabotqt mnogo dobre.Semeistovoto mi ot nishto ne se lishava,e ne sme milioneri no gore dolu imame 4000 leva dohod mese4no(ne 4e se hvalq,no prosto s trud vsi4ko se postiga) ot koito polovinata otivat za nai-razli4ni razhodi....
I imam mnogo priqteli koito sa taka.Prosto horata koito imat neshto v glavata se realizirat(za jalost ne vsi4ki).E vqrno ima kvi li ne tupaci-mutri deto nqmat zavurshen 6 klas ama sa pulni s pari...........................
MNOGO ISKAM DA IMA SREDNA KLASA V BULGARIA!Vqrvam 4e shte stane vse nqkoi den.

Ne sum krivo razbran patriot prosto si obi4am Rodinata i iskliu4itelno mnogo se draznq na nqkvi mishkari koito govorqt sus pulno prenebrejenie kum Bulgaria.tova e..............


Proud to be Bulgarian!

02-16-2005, 17:46
1. СигурЕН съм, не съм сигурНА.

Така сега първо те поздравявам наистина за това, че ти и твоето семейство изкарвате добри пари с честен труд в България. Наистина е възможно! И ако аз успея да завъртя някакъв доходен бизнес също бих останал, но тва е друг въпрос.

Първо както казах искам да завърша образованието си в чужбина. В това не виждам нищо лошо, нито е предателство към родината, просто искам наистина имам ДОБРО образование, което се признава в целия свят. После както казах бих се върнал в България, но не и при положение, че едвам вързвам двата края и се скъсвам от работа за 200лв. Това не доказва, че си патриот - да сме наясно. Един ден ще искам да имам семейство, жена деца и тогава ще ме интересуват малко по-различни неща от парите за дискотеката в петък. Тогава ще искам децата ми да живеят добре и да не са лишени от нищо. Е с 200лв. тва трудно ще стане. Така че другия вариант е бачкаш в чужбина, правиш пари, доказваш на хората там, че има способни българи, връщаш се и ги харчиш тук. Тва е .... Всеки има право за избор и заради него не можем да го наречем -анти българин или нещо от сорта.

Такива можем да ги наречем онези, които бягат от страната, вземат чуждо гражданство, плюят по бившата си родина, крият това, че и те са българи и.т.н. Е подобни хора са за псуване, а не такива, които бачкат по чужбина и правят страната ни дори по-известна.

Пример - футбола. Еми айде нашите футболисти да са големи патриоти и да стоят само в България. Не става нали ? Те отиват по чужбина и се доказват там, но с това правят и голямо добро на родината си. Един пример отидете в Щутгарт или Леверкузен да кажем и щом кажете, че сте българин със сигурност няма да ви приемат зле.

^efas^^
03-03-2005, 19:47
Бих отишъл навсякъде но не за винаги ще умра в Б-я

reazon'DJ
03-03-2005, 20:51
Логично че да !

poburkan
03-13-2005, 14:44
hora 4ujbina e mizeriq ne zaminavaite bg is the best fuck spain





OBI4AM RODINATA MRAZQ DYRJAVATA[/b]

mis_marry_jane_13
08-01-2005, 14:38
az ne bih napusnala bulgariq
mnogo puti sum hodila v drugi durjava no moqta rodna strana si e bulgariq i iskam da ostana da jiveq v neq

li_mu_bai
08-22-2005, 11:05
Здравейте на всички. Това ми е първия пост и тъй като е по-специален смятам да го напиша в тази тема, защото може би тя е една от най-актуалните в днешно време, поне по мое мнение. Тук въпроса е не дали ще напуснеш BG или няма да напуснеш, а дали ще имаш възможността. Колкото и да не го признават всеки би напуснал BG. Разликата е, че някой искат за постоянно, а други само временно. Колкото и да не ни се иска в България образуванието още не е чак на толкова високо ниво колкото в чужбина (става въпрос за визшето). Така че всеки би заминал да учи ако има възможността. За живеенето вече всеки човек си има стандарти. Мене примерно ме дразни това, че пътищата са разбити, че има боклуци нявсякъде, дразнят ме циганите с каручките и ровенето по кофите и още много други неща. Някои хора това не им прави впечатление и им е все едно. Някои хора не харесват стандартите на другите държави. Обаче това си е техен приоритет и всеки си има право на лично мнение. А сега за мен лично да си отговоря. Да аз бих заминал в чужбина, но не навсякъде, а по-специално в Америка. За мен там е реализациата и там е това, което аз наричам висок стандарт. Но пак казвам всеки си има право на лично мнение,

