PDA

View Full Version : за йогата



fuuuuuuuuuck
10-21-2004, 20:06
здравейте
мисля,че искам да ходя на йога курсове или незнам точно как му се вика
незнам нищо за йогата,нооо...
айде ще помоля всеки който знае нещо да пише
да даде съвет дали си заслужава и така
благодаря :roll:

DiEsEl_GiRl4eTo
10-25-2004, 19:19
Gledam, che nikoi ne e otogoril...pyk i az kakvo da otgovorq kato hal haber si nqmam...znam samo, che bilo izkliuchitelno polezno, ama i trudnichko...nqmam poveche nikakva ideq. Aide nqkoi da helpne, nedeite taka :oops: :roll:

Frank
10-25-2004, 19:43
ДА - йогата е нощо много полезно. Най-общо казано йогата е система за самоусъвършенстване на трите компонента на човешкия индивид - биологична същност(организъм), социална същност(личност) и психика. Идеята за триединната същност на човека лежи в основата на йога. Всъщност йога е стремеж към хармония между трите компонента. На базата на самодисциплината се изгражда индивидуален тренировъчен комплекс. Успехът ти зависи долколко ще възприемеш сериозно идеята да направиш нещо за себе си. Хубавото при йога е, че всеки може да следва сам тенпото на развитие,което отговаря на неговите възможности. Ако днес не успееш да се справиш с нещо, утре опитваш отново и отново, докато се получи. Истина е, че е трудно да се занимаваш сериозно с йога и в петък и събота да ходиш да се запиваш. Не че не може - просто няма смисъл от вложените усилия. Не е казано, да станеш като монах, но е нужно да се въздържаш от някои "забавления". Някои си мислят, че е трудно, но когато започнеш, нещата идават от самосебе си. Досега не съм чул някой да е казал, че йогата му е навредила с нещо. Бих казал, че е полезно занимание. :) Зарибява :) :)

Prostakkk
10-26-2004, 11:00
Ami .. vzemi .. ima edni knigi za Ioga.. vij s dve dumi za kakvo stava vypros.. ako se hvanesh s tova .. shte trqbva da otdfelqsh po malko vreme vseki den.. oba4e da si postoqnen!: )
Q kaji .. kakvo te zapali da hodish to4no na takiva kursove?1:) Interesno mi e :)

otka4ena
10-26-2004, 11:05
mi az edno vreme se zanimavah za nqkolko sedmici v 6kola i posle prodyljih v ky6ti na samou4enie.mi kakvo....pyrvo se u4ihme da di6ame po 28754165276743627527356259 na4ina (preuveli4avam) i za vsqko di6ane si pravihme uprajneniq....i taka...pove4eto sa uprajneniq no kazvat 4e iogite boleduvali po-malko i jiveli pove4e.a,da i trqbva6e da si spazvam dieta......to si ti davat spisyk i be6e mn gadno,vinagi bqh gladna...

tajni4koto_f
10-26-2004, 12:44
ima 1 kniga --> hata ioga. az hal haber si nqah i ot taq kniga samo za nqkolko mes si trenirah u nas i ve4e mojeh da praa lotos i lotos v elevaciq pri polojenie 4e predi guza ne mojeh si digna ot stola.xax .ami tva e mn qko da ti kaja mn qko se 4uvstva6.tqloto staa guvkavo...

fuuuuuuuuuck
10-31-2004, 15:33
ами аз искам да ходя защото искам тялото ми да стане по гъвкаво :lol: :lol: :lol:
на това се надявам
иначе видях обявата в даскало.
позаинтересовах се,утре започва курса и ще отида предполагам 8)
струва ми се интересно занимание

estelle
10-31-2004, 16:24
ami zapi6i se:))6tom ima6 jelanie.....az li4no ne bih go napravila za6oto mislq 4e iogata trqbva da se praktikuva individualno (s li4en "tenior")za da ima efekta koito se o4akva ....a tva s individualnoto ...si e dosta skupi4ko ..az znam za 20 lv za 1-2 4asa

p.s...az nz za6o to4no an ioga si se sprqla..ama ima dosta varianti i za poddurjane na tqloto i "po4ivka na mozuka"....pluvane fitnes aerobika jogging v parka i tn:)
yspeh vse pak 6tom si se navila:)

http://ceca.de/ceca/gallery/2004/imgs/2004_11.jpg

03-03-2006, 23:48
Йогата е хубаво нещо!

ProstoAz
03-03-2006, 23:53
Темата е стара!!!