Soul^Fly^F
08-22-2005, 15:16
Pri pyrvA vyzmojnost bih q napusnala.A kyde bih oti6la?!?!Ami moje bi v Ispaniq, Italiq ili Angliq.Tezi strani mnogo si gi haresvam, a i govorq tez ezici

LP_girl_14
08-31-2005, 22:02
Аз бих напуснала България,но само заради образованието си.Когато завърша смятам да отида да уча в Лос Анжелис ,при братовчед ми,който работи там от 4 години.Бих учила там,но когато усетя че съм достатъчно образована,че съм натрупала достатъчно знания и умения не бих се поколебала да се върна в България.Тук съм родена,тук съм израсла,тук са моите приятели,семейство,дом.Не мога да забравя всичко това и да остана завинаги на чуждо място,друга държава,в която няма да говоря собствения си,роден език.Ще уча там,за да натрпам знания и след това като се върна да съм поне малко полезна за държавата ни. :)

Sportexz
08-31-2005, 23:33
Аз бих напуснала България,но само заради образованието си.Когато завърша смятам да отида да уча в Лос Анжелис ,при братовчед ми,който работи там от 4 години.Бих учила там,но когато усетя че съм достатъчно образована,че съм натрупала достатъчно знания и умения не бих се поколебала да се върна в България.Тук съм родена,тук съм израсла,тук са моите приятели,семейство,дом.Не мога да забравя всичко това и да остана завинаги на чуждо място,друга държава,в която няма да говоря собствения си,роден език.Ще уча там,за да натрпам знания и след това като се върна да съм поне малко полезна за държавата ни. :)
А ако учиш тук няма ли да имаш знания!?
Изобщо знаеш ли колко струва да учиш в САЩ. Незнам защо си мислите, че в САЩ образованието е по-добро -не е. Там първата година от висшето учат каквото ние учим в гимназията. Това, че Харвард, MIT и Станфорд са наистина добри не означава, че всички колежи и уни-та в САЩ са добри.
Защо просто не завършите висшето си в БГ като желаете тук да се реализирате!?

borche
09-01-2005, 00:34
НИКОГА ! Обиколил съм половината свят/екскурзий, турнири.../ и ви казвам НИКОГА, АМА НИКОГА НЕ живейте В ЧУЖБИНА !

"Българию, земю пълна с добрини
земя що си ме кърмила, моят поклон ПРИЕМИ !"

Всичко друго е продажничество и робска психика !
Камъка си тежи на мястото.

borche
09-01-2005, 00:35
...забравих да спомена, че съм имал предложения да живея в Гърция, Австрия и Япония...

България е страната, в която съм се родил и в нея ще умра! - това е за мен !

ГОСТът
09-02-2005, 23:36
Mного ясно, че НЕ. Тук е всичко, за което има смисъл да живея!!!

Bamze
10-15-2005, 23:48
Искам да живея в BG, защото хората в страната са страхотни :D
И да искам да пътувам много из света с цел екскурзия 8)

Muha_bez_glava
12-01-2005, 14:53
pri 1va vyzmojnost bih q napusnala bez da se zamislqm dori

lainagovna
12-01-2005, 17:52
няма по хубаво място от българия. да обиколя света и да видя забележителностите на света - да, иначе да напусна БГ трайно - никога

hot_sexy_lady
01-04-2006, 18:07
Аз си мечтая да обиколя света но винаги ще се варна в родината си :D

teenkopele
01-04-2006, 18:36
За да напусна България, просто незнам какво трябва да се случи?!? :lol:

teenkopele
01-04-2006, 18:38
Не, не бих я напуснал! :wink:

TECHNO_GIRL
01-11-2006, 17:49
za jalost maika mi iska da zminavame v USA.az izob6to ne 6ta..stra6no mnogo obi4am BULGARIA!za men tq e nad vsi4ko.mn sum gorda,4e sum bulgarka!

teenkopele
01-11-2006, 18:09
za jalost maika mi iska da zminavame v USA.az izob6to ne 6ta..stra6no mnogo obi4am BULGARIA!za men tq e nad vsi4ko.mn sum gorda,4e sum bulgarka!

:)

Tedka-Medka
01-14-2006, 11:29
не за България незнам..
ама бих напуснала тоя смотан град Павликени
само интриганти и курви..писна ми от си4ко
искам да си започна на ново..да ги няма
теа лайнари да ме дразнят и да ми
пречат :evil:

VAMP_GIRL
01-15-2006, 09:02
Даже не се и замислям!Да!Бих я напуснала и не би ми липсвала! :evil:

Mo6no
01-16-2006, 14:30
Бих я напуснал заради боклуците,който никой не изхвърля

Absconding
01-18-2006, 14:53
e az pa sym 87 tui 4e slu6ai mene !!!!!!!
ama po princip na propadnali hora ne govorq ! VIJDAL SUM BG OT SQKUDE I ZNAM KAKFO E DA NIKAK NE E LESNO NO VUPREKI TOWA MISLQ DA SE BORQ I DA POSTIGNA NESHTO !
kolkoto do Murderdol da takiva kato tebe ne zaslujavat da di6at ! PRODAJDNI KOPELDACHETA !

Ти пък си мери малко приказките! "Продажни копелдачета"?!?! За кво да седя бе.. Ако трябва да избирам между СЕБЕ СИ и БЪЛГАРИЯ, да ви го набия ама ще избера СЕБЕ СИ!!! Е това е положението и хич не ме касае дали ви харесва. Може да му викат на това нисък морал, дреме ми. Ама гледам на мен да ми е добре и чак след това на другите. Защото никой не му пука за кефа ти, къде сте тръгнали да променяте света. Наивници, това сте вие!





I drugoto,koeto ne moga da razbera sa dumite: "Trqbva da b1dem egositi..",e dobre de-izlizaiki v 4ujbina nie avtomati4eski se prevr16tame v takiva! A i po tozi na4in pri4inqvame bolka nai-ve4e na sebe si,za6toto na blizkite ni nqma da im lipsvame tolkova,kolkoto te na nas

За каква се мислиш, че да ми казваш от какво да се засрамвам бе! "засрамете се хора"..??? Ще се спукате от гордост от тоя криворазбран патриотизъм, в който така се кълнете! И айде остави всеки сам да си решава дали ще си причини болка или не. Щото може да не ми е кеф да съм далеч от близките, ама не ми е кеф и да ми спират тока през 2 дена, да търпя някви безумни режими на водата, мръсотията по улиците, хора с 100 пъти по-малко умения от мойте, да минават пред мен заради тъпите си връзки или паричките на татко. Схващаш ли за какво ти говоря! Това, че си чула от мама и тате, че трябва да сме патриоти и да помагаме на БГ, не означава да правиш някви смешни и неаргументирани изказвания.

Много се разпалих вече и спирам да пиша!

RoyTheReaper
01-18-2006, 15:25
s udovolstvie bih se mahnal. mizeriq e, nqma rabota za umnite i sposobni hora, a samo za vruzkarite.

ako vsi4ko varvi po plan daje zaminavam august za USA da u4a. smqtam da stoq tam MINIMUM 8 godini, dokato vzema Ph.D. sled tova moje da ostana tam ako me kefi ili da duhna za nqkade drugade (evropa ili qponiq).

01-19-2006, 12:42
Нямам намарение да чета всички 7 страници...прави ми впечатление че почти всички говорите на изуст. Нито сте били отвъд голямата вода(Дъ Ю ЕС ЕЙ). Написаното по-надолу е субективната ми оценка за нещата така, както съм ги преживял.
До скоро плановете ми бяха следните - завършвам, получавам емиграционна виза за Канада и беж да ме няма. Да ама не. Две лета подред бях в USA - повече за удоволствие и ходене на плаж, отколкото за печелене на пари. Мисля че достатъчно съм опознал американците, за да не искам да стъпя в следващите няколко години в Грингостан - общо взето нещата стоят така - парите въртят света, а там всеки е готов да ти забие нож в гърба заради тях - де-факто почти е невъзможно да имаш истински приятели американци. Пък и нека погледнем истината в очите - на мен(а и на вас вероятно) не ви се ходи в чужбина единствено заради близките и приятелите ви - вярвайте ми, тежко е когато не можеш с месеци да си кажеш с някой 2 думи на Х на български. Пък и нещата постоянно се менят, хората също. В момента съм в БГ заради жена.....иначе щях да съм забягнал в Канада до сега.....и ако някой ме пита ще оставаш ли тук, отговорът е "Не знам". Завършвам си образованието тази година(приятелката ми също) и ще видим какво ще правим, живота е пред нас(на 21 съм все още). Дали ще си в БГ, или на г*за на географията - няма значение, важното е да си щастлив, другото ще си го купиш.

AnnG
01-21-2006, 21:57
Da bih napusnala Bulgariq ako moga i to za postoqnno.
V 4ujbina ima hilqdi vuzmojnosti i tam jivota ti nqma da e takova mu4enie kato tuka.Obi4am si stranata no dori i sled 20 godini polojenieto 6te si e vse su6toto i ni6to nqma da se promeni.Jalko no fakt. :cry:

nekaduren
01-21-2006, 23:00
e az pa sym 87 tui 4e slu6ai mene !!!!!!!
ama po princip na propadnali hora ne govorq ! VIJDAL SUM BG OT SQKUDE I ZNAM KAKFO E DA NIKAK NE E LESNO NO VUPREKI TOWA MISLQ DA SE BORQ I DA POSTIGNA NESHTO !
kolkoto do Murderdol da takiva kato tebe ne zaslujavat da di6at ! PRODAJDNI KOPELDACHETA !

Ти пък си мери малко приказките! "Продажни копелдачета"?!?! За кво да седя бе.. Ако трябва да избирам между СЕБЕ СИ и БЪЛГАРИЯ, да ви го набия ама ще избера СЕБЕ СИ!!! Е това е положението и хич не ме касае дали ви харесва. Може да му викат на това нисък морал, дреме ми. Ама гледам на мен да ми е добре и чак след това на другите. Защото никой не му пука за кефа ти, къде сте тръгнали да променяте света. Наивници, това сте вие!





I drugoto,koeto ne moga da razbera sa dumite: "Trqbva da b1dem egositi..",e dobre de-izlizaiki v 4ujbina nie avtomati4eski se prevr16tame v takiva! A i po tozi na4in pri4inqvame bolka nai-ve4e na sebe si,za6toto na blizkite ni nqma da im lipsvame tolkova,kolkoto te na nas

За каква се мислиш, че да ми казваш от какво да се засрамвам бе! "засрамете се хора"..??? Ще се спукате от гордост от тоя криворазбран патриотизъм, в който така се кълнете! И айде остави всеки сам да си решава дали ще си причини болка или не. Щото може да не ми е кеф да съм далеч от близките, ама не ми е кеф и да ми спират тока през 2 дена, да търпя някви безумни режими на водата, мръсотията по улиците, хора с 100 пъти по-малко умения от мойте, да минават пред мен заради тъпите си връзки или паричките на татко. Схващаш ли за какво ти говоря! Това, че си чула от мама и тате, че трябва да сме патриоти и да помагаме на БГ, не означава да правиш някви смешни и неаргументирани изказвания.

Много се разпалих вече и спирам да пиша!
за пореден път си доказвам колко си приличаме ;) все пак една зодиа сме :P а иначе по темата много ясно че бих напуснал българия даже това скоро ще стане и нямам търпение за какво да седя тук където просперират тъпанарите а е тия всичките "Патриотчета" стоите си тука и се мъчете с някакава измислена заплатка "борете" се за "светлото" бъдеще на България и да видим дано успеете защо като гледам нещата от зле отиват на по-зле ... мръсотия, мизерия, беднотия ... къде сме се запътили към Еврпоейския съюз поне столицата ни да приличаше на половина на европеиските пак щеше да е добре ... къде се е чуло и видяло в ЦЕНТЪРА на столицата да се разхождат цигани с каруци и цялата столица да се напълни с лайна ... е това е положението ... ЛАИНА на всякъде в БГ е пълно с лаина за това ще се измъкна от лаината и ще отида на запад ! пък вие стоите и бъдете "патриоти" ... и още нещо абе гледам навсякъде патриоти се навъдиха па като има толкова много патриоти как така да му ... майката пак турците ни оправляват ?! замислете се над това всички вие "патриоти" Левски за това ли се е борил и умрял за да види как турците ни упрваляват и за да гледаме новини на турски ... :evil: :evil: :evil:

12345
01-22-2006, 19:03
Заради приключенията - Да! Но иначе не бих! Навън е още по-трудно, а и навсякъде се бачка! Независимо къде живееш! :P :wink:

Loshoto_kote
01-24-2006, 08:09
Даже не се и замислям!Да!Бих я напуснала и не би ми липсвала! :evil:
Da , biah ia napusnal otnovo ! V Buldaria niama perspektiven i hubav jivot za nas - bulgarite :( tova che niakoi im haresva da jiveiat v sferata na bokluctite i oshte kakvo li ne , na men ne mi se jivee veche v bulgaria :roll: prosto rodinata ni e tolkova PROPADNA I ZABUTANA ZARITA OT SIAKVI BOKLUCTI e ....... tova mislia az :roll: istinata poniakoga boli ama kakvo da se pravi , triabva da ia prejiviavame :wink:

DarkSanctuary
01-26-2006, 03:51
Не бих напуснала България за нищо на света, освен ако не съм принудена естествено. На мен пък тук си ми харесва и се чувствам добре и не смятам, че някъде другаде ще се чувствам по-добре! Дори не мога да си го представя! Както навсякъде по света така и тук с добро образование, амбиции и желание може да се реализираш, а и на мен не ми трябват мега много пари, а просто достатъчно за да водя нормален живот!

DarkSanctuary
01-26-2006, 04:03
Даже не се и замислям!Да!Бих я напуснала и не би ми липсвала! :evil:
Da , biah ia napusnal otnovo ! V Buldaria niama perspektiven i hubav jivot za nas - bulgarite :( tova che niakoi im haresva da jiveiat v sferata na bokluctite i oshte kakvo li ne , na men ne mi se jivee veche v bulgaria :roll: prosto rodinata ni e tolkova PROPADNA I ZABUTANA ZARITA OT SIAKVI BOKLUCTI e ....... tova mislia az :roll: istinata poniakoga boli ama kakvo da se pravi , triabva da ia prejiviavame :wink:
Офф, що първо не се научиш да пишеш, пък после да започнеш с тия велики мисли и приказки?! Ако си мислиш, че в някоя друга страна ше седиш и ше си бъркаш с извинение в задника и парите сами ше ти идват от някъде си в грешка! То с мързел нищо не става! Пред очите ми доста млади хора, които искаха да постигнат нещо и се бореха за това успяха, така че всичко е въпрос на желание и труд. Да нямаме най-прекрасните условия, да не сме нито най-богатата държва в света, нито пък най-развитата ама вие пък вече почвате да преувеличавате! Абе всъщност като не ви харесва си се изнасяйте, то така е най-лесно, човек като не може и не иска да разреши проблемите си бяга от тях ама дали това е правилния вариант? Не мисля!

strange__
01-26-2006, 10:30
Даже не се и замислям!Да!Бих я напуснала и не би ми липсвала! :evil:
Da , biah ia napusnal otnovo ! V Buldaria niama perspektiven i hubav jivot za nas - bulgarite :( tova che niakoi im haresva da jiveiat v sferata na bokluctite i oshte kakvo li ne , na men ne mi se jivee veche v bulgaria :roll: prosto rodinata ni e tolkova PROPADNA I ZABUTANA ZARITA OT SIAKVI BOKLUCTI e ....... tova mislia az :roll: istinata poniakoga boli ama kakvo da se pravi , triabva da ia prejiviavame :wink:
Виж сега напускай я..прави квото си знаеш,живота си е твой!Но аре имай поне малко уважение и пиши името на родината си с главна буква :shock: Ако не знаеше,че тряабва да се пише така ето вече ти казах...пф обаче иначе си написал великите мисли за боклуците,абее....аре ше млъкна до тук :shock:
Аз НЯМА ДА НАПУСНА БЪЛГАРИЯ!!!Кратко,точно,ясн и най-вече КАТЕГОРИЧНО :idea:

miss_kiss_sf
01-28-2006, 22:14
bih q napusnala samo za6toto nqma perspektivi za rabota,u4enie i t.n no ne i za drugo! az obi4am BG i se gordeq 4e sam balgarka!!!

Death^Forever
01-29-2006, 08:48
Не, не бих напуснала БГ, въпреки всичките трудности, които ме очакват тук. Няма да го направя дори и само заради близките ми хора. Как ще постигнем нещо, щом само бягаме в чужбина? Не виждам бъдеще в БГ, ако всичко продължава по този начин...Трябва да се справяме с трудностите тук, а не да търсим лесните начини в чужбина, реализацията и усъвършенстването в родината е най-важно. Естествено, лесно ми е да го кажа, но поне ще се опитам да го изпълня...А който иска, нека си ходи в чужбина, не, че там няма перспектива, напротив, всеки има право на избор и щом и без това му се е отдала възможност да замине - нека я използва...Времето ще покаже.

midnight...
01-29-2006, 10:41
не бих искала да заминавам в чужбина,
а да остана тук и тук да се развивам
мисля че има достатъчно насоки за това
който си мисли че извън България
за лапане на мухи ще му дават пари-ами май
няма да стане
тук ако не те гони мързел
и се амбицираш-можеш много да постигнеш
на мен не ми трябват оправдания
за да напусна това което не ми изнася
тези които си тръгват мога да кажа
че ще станат едни от многото,
но другите които ще остане-ами ние сме бъдещето
не искам да изкарвам някакви големи пари,
а толкова че да ми стигат да живея сспокойно
затова аз избирам да остана!

RoyTheReaper
01-29-2006, 12:31
mnoo qsno 4e v 4ujbina ne e lesno. nikade ne e lesno i vaob6te e netipi4no za jivota ni da bude lesen. oba4e v BG pa e NEVAZMOJNO.

ne kazvam 4e nqma da se opraim, ama tova 6te stane sled 20-30 godini nai rano.

hubavo e 4e ima hora koito iskat da ostanat i da se borqt. pojelavam im uspeh :wink:

CrazY^^MousE^^F
01-30-2006, 19:52
Бих я напуснала

бездомник
01-31-2006, 20:08
Не желая да напускам родината! По-скоро бих работил извън граница, та да видя малко свят, но не бих напуснал родината окончателно. Тук поне имам приятели и до някъде се чувствам по-сигурно.

Kianna
02-02-2006, 15:54
W nikakuw sluchai niama da zamina da jiweia w chujbina!-Nai-malkoto,zashtoto na Bulgaria sa nujni mladi hora!Predpochitam w BG da se realiziram dosta po-trudno,otkolkoto da ida da mia chinii niakude za malko powechko pari i da si mislia,che sum preuspiala w jiwota!
BG NAD WSICHKO !

M$M
02-14-2006, 22:07
"
Все още вярвам в Рая.
Но сега вече знам, че това не е просто място което търсиш.
Защото не е там, където отидеш.
А просто как се чувстваш в момент от живота си,
когато си част от нещо.
И ако откриеш този момент...
той е завинаги.
"
Цитат от и основна мисъл на "THE BEACH ", "Плажът"

M$M
02-14-2006, 22:16
Преди 4 години се кълнях като мега българите от този форум, че за нищо на света и никога не бих напуснал страната. Заминах за 4 месеца. На следващата година се замислих за образованието само или поне за няколко години да замина и после да се върна и да направя нещо тук...(заминах за 5 месеца, на следващата година за 6) и така до този момент. Сега изобщо не се чудя, а търся начин да емигрирам и го правя. Мноого мога да изпиша по тази тема, но всеки сам си знае за себе си и все пак тук си казваме само мненията.

DupLa
02-15-2006, 22:19
На мен ми предстой да я напусна много скоро, не ме питайте, много ми е тежко... Дано да е за добро!

ht_7j
02-17-2006, 19:52
Bih li q napusnala--- az veche sym q napusnla, no samo fizicheski. Bqh malka, za da se syprotivlqvam, kogato zaminahme. Shte se vyrna li----- i oshte kak!!!! Samo da zavyrsha...Veche strashno mnogo pari hvyrlih, za da prekysna.
Az si idvah vsqko lqto, no tova beshe za kupona. Iskam da napravq neshto po-smisleno za rodinata si.

angel4eto_666
03-21-2006, 10:30
az bih oti6la v 4ujbina da nameria realizacia ,6toto tuk v bg niama takava za sega,no nz dali 6te ostana za dalgo ,ako tam ima po doberi uslovia za jivot bih ostanala i samo 6te idvam na ekzsurzii do bg

[LP]```
03-21-2006, 19:59
Ako zavisi6e nasitina ot mene ne bih napusnala BG.no takiva sa sega vremenata 4e trqbva prosto 4ovek da otide nqkade da poba4ka za da izkara nqkoi lef.az bih napravila taka.za da moga da otgledam semeistvoto si.da mu dam tova koeto zaslujava.no posle est bih se varnala tuk,za6toto iskam da si ostana v moqta rodna strana:)

Ive70
03-23-2006, 14:40
Az bih oti6la samo za opredelen period ina4e nqma da q napusna

Nekasa4a
03-24-2006, 12:15
Az bih oti6la samo za opredelen period ina4e nqma da q napusna



Kogato re6i6 da napusne6 balgariq.
Parvo: 6te si namerila dobra rabota ili realizaciq
Vtoro: 6te si prinudena da napusne6 po red pri4ini koito ne mi se izbroqvat.
Treto: Sled kato se ustroi6 v druga darjava i jivota ti potragne(ako stane tova ne6to) 6te se za4udi6 da li da se varna ili da ostana i da se vra6tam za lqtoto da vidq nqkoi drug poznat ili semeistvo(kakto pravi sestra mi) ili da si sedq pri moeto semeistvo i da si jiveq jivota koito ve4e sam uredil


Zamislete se :-k

bagsi
03-28-2006, 13:26
E da ako se zamislim si prav,no za6to pak i ti ne se zamisli6?Kakvo bade6te 6te imame v Bg?Do kade misli6 4e 6te stignam nie sled kato taq darjava se razpada vse pove4e i pove4e.A sled vreme?Nali ot taq Bg ni6to nqma da e ostanalo?Tova ni e rodinata,znam,no ako prodaljavat taka politicite i v Evpropeiskiq i nikade drugade nqma da ni priemat!!!
Bih q napusnala,no znam 4e rano ili kasno pak 6te se varna.

lainagovna
03-28-2006, 13:53
ако дигнат тока, а те ще го дигнат, много аз съм аут. няма да лижа гъза на лайното Овчаров и другите гъзове под него. снощи го гледах и направо щях да се гръмна. макар че е по добре него да гръмна. то па ше му намерят заместник - същият чукундур сигурно така че по добре да бегаме.

Sour_Kiss
03-28-2006, 23:52
Аз пък цели 10 години не съм била в бг, иначе тук съм се родила и всяко лято си идвах, повярвайте ми тези 10 години бяха УЖАСНИ и сега, съм супер доволна че съм си тука и не планирам да заминавам..
BULGARIA IS THE BEST!!!Бях извън бг заради баща ми, сега съм далече и от него :-D Сега усещам че съм жива... O:)

Spell
03-30-2006, 12:08
vednaga 6tom svur6a u4ili6te se maham ot taq darjava :P